הצצה לתפקידים הכי מפתיעים בצה"ל

מערכת חיילים מצייצים 08.01.2019

לא פעם שמעתם על תפקידים מיוחדים, כאלה שאף אחד לא יודע על קיומם - החיילים שמשרתים בתפקידים האלה הם יחידי סגולה וכמותם יש רק בודדים.
מערכת חיילים מצייצים 08.01.2019

אתר צה"ל פרסם את התפקידים הכי מפתיעים שאף אחד לא יודע על קיומם: אי שם במחנה צריפין, בבסיס הרבנות הצבאית, מסתתר מחסן קטן, ובתוכו שלושת החיילים המרכיבים את "סיירת סופרי הסת"ם". מלאכתו של סופר סת"ם נחשבת למלאכת קודש, והיא עוסקת בכתיבת ספרי תורה, תפילין, מזוזות ומגילות. "כדי להיות סופר סת"ם צריך לדעת את כל ההלכות כמו שצריך, ללמוד את הכתיבה המסורתית, ולהיות מוסמך לתפקיד באופן רשמי", מספר רב"ט אברהם שושן, המשרת כסופר סת"ם צבאי. בחזקת צה"ל ישנם ספרי תורה בני עשרות שנים ויותר, שהגיעו מכל רחבי העולם. "הטיפול בהם קשה מאוד, אז אנחנו מתעסקים רק בספרים שהם ברי תיקון. גם ספרי תורה חדשים עוברים בדיקה במעבדה שלנו, כדי לוודא שהם תקינים לשימוש", מסביר סופר סת"ם צבאי, רב"ט אור מימון.

לצד ספרי התורה, סופרי הסת"ם הצבאיים עוסקים גם בתיקון מזוזות. מגיעות אליהם כאלף מזוזות בחודש, ותפקידם הוא, בין היתר, לוודא שהאותיות אינן מחוברות (דיבוקים באותיות), שהקלף הוכשר ע"י הרבנות הצבאית, ושלסופר יש תעודה בתוקף. "אחת לכמה שנים, רב של אחד הבסיסים מחליט לבדוק את כל המזוזות, אז פותחים אותן ומביאים אלינו לבדיקה. אנחנו מקבלים מהרבה מאוד בסיסים. לפעמים מגיעות אלינו מזוזות חסרות תקנה, שנרטבו או שהקלף כבר מתפורר וכל הדיו התפשט, אלה כבר לא ברי תיקון וישר הולכים לגניזה", משתפים אברהם ואור. "המקצוע דורש הרבה עדינות. יש לנו פה סכיני מנתחים, עטים דקים ונוצות לכתיבה. גם הטעויות הכי קטנות יכולות לפסול את הקלף", ממשיך אברהם. בימים אלה, סופרי הסת"ם הצבאיים נמצאים בעיצומו של "מבצע משקוף", שבמסגרתו הם מקבלים מאות ואלפי מזוזות לתיקון בכל שבוע. "זה מבצע בסדר גודל ענק, כך שעכשיו כל ה'אקשן' נמצא במשקוף", מתלוצץ אברהם.

השירות הצבאי כסופר סת"ם מספק מיומנויות וניסיון רבים עבור אלה שרוצים להמשיך ולעסוק בתחום עם השחרור. "המשפחה שלי עוסקת בסת"ם כבר מספר דורות, והם אלה שהעבירו לי את ההכשרה. אני נשוי פלוס ילדה, והחלטתי לתרום לצבא בתחום שאני הכי טוב בו. כל הקרובים שלי התגייסו, ואני מאמין שמי שלא מצליח לייצר את ה'תורתו אמנותו', צריך להתגייס לצבא. לשמחתי הצלחתי לשלב בין שניהם. ספר תורה שהגיע ותיקנתי אותו – אין אושר גדול מזה כיוון שאתה מזכה את החייל לברך על ספר כשר. מסביר אברהם. 

״בנוסף,״ מסביר אור, ״ראוי לציין לשבח את המתנדב שלנו שמשרת במעבדה, שכבר עבר את שנות ה60 לחייו. יש לו ותק עצום במקצוע, ועל אף שחלה בשנה האחרונה בסרטן ועובר טיפולים להלחם במחלה, הוא עושה השתדלות להגיע למעבדת סת"ם כל יום. אנו מתייעצים ושואלים אותו שאלות על כל נושא, ובשבלנו השקעתו במקצוע והנתינה שלו בדבר שהוא מאמין בו, זה לימוד גדול עבורנו״ סיכם אור.

קונדיטורית צבאית – "כולם יודעים מי אני"

החיילים ברי המזל שבינינו, שובצו ככל הנראה בבסיס שיש בו קונדיטור צבאי. חסרי המזל יופתעו לגלות כי קיים בכלל תפקיד כזה בצה"ל, ועל אחת כמה וכמה שהמשרתים בו הם בעלי תעודת קונדיטור, ואופים את מיטב הקינוחים על בסיס יומיומי. לתפקיד ניתן להגיע דרך פרוייקט ״שף צעיר״ שמוביל מערך המזון הצה״לי.  "מהרגע שהגעתי לפה, לא מפסיקים לדבר עליי. כל החיילים בבסיס יודעים מי אני", צוחקת רב"ט אופל כהן, המשרתת כקונדיטורית צבאית במחנה רעים. "כמעט בכל ערב אנחנו מכינים משהו מתוק. החל מפאי תפוחים ועוגות בחושות, דרך סופלה שוקולד וכלה בספינג' לכבוד חנוכה", מוסיפה. החיילים בבסיס מוזמנים להציע הצעות לצוות המטבח, ולבקש בקשות מיוחדות לקינוחים, ונענים בחיוב פעמים רבות. "זה נחמד שהם באים לארוחת ערב, ופתאום מקבלים משהו מתוק ומיוחד. גם אם אני בטוחה שהכול יצא לי גרוע, החיילים תמיד באים אליי ואומרים: 'את לא נורמלית, את מלכה!', וזה עושה לי טוב", מספרת אופל. יום שישי הוא השיא של השבוע, בו כולם נמצאים בעמדת האפייה, ואופים חלות שבת, לחמניות ועוגות. אז אופל מכינה באופן קבוע את מנת הדגל שלה: עוגיות שוקולד מושלגות, אשר הפכו כבר לשם-דבר בבסיס.

את המאפים הריחניים והעוגות מעוררות-התיאבון, אופל למדה להכין במהלך שנת לימודיה בתכנית צעירות לפני שירות (צל"ש). "זה כמו במסלול רגיל של לימודי קונדיטוריה, ומסיימים את המסלול עם תעודת קונדיטור. עברתי שם את כל ההכשרה המקצועית לתפקיד", נזכרת אופל. "יש לי עסק משלי, בו אני מוכרת קינוחים מהבית. כשאני מכינה בבית זה בכמויות הרבה יותר קטנות, בצבא אני אופה לפעמים לאלף איש. גם העובדה שכל הקינוחים במטבח הצבאי הם פרווה, זה אתגר בפני עצמו. בבית יש לך את כל המצרכים שאת רוצה, ופה את צריכה להסתדר עם מה שיש, ולאלתר. זה מאוד כיף לעשות בצבא משהו שאת נהנית לעשות גם באזרחות, וברור לי שאני אעסוק בזה גם בעתיד!",  מוסיפה.

חזאי צבאי – "לא יורים בלעדינו"

תופתעו לגלות, שדווקא תחום זה, שכביכול רחוק מאין כמוהו מכל מה שקשור בלחימה, הוא הכרחי לתפקוד חיל התותחנים. מסתבר, שהפגזים הנורים מתוך התומ"תים (תותח מתנייע), מושפעים מאוד ממזג האוויר בסביבתם, ושכמעט בלתי אפשרי להעריך את נקודת הפגיעה המדויקת שלהם, ללא תחזית מזג האוויר. "אנחנו מוצאים את מזג האוויר בדרך כלל בין כ-200 מטר ועד כ-14 ק"מ, וברדיוס של 30 ק"מ", מסביר סמל אוהד ברנהולץ, המשרת כחזאי צבאי בגדוד עיטם (611) בחטיבת האש 282. "אי אפשר לכוון פגז בלי לדעת קודם את מזג האוויר בשכבות הגבוהות, ולכן לא יורים בלי ההערכה שלנו", מוסיף.

מערכת החיזוי היא למעשה סוג של משאית, שיש בתוכה מחשבים וכיסאות- כמעין משרד נייד. צוות החזאים נוסעים במשאית לנקודה המתאימה ביותר לאיסוף הנתונים, ומתמקמים בה. אז חברי הצוות מנפחים בלון ענק בגז הליום, ומחברים אליו את מכשיר המדידה. כשאלה מגיעים לגבהים, הם מעבירים למערכת שנמצאת במשאית את נתוני מזג האוויר מכל שכבת גובה, הכוללים בין היתר את לחץ האוויר, הטמפרטורה ואחוזי הלחות באוויר. "לאחר מכן אנחנו מבצעים סינכרון בין המערכת שלנו לזו שאחראית על כיוון הפגז, והן מחשבות יחד את הזווית המדויקת", מפרט אוהד. "בשגרה יש לנו הרבה תרגילים של התותחנים, לצד טיפול יומי למערכת, שכולל ניקוי ובדיקת תקינות. בזמן מתיחות או מלחמה, הצוותים שלנו מגיעים עם המשאיות לשטח ומחשבים את מזג האוויר בערך אחת לשעתיים, כדי שיהיה לכוחות את המידע הכי עדכני", ממשיך.

כיום משרתים בצה"ל כ-26 חיילים כחזאים צבאיים, המחולקים לצוותים בצפון ובדרום הארץ. חלקם ימשיכו ויעסקו בתחום לאחר השחרור. "השירות נותן כלים מקצועיים למי שרוצה להמשיך בתחום, ויש אנשים שבאמת הולכים אחרי הצבא ללמוד חזאות. אני מרגיש הכלים שרכשתי בשירות יעזרו לי באזרחות, ואני שוקל להמשיך בכיוון הזה", מספר אוהד. "העבודה שלנו לא כל כך שונה מזו של חזאי אזרחי. ההבדל העיקרי הוא שאנחנו בודקים את הנתונים של ההווה, והחזאים האזרחיים לוקחים נתונים ממדינות אחרות ומשערים מה יהיה מזג האוויר בעתיד", מסביר.

אוהד משרת בצוות החזאים שבמחנה שומרון (מחנה צאלים), שמצורף לסוללת תותחנים. "הרבה פעמים יש רוח וגשמים, והתחזית שלנו קריטית להפגזה. אנחנו ארבעה חזאים בצוות, וכולנו מאוד מחוברים אחד לשני. החלק הכי מספק בתפקיד, זה לראות שהפגז פגע בול במטרה, ואז המשתתפים בתרגיל ניגשים אלינו ואומרים: 'כל הכבוד, פגענו בזכותכם!'".

אולי יעניין אותך גם

חם באתר

תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי שימוש

שלח

עוד במדור עולם החיילים

מאבטחי מתקנים – הקשיים, הדיכאונות וחוסר הערכה

השמועה היא שמאבטחי המתקנים הם החיילים עם הכי הרבה קומבינות בצה"ל. הקצינים לא מתעסקים איתם, הג'ובניקים מקנאים בהם והקרביים לרוב אפילו לא יודעים שהם קיימים. האם השירות כל כך ורוד כפי שהוא נשמע?

אלה הם דוחות ה-מ.צ הכי נפוצים בצה"ל

כידוע, חיילי המשטרה הצבאית מחלקים אלפי דוחות לחיילים בכל תחילת שבוע. הכנו עבורכם רשימה של הנפוצים ביותר - כדי שתדעו להיזהר מהם.

ההנחיות המדויקות שאתם חייבים להכיר

לאור העלייה בהיקפי התחלואה במרחב האזרחי ובצה"ל, ובהתאם להערכות מצב, הוחלט על החמרת הנחיות צה"ל לתפקוד במרחב הצבאי והאזרחי.

הקשב, מצלמים! קווים לדמותו של הצלם הצבאי

קשה לפספס את הצלמים הצבאיים, שבולטים בתגיות הכחולות שלהם ובמצלמה שאי אפשר להפריד מהם. תפקיד זה, שטומן בחובו מידה מסוימת של מסתוריות, הוא בפועל מאתגר ורחב הרבה יותר ממה שאנשים חושבים. הנה כל מה שחשוב לדעת על הצלמים הצבאיים, מסגרות הצילום האפשריות והיתרונות המגוונים של התפקיד, בצבא וגם באזרחי.

עוד בחיילים מצייצים

הקשב, מצלמים! קווים לדמותו של הצלם הצבאי

קשה לפספס את הצלמים הצבאיים, שבולטים בתגיות הכחולות שלהם ובמצלמה שאי אפשר להפריד מהם. תפקיד זה, שטומן בחובו מידה מסוימת של מסתוריות, הוא בפועל מאתגר ורחב הרבה יותר ממה שאנשים חושבים. הנה כל מה שחשוב לדעת על הצלמים הצבאיים, מסגרות הצילום האפשריות והיתרונות המגוונים של התפקיד, בצבא וגם באזרחי.

מאבטחי מתקנים – הקשיים, הדיכאונות וחוסר הערכה

השמועה היא שמאבטחי המתקנים הם החיילים עם הכי הרבה קומבינות בצה"ל. הקצינים לא מתעסקים איתם, הג'ובניקים מקנאים בהם והקרביים לרוב אפילו לא יודעים שהם קיימים. האם השירות כל כך ורוד כפי שהוא נשמע?

4 השיטות הנפוצות ביותר להוצאת גימלים

כמעט כל חייל בצה"ל ביקר במרפאות "ביקור רופא" או אצל רופא היחידה כדי להוציא גימלים ולאפשר לעצמו לנוח בבית עוד מספר ימים. לעומת החיילים שביקרו פעמים בודדות במרפאות, יש את אלו שנוהגים לבקר אותן באופן קבוע בצאת השבת. בדקנו עבורכם מהן השיטות הנבחרות של החיילים להוציא גימלים..

משכורת צבאית? כך תחסכו כסף

חיילים בשירות סדיר יכולים לחסוך ולדאוג לעתיד שלהם גם מהמשכורת הצבאית. איך עושים את זה בצורה נכונה, מה זה קשור לחשבון הבנק ומה צריך לדעת על הנושא? הנה כל התשובות

חם באתר

תקנון

הסכמה לתנאי השימוש: בכך שהנך ניגש ומשתמש באתרי האינטרנט idftweets.co.il (פורטל תוכן לחיילי צה"ל) ו - isoldier.co.il (מועדון ההטבות israeli soldier)  (להלן יקראו למען הנוחות האתרים/אתרי האיטנרנט או אתרי חיילים מצייצים) המנוהלים ע"י 'חיילים מצייצים מדיה בע"מ' (להלן: 'החברה') הינך מסכים להיות מחויב לתנאי השימוש שלהלן ולכל התנאים והתניות הכלולים ו/או מוזכרים בזה ולכל התנאים והתניות הנוספים המפורטים באתר אינטרנט זה, וכל התנאים הללו ייחשבו כאילו נתת להם הסכמתך. אם אינך מסכים לתנאים אלה, הנך מתבקש שלא להשתמש באתרים אלה. אם אינך מסכים לתנאים נוספים ספציפיים כלשהם שחלים על תוכן מסוים (כפי שהוא מוגדר להלן) או על עסקאות מיוחדות שמתבצעות דרך אתרי אינטרנט אלה, הנך מתבקש שלא להשתמש בחלקו של אתר האינטרנט המכיל תוכן כזה או שבאמצעותו אפשר לבצע אותן עסקאות, והנך מתבקש שלא להשתמש בתוכן כזה או לבצע עסקאות כאלה.

האתרים יהיו רשאים לשנות תנאי שימוש אלו מעת לעת. תנאי השימוש המעודכנים יהיו בתוקף ממועד פרסומם באתרי חיילים מצייצים. הנך מתבקש לבדוק בקביעות את תנאי השימוש המתפרסמים באתרי אינטרנט אלה על מנת לוודא שהינך מודע לכל התנאים החלים על השימוש באתרים אלה. כמו כן, תנאים ותניות ספציפיים עשויים לחול על תכנים, מוצרים, חומרים, שירותים או מידע ספציפיים הכלולים באתרי חיילים מצייצים או זמינים באמצעותו (להלן "תוכן") או על עסקאות המבוצעות באמצעות אתרים אלה. תנאים ספציפיים כגון אלה עשויים לבוא בנוסף לתנאי שימוש אלה או, אם וככל שהתוכן או הכוונה של תנאים ספציפיים אלה אינם עולים בקנה אחד עם התנאים הכלולים בתנאי שימוש אלו, תנאים ספציפיים אלה יבואו במקומם של תנאי שימוש אלו.

אתרי חיילים מצייצים שומרים לעצמם את הזכות לבצע שינויים או עדכונים המתייחסים לתוכן או לגופו של התוכן של אתרי האינטרנט או לפורמט של התוכן בכל עת ללא הודעה מראש. האתרים שומרים לעצמם את הזכות לבטל או להגביל את הגישה לאתרי האינטרנט מכל סיבה שהיא על פי שיקול דעתו הבלעדי.

אין לקשר לאתר תכנים פורנוגראפיים, תכנים המעודדים לגזענות או להפליה פסולה, או המנוגדים לחוק, או שפרסומם מנוגד לחוק או המעודדים פעילות המנוגדת לחוק.

הגולש רשאי להשתמש באתרים למטרות פרטיות ואישיות בלבד. אין להעתיק ולהשתמש, או לאפשר לאחרים להשתמש, בכל דרך אחרת בתכנים מתוך האתרים, לרבות באתרי אינטרנט אחרים, בפרסומים אלקטרוניים, בפרסומי דפוס וכיו"ב, לכל מטרה, בין מסחרית ובין שאינה מסחרית, שאיננה לצורך שימוש אישי ופרטי.

אתרי חיילים מצייצים לא יישאו בכל אחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה מכל קישור לתכנים באתר ומכל הצגה או פרסום של תכנים כאמור בכל דרך אחרת. הגולש נושא באחריות המלאה והבלעדית לכל קישור, הצגה או פרסום של התכנים, שנעשו על ידו ומתחייב לשפות את האתר בגין כל נזק שייגרם כתוצאה מכך.

כל התוכן מסופק "כמו שהוא" (AS IS) ו"כמו שהוא זמין" (AS AVAILABLE). אתרי חיילים מצייצים מצהירים בזאת במפורש כי אינם אחראים לכל הצהרה או התחייבות מכל סוג שהוא, מפורשות או מרומזות, לרבות אך לא רק התחייבות להתאמה למטרה מסוימת כלשהי, לאי הפרה של זכויות צדדים שלישיים, או  בקשר לפעילותו של אתרים אלה זה או לתוכנם.

האתרים אינם מתחייבים ואינם מצהירים הצהרה כלשהי באשר לבטיחותו של אתרי אינטרנט אלה. הגולש מאשר כי כל מידע שנשלח באמצעות האתר עשוי להגיע לצדדים שלישיים.

חיילים מצייצים מדיה בע"מ אינה מתחייבת לכך שאתרי האינטרנט או השרתים התומכים באתרי אינטרנט אלה או כל תקשורת אלקטרונית שנשלחה על ידי האתרים הינם נקיים מוירוסים או מגורמים מזיקים אחרים כלשהם.

 

בשום מקרה לא יהיו האתרים או עמודים הקשורים אליהם, אחראים לנזקים ישירים, עקיפים, תוצאתיים, עונשיים (לרבות אך לא רק, נזקים בגין אובדן עסקים, חוזים, הכנסה, נתונים, מידע או הפסקהבניהול עסקים) אשר נובעים כתוצאה ו/או בקשר עם השימוש ו/או העדר היכולת להשתמש באתרי אינטרנט אלה או בתוכן, אף אם האתרים היו מודעים לאפשרות קיומם של נזקים מסוג זה. כל תביעה הנוגעת ו/או הקשורה לאתרי אינטרנט אלה תוגש ותינתן עליה הודעה בכתב למנהלי האתר לא יאוחר מתום שנה אחת (1) ממועד היווצרות עילת התביעה.

 

אתרי חיילים מצייצים עשויים לספק קישורים לאתרי אינטרנט אחרים אשר אינם בשליטתו של האתר. האתרים לא יהיו אחראים בשום מקרה לתוכנם של אותם אתרי אינטרנט. אתרי חיילים מצייצים מספקים קישורים אלה רק לנוחותם של משתמשי אתרי אינטרנט אלה, והכללתו של קישור כלשהו לאתרי אינטרנט כלשהם  לא מהווה הסכמה של האתר לתוכנם של אתרי אינטרנט אלו.

 

כל חומר או מידע שיישלחו באמצעות ו/או בקשר עם אתרי אינטרנט אלה לרבות דרך לשנונית צור קשר, מייל, הודעות פרטיות ברשתות החברתיות, פנייה ישירה למנהלי האתרים (להלן "חומרים של המשתמש")  ייחשבו כאילו אינם סודיים ואין עליהם קניין, ויהיו כפופים לעקרונות מדיניות השמירה על פרטיות. האתרים יהיו רשאים להשתמש, על פי שיקול דעתם בחומרים של המשתמש, בכל מקום בעולם, ללא שיהיו מחוייבים בפיצוי כלשהו, וכשהם חופשיים מכל זכויות מוסריות, זכויות קניין רוחני ו/או זכויות קניין אחרות באותם חומרים של המשתמש או בקשר עמם..

 

אתרי חיילים מצייצים מעודדים את חופש הדיבור ואת קיומו של דיון פורה באתרים, תוך השתתפות פעילה של הגולש ושל יתר משתמשי האתרים בהם. יחד עם זאת, על מנת לאפשר את קיומו של שיח תרבותי וענייני ולמנוע ניצול לרעה של האפשרויות הפתוחות בפני הגולש להתבטא באתר, רשאי האתר לבדוק את התכנים הללו לפני פרסומם. בדיקות כאלה תעשינה אך ורק כדי לנסות למנוע פרסום דברי-נאצה, איומים, ביטויים של גסות רוח וכן תכנים שהם בלתי חוקיים על פניהם בלא צורך בהפעלת שיקול דעת משפטי.

 

עם זאת, האתרים אינם נושאים בכל אחריות לתכנים האלה, והאחריות הבלעדית להם ולכל תוצאה הנובעת מהם חלה על המשתמש ו/או הגולש שמסרם לפרסום. תכנים אלה אינם מבטאים את דעת האתרים או עמדתו ואין בפרסומם כל ערובה לתקפותם, אמינותם, דיוקם או חוקיותם.

 

על הגולש ו/או המשתמש חלה האחריות המלאה והבלעדית לכל תוצאה שתנבע מהפרסום באתרי חיילים מצייצים (לרבות בחשבונות הפייסבוק והאינסטגרם של האתרים) בעת שיגור או מסירת תכנים לפרסום. על הגולש ו/או המשתמש נאסר לפרסם באתר את התכנים הבאים:

 

כל תוכן הידוע לגולש ו/או למשתמש שהוא שקרי, מטעה או מסולף;

כל תוכן הפוגע בזכויות קנייניות של אחרים או מפר אותן - לרבות זכויות יוצרים וסימני מסחר;

כל תוכן פורנוגראפי או בעל אופי מיני בוטה;

כל תוכן הנוגע לקטינים ומזהה אותם, את פרטיהם האישיים או את מענם ודרכי ההתקשרות עימם;

כל תוכנת מחשב, קוד מחשב או יישום הכוללים נגיף-מחשב ("וירוס"), לרבות תוכנות-עוינות הידועות כסוס-טרויאני, תולעים (Worms), ואנדלים (Vandals), יישומים מזיקים (Malicious Applications) וכיו"ב;

סיסמאות, שמות משתמש ופרטים אחרים, המאפשרים שימוש בתוכנות מחשב, קבצים דיגיטאליים, אתרי אינטרנט או שירותים, הטעונים הרשמה או תשלום, בלא תשלום או הרשמה כאמור;

כל תוכן המהווה לשון הרע על אדם, או הפוגע בפרטיותו, או בשמו הטוב;

כל תוכן המזהה אישית אנשים אחרים, מבלי שנתנו את הסכמתם לפרסום זהותם;

כל תוכן בעל אופי או תוכן טורדני, מעליב, עוין, מאיים או גס רוח;

כל תוכן שיש בו, או הוא מעודד לגזענות, או אפליה פסולה על בסיס גזע, מוצא, צבע עור, עדה, לאומיות, דת, מין, עיסוק, נטייה מינית, מחלה, נכות גופנית או נפשית, אמונה, השקפה פוליטית, או מעמד חברתי-כלכלי.

כל תוכן המעודד ביצוע עבירה פלילית או עלול להוות בסיס לתביעה או אחריות אזרחית;

כל תוכן העלול להטעות צרכן;

כל תוכן בעל אופי פרסומי או מסחרי;

כל תוכן המנוגד לכללי השימוש המקובלים באינטרנט או העלול לגרום נזק או לפגוע במשתמשי אינטרנט בכלל, ובמשתמשי האתרים בפרט;

כל תוכן שהגישה אליו חסומה באמצעות סיסמה וכיו"ב, ואינה מתאפשרת באופן חופשי לכל משתמשי האינטרנט;

 

אתרי חיילים מצייצים רשאים לסרב לפרסם, או למחוק לאלתר כל תוכן שמסרת לפרסום בכל עת שתמצא כי הפרת תנאי שימוש אלה או שעשית מעשה או מחדל הפוגע או עלול לפגוע בשירותים הניתנים באתרים, במשתמשיהם, או מי מטעמם. בנוסף, האתרים יהיו רשאים במקרה זה למנוע מהגולש ו/או מהמשתמש פרסום תכנים נוספים באתר ו/או בעמודים הקשורים אליו. הוראות סעיף זה מוסיפות על זכויות האתרים לפי כל דין.

 

החליטו אתרי חיילים מצייצים לפרסם תוכן שמסרת - יהיו רשאים לערוך כל תוכן כזה, לפי שיקול דעתם המוחלט ובכלל זה לקצרו.

 

התכנים שהגולש ימסור לפרסום באתר יהיו חשופים לכל משתמשי האתרים בפרט והאינטרנט בכלל. על הגולש ו/או המשתמש לנהוג בתבונה ובזהירות במסירת פרטים אישיים (כדוגמת כתובת או מספר טלפון) וכן בתגובות ובפניות שיתקבלו באתרים בעקבות השימוש באתרים או פרסום איזה מפרטיו. 

 

האתרים מעודדים את הגולש ו/או המשתמש להתייחס בזהירות ובביקורתיות לתכנים שמתפרסמים באתרי חיילים מצייצים, ובכלל זה לתכנים שמפרסמים משתמשים באתרים. על הגולש ו/או המשתמש להתייחס לתכנים אלה בזהירות ובקפידה. התכנים אינם מתפרסמים מטעמו של האתר, ולפיכך האתרים אינם אחראים למהימנותם, אמינותם, דיוקם או שלמותם ואינם אחראים לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם. זכור תמיד כי תכנים כאלה אינם תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע מתאימים, כדוגמת עורכי דין, רופאים, בעלי מקצוע מוסמכים וכיו"ב, במקום שהתייעצות כזאת נדרשת.

OK

התחברות

התחברות רגילה

שכחת סיסמה?לחץ כאן עדיין לא רשום?הירשם כאן

הרשמה לאתר

הרשמה רגילה

כבר רשום? התחבר כאן

הרשמה לאתר

הרשמה לאתר