צה"ל ונגיף הקורונה: כל ההנחיות והעדכונים

מערכת חיילים מצייצים 29.02.2020

האחריות המלאה על טיפול ומניעת התפשטות נגיף הקורונה במדינת ישראל הינה בידי משרד הבריאות והמל״ל ומקרים כאלה צה"ל וחייליו כפופים להנחיות משרד הבריאות.
מערכת חיילים מצייצים 29.02.2020

צה״ל נערך לסיוע לטיפול בנושא הקורונה ככל שידרש, נמצא בקשר רציף עם משרד הבריאות ופועל בהתאם להנחיותיו על מנת למנוע ולצמצם את סיכויי התחלואה ביחידות.

עד כה, מעל 150 חיילים נמצאים בבידוד, כאשר מרביתם חזרו מחופשה פרטית בחו״ל ומקצתם פגשו במשלחת מדרום קוריאה או בחולה שאובחן לאחר שחזר מאיטליה.

בנוסף, נכון להיום אותרו כ-300 חיילים השוהים באיטליה או חזרו ממנה מאז התאריך 14.2. על חיילים אלה להיכנס לבידוד בהתאם להנחיות משרד הבריאות, ובמידה ואינם חשים בטוב עליהם ליצור קשר עם מוקד מקול הלב בטלפון *6690. מסרון עם הפרטים נשלח לחיילים שאותרו.

הנספח הצבאי בסין שב לארץ ושהה בבידוד על פי ההנחיות, וכן משפחתו. ככלל, נסיעות בכירים לחו"ל מתבצעות בהתאם להמלצות גורמי משרד הבריאות. כמו כן, הוחלט בשלב זה לדחות את יציאת משלחות "עדים במדים" לפולין ומשלחות נוספות לאירופה שאינן מבצעיות לחציון ב׳ של שנת העבודה.

בעקבות הנחיות משרד הבריאות והכללת איטליה ברשימת המדינות שהמגיעים מהן נדרשים לבידוד, הוחלט לדחות את האימון המשותף בין EUCOM לזרוע היבשה.

צה״ל מקיים הערכות מצב שוטפות ומתעדכנות בנושא על מנת לשמור על בריאות המשרתים בסדיר ובמילואים המשתתפים בתרגיל ה-JC. בשלב זה התרגיל מתקיים כמתוכנן. בהתאם להנחיות משרד הבריאות וחיל הרפואה, החיילים האמריקאים שהגיעו מאיטליה לתרגילים ושיתופי פעולה שונים שבו בחזרה לבסיסים מהם הגיעו.

החל מתחילת החודש הופצו הנחיות מקצועיות לסגלי הרפואה וכן הנחיות למשרתים בצה״ל כיצד יש להתגונן וכן באשר לנסיעה לחו״ל. כל נסיעה לחו"ל במסגרת תפקיד תאושר ע"י אג"ת ומקרפ"ר. ככלל, יש לדחות נסיעות לחו"ל שאינן דחופות או מבצעיות, למעט מקרים חריגים שיאושרו ע"י ראש אג"ת.

פיקוד העורף שותף מלא בדיונים ובהערכות המצב של משרד הבריאות וכן מסייע למשרד הבריאות ככל שנדרש, ובתוך כך בהדרכה ובתרגול צוותי רפואה בבתי חולים.

להלן ריכוז ההנחיות מפקדת קצין הרפואה לכלל חיילי צה"ל:

כלל ההנחיות הועברו גם לגורמי המתפ"ש וכוחות הביטחון בהם משרתים חיילי חובה.

בידוד ביתי - כל חייל ששב מאחת המדינות הבאות - סין, סינגפור, מקאו, הונג קונג, יפן, דרום קוריאה, תאילנד ואיטליה (כל מי ששב לארץ מאיטליה החל מיום ו', ה-14 לפברואר 2020) ולא פיתח תסמינים ישהה בבידוד למשך 14 יום בביתו, יעדכן את מוקד "מקול הלב" ומרפאת היחידה.

כל אדם שנכח במקומות הנ"ל בשעות המתאימות ולא פיתח תסמינים ישהה בבידוד בית למשך 14 ימים, יעדכן את מרפאת היחידה ומוקד מקול הלב. רשימת המקומות:

-טיסת אל על מספר LY381 בתאריך 21.2.20 שהמריאה מישראל בשעה 06:00.

-טיסה מספר *Az810* יצאה מאיטליה בתאריך 21.2 ונחתה בישראל ב22.2 בשעה 03:00 

-סניף ארומה ישראל בתחנת דלק פז על כביש החוף"בית הפנקייקב22.2 בשעה 06:30 למשך 30 דקות 

-יום שבת 22.2, בין השעות 11:00 ל-13:00 חנות מוצרי חשמל בשייח דנון וחנות נעליים - מחסני זול פוסט בקרית אתא

-טיסת איזיג'ט 4849 U2 אשר נחתה בתאריך 22.2.2020 בשעה 18:00 בישראל.

-ביום א׳ 23.2 "חומוס פרלמנט" ובתחנת פז בנהריה בין השעות 11:30 - 12:00

-טיסת אל על Iy 382 שנחתה בתאריך 23.2 בשעה 16:10

-יום א׳ 23.2 חנות ״הפיראט האדום״ באור יהודה בשעות 18:00-22:00

-יום ב׳ 24.2 חנות ״הפיראט האדום״ אור יהודה בשעות 08:30-24:00


-יום שני 24.2 בבית הכנסת ״אירוס״ ברחוב נגה בישוב אירוס בשעות 06:00-07:00

-יום ג׳ 25.2 חנות ״הפיראט האדום״ אור יהודה 08:30-24:00


-יום ג׳ 25.2 - שופרסל אזור תעשייה מגדל העמק בין השעות  17:00 - 18:00

- יום ה' 27.2 מסעדת "אחוזה" בעפולה בין השעות 14:00 - 15:30

- יום ו' 28.2 טיסת טורקיש ארליינס TK53 מאינסטנבול לתל אביב שנחתה בשעה 08:55

מה מותר ומה אסור במהלך בידוד ביתי:

-אין לצאת מהבית.
-יש לשהות בחדר נפרד, מאוורר היטב, עם דלת סגורה. יש לצאת מהחדר רק במקרה הכרחי, לזמן קצר ככל הניתן, תוך כיסוי האף והפה במסכה כירורגית או בד.
-ניתן להשהות באותו חדר מס׳ אנשים הזקוקים לבידוד.
-אם כל המשפחה נמצאת בבידוד - אין מגבלות בתוך הבית.
-יש לשטוף ידיים במים וסבון לפני ואחרי הכנת אוכל, אכילה וביקור בשירותים. כמו כן יש לשטוף ידיים לאחר כל שיעול או עיטוש.
-ככל האפשר, יש להשתמש בשירותים נפרדים.
-אין להכניס מבקרים לבית.
-יש להימנע משימוש משותף עם המבודד בחפצים העלולים להעביר את הנגיף כגון מברשת שיניים, סיגריות, כלי אוכל, מגבות, מצעים וכו׳.
-יש לשמור על היגיינה ולהקפיד לנקות משטחים ורהיטים בחדר המבודד עם חומר חיטוי ביתי רגיל.
-בני הבית של מי שנמצא בבידוד יכולים להמשיך בשגרת חייהם ללא הגבלה.

פנייה לקבלת טיפול רפואי 

א. כל מי שפיתח תסמינים כדלקמן: חום מעל 38 או שיעול או קוצר נשימה או כל תסמין נשימתי אחר, ושהה ב-14 יום האחרונים בארצות הבאות: סין, סינגפור, מקאו, הונג קונג, יפן, דרום קוריאה, תאילנד, טאיוון, איטליה ואוסטרליה מתבקש ליצור קשר טלפוני עם המרפאה המטפלת או עם מוקד "מקול הלב" על מנת לקבל הנחיות לטיפול רפואי.

ב. אנשי מילואים ומלש"בים - כל איש מילואים ומלש"ב שעונה לקריטריון של בידוד או קבלת טיפול רפואי, לא יגיע לכל פעילות צבאית כלשהי. כמו כן, ידחה גיוסו של מי שעונה להגדרות אלה.

כלל מרפאות צה"ל עם רופא הונחו לוודא המצאות ערכות רפואיות נדרשות למקרים מסוג זה.

מוקד מקול הלב  *6690

מוקד משרד הבריאות *5400

אולי יעניין אותך גם

חם באתר

תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי שימוש

שלח

עוד במדור עולם החיילים

חזרה לעוצר יציאות? מצב הקורונה בצה"ל

בצה"ל הודיעו השבוע על חזרה לשגרה - אך עליה בנתוני התחלואה ואי שמירה על הנחיות יכולה להוביל במהרה לנסיגה בהקלות והחזרת העוצר לבסיסים.

ההפרעה שחיילים רבים סובלים ממנה ומכחישים

פוסט טראומה היא הפרעת חרדה המאפיינת בעיקר יוצאי מלחמות, מתפתחת כתגובה לטראומה, שהובילה להתמודדות עם סכנת מוות ואיום ממשי על החיים והביטחון. חוויה שכוללת אימה ותחושת חוסר ישע אותה חווים לוחמים רבים שהשתתפו במערכות צבאיות. הטיפול בחרדה מתחיל בהכרה בבעיה. הטקסט הבא מציג התמודדות של חייל משוחרר עם התופעה שרבים מנסים להדחיקה.

קורונה בצה"ל - מדיניות חלם?

ימי הקורונה מביאים עימם שינויים רבים בשגרה של חיילי צה"ל. לאחרונה אנו מקבלים המון תלונות מחיילים בדבר היציאה לבתים ואיסור הנסיעה בתחב"צ.

הבשורה שכולם חיכו לה: הלוחמים חוזרים הביתה

לוחמים ועדיין לא יצאתם הביתה? החל משבוע הבא תוכרז חזרה מלאה לשגרת היציאות הרגילה - עשרות אלפי לוחמים שנמצאים בבסיסים קרוב לחודשיים יזכו לחופשה.

עוד בחיילים מצייצים

חזרה לעוצר יציאות? מצב הקורונה בצה"ל

בצה"ל הודיעו השבוע על חזרה לשגרה - אך עליה בנתוני התחלואה ואי שמירה על הנחיות יכולה להוביל במהרה לנסיגה בהקלות והחזרת העוצר לבסיסים.

4 השיטות הנפוצות ביותר להוצאת גימלים

כמעט כל חייל בצה"ל ביקר במרפאות "ביקור רופא" או אצל רופא היחידה כדי להוציא גימלים ולאפשר לעצמו לנוח בבית עוד מספר ימים. לעומת החיילים שביקרו פעמים בודדות במרפאות, יש את אלו שנוהגים לבקר אותן באופן קבוע בצאת השבת. בדקנו עבורכם מהן השיטות הנבחרות של החיילים להוציא גימלים..

אחת ולתמיד: זה מה שבאמת מותר ואסור בצה"ל

מתגייסים בקרוב לצבא? כבר חיילים? ריכזנו עבורכם את כל נהלי הדיגום של צה"ל - החל מהנעליים ועד השיער (זקן) והתכשיטים. הגיע הזמן שנבין אחת ולתמיד מה מותר ומה אסור.

משכורת צבאית? כך תחסכו כסף

חיילים בשירות סדיר יכולים לחסוך ולדאוג לעתיד שלהם גם מהמשכורת הצבאית. איך עושים את זה בצורה נכונה, מה זה קשור לחשבון הבנק ומה צריך לדעת על הנושא? הנה כל התשובות

חם באתר

תקנון

הסכמה לתנאי השימוש: בכך שהנך ניגש ומשתמש באתרי האינטרנט idftweets.co.il (פורטל תוכן לחיילי צה"ל) ו - isoldier.co.il (מועדון ההטבות israeli soldier)  (להלן יקראו למען הנוחות האתרים/אתרי האיטנרנט או אתרי חיילים מצייצים) המנוהלים ע"י 'חיילים מצייצים מדיה בע"מ' (להלן: 'החברה') הינך מסכים להיות מחויב לתנאי השימוש שלהלן ולכל התנאים והתניות הכלולים ו/או מוזכרים בזה ולכל התנאים והתניות הנוספים המפורטים באתר אינטרנט זה, וכל התנאים הללו ייחשבו כאילו נתת להם הסכמתך. אם אינך מסכים לתנאים אלה, הנך מתבקש שלא להשתמש באתרים אלה. אם אינך מסכים לתנאים נוספים ספציפיים כלשהם שחלים על תוכן מסוים (כפי שהוא מוגדר להלן) או על עסקאות מיוחדות שמתבצעות דרך אתרי אינטרנט אלה, הנך מתבקש שלא להשתמש בחלקו של אתר האינטרנט המכיל תוכן כזה או שבאמצעותו אפשר לבצע אותן עסקאות, והנך מתבקש שלא להשתמש בתוכן כזה או לבצע עסקאות כאלה.

האתרים יהיו רשאים לשנות תנאי שימוש אלו מעת לעת. תנאי השימוש המעודכנים יהיו בתוקף ממועד פרסומם באתרי חיילים מצייצים. הנך מתבקש לבדוק בקביעות את תנאי השימוש המתפרסמים באתרי אינטרנט אלה על מנת לוודא שהינך מודע לכל התנאים החלים על השימוש באתרים אלה. כמו כן, תנאים ותניות ספציפיים עשויים לחול על תכנים, מוצרים, חומרים, שירותים או מידע ספציפיים הכלולים באתרי חיילים מצייצים או זמינים באמצעותו (להלן "תוכן") או על עסקאות המבוצעות באמצעות אתרים אלה. תנאים ספציפיים כגון אלה עשויים לבוא בנוסף לתנאי שימוש אלה או, אם וככל שהתוכן או הכוונה של תנאים ספציפיים אלה אינם עולים בקנה אחד עם התנאים הכלולים בתנאי שימוש אלו, תנאים ספציפיים אלה יבואו במקומם של תנאי שימוש אלו.

אתרי חיילים מצייצים שומרים לעצמם את הזכות לבצע שינויים או עדכונים המתייחסים לתוכן או לגופו של התוכן של אתרי האינטרנט או לפורמט של התוכן בכל עת ללא הודעה מראש. האתרים שומרים לעצמם את הזכות לבטל או להגביל את הגישה לאתרי האינטרנט מכל סיבה שהיא על פי שיקול דעתו הבלעדי.

אין לקשר לאתר תכנים פורנוגראפיים, תכנים המעודדים לגזענות או להפליה פסולה, או המנוגדים לחוק, או שפרסומם מנוגד לחוק או המעודדים פעילות המנוגדת לחוק.

הגולש רשאי להשתמש באתרים למטרות פרטיות ואישיות בלבד. אין להעתיק ולהשתמש, או לאפשר לאחרים להשתמש, בכל דרך אחרת בתכנים מתוך האתרים, לרבות באתרי אינטרנט אחרים, בפרסומים אלקטרוניים, בפרסומי דפוס וכיו"ב, לכל מטרה, בין מסחרית ובין שאינה מסחרית, שאיננה לצורך שימוש אישי ופרטי.

אתרי חיילים מצייצים לא יישאו בכל אחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה מכל קישור לתכנים באתר ומכל הצגה או פרסום של תכנים כאמור בכל דרך אחרת. הגולש נושא באחריות המלאה והבלעדית לכל קישור, הצגה או פרסום של התכנים, שנעשו על ידו ומתחייב לשפות את האתר בגין כל נזק שייגרם כתוצאה מכך.

כל התוכן מסופק "כמו שהוא" (AS IS) ו"כמו שהוא זמין" (AS AVAILABLE). אתרי חיילים מצייצים מצהירים בזאת במפורש כי אינם אחראים לכל הצהרה או התחייבות מכל סוג שהוא, מפורשות או מרומזות, לרבות אך לא רק התחייבות להתאמה למטרה מסוימת כלשהי, לאי הפרה של זכויות צדדים שלישיים, או  בקשר לפעילותו של אתרים אלה זה או לתוכנם.

האתרים אינם מתחייבים ואינם מצהירים הצהרה כלשהי באשר לבטיחותו של אתרי אינטרנט אלה. הגולש מאשר כי כל מידע שנשלח באמצעות האתר עשוי להגיע לצדדים שלישיים.

חיילים מצייצים מדיה בע"מ אינה מתחייבת לכך שאתרי האינטרנט או השרתים התומכים באתרי אינטרנט אלה או כל תקשורת אלקטרונית שנשלחה על ידי האתרים הינם נקיים מוירוסים או מגורמים מזיקים אחרים כלשהם.

 

בשום מקרה לא יהיו האתרים או עמודים הקשורים אליהם, אחראים לנזקים ישירים, עקיפים, תוצאתיים, עונשיים (לרבות אך לא רק, נזקים בגין אובדן עסקים, חוזים, הכנסה, נתונים, מידע או הפסקהבניהול עסקים) אשר נובעים כתוצאה ו/או בקשר עם השימוש ו/או העדר היכולת להשתמש באתרי אינטרנט אלה או בתוכן, אף אם האתרים היו מודעים לאפשרות קיומם של נזקים מסוג זה. כל תביעה הנוגעת ו/או הקשורה לאתרי אינטרנט אלה תוגש ותינתן עליה הודעה בכתב למנהלי האתר לא יאוחר מתום שנה אחת (1) ממועד היווצרות עילת התביעה.

 

אתרי חיילים מצייצים עשויים לספק קישורים לאתרי אינטרנט אחרים אשר אינם בשליטתו של האתר. האתרים לא יהיו אחראים בשום מקרה לתוכנם של אותם אתרי אינטרנט. אתרי חיילים מצייצים מספקים קישורים אלה רק לנוחותם של משתמשי אתרי אינטרנט אלה, והכללתו של קישור כלשהו לאתרי אינטרנט כלשהם  לא מהווה הסכמה של האתר לתוכנם של אתרי אינטרנט אלו.

 

כל חומר או מידע שיישלחו באמצעות ו/או בקשר עם אתרי אינטרנט אלה לרבות דרך לשנונית צור קשר, מייל, הודעות פרטיות ברשתות החברתיות, פנייה ישירה למנהלי האתרים (להלן "חומרים של המשתמש")  ייחשבו כאילו אינם סודיים ואין עליהם קניין, ויהיו כפופים לעקרונות מדיניות השמירה על פרטיות. האתרים יהיו רשאים להשתמש, על פי שיקול דעתם בחומרים של המשתמש, בכל מקום בעולם, ללא שיהיו מחוייבים בפיצוי כלשהו, וכשהם חופשיים מכל זכויות מוסריות, זכויות קניין רוחני ו/או זכויות קניין אחרות באותם חומרים של המשתמש או בקשר עמם..

 

אתרי חיילים מצייצים מעודדים את חופש הדיבור ואת קיומו של דיון פורה באתרים, תוך השתתפות פעילה של הגולש ושל יתר משתמשי האתרים בהם. יחד עם זאת, על מנת לאפשר את קיומו של שיח תרבותי וענייני ולמנוע ניצול לרעה של האפשרויות הפתוחות בפני הגולש להתבטא באתר, רשאי האתר לבדוק את התכנים הללו לפני פרסומם. בדיקות כאלה תעשינה אך ורק כדי לנסות למנוע פרסום דברי-נאצה, איומים, ביטויים של גסות רוח וכן תכנים שהם בלתי חוקיים על פניהם בלא צורך בהפעלת שיקול דעת משפטי.

 

עם זאת, האתרים אינם נושאים בכל אחריות לתכנים האלה, והאחריות הבלעדית להם ולכל תוצאה הנובעת מהם חלה על המשתמש ו/או הגולש שמסרם לפרסום. תכנים אלה אינם מבטאים את דעת האתרים או עמדתו ואין בפרסומם כל ערובה לתקפותם, אמינותם, דיוקם או חוקיותם.

 

על הגולש ו/או המשתמש חלה האחריות המלאה והבלעדית לכל תוצאה שתנבע מהפרסום באתרי חיילים מצייצים (לרבות בחשבונות הפייסבוק והאינסטגרם של האתרים) בעת שיגור או מסירת תכנים לפרסום. על הגולש ו/או המשתמש נאסר לפרסם באתר את התכנים הבאים:

 

כל תוכן הידוע לגולש ו/או למשתמש שהוא שקרי, מטעה או מסולף;

כל תוכן הפוגע בזכויות קנייניות של אחרים או מפר אותן - לרבות זכויות יוצרים וסימני מסחר;

כל תוכן פורנוגראפי או בעל אופי מיני בוטה;

כל תוכן הנוגע לקטינים ומזהה אותם, את פרטיהם האישיים או את מענם ודרכי ההתקשרות עימם;

כל תוכנת מחשב, קוד מחשב או יישום הכוללים נגיף-מחשב ("וירוס"), לרבות תוכנות-עוינות הידועות כסוס-טרויאני, תולעים (Worms), ואנדלים (Vandals), יישומים מזיקים (Malicious Applications) וכיו"ב;

סיסמאות, שמות משתמש ופרטים אחרים, המאפשרים שימוש בתוכנות מחשב, קבצים דיגיטאליים, אתרי אינטרנט או שירותים, הטעונים הרשמה או תשלום, בלא תשלום או הרשמה כאמור;

כל תוכן המהווה לשון הרע על אדם, או הפוגע בפרטיותו, או בשמו הטוב;

כל תוכן המזהה אישית אנשים אחרים, מבלי שנתנו את הסכמתם לפרסום זהותם;

כל תוכן בעל אופי או תוכן טורדני, מעליב, עוין, מאיים או גס רוח;

כל תוכן שיש בו, או הוא מעודד לגזענות, או אפליה פסולה על בסיס גזע, מוצא, צבע עור, עדה, לאומיות, דת, מין, עיסוק, נטייה מינית, מחלה, נכות גופנית או נפשית, אמונה, השקפה פוליטית, או מעמד חברתי-כלכלי.

כל תוכן המעודד ביצוע עבירה פלילית או עלול להוות בסיס לתביעה או אחריות אזרחית;

כל תוכן העלול להטעות צרכן;

כל תוכן בעל אופי פרסומי או מסחרי;

כל תוכן המנוגד לכללי השימוש המקובלים באינטרנט או העלול לגרום נזק או לפגוע במשתמשי אינטרנט בכלל, ובמשתמשי האתרים בפרט;

כל תוכן שהגישה אליו חסומה באמצעות סיסמה וכיו"ב, ואינה מתאפשרת באופן חופשי לכל משתמשי האינטרנט;

 

אתרי חיילים מצייצים רשאים לסרב לפרסם, או למחוק לאלתר כל תוכן שמסרת לפרסום בכל עת שתמצא כי הפרת תנאי שימוש אלה או שעשית מעשה או מחדל הפוגע או עלול לפגוע בשירותים הניתנים באתרים, במשתמשיהם, או מי מטעמם. בנוסף, האתרים יהיו רשאים במקרה זה למנוע מהגולש ו/או מהמשתמש פרסום תכנים נוספים באתר ו/או בעמודים הקשורים אליו. הוראות סעיף זה מוסיפות על זכויות האתרים לפי כל דין.

 

החליטו אתרי חיילים מצייצים לפרסם תוכן שמסרת - יהיו רשאים לערוך כל תוכן כזה, לפי שיקול דעתם המוחלט ובכלל זה לקצרו.

 

התכנים שהגולש ימסור לפרסום באתר יהיו חשופים לכל משתמשי האתרים בפרט והאינטרנט בכלל. על הגולש ו/או המשתמש לנהוג בתבונה ובזהירות במסירת פרטים אישיים (כדוגמת כתובת או מספר טלפון) וכן בתגובות ובפניות שיתקבלו באתרים בעקבות השימוש באתרים או פרסום איזה מפרטיו. 

 

האתרים מעודדים את הגולש ו/או המשתמש להתייחס בזהירות ובביקורתיות לתכנים שמתפרסמים באתרי חיילים מצייצים, ובכלל זה לתכנים שמפרסמים משתמשים באתרים. על הגולש ו/או המשתמש להתייחס לתכנים אלה בזהירות ובקפידה. התכנים אינם מתפרסמים מטעמו של האתר, ולפיכך האתרים אינם אחראים למהימנותם, אמינותם, דיוקם או שלמותם ואינם אחראים לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם. זכור תמיד כי תכנים כאלה אינם תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע מתאימים, כדוגמת עורכי דין, רופאים, בעלי מקצוע מוסמכים וכיו"ב, במקום שהתייעצות כזאת נדרשת.

OK

התחברות

התחברות רגילה

שכחת סיסמה?לחץ כאן עדיין לא רשום?הירשם כאן

הרשמה לאתר

הרשמה רגילה

כבר רשום? התחבר כאן

הרשמה לאתר

הרשמה לאתר