אובחנה כסובלת מהפרעה קשה - הצבא הסתיר מידע חיוני

מערכת חיילים מצייצים 19.03.2017

תמיד קראתי ושמעתי על מקרים כאלו ותמיד חשבתי ״לי זה לא יקרה״ אבל זה קרה, עשיתי הכל בשביל להתמיין ליחידות הכי טובות. קיבלתי מיונים ללוחמה, למדריכות כושר קרבי ואפילו הייתי במסלול ישיר לגרעין נח"ל - התגאתי בעצמי.
מערכת חיילים מצייצים 19.03.2017
יום הגיוס הגיע ואיתו גם ההתרגשות, עליתי לאוטובוס והייתי בטוחה שאני בידיים טובות ושיעזרו לי להוציא את הכי טוב מעצמי. סיימתי טירונות בחיל האוויר והתייצבתי בבית ספר חי"ר בבאר שבע. פה הכל התחיל, זה היה בחורף והיה כל כך קר, ירד גשם והתנאים היו קדים - אבל זה לא מה ששבר אותי. המפקדים היו אליי תוקפניים, צעקו כל הזמן והענישו אותי יותר מכולן, כי אני קיבלתי את השוק הראשוני של הצבא, שעכשיו זה כבר לא נופש ולא קייטנה כמו בטירונות. ניסיתי כל כך להיות בסדר ולהתגבר על הכעסים שחוויתי מסגל המפקדים של הקורס אבל היה לילה אחד שאני לא אשכח שפשוט קרסתי תחת הלחץ והתסכול. הייתי במגדל שמירה ב' 3 ולא הפסקתי לבכות.

הופעל הטריגר, מילדה חזקה ומאושרת התרסקתי בשניות ההן והפכתי לרוח, הפסקתי להתקיים מבפנים. התחלתי לשחק עם הנשק ועם הכדורים עד שהגיע מפקד ותפס אותי על חם. נלקחתי בזריזות באותו הלילה למפקד המגמה והמפקד התורן שתפס אותי סיפר את הכל ״היא ניסתה להתאבד במגדל שמירה״ מפקד המגמה ביקש מהמפקד תורן לצאת ולהשאיר אותנו לבד ״זאת פעם ראשונה שחווית את הרצון הזה לבצע פגיעה עצמית? ״העיניים של מפקד המגמה התרככו פשוט התחלתי לבכות. אני לא הבנתי מה עובר עליי באותו רגע. אני לא אחת שפוגעת בעצמה במצבים של קושי.

בבכי כבד עניתי לו שאני לא יודעת מה לעשות עם עצמי כבר - תוך מספר שעות וכמה טלפונים נפגשתי עם קבנית והיא עטפה אותי ואמרה ״הכל יהיה בסדר, תקחי את החפצים שלך ותסעי לתל אביב מחכים לך שם בירפא הגעתי לירפ"א, היה שם פסיכיאטר נחמד ואחרי שלושים דקות של שיחה הוא נתן את האבחנה ״את סובלת מפוסט טראומה מאוחרת, אני ממליץ על הורדה בפרופיל, מ97 ל45, העברה לבסיס קרוב לבית ות"ש 6" - יצאתי משם עם הקלה, הרגשתי איך העומס הנפשי ירד באותם הרגעים, הייתי מאושרת.

אבל זה לא נגמר כאן, הגעתי לבסיס קרוב לבית והכל הסתדר נפלא עד שההתקפי חרדה חזרו והם היו חדים יותר, קשים יותר וארוכים יותר, סיוטים בלילה ובכי בלתי נשלט. הרגשתי כמו רוח שוב וריקנות בלתי נשלטת מבפנים, אני הסתובבתי עם חור שחור בבטן שרק גדל וגדל. הועברתי 10 הערכות פסיכיאטריות במשך שנה וחודשיים של השירות - באחת מהן הפסיכיאטר הגיע למסקנה שכדאי להתחיל טיפול תרופתי ״את תקחי ציפרלקס״ הסכמתי כי כבר הרגשתי שאין לי איך להציל את עצמי. ניגשתי לקבלה אחרי שנתנו לי את המרשם ושאלתי ״אפשר לקבל צילום של התיק שלי?״ הפקידה ענתה בכעס ״לא, אין דבר כזה שחיילים יחזיקו בתיק שלהם״ - הלכתי משם והמשכתי הלאה.

הרגע הזה שהפקידה לא הסכימה להסביר את עצמה, למה אני לא יכולה לקבל את התיק שלי? זה היה הרגע שהייתי צריכה להבין שמשהו קורה כאן. מאז עברתי עוד עשר הערכות פסיכיאטריות ואני משרתת רק שנה וחודשיים. בכל הערכה אמרו לי "את בסדר זה יעבור" כמו תקליט שבור. בהערכה האחרונה שברתי אגרטל במשרד של הפסיכיאטר עם דמעות בעיניים, התחננתי שיסביר לי מה עובר עליי כי זה הרבה יותר עמוק מזה. הוא סילק אותי החוצה ומאז לא חזרתי לשם. אחרי שלושה שבועות אימא שלי החליטה לדבר עם חברה טובה שלה שעובדת עם תרופות כמו קונצרטה וריטלין ומכירה את השפעותיהן, אני לוקחת קונצרטה כבר שלוש שנים וזה עוזר לי בצורה נפלאה, בלי הקונצרטה אני לא מסוגלת לתפקד אפילו בצורה מינימלית.

אמא שלי בדקה מה קורה אם משלבים ציפרלקס וקונצרטה ביחד? וגילתה שזה שילוב מסוכן שאפשר לחטוף ממנו שבץ מוחי. היא התקשרה אליי וסיפרה לי שמשהו לא בסדר קורה סביבי, נתנו לי ציפרלקס בזמן הקונצרטה ולא יכלו ליידע אותנו שהשילוב מסוכן? הם יכלו למנוע ממני הרבה מאוד סבל. הגיע בוקר אחד ולקחתי החלטה, התקשרתי לעו״ד. היא קיבלה אותי יפה וביקשה שאוותר על סודיות רפואית כדי שהיא תוכל לקרוא את התיק הרפואי שלי.

עברו כמה ימים והעו״ד התקשרה וביקשה שנבוא לפגישה חוזרת כי היא הוציאה את התיק ויש שם דברים שהיא רוצה להבין ממני. הגענו אליה והפגישה החלה, היא דפדפה בין הדפים ושאלה אותי ״האם ידעת שאת סובלת מהפרעת אישיות גבולית?״ - התחלתי לצחוק ועניתי שלא כי אמרו שזה רק פוסט טראומה, העו״ד הראתה לי את המסמכים ואמרה ״חמש הערכות פסיכיאטריות עם אבחנה מדוייקת שאת סובלת מהפרעת אישיות גבולית ואת לא ידעת על זה אף פעם? ״האמת נתנה לי בפנים, לא היו לי מילים לבטא את התסכול שחוויתי באותם הרגעים ״הם נתנו לך גם כדורים שלא מותאמים לאבחנה של הפרעת אישיות גבולית וגם הם הסתירו ממך מידע רפואי במשך שנה וחודשיים.

קטע המילים האלו, זה כל מה ששמעתי. אחרי זה החדר התחיל להסתובב ופשוט התחלתי לבכות. אמא אמרה שזה לא יכול להיות הגיוני שיסתירו מידע מהותי כל כך הרבה זמן. זה לא רק רשלנות רפואית מה שאני חוויתי, זאת עבירה פלילית שהם ביצעו בי. להסתיר ממני אבחנה שלא פעם אחת הוזכרה אלא חמש פעמים. לתת לי כדורים שרק החמירו את מצבי? הם דבקו בסיפור שיש לי פוסט טראומה מאוחרת ושאני סתם דרמטית והיסטרית ושאם אני אפסיק את הכדורים הם יאשפזו אותי בכפייה אני רציתי לתרום לצבא, למדינה אבל הם עשו ממני ניסוי אנושי במשך כל כך הרבה זמן, אם חשבתם שידאגו לנו במערכת הצבאית אז תזכרו בסיפור שלי ותבינו שהמערכת הצבאית כן נוטשת את החיילים שלה מאחור.

הכותבת בחרה להישאר בעילום שם

אולי יעניין אותך גם

חם באתר

תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי שימוש

שלח

עוד במדור עולם החיילים

היחידה המסתורית שאין עליה שום מידע בגוגל

כנראה שכמעט בודאות לא שמעתם על הטייסת הירוקה והסודית של זרוע היבשה, אבל בשני העשורים האחרונים, היא חלפה מעל ראשיכם במסגרת מאות אלפי שעות טיסה. לרגל 20 שנה להקמתה, ניסינו לדלות קצת מידע על היחידה שמשלבת יבשה ואוויר, ונמצאת בכל מקום.

בשורות טובות למתגייסים: קיצור שירות נוסף

בשורה משמחת למתגייסים - צה"ל הודיעה הבוקר על קיצור שירות לגברים.

התפקיד הכי קלטני וחשאי בצה"ל

היציאה לשדה הקרב ומרחבי הלחימה של יחידות החי"ר השונות נעשית על ידי אוסף של לוחמים, כשלכל לוחם התמחות ייחודית לו. אין ספק שלצלפים, בכל קבוצת לוחמים, משמעות מכריעה במרחבי הלחימה השונים, כשהם מהווים גב רחב ומשמעותי עבור הלוחמים הפזורים בשטח.

חיל החלל של צה"ל - יחידת הלוויינים

באגף המודיעין המסועף של צה"ל ניתן למצוא את יחידה 9900. יחידה האחראית על איסוף ומיצוי של מודיעין גאוגרפי ויכולת גבוהה של פענוח חזותי, כשהיא מהווה נדבך משמעותי עבור מקבלי ההחלטות ברמות הפיקוד בשטח ועד האגודות ועד להחלטות ברמה האסטרטגית. בתוך יחידה זו קיימת זרוע של יחידת הלוויינים. יחידה המאפשרת הפעלה של לווייני מודיעין עבור קבלת אותו מידע מעודכן ומהימן.

עוד בחיילים מצייצים

בשורות טובות למתגייסים: קיצור שירות נוסף

בשורה משמחת למתגייסים - צה"ל הודיעה הבוקר על קיצור שירות לגברים.

התפקיד הכי קלטני וחשאי בצה"ל

היציאה לשדה הקרב ומרחבי הלחימה של יחידות החי"ר השונות נעשית על ידי אוסף של לוחמים, כשלכל לוחם התמחות ייחודית לו. אין ספק שלצלפים, בכל קבוצת לוחמים, משמעות מכריעה במרחבי הלחימה השונים, כשהם מהווים גב רחב ומשמעותי עבור הלוחמים הפזורים בשטח.

4 השיטות הנפוצות ביותר להוצאת גימלים

כמעט כל חייל בצה"ל ביקר במרפאות "ביקור רופא" או אצל רופא היחידה כדי להוציא גימלים ולאפשר לעצמו לנוח בבית עוד מספר ימים. לעומת החיילים שביקרו פעמים בודדות במרפאות, יש את אלו שנוהגים לבקר אותן באופן קבוע בצאת השבת. בדקנו עבורכם מהן השיטות הנבחרות של החיילים להוציא גימלים..

היחידה המסתורית שאין עליה שום מידע בגוגל

כנראה שכמעט בודאות לא שמעתם על הטייסת הירוקה והסודית של זרוע היבשה, אבל בשני העשורים האחרונים, היא חלפה מעל ראשיכם במסגרת מאות אלפי שעות טיסה. לרגל 20 שנה להקמתה, ניסינו לדלות קצת מידע על היחידה שמשלבת יבשה ואוויר, ונמצאת בכל מקום.

חם באתר

תקנון

הסכמה לתנאי השימוש: בכך שהנך ניגש ומשתמש באתרי האינטרנט idftweets.co.il (פורטל תוכן לחיילי צה"ל) ו - isoldier.co.il (מועדון ההטבות israeli soldier)  (להלן יקראו למען הנוחות האתרים/אתרי האיטנרנט או אתרי חיילים מצייצים) המנוהלים ע"י 'חיילים מצייצים מדיה בע"מ' (להלן: 'החברה') הינך מסכים להיות מחויב לתנאי השימוש שלהלן ולכל התנאים והתניות הכלולים ו/או מוזכרים בזה ולכל התנאים והתניות הנוספים המפורטים באתר אינטרנט זה, וכל התנאים הללו ייחשבו כאילו נתת להם הסכמתך. אם אינך מסכים לתנאים אלה, הנך מתבקש שלא להשתמש באתרים אלה. אם אינך מסכים לתנאים נוספים ספציפיים כלשהם שחלים על תוכן מסוים (כפי שהוא מוגדר להלן) או על עסקאות מיוחדות שמתבצעות דרך אתרי אינטרנט אלה, הנך מתבקש שלא להשתמש בחלקו של אתר האינטרנט המכיל תוכן כזה או שבאמצעותו אפשר לבצע אותן עסקאות, והנך מתבקש שלא להשתמש בתוכן כזה או לבצע עסקאות כאלה.

האתרים יהיו רשאים לשנות תנאי שימוש אלו מעת לעת. תנאי השימוש המעודכנים יהיו בתוקף ממועד פרסומם באתרי חיילים מצייצים. הנך מתבקש לבדוק בקביעות את תנאי השימוש המתפרסמים באתרי אינטרנט אלה על מנת לוודא שהינך מודע לכל התנאים החלים על השימוש באתרים אלה. כמו כן, תנאים ותניות ספציפיים עשויים לחול על תכנים, מוצרים, חומרים, שירותים או מידע ספציפיים הכלולים באתרי חיילים מצייצים או זמינים באמצעותו (להלן "תוכן") או על עסקאות המבוצעות באמצעות אתרים אלה. תנאים ספציפיים כגון אלה עשויים לבוא בנוסף לתנאי שימוש אלה או, אם וככל שהתוכן או הכוונה של תנאים ספציפיים אלה אינם עולים בקנה אחד עם התנאים הכלולים בתנאי שימוש אלו, תנאים ספציפיים אלה יבואו במקומם של תנאי שימוש אלו.

אתרי חיילים מצייצים שומרים לעצמם את הזכות לבצע שינויים או עדכונים המתייחסים לתוכן או לגופו של התוכן של אתרי האינטרנט או לפורמט של התוכן בכל עת ללא הודעה מראש. האתרים שומרים לעצמם את הזכות לבטל או להגביל את הגישה לאתרי האינטרנט מכל סיבה שהיא על פי שיקול דעתו הבלעדי.

אין לקשר לאתר תכנים פורנוגראפיים, תכנים המעודדים לגזענות או להפליה פסולה, או המנוגדים לחוק, או שפרסומם מנוגד לחוק או המעודדים פעילות המנוגדת לחוק.

הגולש רשאי להשתמש באתרים למטרות פרטיות ואישיות בלבד. אין להעתיק ולהשתמש, או לאפשר לאחרים להשתמש, בכל דרך אחרת בתכנים מתוך האתרים, לרבות באתרי אינטרנט אחרים, בפרסומים אלקטרוניים, בפרסומי דפוס וכיו"ב, לכל מטרה, בין מסחרית ובין שאינה מסחרית, שאיננה לצורך שימוש אישי ופרטי.

אתרי חיילים מצייצים לא יישאו בכל אחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה מכל קישור לתכנים באתר ומכל הצגה או פרסום של תכנים כאמור בכל דרך אחרת. הגולש נושא באחריות המלאה והבלעדית לכל קישור, הצגה או פרסום של התכנים, שנעשו על ידו ומתחייב לשפות את האתר בגין כל נזק שייגרם כתוצאה מכך.

כל התוכן מסופק "כמו שהוא" (AS IS) ו"כמו שהוא זמין" (AS AVAILABLE). אתרי חיילים מצייצים מצהירים בזאת במפורש כי אינם אחראים לכל הצהרה או התחייבות מכל סוג שהוא, מפורשות או מרומזות, לרבות אך לא רק התחייבות להתאמה למטרה מסוימת כלשהי, לאי הפרה של זכויות צדדים שלישיים, או  בקשר לפעילותו של אתרים אלה זה או לתוכנם.

האתרים אינם מתחייבים ואינם מצהירים הצהרה כלשהי באשר לבטיחותו של אתרי אינטרנט אלה. הגולש מאשר כי כל מידע שנשלח באמצעות האתר עשוי להגיע לצדדים שלישיים.

חיילים מצייצים מדיה בע"מ אינה מתחייבת לכך שאתרי האינטרנט או השרתים התומכים באתרי אינטרנט אלה או כל תקשורת אלקטרונית שנשלחה על ידי האתרים הינם נקיים מוירוסים או מגורמים מזיקים אחרים כלשהם.

 

בשום מקרה לא יהיו האתרים או עמודים הקשורים אליהם, אחראים לנזקים ישירים, עקיפים, תוצאתיים, עונשיים (לרבות אך לא רק, נזקים בגין אובדן עסקים, חוזים, הכנסה, נתונים, מידע או הפסקהבניהול עסקים) אשר נובעים כתוצאה ו/או בקשר עם השימוש ו/או העדר היכולת להשתמש באתרי אינטרנט אלה או בתוכן, אף אם האתרים היו מודעים לאפשרות קיומם של נזקים מסוג זה. כל תביעה הנוגעת ו/או הקשורה לאתרי אינטרנט אלה תוגש ותינתן עליה הודעה בכתב למנהלי האתר לא יאוחר מתום שנה אחת (1) ממועד היווצרות עילת התביעה.

 

אתרי חיילים מצייצים עשויים לספק קישורים לאתרי אינטרנט אחרים אשר אינם בשליטתו של האתר. האתרים לא יהיו אחראים בשום מקרה לתוכנם של אותם אתרי אינטרנט. אתרי חיילים מצייצים מספקים קישורים אלה רק לנוחותם של משתמשי אתרי אינטרנט אלה, והכללתו של קישור כלשהו לאתרי אינטרנט כלשהם  לא מהווה הסכמה של האתר לתוכנם של אתרי אינטרנט אלו.

 

כל חומר או מידע שיישלחו באמצעות ו/או בקשר עם אתרי אינטרנט אלה לרבות דרך לשנונית צור קשר, מייל, הודעות פרטיות ברשתות החברתיות, פנייה ישירה למנהלי האתרים (להלן "חומרים של המשתמש")  ייחשבו כאילו אינם סודיים ואין עליהם קניין, ויהיו כפופים לעקרונות מדיניות השמירה על פרטיות. האתרים יהיו רשאים להשתמש, על פי שיקול דעתם בחומרים של המשתמש, בכל מקום בעולם, ללא שיהיו מחוייבים בפיצוי כלשהו, וכשהם חופשיים מכל זכויות מוסריות, זכויות קניין רוחני ו/או זכויות קניין אחרות באותם חומרים של המשתמש או בקשר עמם..

 

אתרי חיילים מצייצים מעודדים את חופש הדיבור ואת קיומו של דיון פורה באתרים, תוך השתתפות פעילה של הגולש ושל יתר משתמשי האתרים בהם. יחד עם זאת, על מנת לאפשר את קיומו של שיח תרבותי וענייני ולמנוע ניצול לרעה של האפשרויות הפתוחות בפני הגולש להתבטא באתר, רשאי האתר לבדוק את התכנים הללו לפני פרסומם. בדיקות כאלה תעשינה אך ורק כדי לנסות למנוע פרסום דברי-נאצה, איומים, ביטויים של גסות רוח וכן תכנים שהם בלתי חוקיים על פניהם בלא צורך בהפעלת שיקול דעת משפטי.

 

עם זאת, האתרים אינם נושאים בכל אחריות לתכנים האלה, והאחריות הבלעדית להם ולכל תוצאה הנובעת מהם חלה על המשתמש ו/או הגולש שמסרם לפרסום. תכנים אלה אינם מבטאים את דעת האתרים או עמדתו ואין בפרסומם כל ערובה לתקפותם, אמינותם, דיוקם או חוקיותם.

 

על הגולש ו/או המשתמש חלה האחריות המלאה והבלעדית לכל תוצאה שתנבע מהפרסום באתרי חיילים מצייצים (לרבות בחשבונות הפייסבוק והאינסטגרם של האתרים) בעת שיגור או מסירת תכנים לפרסום. על הגולש ו/או המשתמש נאסר לפרסם באתר את התכנים הבאים:

 

כל תוכן הידוע לגולש ו/או למשתמש שהוא שקרי, מטעה או מסולף;

כל תוכן הפוגע בזכויות קנייניות של אחרים או מפר אותן - לרבות זכויות יוצרים וסימני מסחר;

כל תוכן פורנוגראפי או בעל אופי מיני בוטה;

כל תוכן הנוגע לקטינים ומזהה אותם, את פרטיהם האישיים או את מענם ודרכי ההתקשרות עימם;

כל תוכנת מחשב, קוד מחשב או יישום הכוללים נגיף-מחשב ("וירוס"), לרבות תוכנות-עוינות הידועות כסוס-טרויאני, תולעים (Worms), ואנדלים (Vandals), יישומים מזיקים (Malicious Applications) וכיו"ב;

סיסמאות, שמות משתמש ופרטים אחרים, המאפשרים שימוש בתוכנות מחשב, קבצים דיגיטאליים, אתרי אינטרנט או שירותים, הטעונים הרשמה או תשלום, בלא תשלום או הרשמה כאמור;

כל תוכן המהווה לשון הרע על אדם, או הפוגע בפרטיותו, או בשמו הטוב;

כל תוכן המזהה אישית אנשים אחרים, מבלי שנתנו את הסכמתם לפרסום זהותם;

כל תוכן בעל אופי או תוכן טורדני, מעליב, עוין, מאיים או גס רוח;

כל תוכן שיש בו, או הוא מעודד לגזענות, או אפליה פסולה על בסיס גזע, מוצא, צבע עור, עדה, לאומיות, דת, מין, עיסוק, נטייה מינית, מחלה, נכות גופנית או נפשית, אמונה, השקפה פוליטית, או מעמד חברתי-כלכלי.

כל תוכן המעודד ביצוע עבירה פלילית או עלול להוות בסיס לתביעה או אחריות אזרחית;

כל תוכן העלול להטעות צרכן;

כל תוכן בעל אופי פרסומי או מסחרי;

כל תוכן המנוגד לכללי השימוש המקובלים באינטרנט או העלול לגרום נזק או לפגוע במשתמשי אינטרנט בכלל, ובמשתמשי האתרים בפרט;

כל תוכן שהגישה אליו חסומה באמצעות סיסמה וכיו"ב, ואינה מתאפשרת באופן חופשי לכל משתמשי האינטרנט;

 

אתרי חיילים מצייצים רשאים לסרב לפרסם, או למחוק לאלתר כל תוכן שמסרת לפרסום בכל עת שתמצא כי הפרת תנאי שימוש אלה או שעשית מעשה או מחדל הפוגע או עלול לפגוע בשירותים הניתנים באתרים, במשתמשיהם, או מי מטעמם. בנוסף, האתרים יהיו רשאים במקרה זה למנוע מהגולש ו/או מהמשתמש פרסום תכנים נוספים באתר ו/או בעמודים הקשורים אליו. הוראות סעיף זה מוסיפות על זכויות האתרים לפי כל דין.

 

החליטו אתרי חיילים מצייצים לפרסם תוכן שמסרת - יהיו רשאים לערוך כל תוכן כזה, לפי שיקול דעתם המוחלט ובכלל זה לקצרו.

 

התכנים שהגולש ימסור לפרסום באתר יהיו חשופים לכל משתמשי האתרים בפרט והאינטרנט בכלל. על הגולש ו/או המשתמש לנהוג בתבונה ובזהירות במסירת פרטים אישיים (כדוגמת כתובת או מספר טלפון) וכן בתגובות ובפניות שיתקבלו באתרים בעקבות השימוש באתרים או פרסום איזה מפרטיו. 

 

האתרים מעודדים את הגולש ו/או המשתמש להתייחס בזהירות ובביקורתיות לתכנים שמתפרסמים באתרי חיילים מצייצים, ובכלל זה לתכנים שמפרסמים משתמשים באתרים. על הגולש ו/או המשתמש להתייחס לתכנים אלה בזהירות ובקפידה. התכנים אינם מתפרסמים מטעמו של האתר, ולפיכך האתרים אינם אחראים למהימנותם, אמינותם, דיוקם או שלמותם ואינם אחראים לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם. זכור תמיד כי תכנים כאלה אינם תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע מתאימים, כדוגמת עורכי דין, רופאים, בעלי מקצוע מוסמכים וכיו"ב, במקום שהתייעצות כזאת נדרשת.

OK

התחברות

התחברות רגילה

שכחת סיסמה?לחץ כאן עדיין לא רשום?הירשם כאן

הרשמה לאתר

הרשמה רגילה

כבר רשום? התחבר כאן

הרשמה לאתר

הרשמה לאתר