עבודה דרך המחשב תוך 9 שיעורים ופחות מחודש למידה

מערכת חיילים מצייצים 30.05.2022

בחודשים האחרונים מדווחים על עוד ועוד מקרים של משוחררים טריים שמוותרים על עבודה אחרי צבא או לימודים אחרי שעברו סדנה מסתורית בשם "כרטיס כניסה בדיגיטל", חלקם ממש משתנים מקצה לקצה, כך למשל מספרת אמא של ש' (השם שמור במערכת). "הבן שלי כל היום מול המחשב ואומר לי שהוא מצא את הייעוד שלו בחיים, מרגיש לי מוזר כי רק לפני חודש הוא לא ידע מה לעשות עם עצמו ואפילו אמר שכרגע הוא לא טס לטייל, אני מודאגת".
מערכת חיילים מצייצים 30.05.2022
אם לא שמעתם את השם "כרטיס כניסה לדיגיטל" כנראה אף פעם לא עניינה אתכם עבודה מהבית או עבודה אונליין, אבל הטרנד החדש של הצעירים בישראל הוא קורסים וסדנאות מהירות ויציאה לשוק העבודה בתור פרילנסרים שיכולים לעבוד מכל מקום בעולם ובכל זמן. אמנם מאז הקורונה עבודה מהבית היא דבר נפוץ, אבל האם אפשר תוך שלושה שבועות בלבד להשתלב בשוק העבודה? זו כבר שאלה אחרת, אפילו למצוא פוסטים של מעסיקים שמחפשים את בוגרי הסדנה הפך להיות עניין של שגרה בקבוצות היזמים השונות.




יצאנו לראיון אצל היזמים מאחורי הפרויקט, שחר אשכנזי ואנטולי איידלמן, לברר מה זה בדיוק סדנת הפלא הזו, שאחריה ישנם הרבה דיווחים על שינוי מהותי בחיים ותוצאות בזמן קצר מאוד.


שאלתי את טוליק בחור בשנות ה-30 ומאוד גבוה (2.14 לייתר דיוק), לבוש במכנס קצר וגופיה כאילו חזר מטיול אחרי צבא: "טוליק, עם יד על הלב זה אמיתי או זה עוד איזה טריק להוציא כסף מאנשים?" 


התשובה של טוליק דיי הכניסה אותי לשוק. "את האמת? זה אמיתי, יצרנו מערכת שמטרתה לתת ערך מאוד גבוה תמורת השקעה כספית נמוכה יחסית, מאין דמי רצינות, ולמערכת הזו קוראים עסק וככה בדיוק אנחנו מלמדים את התלמידים שלנו לחשוב כמו עסק - לתמחר את השירות שלך בצורה הוגנת ולתת ללקוח ערך פי עשרה יותר גבוה."


לאחר התשובה הזו הייתי חייבת לחקור עוד "ויש הצלחות בשטח כבר?" 

טוליק שוב התחכם "הרי עשית מחקר עלינו, נכון? ומה גילית?" 


בהתחלה היססתי, אבל את האמת הסיבה שהגעתי אליהם בעזרת תלמידים שלהם שממש הפכו להיות השגרירים שלהם, וסיפורי ההצלחה שלהם רצים בכל ברחבי הרשת. עניתי לו "אוקיי הבנתי" בחיוך.



את השאלה הבאה הפניתי לשחר: "מה לדעתך הסיבה באמת שכל כך הרבה אנשים מרוצים?" 


שחר הסתכל עליי. "דמייני לעצמך סיטואציה שבה היית מגלה שכל חייך הלכת בדרך שהיא לא שלך, שזו לא המטרה שלך, ופתאום את נחשפת למשהו אחר, כזה שמדבר אלייך. לא תרצי ללכת לעבר המטרה הזו? לא תרצי לראות  את זה מתגשם עם תוצאות מיידיות בחיים שלך? וכל זה עם חבורה של אנשים בדיוק כמוך שמגלים את אותו הדבר ביחד איתך, איך אפשר שלא להיות מרוצים? גם את היית מאוד מרוצה".


את האמת זה באמת נשמע מעולה אבל מה בתאכל׳ס לומדים שם? אנשים לומדים שנים כדי לרכוש מקצוע, מה כבר אפשר ללמוד בשלושה שבועות?"


טוליק התפרץ וענה: "הבעיה האמיתית של אנשים היום זה לא מה אפשר ללמוד איך ואיפה, את זה יש בשפע והיום כמעט כל אחד יכול למצוא מקום שיקבל אותו. לצערי הבעיה האמיתית זו חוסר האמונה של אנשים בעצמם וחוסר הביטחון שהם יכולים לעשות את מה שהם חולמים עליו. שנים גדלנו ככה, אם זה על ידי הכי קרובים אלינו או במערכות החינוך שצריך לרכוש מקצוע מסודר כדי לרכוש ביטחון כלכלי, דירה וכו׳, לא כולם צריכים להיות שכירים וזה לא מתאים לכולם, והינה היום זה מתחיל להתפוצץ לכולם בפרצוף, את רואה אנשים עם תואר ראשון שעלה להם עשרות אלפי שקלים ואלפי שעות לימוד צריכים למלצר במסעדה כדי לסגור את החודש.

לעומת זאת אצלנו אנשים תוך כדי התהליך כבר מתחילים להתפרנס ממה שהם רוצים להיות, כי אנחנו מלמדים אותם תאכל׳ס מהניסיון שלנו ושל עשרות המומחים שמגיעים לסדנה. כל אחד מהמומחים פשוט מביא את עצמו, מביא את ה״אני מאמין״ שלו בעולם העסקים, ואז כל אחד בסדנה יכול ללמוד מהניסיון של אנשים שכבר בנו עסקים עם מחזורים של מיליוני שקלים בשנה ואם תשווי את זה לאקדמיה שם אנשים לומדים מנהל עסקים מאנשים שרובם בחיים לא הוציאו חשבונית (טוליק צוחק).

אנשים אצלנו לומדים מניסיון ותוך כדי עשייה ואין פה תיאוריות ומבחנים. אנחנו גם מלמדים לשנות את החשיבה, אין אצלנו דבר כזה נכשל, לומדים אצלנו לחשוב כמו יזם ולהבין שלא כל דבר יעבוד אבל מספיק שדבר אחד יעבוד וזו הצלחה, כי מבחינתנו הסוד של הסדנה שלנו הוא כמו שאנחנו כאן איתך - אצלנו אומרים את הכל בפרצוף - לא מסתירים כלום כי אנשים צריכים לדעת לעבוד נכון.

אחרי שטוליק הוציא את כל אשר על ליבו על התהליך גם שחר הוסיף לתשובה.

עם כל הכבוד לתהליך שעוברים בסדנה - זו רק ההתחלה. בנינו קהילה שהיא מועדון דיגיטלי סגור של אנשים שעוברים את הכל ביחד. יש משפט שאני מאוד אוהב שאומר ״כשהולכים לבד - מגיעים מהר. כשהולכים ביחד - מגיעים רחוק״ ואנחנו מאוד מאמינים בזה, ככה שמבחינתנו לעבור תהליך כזה משמעותי שקורה ביחד לעוד אנשים כמוני, שעוברים את אותם המשברים ומשתפים הצלחות זה מדהים.

אף אחד לא מסתיר כלום, הכל שקוף וכולם רואים בעיניים שלהם אנשים שלא ידעו איך נותנים הצעת מחיר עכשיו מתפתחים והופכים לעסק שמפרנס משפחה תוך כדי התהליך וזה בהחלט מרגש, וזה משפיע וגורם גם להם לפעול חבל על הזמן, וזה בדיוק מה שרצינו שהסדנה הזו תהיה. סדנה  שהיא חצי פרקטית ועוסקת בכל הדברים הכי חשובים לעסקים וליזמות דיגיטלית וחצי מנטלית שזה לדעתי היתרון הכי גדול שלנו על כל האחרים החלק והופך אותה להסדנת היזמות הכי טובה בישראל.






שחר הוסיף: "חייבים להבין שאנשים שמגיעים לסדנה חלקם עברו כבר שנים של ניסיונות, הפוקוס שלנו הוא על היסודות ואמונה, למצוא את הדבר שהם רוצים לעשות וניפוץ אמונות מגבילות. יש שיעור על פיננסים, ניהול זמן, שיווק, מכירות ובעצם על נושא חשוב ליזמים ועצמאים. כל שיעור בנוי משעתיים כאשר בחלק הראשון מתארח מומחה מוכר מאוד שמגיע 100% לתת תוכן עם ערך והשראה לתלמידים ולאחר מכן החלק השני איתי ועם טוליק, והכי מדהים אותי כל פעם מחדש שאחרי שעתיים אף אחד לא רוצה לסיים".

אני שומעת אתכם ונדהמת ובאמת שהדבר הזה נשמע מעולה. אבל גם הרבה דברים אחרים נשמעו טוב ואז שמענו את הסיפורים מאחורי הקלעים. אתם יכולים לתת לנו כמה סיפורי הצלחה וכמובן שאין צורך להזכיר שמות? 


טוליק ישר ענה: ״בתאכל׳ס אין לנו שום בעיה לתת לך שמות כי הכל אצלנו חשוף וגלוי לכולם, עם שמות ועם הפנים, עשרות סיפורי הצלחה שאפשר לראות בתוך העמוד של הסדנה, וגם קחי לדוגמה את יפעת מדר אישה מדהימה שבכלל שמעה את הסדנה כל הזמן ברכב בדרך לעבודה כמזכירה ואז בלי שום אזהרה הודיעה לנו שבזכותנו ובזכות הסדנה היא מתפטרת מהעבודה ומגשימה את החלום שלה וטסה לגור בקוסטה ריקה ביחד עם הבת שלה, שם היא בנתה עסק דיגיטלי שנותן שירותי מזכירות מרחוק. היום היא לא תלויה באף בוס, היא זו שמחליטה כמה היא תכניס החודש ואת הכל היא עשתה בעזרת שינוי חשיבה ולמידה של לקחת יכולת קיימת ולהפוך את היכולת הזו לעסק מרוויח שמאפשר לה להגשים את החלומות שלה.״


״דוגמה אחרת אפשר למצוא אצל בחור בשם תמיר שבעקבות הסדנה הבין שהוא לא במסלול שאחרים בנו בשבילו והוא חייב לחזור לשלוט על החיים שלו, החליט לפרוש מהלימודים שלא התחבר אליהם באקדמיה ועבר לעבוד בצוות שלי כדי לצבור ניסיון יזמי והיום הוא מוביל פרויקטים. קחי גם את אפרת אמא לארבעה שבאמת יש לה את כל הסיבות בעולם לפרוש ולהתאייש, ניסתה במשך 6 שנים של ניסיונות לפרוץ ולהוביל עסקים משלה. אחרי הסדנה בפעם ראשונה מצליחה לראות תוצאות ומקימה ומובילה עסקים מאפס ויוצרת הכנסות מאוד יפות ואני עוד מאמין שגם השמיים הם לא הגבול בשבילה. או למשל את זיו שעזב עבודה בטוחה ועבר להיות מתווך נכסים דיגיטליים וכמו שאת מבינה לא חסרים לנו סיפורי הצלחה כדי למלא כאן כתבות שלמות״.


הכל נשמע טוב ויפה אבל כולם מצליחים? אני מניחה שיש גם כשלונות? 

כאן שחר ביקש לענות ואמר: "קודם כל בעולם האמיתי שלא כמו בבית הספר, אין דבר כזה כישלון. יש להפסיק לנסות וזה ברור לכולם שיש אנשים שפחות הצליחו מאחרים, כאלה שפחות הצליחו לעשות את מה שהם רצו או קיוו להשיג, זה טבעי והגיוני ובטח בתקופה כה קצרה, אבל כאן נכנס הדבר המדהים שבנינו כי בטווח של כמה הרחוק יותר של עוד כמה חודשים בזכות הקהילה והרצון שלהם להתקדם הם בסוף יצליחו, ואנחנו תמיד שם לדחוף ולעזור להם. האמת היא, יש גם כאלה שוויתרו אבל יבוא היום שהם יתעוררו ויבינו שהם סך הכל עשו פסק זמן, ואז הם כשהם יחזרו להמשיך את המסע המטורף שלהם שלהם הם יצליחו, והקהילה שלנו עדיין תהיה שם לתמוך בהם. 


יש לנו מקרים שאנשים גם חצי שנה אחרי התחילו לראות שוב פעם את השיעורים בסדנה והם פשוט חזרו על הכל כדי להחדיר לעצמם שוב את המוטיבציה לרוץ קדימה, וכל היופי שהם יוכלו לעשות את זה שוב ושוב כי הגישה והחברות במועדון הזה היא לכל החיים, ככה שאתה תמיד תהיה מוקף באנשים שמרימים אותך למעלה וזה קריטי, הדבר הזה קריטי, בטח ליזמים ובטח לכאלה שעובדים בדיגיטל שכנראה רוב הסביבה הקרובה שלהם לא מבינה מה הם עושים בכלל. 

אני גם יכול להגיד בפה מלא שבהשוואה לתוכניות מהסוג הזה אחוזי ההצלחה שלנו הם יוצאי דופן בצורה משמעותית ברמה שאני יכול להגיד שמי שעושה את התהליך כולל המשימות וכל מה שנלווה הוא לרוב יגיע לתוצאות שלפעמים נשמעות לא אמיתיות אפילו"

אתם מדברים הרבה על אנשים שוויתרו על הלימודים או שינו את מסלול הקריירה שלהם, מה עם החבר׳ה שעדיין לא התחילו בכלל ללמוד או את הקריירה שלהם כמו חיילים משוחררים, האם זה משהו שיכול להתאים לחייל או חיילת משוחררים או אפילו לחיילים? 

הרגשתי שנגעתי לטוליק בנקודה רגישה שענה עוד לפני סוף השאלה ״פגעת בול! ואני כל כך שמח ששאלת את זה כי את האמת אחד הקהלים המרכזיים שלנו זה החיילים, ואם היינו יכולים לתת לכולם חינם גם היינו עושים זאת. אפילו עשינו זאת, כי מבחינתנו אנחנו באמת רוצים לתקן כאן מציאות של דורות שלמים שגדלו בלי שום יכולת להגשים את החלומות שלהם, בלי שום אפשרות לבנות לעצמם את היכולות הכלכליות שהם רוצים לעצמם ומבחינתנו אין דבר טוב יותר מלתפוס את האנשים האלו בשלב של לפני ולתת להם את ההזדמנות הזו. החלטנו פשוט לתרום עשרות כרטיסים לחיילות וחיילים וגם למשוחררים ולכל חייל או חיילת בודדים כניסה חינם לסדנה, אבל אז גילינו שזה פשוט לא עובד. החבר׳ה שקיבלו את זה בחינם פשוט לא היו רציניים מספיק, לא הייתה להם מוטיבציה להתקדם וזה לעומת חבר׳ה שהם קצת יותר ״וותיקים״ באזרחות שעשו הכל כדי להצליח. מצד שני כן חשוב לנו לעזור לכמה שיותר חיילים, ולכן החלטנו לתת הנחה של 500 ש"ח לכל חייל או חיילת שירשמו ויבחרו לשלוט בחיים שלהם, כי אנחנו באמת מאמינים שכל חייל וחיילת שיעברו אותה יהיו מוכנים לחיים בצורה הרבה יותר טובה מכל דבר אחר שיעברו.


אחרי שיחה עם טוליק ושחר בין השורות הבנתי שהם באמת יצרו פה משהו ייחודי, משהו שבאמת מגיע מהמקום הכי פנימי אצלם וכנראה זו הסיבה שהם הצליחו עד היום להביא מאות יזמים להגשים מטרות, להקים עסקים, להתמודד עם משברים שסבלו מהם שנים וליצור שותפויות חדשות ובעצם מאין סוג של אינקובטור להצלחה, שהרבה צעירים פשוט יוכלו לקבל ערך אדיר שלא יצליחו למצוא במקומות אחרים.


מעבר להנחה לחיילים כרגע בהרשמה הם מביאים את חלק מהשיעור הראשון ללא עלות וללא התחייבות לזמן מוגבל, ככה שכל אחד יוכל להתרשם אם הפורמט מתאים לו באמת - מוזמנים להרשם בלינק הזה.

אולי יעניין אותך גם

חם באתר

תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי שימוש

שלח

עוד במדור רץ ברשת

יוצאים מהבית של ההורים? דברים שצריך לקחת בחשבון

מעבר דירה הוא מאורע מרגש ומשמח בחייו של אדם, בפרט כשמדובר במעבר הראשון מחוץ לבית ההורים. עם זאת, מדובר בתהליך מורכב עם עלויות משל עצמו שכדאי לקחת בחשבון. תוהים איך תוכלו לצאת ממנו שמחים וחסכוניים? המדריך הבא בשבילכם

4 השיטות הנפוצות ביותר להוצאת גימלים

כמעט כל חייל בצה"ל ביקר במרפאות "ביקור רופא" או אצל רופא היחידה כדי להוציא גימלים ולאפשר לעצמו לנוח בבית עוד מספר ימים. לעומת החיילים שביקרו פעמים בודדות במרפאות, יש את אלו שנוהגים לבקר אותן באופן קבוע בצאת השבת. בדקנו עבורכם מהן השיטות הנבחרות של החיילים להוציא גימלים..

משכורת צבאית? כך תחסכו כסף

חיילים בשירות סדיר יכולים לחסוך ולדאוג לעתיד שלהם גם מהמשכורת הצבאית. איך עושים את זה בצורה נכונה, מה זה קשור לחשבון הבנק ומה צריך לדעת על הנושא? הנה כל התשובות

5 מתנות שחרור מיוחדות

המתנה המושלמת היא כזו שמקבל המתנה רוצה אבל לא יקנה לעצמו. מכירים מישהו שמשתחרר בקרוב ורוצים להפתיע אותו עם משהו מקורי ומיוחד? הנה כמה הצעות

עוד בחיילים מצייצים

האם יש מש"קי ת"ש בצה"ל?

תפקיד מש"קית ת"ש מהווה את אחד מהתפקידים המזוהים יותר עם נשים מאשר גברים בצה"ל. מדובר על תפקיד המקביל לתפקיד של עובדת סוציאלית ויועצת בבתי הספר, כשבצה"ל רואים הכרח להכשיר גם גברים לאותו התפקיד.

הכירו את נדב צדוק יאיר

בצה"ל ידעו תמיד לאורך השנים לעשות ניצול מיטיבי של כוח האדם שלו ידע נרחב בתחומים רבים עימו הגיעו לישראל. כך קרה גם עם נדב צדוק יאיר. דמות יוצאת דופן, בעלת סיפור חיים מעניין שצה"ל ומערכת הביטחון הישראלית שזורים בה גם כן.

4 השיטות הנפוצות ביותר להוצאת גימלים

כמעט כל חייל בצה"ל ביקר במרפאות "ביקור רופא" או אצל רופא היחידה כדי להוציא גימלים ולאפשר לעצמו לנוח בבית עוד מספר ימים. לעומת החיילים שביקרו פעמים בודדות במרפאות, יש את אלו שנוהגים לבקר אותן באופן קבוע בצאת השבת. בדקנו עבורכם מהן השיטות הנבחרות של החיילים להוציא גימלים..

חיפשנו ומצאנו: 3 תפקידים שאין סיכוי שאתם מכירים

לאורך השנים אנו במערכת "חיילים מצייצים" מעניקים לצעירים העומדים לפני גיוס, טעימה אודות התפקידים הרבים הקיימים בצה"ל. לארגון הרחב והמסואב היצע רחב של תפקידים, בין אם חלקם סטנדרטיים בתוך המסגרת צבאית, כשאחרים ניתן להגדיר כיוצאי דופן והזויים.

חם באתר

תקנון

הסכמה לתנאי השימוש: בכך שהנך ניגש ומשתמש באתרי האינטרנט idftweets.co.il (פורטל תוכן לחיילי צה"ל) ו - isoldier.co.il (מועדון ההטבות israeli soldier)  (להלן יקראו למען הנוחות האתרים/אתרי האיטנרנט או אתרי חיילים מצייצים) המנוהלים ע"י 'חיילים מצייצים מדיה בע"מ' (להלן: 'החברה') הינך מסכים להיות מחויב לתנאי השימוש שלהלן ולכל התנאים והתניות הכלולים ו/או מוזכרים בזה ולכל התנאים והתניות הנוספים המפורטים באתר אינטרנט זה, וכל התנאים הללו ייחשבו כאילו נתת להם הסכמתך. אם אינך מסכים לתנאים אלה, הנך מתבקש שלא להשתמש באתרים אלה. אם אינך מסכים לתנאים נוספים ספציפיים כלשהם שחלים על תוכן מסוים (כפי שהוא מוגדר להלן) או על עסקאות מיוחדות שמתבצעות דרך אתרי אינטרנט אלה, הנך מתבקש שלא להשתמש בחלקו של אתר האינטרנט המכיל תוכן כזה או שבאמצעותו אפשר לבצע אותן עסקאות, והנך מתבקש שלא להשתמש בתוכן כזה או לבצע עסקאות כאלה.

האתרים יהיו רשאים לשנות תנאי שימוש אלו מעת לעת. תנאי השימוש המעודכנים יהיו בתוקף ממועד פרסומם באתרי חיילים מצייצים. הנך מתבקש לבדוק בקביעות את תנאי השימוש המתפרסמים באתרי אינטרנט אלה על מנת לוודא שהינך מודע לכל התנאים החלים על השימוש באתרים אלה. כמו כן, תנאים ותניות ספציפיים עשויים לחול על תכנים, מוצרים, חומרים, שירותים או מידע ספציפיים הכלולים באתרי חיילים מצייצים או זמינים באמצעותו (להלן "תוכן") או על עסקאות המבוצעות באמצעות אתרים אלה. תנאים ספציפיים כגון אלה עשויים לבוא בנוסף לתנאי שימוש אלה או, אם וככל שהתוכן או הכוונה של תנאים ספציפיים אלה אינם עולים בקנה אחד עם התנאים הכלולים בתנאי שימוש אלו, תנאים ספציפיים אלה יבואו במקומם של תנאי שימוש אלו.

אתרי חיילים מצייצים שומרים לעצמם את הזכות לבצע שינויים או עדכונים המתייחסים לתוכן או לגופו של התוכן של אתרי האינטרנט או לפורמט של התוכן בכל עת ללא הודעה מראש. האתרים שומרים לעצמם את הזכות לבטל או להגביל את הגישה לאתרי האינטרנט מכל סיבה שהיא על פי שיקול דעתו הבלעדי.

אין לקשר לאתר תכנים פורנוגראפיים, תכנים המעודדים לגזענות או להפליה פסולה, או המנוגדים לחוק, או שפרסומם מנוגד לחוק או המעודדים פעילות המנוגדת לחוק.

הגולש רשאי להשתמש באתרים למטרות פרטיות ואישיות בלבד. אין להעתיק ולהשתמש, או לאפשר לאחרים להשתמש, בכל דרך אחרת בתכנים מתוך האתרים, לרבות באתרי אינטרנט אחרים, בפרסומים אלקטרוניים, בפרסומי דפוס וכיו"ב, לכל מטרה, בין מסחרית ובין שאינה מסחרית, שאיננה לצורך שימוש אישי ופרטי.

אתרי חיילים מצייצים לא יישאו בכל אחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה מכל קישור לתכנים באתר ומכל הצגה או פרסום של תכנים כאמור בכל דרך אחרת. הגולש נושא באחריות המלאה והבלעדית לכל קישור, הצגה או פרסום של התכנים, שנעשו על ידו ומתחייב לשפות את האתר בגין כל נזק שייגרם כתוצאה מכך.

כל התוכן מסופק "כמו שהוא" (AS IS) ו"כמו שהוא זמין" (AS AVAILABLE). אתרי חיילים מצייצים מצהירים בזאת במפורש כי אינם אחראים לכל הצהרה או התחייבות מכל סוג שהוא, מפורשות או מרומזות, לרבות אך לא רק התחייבות להתאמה למטרה מסוימת כלשהי, לאי הפרה של זכויות צדדים שלישיים, או  בקשר לפעילותו של אתרים אלה זה או לתוכנם.

האתרים אינם מתחייבים ואינם מצהירים הצהרה כלשהי באשר לבטיחותו של אתרי אינטרנט אלה. הגולש מאשר כי כל מידע שנשלח באמצעות האתר עשוי להגיע לצדדים שלישיים.

חיילים מצייצים מדיה בע"מ אינה מתחייבת לכך שאתרי האינטרנט או השרתים התומכים באתרי אינטרנט אלה או כל תקשורת אלקטרונית שנשלחה על ידי האתרים הינם נקיים מוירוסים או מגורמים מזיקים אחרים כלשהם.

 

בשום מקרה לא יהיו האתרים או עמודים הקשורים אליהם, אחראים לנזקים ישירים, עקיפים, תוצאתיים, עונשיים (לרבות אך לא רק, נזקים בגין אובדן עסקים, חוזים, הכנסה, נתונים, מידע או הפסקהבניהול עסקים) אשר נובעים כתוצאה ו/או בקשר עם השימוש ו/או העדר היכולת להשתמש באתרי אינטרנט אלה או בתוכן, אף אם האתרים היו מודעים לאפשרות קיומם של נזקים מסוג זה. כל תביעה הנוגעת ו/או הקשורה לאתרי אינטרנט אלה תוגש ותינתן עליה הודעה בכתב למנהלי האתר לא יאוחר מתום שנה אחת (1) ממועד היווצרות עילת התביעה.

 

אתרי חיילים מצייצים עשויים לספק קישורים לאתרי אינטרנט אחרים אשר אינם בשליטתו של האתר. האתרים לא יהיו אחראים בשום מקרה לתוכנם של אותם אתרי אינטרנט. אתרי חיילים מצייצים מספקים קישורים אלה רק לנוחותם של משתמשי אתרי אינטרנט אלה, והכללתו של קישור כלשהו לאתרי אינטרנט כלשהם  לא מהווה הסכמה של האתר לתוכנם של אתרי אינטרנט אלו.

 

כל חומר או מידע שיישלחו באמצעות ו/או בקשר עם אתרי אינטרנט אלה לרבות דרך לשנונית צור קשר, מייל, הודעות פרטיות ברשתות החברתיות, פנייה ישירה למנהלי האתרים (להלן "חומרים של המשתמש")  ייחשבו כאילו אינם סודיים ואין עליהם קניין, ויהיו כפופים לעקרונות מדיניות השמירה על פרטיות. האתרים יהיו רשאים להשתמש, על פי שיקול דעתם בחומרים של המשתמש, בכל מקום בעולם, ללא שיהיו מחוייבים בפיצוי כלשהו, וכשהם חופשיים מכל זכויות מוסריות, זכויות קניין רוחני ו/או זכויות קניין אחרות באותם חומרים של המשתמש או בקשר עמם..

 

אתרי חיילים מצייצים מעודדים את חופש הדיבור ואת קיומו של דיון פורה באתרים, תוך השתתפות פעילה של הגולש ושל יתר משתמשי האתרים בהם. יחד עם זאת, על מנת לאפשר את קיומו של שיח תרבותי וענייני ולמנוע ניצול לרעה של האפשרויות הפתוחות בפני הגולש להתבטא באתר, רשאי האתר לבדוק את התכנים הללו לפני פרסומם. בדיקות כאלה תעשינה אך ורק כדי לנסות למנוע פרסום דברי-נאצה, איומים, ביטויים של גסות רוח וכן תכנים שהם בלתי חוקיים על פניהם בלא צורך בהפעלת שיקול דעת משפטי.

 

עם זאת, האתרים אינם נושאים בכל אחריות לתכנים האלה, והאחריות הבלעדית להם ולכל תוצאה הנובעת מהם חלה על המשתמש ו/או הגולש שמסרם לפרסום. תכנים אלה אינם מבטאים את דעת האתרים או עמדתו ואין בפרסומם כל ערובה לתקפותם, אמינותם, דיוקם או חוקיותם.

 

על הגולש ו/או המשתמש חלה האחריות המלאה והבלעדית לכל תוצאה שתנבע מהפרסום באתרי חיילים מצייצים (לרבות בחשבונות הפייסבוק והאינסטגרם של האתרים) בעת שיגור או מסירת תכנים לפרסום. על הגולש ו/או המשתמש נאסר לפרסם באתר את התכנים הבאים:

 

כל תוכן הידוע לגולש ו/או למשתמש שהוא שקרי, מטעה או מסולף;

כל תוכן הפוגע בזכויות קנייניות של אחרים או מפר אותן - לרבות זכויות יוצרים וסימני מסחר;

כל תוכן פורנוגראפי או בעל אופי מיני בוטה;

כל תוכן הנוגע לקטינים ומזהה אותם, את פרטיהם האישיים או את מענם ודרכי ההתקשרות עימם;

כל תוכנת מחשב, קוד מחשב או יישום הכוללים נגיף-מחשב ("וירוס"), לרבות תוכנות-עוינות הידועות כסוס-טרויאני, תולעים (Worms), ואנדלים (Vandals), יישומים מזיקים (Malicious Applications) וכיו"ב;

סיסמאות, שמות משתמש ופרטים אחרים, המאפשרים שימוש בתוכנות מחשב, קבצים דיגיטאליים, אתרי אינטרנט או שירותים, הטעונים הרשמה או תשלום, בלא תשלום או הרשמה כאמור;

כל תוכן המהווה לשון הרע על אדם, או הפוגע בפרטיותו, או בשמו הטוב;

כל תוכן המזהה אישית אנשים אחרים, מבלי שנתנו את הסכמתם לפרסום זהותם;

כל תוכן בעל אופי או תוכן טורדני, מעליב, עוין, מאיים או גס רוח;

כל תוכן שיש בו, או הוא מעודד לגזענות, או אפליה פסולה על בסיס גזע, מוצא, צבע עור, עדה, לאומיות, דת, מין, עיסוק, נטייה מינית, מחלה, נכות גופנית או נפשית, אמונה, השקפה פוליטית, או מעמד חברתי-כלכלי.

כל תוכן המעודד ביצוע עבירה פלילית או עלול להוות בסיס לתביעה או אחריות אזרחית;

כל תוכן העלול להטעות צרכן;

כל תוכן בעל אופי פרסומי או מסחרי;

כל תוכן המנוגד לכללי השימוש המקובלים באינטרנט או העלול לגרום נזק או לפגוע במשתמשי אינטרנט בכלל, ובמשתמשי האתרים בפרט;

כל תוכן שהגישה אליו חסומה באמצעות סיסמה וכיו"ב, ואינה מתאפשרת באופן חופשי לכל משתמשי האינטרנט;

 

אתרי חיילים מצייצים רשאים לסרב לפרסם, או למחוק לאלתר כל תוכן שמסרת לפרסום בכל עת שתמצא כי הפרת תנאי שימוש אלה או שעשית מעשה או מחדל הפוגע או עלול לפגוע בשירותים הניתנים באתרים, במשתמשיהם, או מי מטעמם. בנוסף, האתרים יהיו רשאים במקרה זה למנוע מהגולש ו/או מהמשתמש פרסום תכנים נוספים באתר ו/או בעמודים הקשורים אליו. הוראות סעיף זה מוסיפות על זכויות האתרים לפי כל דין.

 

החליטו אתרי חיילים מצייצים לפרסם תוכן שמסרת - יהיו רשאים לערוך כל תוכן כזה, לפי שיקול דעתם המוחלט ובכלל זה לקצרו.

 

התכנים שהגולש ימסור לפרסום באתר יהיו חשופים לכל משתמשי האתרים בפרט והאינטרנט בכלל. על הגולש ו/או המשתמש לנהוג בתבונה ובזהירות במסירת פרטים אישיים (כדוגמת כתובת או מספר טלפון) וכן בתגובות ובפניות שיתקבלו באתרים בעקבות השימוש באתרים או פרסום איזה מפרטיו. 

 

האתרים מעודדים את הגולש ו/או המשתמש להתייחס בזהירות ובביקורתיות לתכנים שמתפרסמים באתרי חיילים מצייצים, ובכלל זה לתכנים שמפרסמים משתמשים באתרים. על הגולש ו/או המשתמש להתייחס לתכנים אלה בזהירות ובקפידה. התכנים אינם מתפרסמים מטעמו של האתר, ולפיכך האתרים אינם אחראים למהימנותם, אמינותם, דיוקם או שלמותם ואינם אחראים לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם. זכור תמיד כי תכנים כאלה אינם תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע מתאימים, כדוגמת עורכי דין, רופאים, בעלי מקצוע מוסמכים וכיו"ב, במקום שהתייעצות כזאת נדרשת.

מדיניות פרטיות

א. הקדמה

1. הפרטיות של המבקרים באתר שלנו חשובה לנו מאוד, ואנחנו מחויבים לשמירה עליה. המדיניות הזו מסבירה מה נעשה עם הפרטים האישיים שלכם.

2. ההסכמה לשימוש שלנו בעוגיות בהתאם לתנאים של מדיניות זו בזמן הביקור הראשון באתר שלנו, מאפשרת לנו להשתמש בעוגיות בכל פעם שאתם מבקרים באתר.

ב. קרדיט
המסמך הזה נוצר בעזרת תבנית של SEQ Legal (seqlegal.com) ושונתה על ידי Website Planet (www.websiteplanet.com)

ג. איסוף פרטים אישיים

ייתכן שהסוגים הבאים של פרטים אישיים ייאספו, יאוחסנו, ויעשה בהם שימוש:

 1. מידע על המחשב שלכם, כולל כתובת ה-IP שלכם, מיקומכם הגאוגרפי, סוג הדפדפן והגרסה שלו, ומערכת ההפעלה;
 2. מידע על הביקורים והשימוש שלכם באתר, כולל מקור ההפניה, אורך הביקור, צפיות בעמודים, ונתיבי המעבר שלכם באתר;
 3. מידע, כמו למשל כתובת הדואר האלקטרוני שלכם, שאתם מזינים בזמן ההרשמה לאתר שלנו;
 4. מידע שאתם מזינים בזמן יצירת פרופיל באתר שלנו—לדוגמה, השם שלכם, תמונות פרופיל, מגדר, יום הולדת, מצב מערכות יחסים, תחומי עניין ותחביבים, פרטי השכלה, ופרטי תעסוקה;
 5. מידע, כמו למשל השם וכתובת הדואר האלקטרוני שלכם, שאתם מזינים על מנת ליצור מנוי להודעות הדואר האלקטרוני ו/או הניוזלטר שלנו;
 6. המידע שאתם מזינים בזמן השימוש בשירותים באתר שלנו;
 7. מידע שנוצר בזמן השימוש באתר שלנו, כולל מתי, כמה, ובאילו נסיבות אתם משתמשים בו;
 8. מידע שקשור לכל דבר שאתם רוכשים, שירותים בהם אתם משתמשים, או העברות שאתם מבצעים באתר שלנו, הכולל את השם שלכם, הכתובת, מספר הטלפון, כתובת הדואר האלקטרוני, ופרטי כרטיס האשראי שלכם;
 9. מידע שאתם מפרסמים באתר שלנו בכוונה לפרסמו באינטרנט, שכולל את שם המשתמש שלכם, תמונות הפרופיל, ותוכן התגובות שלכם;
 10. מידע שנכלל במסרים שאתם שולחים לנו בדואר האלקטרוני או באמצעות האתר שלנו, כולל תוכן המסר והמטא-דאתה שלו;
 11. כל סוג אחר של פרטים אישיים שאתם שולחים אלינו.

לפני שתחשפו בפנינו את הפרטים האישיים של אדם אחר, עליכם לבקש את הסכמת האדם הזה גם עבור השיתוף וגם עבור העיבוד של אותם הפרטים האישיים לפי מדיניות זו

ד. שימוש בפרטים האישיים שלכם

בפרטים אישיים שנמסרו לנו דרך האתר שלנו ייעשה שימוש למטרות שצוינו במדיניות זו, או בעמודים הרלוונטיים שבאתר. ייתכן שנשתמש בפרטים האישיים שלכם למטרות הבאות:

 1. ניהול האתר והעסק שלנו;
 2. התאמה האישית של האתר עבורכם;
 3. לאפשר לכם להשתמש בשירותים הזמינים באתר שלנו;
 4. שליחה של סחורות שרכשתם דרך האתר;
 5. אספקה של שירותים שרכשתם דרך האתר;
 6. שליחה של הצהרות, חשבונות עסקה, ותזכורות תשלום אליכם, ואיסוף תשלומים מכם.
 7. לשלוח לכם הודעות מסחריות שאינן שיווקיות;
 8. לשלוח לכם התראות בדואר אלקטרוני שביקשתם באופן ספציפי;
 9. שליחה של הניוזלטר שלנו אליכם בדואר אלקטרוני, אם ביקשתם זאת (אתם יכולים להודיע לנו בכל עת שכבר אין לכם צורך בניוזלטר);
 10. שליחה של מסרים שיווקיים שקשורים לעסק שלנו והעסקים של חברות צד ג’ שנבחרו בקפידה שלדעתנו עשויות לעניין אתכם, בדואר או, במקרים שבהם הסכמתם לכך ספציפית, בדואר האלקטרוני, או באמצעות טכנולוגיות דומות (אתם יכולים ליידע אותנו בכל עת אם אתם כבר לא מעוניינים במסרים שיווקיים);
 11. אספקה של מידע סטטיסטי בנוגע למשתמשים שלנו לצד ג’ (אבל צד ג’ זה לא יוכל לזהות אף משתמש בודד לפי המידע);
 12. טיפול בבירורים ותלונות שהוגשו על ידכם או נוגעות אליכם וקשורות לאתר שלנו;
 13. לשמור על האתר שלנו מאובטח ולמנוע הונאה;
 14. אימות של היענות לתנאי השירות המכתיבים את אופן השימוש באתר (כולל ניטור של הודעות פרטיות שנשלחו דרך שירות ההודעות הפרטיות של האתר שלנו);
 15. ושימושים אחרים.

אם תמסרו לנו מידע אישי לפרסום באתר שלנו, אנחנו נפרסם את המידע ונשתמש בו בדרכים אחרות בהתאם לרישיון שתספקו לנו.

ניתן להשתמש בהגדרות הפרטיות שלכם כדי להגביל את הפרסום של המידע שלכם באתר שלנו, וניתן לשנות אותן בעזרת בקרות הפרטיות שבאתר.

אנחנו לא נספק את הפרטים האישיים שלכם ללא הסכמתכם לכל צד ג’ שהוא, לצורך השיווק הישיר שלו, או של כל צד ג’ אחר.

ה. חשיפת פרטים אישיים

אנחנו עשויים למסור את הפרטים האישיים שלכם לכל אחד מהעובדים, המנהלים, המבטחים, היועצים המקצועיים, הסוכנים, הספקים, או קבלני המשנה שלנו, במידה סבירה וכנדרש למטרות המצוינות במדיניות זו.

אנחנו עשויים למסור את הפרטים האישיים שלכם לכל חברה בקבוצת החברות שלנו (זה אומר כל חברות הבת שלנו, חברת הגג שלנו, וכל חברות הבת שלה) במידה סבירה וכנדרש למטרות המצוינות במדיניות זו.

אנחנו עשויים למסור את הפרטים האישיים שלכם:

 1. לפי מה שנדרש מאתנו על פי חוק;
 2. בהקשר של כל הליך משפטי קיים או עתידי;
 3. על מנת לבסס, להפעיל, או להגן על זכויותינו המשפטיות (כולל אספקה של מידע לאחרים למטרות מניעת הונאה והפחתה של סיכון אשראי);
 4. לרוכש (או הרוכש הפוטנציאלי) של כל עסק או רכוש שאנחנו רוכשים (או שוקלים לרכוש);
 5. ולכל אדם שאנחנו מאמינים במידה סבירה שעשוי לפנות לבית דין או לכל רשות מוסמכת לצורך מסירה של הפרטים האישיים בהם סביר לדעתנו שאותו בית דין או רשות יורה על מסירה של פרטים אישיים אלה.

למעט על פי הכתוב במדיניות זו, אנו לא נספק את הפרטים האישיים שלכם לצד ג’.

ו. העברות נתונים בינלאומיות

 1. ייתכן שמידע שאנחנו אוספים יאוחסן, יעובד, ויועבר בין כל אחת מהמדינות בהן אנו פועלים, על מנת לאפשר לנו להשתמש במידע בהתאם למדיניות זו.
 2. ייתכן שמידע שאנחנו אוספים יועבר למדינות הבאות, להן אין חוקי הגנת נתונים התואמים את אלה הפועלים באזור הכלכלי האירופי: ארצות הברית של אמריקה, רוסיה, יפן, סין, והודו.
 3. פרטים אישיים שאתם מפרסמים באתר שלנו או מוסרים לפרסום באתר שלנו עשויים להיות זמינים, באמצעות האינטרנט, מסביב לעולם. אנחנו לא יכולים למנוע את השימוש או השימוש לרעה במידע הזה בידי אחרים.
 4. אתם מביעים הסכמה להעברות הפרטים האישיים המתוארות בסעיף ו’ זה.

ז. שמירת פרטים אישיים

 1. סעיף ג’ זה מפרט את תהליך ומדיניות שמירת הנתונים שלנו, המתוכננים לעזור להבטיח שאנחנו נענים לחובות המשפטיות שלנו הנוגעות לשמירה ולמחיקה של פרטים אישיים.
 2. פרטים אישיים שאנחנו מעבדים עבור כל מטרה או מטרות, לא יישמרו יותר מכמה שנדרש עבור מטרה או מטרות אלה.
 3. על אף ההוראות האחרות בסעיף ז’, אנו נשמור מסמכים (כולל מסמכים אלקטרוניים) המכילים נתונים אישיים:
  1. לפי מה שנדרש מאתנו על פי חוק;
  2. אם לדעתנו המסמכים עשויים להיות רלוונטיים לכל הליך משפטי מתמשך או פוטנציאלי;
  3. על מנת לבסס, להפעיל, או להגן על זכויותינו המשפטיות (כולל אספקה של מידע לאחרים למטרות מניעת הונאה והפחתה של סיכון אשראי).

ח. אבטחת הפרטים האישיים שלכם

 1. אנחנו ננקוט משנה זהירות ארגוני וטכני סביר על מנת למנוע את האבדן, השימוש לרעה, או השינוי של הפרטים האישיים שלכם.
 2. אנחנו נאחסן את כל הפרטים האישיים שאתם מספקים בשרתים מאובטחים (המוגנים בסיסמא ובחומת אש).
 3. כל ההעברות הכספיות הממוחשבות שבוצעו דרך האתר שלנו יהיו מוגנות באמצעות טכנולוגיית הצפנה.
 4. אתם מכירים בכך שהשידור של מידע על פני האינטרנט אינו מאובטח מעצם היותו, ואנחנו ללא יכולים להבטיח שנתונים שנשלחים דרך האינטרנט יהיו מאובטחים.
 5. אתם אחראים על שמירת הסיסמא בה אתם משתמשים לקבלת גישה לאתר שלנו חסויה; אנחנו לא נבקש מכם את הסיסמא שלכם (למעט בזמן ההתחברות לאתר שלנו).

ט. תיקונים

אנחנו עשויים לעדכן מדיניות זו מעת לעת באמצעות פרסום של גרסה חדשה באתר שלנו. עליכם לבדוק את העמוד הזה מדי פעם על מנת לוודא שאתם מבינים כל שינוי שנעשה במדיניות זו. אנחנו עשויים להודיע לכם על שינויים במדיניות זו בהודעת דואר אלקטרוני או דרך מערכת ההודעות הפרטיות שבאתר שלנו.

י. הזכויות שלכם

אתם יכולים להורות לנו לספק לכם כל פרט מפרטיכם האישיים שאנו מחזיקים הנוגעים אליכם; אספקת פרטים אלה תהיה כפופה לתנאים הבאים:

 1. תשלום של עמלה עבור תכנות במידה ויהיה צורך
 2. אספקה של ראיות הולמות עבור הזהות שלכם 

אנחנו עשויים לסרב למסור פרטים אישיים שאתם מבקשים עד למידה המורשית על פי חוק.

אתם יכולים להורות לנו בכל עת לא לעבד את הפרטים האישיים שלכם לצורכי שיווק.

בפועל, בדרך כלל תבטאו הסכמה מראש לשימוש שלנו בפרטים האישיים שלכם למטרות שיווק, או שאנחנו נספק לכם אפשרות לבחור שלא יעשה בפרטים האישיים שלכם שימוש למטרות שיווקיות.


יא. אתרים צד ג’

האתר שלנו כולל קישורים חיצוניים, ופרטים על, אתרים צד ג’. אין לנו שליטה על, ואיננו אחראים על, מדיניות הפרטיות והנהלים של כל צד ג’.

יב. עדכון מידע

אני הודיעו לנו אם יש צורך לתקן או לעדכן את הפרטים האישיים שאנו מחזיקים עליכם.

יג. עוגיות

האתר שלנו משתמש בעוגיות. עוגייה היא קובץ המכיל מזהה (מחרוזת של אותיות ומספרים) שנשלח על ידי שרת אינטרנט לדפדפן אינטרנט ומאוחסן בדפדפן. אז, המזהה נשלח בחזרה לשרת בכל פעם שהדפדפן מבקש מהשרת להציג דף אינטרנט. עוגיות יכולות להיות או עוגיות “עיקשות” או עוגיות “פעולה” (session): עוגייה עיקשת תאוחסן בדפדפן שלכם ותישאר בתוקף עד תאריך התפוגה שנקבע לה, אלא אם תימחק על ידי המשתמש לפני תאריך התפוגה; עוגיית פעולה, מאידך, תפוג בסוף זמן הגלישה הנוכחי שלכם, כשתסגרו את הדפדפן. בדרך כלל עוגיות לא כוללות מידע שמזהה משתמשים אישית, אבל פרטים אישיים שאנחנו מאחסנים הנוגעים עליכם יכולים להיות מקושרים למידע המאוחסן והמתקבל מתוך עוגיות. 

 1. השמות של העוגיות בהן אנחנו משתמשים באתר שלנו, והמטרות לשמן הן בשימוש, מפורטות מטה:
  1. אנחנו משתמשים בשירותי Google Analytics ו-Adwords באתר שלנו בכדי לעקוב אחרי משתמשים בזמן השימוש שלהם באתר, לשפר את נוחות השימוש באתר, לנתח את השימוש באתר, למנוע הונאה ולשפר את האבטחה של האתר, להשתמש בפרסומות ממוקדות שעשויות לעניין במיוחד משתמשים מסוימים.
 2. רוב האתרים מאפשרים לכם לסרב לשימוש בעוגיות—למשל:
  1. באינטרנט אקספלורר (גרסה 10) אתם יכולים לחסום עוגיות בעזרת הגדרות עקיפת הטיפול בעוגיות הזמינות באמצעות לחיצה על “כלים,” “אפשרויות אינטרנט,” “פרטיות,” ואז “מתקדם”;
  2. בפיירפוקס (גרסה 24) אתם יכולים לחסום את כל העוגיות באמצעות לחיצה על “כלים,” “אפשרויות,” “פרטיות,” ובחירה של “השתמש בהגדרות מותאמות אישית עבור היסטוריה” מתוך התפריט הנפתח, ואז ביטול הזימון של “קבל עוגיות מאתרים”;
  3. ובכרום (גרסה 29), אתם יכולים לחסום את כל העוגיות באמצעות כניסה לתפריט “התאמה אישית ובקרה,” ואז ללחוץ על “הגדרות,” “הצג הגדרות מתקדמות,” ו-“הגדרות תוכן,” ואז לבחור באפשרות “חסום אתרים מהגדרה של נתונים” תחת הכותרת “עוגיות.”

לחסימה של כל העוגיות תהיה השפעה שלילית על נוחות השימוש של אתרים רבים. אם תחסמו עוגיות, לא תוכלו להשתמש בכל האפשרויות שבאתר שלנו.

 1. אתם יכולים למחוק עוגיות שכבר מאוחסנות במחשב שלכם—למשל:
  1. בדפדפן אינטרנט אקספלורר (גרסה 10), אתם צריכים למחוק קבצי עוגיות ידנית (תוכלו למצוא הוראות לכך בכתובת http://support.microsoft.com/kb/278835 );
  2. בפיירפוקס (גרסה 24), אתם יכולים למחוק עוגיות באמצעות לחיצה על “כלים,” “אפשרויות,” ו-“פרטיות”, ואז לבחור “השתמש בהגדרות מותאמות אישית עבור היסטוריה”, וללחוץ על “הצג עוגיות,” ואז “הסר את כל העוגיות”;
  3. ובכרום (גרסה 29), אתם יכולים למחוק את כל העוגיות באמצעות כניסה לתפריט “התאמה אישית ובקרה,” ואז ללחוץ על “הגדרות,” “הצג הגדרות מתקדמות,” ו-“נקה נתוני גלישה,” ואז לבחור באפשרות “מחק עוגיות ונתונים אחרים של אתרים ותוספים,” ולבסוף ללחוץ “נקה נתוני גלישה.”
 2. למחיקה של עוגיות תהיה השפעה שלילית על נוחות השימוש של אתרים רבים.
OK

התחברות

התחברות רגילה

שכחת סיסמה?לחץ כאן עדיין לא רשום?הירשם כאן

הרשמה לאתר

הרשמה רגילה

כבר רשום? התחבר כאן

הרשמה לאתר

הרשמה לאתר