שחר המאירי

שחר המאירי

אודות מנהל/ת הפורום:

עורך דין משרד הביטחון שחר המאירי, שותף ומייסד של משרד עורכי דין שחר המאירי ושות’ מתמחה בייצוג תובעים מול משרד הביטחון קצין התגמולים ובטיפול במועמדים לשירות ביטחון לרבות בנוגע לשינוי הפרופיל הרפואי/ צבאי.

למשרד עורך דין שחר המאירי ניסיון רב ויחודי ביצוג נפגעי פוסט טראומה, חיילים שסובלים מפגיעות נפשיות, טיפול בתביעות שמוגשות בגין מחלות כגון אפילפסיה סוכרת, בכצ'ט, פריקרדיטיס. טיפול בתביעות בגין פציעות גב וברכיים כתוצאה מחבלות ונשיאת משקלים כבדים.

עורך דין המאירי משמש כיו"ר ועדת נכי צה”ל בלשכת עורכי הדין צפון, יועץ לאגודת הפסוריאזיס הישראלית, שותף לתוכנית שכר מצווה של לשכת עורכי הדין ומתנדב בקהילה. כמו כן, עורך דין המאירי מרצה בפקולטה לרפואה בתוכנית להכשרת רופאים לועדות רפואיות. עורך דין שחר המאירי שירת כלוחם וכמפקד בחיל ההנדסה הקרבית. 

לעורך דין המאירי הצלחות ותקדימים רבים בתחום התמחותו.

כתובות המשרדים: משרד תל אביב: הארבעה 28 תל אביב-יפו (קומה 34) 
                      משרד צפון: קיבוץ שריד

פורום משפטי - עו"ד שחר המאירי

יש לכם שאלה בסוגיה משפטית הקשורה לצה"ל ואו לתביעות מול משרד הביטחון? כתבו אותה כאן למטה ועורך הדין יענה לכם בהקדם. (ניתן להזין שם פרטי בלבד).

* שדות חובה פרסם מודעה

כאבי גב בגלל הצבא ארטיום שרגר | 15/09/2020

השאלה
במהלך השירות שלי אחרי 8 חודשים של שירות בקרבי התחלתי להתלונן על כאב גב חזק אך לא האמינו לי
ניסיתי כמה פעמים להגיע לרופאים אבל אמרו לי שאני בסדר גמור
כרגע כבר אחרי כמעט 3 שנים שלל כאב מאוד חזק אני בדרך לעשות ניתוח בגב כי התברר שיש לי 3 בלט דיסק ופריצת דיסק שגורמת לי לדלקת במערכת העצבים שנותן כאב מאוד חזק גם בגב וגם ברגלים קשה לי ללכת קשה לי לשיון כל דבר בסיסי ביום יום קשה לי וכל זה בגלל שלא האמינו לי שכאב לי הגב וחשבו שאני רוצה לעקוץ ולקבל גימילים

1 תגובות לייעוץ זה: הוספת תגובה
גילעד: רפואה שלמה אני מאחל לך את כל הבריאות שבעולם

תביעה רפואית נועם | 15/09/2020

השאלה
היי, אשמח לדעת האם אני זכאית לתבוע את הצבא על כך שהתפתחה לי מחלה במעיים במהלך השירות שלי בעקבות התפקיד שבו הייתי וכמובן טיפול רפואי שגוי ולקוי.

0 תגובות לייעוץ זה: הוספת תגובה

קרע במינסקוס במהלך השירות דור פורטל | 20/08/2020

השאלה
במהלך שירותי הצבאי כלוחם נפצעתי וגילו לי קרע במינסקוס בברך שנגרם כתוצאה מהעומס על הברכיים (כך אמר האורטופד) האם אני זכאי לתבוע??
התשובה
חייל שנפגע בברכיים זכאי להגיש תביעה למשרד הביטחון, לאחר סיום השירות, במקרה שבו הפגיעה נגרמה בעקבות השירות. קרע במיניסקוס נגרם בדרך כלל בעקבות חבלה.

1 תגובות לייעוץ זה: הוספת תגובה
גילעד: תרגיש טוב , שנה טובה

פציעה בברך בבסיס עידו | 19/08/2020

השאלה
לפני חודש וחצי נפצעתי בבסיס ממשחק כדורסל , כששלחו אותי למיון אמרו לי שמדובר בנקע בברך. הכאב לא עבר והייתי מושבת עם קביים ביקשתי לראות אורטופד והתשובה שקיבלתי היא ללכת לביקור רופא להאריך גימלים כי לא האמינו לי שיש לי משהו רציני. הצלחתי להשיג אורטופד אחרי שבועיים של חפירות לא פשוטות. האורטופד שלח אותי בדחיפות ל mri אך שוב קיבלתי ברקס מהגדוד וחזרתי לסגור שם שבת עם המצב של הברך. אחרי השבת עשיתי את הבדיקה התברר שיש לי שלוש קרעים בברך ושבר קטן בעצם. מאז אני נמצא עוד שבועיים בבסיס כבר ועושה הליכות ארוכות ולא יודע אם אני עושה לעצמי נזק בלתי הפיך לרגל.
אני עכשיו נמצא לפני ניתוח ורציתי לדעת האם זו עילה לתביעה.
התשובה
ישנה עילה לתביעה בגלל שנפגעת בבסיס במסגרת פעילות ספורט. חשוב מאוד שתדאג למלא דוח פציעה. את התביעה ניתן להגיש לאחר השחרור.

0 תגובות לייעוץ זה: הוספת תגובה

פציעה באצבע נחמן מירוצ'ניק | 19/08/2020

השאלה
הי הייתי לוחם בחטיבת גולני גדוד 13 טלפני בערך כשלושה חודשים נפצעתי באמצע אימון ונקטעה לי חתיכה מהאצבע. מאז אני ברם 2, האם מגיע לי פיצויים?
התשובה
ניתן לקבל פיצוי במקרה של קטיעה אם מדובר בקטיעה של גליל 1 או 2.

0 תגובות לייעוץ זה: הוספת תגובה

פציעת ברך במהלך הכשרה קרבית והמשך בעיות אחרי אילה תמר פרי | 19/08/2020

השאלה
נפצעתי בברך במהלך הטירונות הקרבית. נאמר לי מאורתופד מנתח שכאבים כאלה אם או בלי ניתוח זה לכל החיים, והבעיה אשר נמצאה רוב הסיכויים שלא הייתה מתגלית בכלל לולא ההכשרה שעברתי. אשמח לדעת האם יש בכלל סיכוי לעשות עם זה משהו רלוונטי. תודה רבה מראש ????
התשובה
אם נפצעת במהלך הטירונות, ויש תיעוד לכך, תוכל להגיש תביעה לאחר השחרור. כמובן שעליך להוכיח שנגרם לך נזק קבוע בפציעה.

0 תגובות לייעוץ זה: הוספת תגובה

רופאי צהל דיאנה וסילייב | 19/08/2020

השאלה
אני התגייסתי לצב"א בידיעה שיש לי בעיה עם הגב במהלך השירות הצבאי שלי הבעיה החמירה והאורטופדים בצהל אמרו לי שיש לי פריצת דיס ושאין מה לעשות עם זה הדבר היחיד שהביאו לי אלה תרופות חזקות נגד כאבים לא מזמן אישפזו אותי אחרי שעברתי יותר מ5 אורטופדים ועשיתי יותר מ4 פעמים CT בגב ....האישפוז אמרו לי שאין לי פריצת דיסק אלה בליטת דיסק בגב התחתון שלוחץ לי על העצב של רגל ימין ואני מאבדת תחושה ברגל . האם זאת נחשבת לרשלנות של רופאי צהל? והאם מגיעים לי פיצויים על כך ?
התשובה
ניתן להגיש תביעהגם במקרה ומצבך החמיר בשירות. צריך להוכיח שאכן היתה החמרה ושההחמרה קשורה בתנאי השירות.

0 תגובות לייעוץ זה: הוספת תגובה

פיצויים בעקבות פציעה עמרי גבע | 19/08/2020

השאלה
התגייסתי עם בלט דיסק אחד ואחרי חודשיים עשיתי CT וגיליתי שיש לי 4 בלטי דיסק כולל הראשון שהחמיר. מגיע לי פיצויים?
התשובה
בלט דיסק לכשעצמו אינו מקנה פיצוי.

0 תגובות לייעוץ זה: הוספת תגובה

פציעה במהלך ההכשרה מעיין | 09/08/2020

השאלה
התגייסתי ללוחמה ובמהלך הטירונות החלו כאבים ברגליים מהם המפקדים התעלמו, מאז עברו כבר 10 חודשים שעליתי לשירות סדיר בו עשו בדיקות וגם לא הבינו מאיפה הכאב נובע עד שעשיתי בדיקת EMG בה הבינו שיש בעיה בין 2 חוליות בגב התחתון ושלחו אותי לעשות MRI לאחר שהגיעו התוצאות התברר שיש לי 2 פריצות דיסק בעמוד שדרה מותני, אני סובלת כל יום מכאבים ולא מצליחה לתפקד בשירות, כבר לא מרגישה כמו בן אדם, האם ניתן לתבוע את הצבא?
התשובה
תוכלי להגיש תביעה אחרי השחרור.

0 תגובות לייעוץ זה: הוספת תגובה

פציעה במהלך ההכשרה אדם | 09/08/2020

השאלה
היי, התגייסתי לשירות קרבי הייתי חודשיים בהכשרה ואז התחלתי להרגיש כאבים בגב תחתון , אחרי בדיקות התגלה שיש לי שתי פריצות דיסק גדולות עם לחץ קשה על העצבים , שזה גורם להגבלות בתנועה כל שהי , השאלה מגיע לי פיצויים??
התשובה
תוכל להגיש תביעה במידה ופריצות הדיסק נגרמו עקב תנאי השירות. במקרה ותוכר ותקבע לך נכות מעל 10% תוכל לקבל פיצוי.

0 תגובות לייעוץ זה: הוספת תגובה

מאמרים משפטיים

תקנון

הסכמה לתנאי השימוש: בכך שהנך ניגש ומשתמש באתרי האינטרנט idftweets.co.il (פורטל תוכן לחיילי צה"ל) ו - isoldier.co.il (מועדון ההטבות israeli soldier)  (להלן יקראו למען הנוחות האתרים/אתרי האיטנרנט או אתרי חיילים מצייצים) המנוהלים ע"י 'חיילים מצייצים מדיה בע"מ' (להלן: 'החברה') הינך מסכים להיות מחויב לתנאי השימוש שלהלן ולכל התנאים והתניות הכלולים ו/או מוזכרים בזה ולכל התנאים והתניות הנוספים המפורטים באתר אינטרנט זה, וכל התנאים הללו ייחשבו כאילו נתת להם הסכמתך. אם אינך מסכים לתנאים אלה, הנך מתבקש שלא להשתמש באתרים אלה. אם אינך מסכים לתנאים נוספים ספציפיים כלשהם שחלים על תוכן מסוים (כפי שהוא מוגדר להלן) או על עסקאות מיוחדות שמתבצעות דרך אתרי אינטרנט אלה, הנך מתבקש שלא להשתמש בחלקו של אתר האינטרנט המכיל תוכן כזה או שבאמצעותו אפשר לבצע אותן עסקאות, והנך מתבקש שלא להשתמש בתוכן כזה או לבצע עסקאות כאלה.

האתרים יהיו רשאים לשנות תנאי שימוש אלו מעת לעת. תנאי השימוש המעודכנים יהיו בתוקף ממועד פרסומם באתרי חיילים מצייצים. הנך מתבקש לבדוק בקביעות את תנאי השימוש המתפרסמים באתרי אינטרנט אלה על מנת לוודא שהינך מודע לכל התנאים החלים על השימוש באתרים אלה. כמו כן, תנאים ותניות ספציפיים עשויים לחול על תכנים, מוצרים, חומרים, שירותים או מידע ספציפיים הכלולים באתרי חיילים מצייצים או זמינים באמצעותו (להלן "תוכן") או על עסקאות המבוצעות באמצעות אתרים אלה. תנאים ספציפיים כגון אלה עשויים לבוא בנוסף לתנאי שימוש אלה או, אם וככל שהתוכן או הכוונה של תנאים ספציפיים אלה אינם עולים בקנה אחד עם התנאים הכלולים בתנאי שימוש אלו, תנאים ספציפיים אלה יבואו במקומם של תנאי שימוש אלו.

אתרי חיילים מצייצים שומרים לעצמם את הזכות לבצע שינויים או עדכונים המתייחסים לתוכן או לגופו של התוכן של אתרי האינטרנט או לפורמט של התוכן בכל עת ללא הודעה מראש. האתרים שומרים לעצמם את הזכות לבטל או להגביל את הגישה לאתרי האינטרנט מכל סיבה שהיא על פי שיקול דעתו הבלעדי.

אין לקשר לאתר תכנים פורנוגראפיים, תכנים המעודדים לגזענות או להפליה פסולה, או המנוגדים לחוק, או שפרסומם מנוגד לחוק או המעודדים פעילות המנוגדת לחוק.

הגולש רשאי להשתמש באתרים למטרות פרטיות ואישיות בלבד. אין להעתיק ולהשתמש, או לאפשר לאחרים להשתמש, בכל דרך אחרת בתכנים מתוך האתרים, לרבות באתרי אינטרנט אחרים, בפרסומים אלקטרוניים, בפרסומי דפוס וכיו"ב, לכל מטרה, בין מסחרית ובין שאינה מסחרית, שאיננה לצורך שימוש אישי ופרטי.

אתרי חיילים מצייצים לא יישאו בכל אחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה מכל קישור לתכנים באתר ומכל הצגה או פרסום של תכנים כאמור בכל דרך אחרת. הגולש נושא באחריות המלאה והבלעדית לכל קישור, הצגה או פרסום של התכנים, שנעשו על ידו ומתחייב לשפות את האתר בגין כל נזק שייגרם כתוצאה מכך.

כל התוכן מסופק "כמו שהוא" (AS IS) ו"כמו שהוא זמין" (AS AVAILABLE). אתרי חיילים מצייצים מצהירים בזאת במפורש כי אינם אחראים לכל הצהרה או התחייבות מכל סוג שהוא, מפורשות או מרומזות, לרבות אך לא רק התחייבות להתאמה למטרה מסוימת כלשהי, לאי הפרה של זכויות צדדים שלישיים, או  בקשר לפעילותו של אתרים אלה זה או לתוכנם.

האתרים אינם מתחייבים ואינם מצהירים הצהרה כלשהי באשר לבטיחותו של אתרי אינטרנט אלה. הגולש מאשר כי כל מידע שנשלח באמצעות האתר עשוי להגיע לצדדים שלישיים.

חיילים מצייצים מדיה בע"מ אינה מתחייבת לכך שאתרי האינטרנט או השרתים התומכים באתרי אינטרנט אלה או כל תקשורת אלקטרונית שנשלחה על ידי האתרים הינם נקיים מוירוסים או מגורמים מזיקים אחרים כלשהם.

 

בשום מקרה לא יהיו האתרים או עמודים הקשורים אליהם, אחראים לנזקים ישירים, עקיפים, תוצאתיים, עונשיים (לרבות אך לא רק, נזקים בגין אובדן עסקים, חוזים, הכנסה, נתונים, מידע או הפסקהבניהול עסקים) אשר נובעים כתוצאה ו/או בקשר עם השימוש ו/או העדר היכולת להשתמש באתרי אינטרנט אלה או בתוכן, אף אם האתרים היו מודעים לאפשרות קיומם של נזקים מסוג זה. כל תביעה הנוגעת ו/או הקשורה לאתרי אינטרנט אלה תוגש ותינתן עליה הודעה בכתב למנהלי האתר לא יאוחר מתום שנה אחת (1) ממועד היווצרות עילת התביעה.

 

אתרי חיילים מצייצים עשויים לספק קישורים לאתרי אינטרנט אחרים אשר אינם בשליטתו של האתר. האתרים לא יהיו אחראים בשום מקרה לתוכנם של אותם אתרי אינטרנט. אתרי חיילים מצייצים מספקים קישורים אלה רק לנוחותם של משתמשי אתרי אינטרנט אלה, והכללתו של קישור כלשהו לאתרי אינטרנט כלשהם  לא מהווה הסכמה של האתר לתוכנם של אתרי אינטרנט אלו.

 

כל חומר או מידע שיישלחו באמצעות ו/או בקשר עם אתרי אינטרנט אלה לרבות דרך לשנונית צור קשר, מייל, הודעות פרטיות ברשתות החברתיות, פנייה ישירה למנהלי האתרים (להלן "חומרים של המשתמש")  ייחשבו כאילו אינם סודיים ואין עליהם קניין, ויהיו כפופים לעקרונות מדיניות השמירה על פרטיות. האתרים יהיו רשאים להשתמש, על פי שיקול דעתם בחומרים של המשתמש, בכל מקום בעולם, ללא שיהיו מחוייבים בפיצוי כלשהו, וכשהם חופשיים מכל זכויות מוסריות, זכויות קניין רוחני ו/או זכויות קניין אחרות באותם חומרים של המשתמש או בקשר עמם..

 

אתרי חיילים מצייצים מעודדים את חופש הדיבור ואת קיומו של דיון פורה באתרים, תוך השתתפות פעילה של הגולש ושל יתר משתמשי האתרים בהם. יחד עם זאת, על מנת לאפשר את קיומו של שיח תרבותי וענייני ולמנוע ניצול לרעה של האפשרויות הפתוחות בפני הגולש להתבטא באתר, רשאי האתר לבדוק את התכנים הללו לפני פרסומם. בדיקות כאלה תעשינה אך ורק כדי לנסות למנוע פרסום דברי-נאצה, איומים, ביטויים של גסות רוח וכן תכנים שהם בלתי חוקיים על פניהם בלא צורך בהפעלת שיקול דעת משפטי.

 

עם זאת, האתרים אינם נושאים בכל אחריות לתכנים האלה, והאחריות הבלעדית להם ולכל תוצאה הנובעת מהם חלה על המשתמש ו/או הגולש שמסרם לפרסום. תכנים אלה אינם מבטאים את דעת האתרים או עמדתו ואין בפרסומם כל ערובה לתקפותם, אמינותם, דיוקם או חוקיותם.

 

על הגולש ו/או המשתמש חלה האחריות המלאה והבלעדית לכל תוצאה שתנבע מהפרסום באתרי חיילים מצייצים (לרבות בחשבונות הפייסבוק והאינסטגרם של האתרים) בעת שיגור או מסירת תכנים לפרסום. על הגולש ו/או המשתמש נאסר לפרסם באתר את התכנים הבאים:

 

כל תוכן הידוע לגולש ו/או למשתמש שהוא שקרי, מטעה או מסולף;

כל תוכן הפוגע בזכויות קנייניות של אחרים או מפר אותן - לרבות זכויות יוצרים וסימני מסחר;

כל תוכן פורנוגראפי או בעל אופי מיני בוטה;

כל תוכן הנוגע לקטינים ומזהה אותם, את פרטיהם האישיים או את מענם ודרכי ההתקשרות עימם;

כל תוכנת מחשב, קוד מחשב או יישום הכוללים נגיף-מחשב ("וירוס"), לרבות תוכנות-עוינות הידועות כסוס-טרויאני, תולעים (Worms), ואנדלים (Vandals), יישומים מזיקים (Malicious Applications) וכיו"ב;

סיסמאות, שמות משתמש ופרטים אחרים, המאפשרים שימוש בתוכנות מחשב, קבצים דיגיטאליים, אתרי אינטרנט או שירותים, הטעונים הרשמה או תשלום, בלא תשלום או הרשמה כאמור;

כל תוכן המהווה לשון הרע על אדם, או הפוגע בפרטיותו, או בשמו הטוב;

כל תוכן המזהה אישית אנשים אחרים, מבלי שנתנו את הסכמתם לפרסום זהותם;

כל תוכן בעל אופי או תוכן טורדני, מעליב, עוין, מאיים או גס רוח;

כל תוכן שיש בו, או הוא מעודד לגזענות, או אפליה פסולה על בסיס גזע, מוצא, צבע עור, עדה, לאומיות, דת, מין, עיסוק, נטייה מינית, מחלה, נכות גופנית או נפשית, אמונה, השקפה פוליטית, או מעמד חברתי-כלכלי.

כל תוכן המעודד ביצוע עבירה פלילית או עלול להוות בסיס לתביעה או אחריות אזרחית;

כל תוכן העלול להטעות צרכן;

כל תוכן בעל אופי פרסומי או מסחרי;

כל תוכן המנוגד לכללי השימוש המקובלים באינטרנט או העלול לגרום נזק או לפגוע במשתמשי אינטרנט בכלל, ובמשתמשי האתרים בפרט;

כל תוכן שהגישה אליו חסומה באמצעות סיסמה וכיו"ב, ואינה מתאפשרת באופן חופשי לכל משתמשי האינטרנט;

 

אתרי חיילים מצייצים רשאים לסרב לפרסם, או למחוק לאלתר כל תוכן שמסרת לפרסום בכל עת שתמצא כי הפרת תנאי שימוש אלה או שעשית מעשה או מחדל הפוגע או עלול לפגוע בשירותים הניתנים באתרים, במשתמשיהם, או מי מטעמם. בנוסף, האתרים יהיו רשאים במקרה זה למנוע מהגולש ו/או מהמשתמש פרסום תכנים נוספים באתר ו/או בעמודים הקשורים אליו. הוראות סעיף זה מוסיפות על זכויות האתרים לפי כל דין.

 

החליטו אתרי חיילים מצייצים לפרסם תוכן שמסרת - יהיו רשאים לערוך כל תוכן כזה, לפי שיקול דעתם המוחלט ובכלל זה לקצרו.

 

התכנים שהגולש ימסור לפרסום באתר יהיו חשופים לכל משתמשי האתרים בפרט והאינטרנט בכלל. על הגולש ו/או המשתמש לנהוג בתבונה ובזהירות במסירת פרטים אישיים (כדוגמת כתובת או מספר טלפון) וכן בתגובות ובפניות שיתקבלו באתרים בעקבות השימוש באתרים או פרסום איזה מפרטיו. 

 

האתרים מעודדים את הגולש ו/או המשתמש להתייחס בזהירות ובביקורתיות לתכנים שמתפרסמים באתרי חיילים מצייצים, ובכלל זה לתכנים שמפרסמים משתמשים באתרים. על הגולש ו/או המשתמש להתייחס לתכנים אלה בזהירות ובקפידה. התכנים אינם מתפרסמים מטעמו של האתר, ולפיכך האתרים אינם אחראים למהימנותם, אמינותם, דיוקם או שלמותם ואינם אחראים לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם. זכור תמיד כי תכנים כאלה אינם תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע מתאימים, כדוגמת עורכי דין, רופאים, בעלי מקצוע מוסמכים וכיו"ב, במקום שהתייעצות כזאת נדרשת.

OK

התחברות

התחברות רגילה

שכחת סיסמה?לחץ כאן עדיין לא רשום?הירשם כאן

הרשמה לאתר

הרשמה רגילה

כבר רשום? התחבר כאן

הרשמה לאתר

הרשמה לאתר