ישראל במלחמה: כל העדכונים מחרבות ברזל

מערת חיילים מצייצים | דו"צ 12.10.2023

ארגוני המחבלים מרצועת עזה פתחו ביום שבת במתקפה נפשעת כלפי אזרחי ישראל הכללה אלפי רקטות ופלישת כ-1000 מחבלים ליישובי הדרום דרך הים, האוויר ויבשה. כ-1300 אזרחים וחיילים הרוגים, אלפי נפצעים, עשרות נחטפו לרצועת עזה. על העדכונים כפי שעדכן דובר צה"ל באת"צ.
מערת חיילים מצייצים | דו"צ 12.10.2023

יום שבת ב-14.10

16:50 - בהמשך לדיווח הראשוני על שיגורים לעבר הר דב, זוהו כ-30 פצצות מרגמה ששוגרו לעבר שטח ישראל, חלקן חצו לשטחנו. צה"ל תקף בתגובה את מקורות הירי וממשיך לתקוף בשטח לבנון כעת.

בזמן התקיפות זוהתה חוליית מחבלים שעל פי החשד התכוונה לירות טיל נ"ט לעבר מדינת ישראל. כלי טיס תקף את החוליה.

15:35 - בתגובה למספר שיגורים משטח לבנון לעבר מרחב הר דב, כוחות צה"ל תוקפים כעת את מקור הירי.

15:30 - זוהו מספר שיגורים לפני זמן קצר משטח לבנון לעבר מרחב הר דב. הפרטים בבדיקה.

14:57 - מתחילת הלחימה, חילצה יחידת 669 כ-200 פצועים בכ-45 חילוצים. עם קבלת הדיווח על פצועים בעקבות חדירת מחבלים בזיקים הוקפצו לוחמי יחידת 669 לשטח. צפו בתיעוד מתוך המסוק. 

13:26 - בתום מבצע מעצרים נרחב לסיכול טרור והחרמת אמצעי לחימה, הלילה נעצרו ביהודה ושומרון ובמרחב הבקעה והעמקים 56 מבוקשים, מתוכם 25 פעילים של ארגון הטרור חמאס, ביניהם בהם שני בכירים, אחד פעיל בדרג ההנהגה ואחמד עואד והשני מעורב בפעילות הסתה.

אין נפגעים לכוחותינו. עד כה נעצרו מתחילת המלחמה כ-280 מבוקשים ברחבי אוגדת יהודה ושומרון וחטיבת הבקעה והעמקים. 157 מהם משוייכים לחמאס.

13:14 - כלי טיס של צה"ל תקף לפני זמן קצר מחבלים של ארגון הטרור חמאס לאחר ששיגרו טיל נ"ט לעבר עוטף עזה. זוהתה פגיעה בחולייה.

13:10 - הותר לפרסום תיעוד של לוחמי סנפיר בסיכול מחבלים מהים.

13:04 - בהמשך להפעלת התרעה בגורנות הגליל על חשש לחדירת כלי טיס עוין, מדובר בזיהוי שווא.

12:23 - כלי טיס של צה"ל, בהכוונה מודיעינית של שב"כ ואמ"ן, חיסלו את עלי קאצ'י, מפקד בכוח הנח'בה של ארגון הטרור חמאס, שהוביל מתקפת טרור ביישובי עוטף עזה בסוף השבוע האחרון. בשנת 2005 עלי נעצר בעקבות חטיפה ורצח של ישראלים והוחזר כחלק מעסקת גלעד שליט.

11:43 - מאו"ג עזה, תא"ל אבי רוזנפלד: ״בשבת בבוקר התעוררנו כולם בהפתעה גדולה מאוד להתקפה אכזרית ביותר של ארגון הטרור חמאס. לא ידענו עליה, הופתענו ממנה. יהיה עוד הרבה זמן לתחקר ולהסתכל אחורה על מה קרה כאן.

 

כל המדינה מסתכלת עלינו וסומכת עלינו, אין אחרים במקומינו, ומפה אנחנו הולכים קדימה. מי שחזה במראות הקשים האלה, הבלתי נתפסים בשבת - יזכה גם לראות את הניצחון הגדול של צה״ל ומדינת ישראל על החמאס. אני יודע שאיתכם, אין משימה ואין אתגר שלא נוכל לעמוד בו.

אנחנו בעת הזאת מרכינים את הראש על האובדן הקשה של חברינו הרבים, בעוטף, בצה״ל, באוגדת עזה, שנפלו במתקפת הפתע השפלה הזאת. מרכינים את הראש, אבל לא מורידים את הראש. הראש שלנו למעלה, אנחנו גאים במדינה שלנו, נגן עליה ונעשה הכל להגן. מסתכלים רק קדימה - להגנה ולהתקפה, עד הניצחון, עד שנרסק ונשבור את החמאס".

11:00 - דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי:"אנחנו היום שבוע בדיוק לתחילת המלחמה, ממשיכים להיות דרוכים ופרוסים חזק בכל הגזרות, ובעיקר – ערוכים לקראת שלבי המלחמה הבאים. אנחנו מזהים מוטרדות גדולה בהנהגת חמאס בפינוי תושבי הרצועה, כי הם מסתירים את הנכסים המבצעיים שלהם באוכלוסייה אזרחית. יש חלוקת כוחות מתוכננת ומסודרת כך שתיתן מענה לצרכים הביטחוניים בכלל הזירות – דרום, צפון ומרכז. אמנם ממוקדים בעזה, אבל צה"ל בפריסה אשר מאפשרת לו לפעול במקביל בכל הזירות במידה ויידרש לכך".

10:54 - תיעוד מחיסול חוליית המחבלים שניסתה לחדור לשטח ישראל מלבנון הבוקר:

09:22 - במהלך היממות האחרונות קרא צה"ל לתושבי העיר עזה להתפנות מבתיהם, לאור הפעילות הצבאית המתקיימת באזור, כתגובה לפעולות הטרור של החמאס. הקריאה הופצה במגוון אמצעים שונים, על מנת לנסות ולמזער את הפגיעה בבלתי מעורבים.

מחבלי חמאס מסתתרים במנהרות מתחת לבתים בעיר עזה, ובתוך בניינים מרובים אזרחים בלתי מעורבים. צה"ל זיהה מגמה של התפנות תושבים דרומה, זאת על אף נסיונותיו של ארגון הטרור חמאס למנוע את פינויים, במטרה להשתמש בהם כמגן אנושי.

09:19 - דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי: "עד כה תקפנו אלפי מטרות וחימושים, בניהם מספר מטרות של מחבלי ה'נוח'בה', כוח העילית של החמאס שהוביל על המתקפה על ישובי הדרום. אנחנו לא נלחמים בתושבי עזה, אלא מול ארגון טרור רצחני. בפיקוד המרכז, ביהודה ושומרון, נעצרו כ-220 מחבלים, בניהם כ-130 המשויכים לארגון החמאס וסוכלו כ-10 פיגועים.

08:53 - תצפיות צה"ל זיהו חוליית מחבלים אשר ניסתה לחדור לשטח ישראל מלבנון. כלי טיס מאויש מרחוק של צה"ל תקף את החולייה וחיסל מספר מחבלים.

08:08 - מטוסי קרב של צה"ל תקפו במקביל בגל תקיפות נרחב עשרות מטרות צבאיות ופעילי נחבה של ארגון הטרור חמאס, שהיו בשטחי היערכות ברחבי רצועת עזה הלילה. כוחות הנח'בה היו הכוחות העיקריים שחדרו ליישובי העוטף ביום שבת האחרון.

 כמו כן, מטוסי קרב של צה"ל תקפו במהלך היממה האחרונה מפקדה מבצעית של ארגון הטרור חמאס, ממנה נוהלה הפעילות האווירית של הארגון. במהלך התקיפה חוסל מראד אבו מראד, ראש המערך האווירי בעיר עזה שלקח חלק גדול והכווין מחבלים במתקפה הרצחנית ביום שבת.

 

 

 3:05 - צה"ל תקף מטרת חיזבאללה בדרום לבנון בתגובה לחדירת כלים בלתי מזוהים שיורטו ולירי שבוצע לעבר כלי טיס בלתי מאויש של צה"ל. השיגור לעבר כלי הטיס יורט.

1:34 - בהמשך להתרעה שהופעלה על חדירת עצם בלתי מזוהה סמוך לשפרעם, לוחמי ההגנה האווירית יירטו עצם בלתי מזוהה שחדר לשטח ישראל.

1:14 - בהמשך לדיווחים על הדי פיצוצים מעל חיפה, לוחמי ההגנה האווירית יירטו שתי מטרות בלתי מזוהות מעל העיר חיפה, לא הופעלה התרעה על פי מדיניות.

יום רביעי ה-12.10

23:19 - צה"ל ממשיך לתקוף בשעה זו מטרות רבות של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה.

20:44 - לוחמי צה"ל מגדוד 101 זיהו מספר רכבים ובהם מחבלים סמוך לניר עם. טנק מחטיבה 401 ירה לעברם וחיסל שלושה מחבלים. כוחות צה"ל ממשיכים בסריקות במרחב.

20:16 - "אין אירוע ביטחוני גדול בצפון, ואין שיגורים לעבר ישראל", אמר דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי, בהצהרתו הערב, "המוקד המרכזי של הלחימה הוא עזה, וצה"ל במוכנות גבוהה בכל הזירות".

"אנחנו ממשיכים לעדכן את המשפחות", הוא המשיך, "189 חללי צה"ל הותרו לפרסום ואנו מחבקים כל משפחה".

19:54 - בהמשך לדיווחים על חדירה מגבול לבנון למרחב האווירי של ישראל, נכון לכרגע נשלל חשש לחדירה.

19:52 - בהמשך לדיווחים על הנחיות להשיאר במרחבים מוגנים בכלל הארץ, מדובר בטעות אנוש, אין הנחיה כזאת. יש להמשיך ולהישמע להנחיות פיקוד העורף המתעדכנות.

19:41 - "זה המצב שבו אנחנו נמצאים. השטח בשליטה שלנו, והגנה חזקה כפי שתיארת, מטוהר ברובו", אמר מפקד פיקוד הדרום, אלוף ירון פינקלמן, לכוחות בשטח, "יכול להיות שיהיו פה אירועים קטנים. זה קרה בזכות הדברים הבאים, תגיד את זה ותעביר את זה לכל הלוחמים: אחד, גבורה ומסירות עליונה של אזרחים, ראית, של תושבים, של חיילים ושל מפקדים, שילמנו על זה מחיר כבד".

"מה שהם עשו ומה שעשיתם כולכם, הצלתם עוד אלפים של אזרחים, ואנחנו נמשיך ונכה בהם, רק התחלנו", הוא מדגיש, "רק התחלנו, אנחנו לא מתכוונים לעצור אנחנו מתכוונים רק להגביר, הם חווים מכות קשות ושוב אני אומר ומדגיש, רק התחלנו".

19:32 - הותרו לפרסום שמותיהם של 20 חללי צה"ל נוספים אשר הודעה נמסרה למשפחותיהם. לאתר הנופלים.

19:25 - בהמשך לדיווחים על חדירה במרחב האווירי משטח לבנון לשטח ישראל, עד כה לא זוהו נפילות בשטח ישראל ולא דווח על נפגעים. כוחות צה"ל סורקים במרחב מהיבשה ומהאוויר, פרטים נוספים בהמשך. יש להמשיך להישמע להוראות פיקוד העורף ולנהוג בהתאם.

בנוסף, בהמשך לדיווח הראשוני על התרעה שהופעלה במרחב חוף הכרמל, זוהה שיגור רקטה משטח רצועת עזה. לא שוגרו מיירטים על פי מדיניות.

18:32 - הופעלה התרעה במרחב חוף הכרמל.

18:19 - התקבל דיווח על חשש לחדירה במרחב האווירי מלבנון לשטח ישראל. כלל התושבים באיזורים בהם נשמעה התרעה מתבקשים להיכנס למרחבים המוגנים ולשהות בהם עד להודעה חדשה. להנחיות המלאות לחצו כאן.

16:10 - בימים האחרונים משלימים כוחות ההנדסה במרחב אוגדת עזה את מאמצי תיקון ואיטום הפירצות.

במקביל למאמץ תיקון ואיטום הגדרות, כלי טיס של חיל האוויר, ביניהם מסוקי קרב וכלי טיס מאויישים מרחוק, מספקים מעטפת הגנה לכוחות וסורקים במרחב כדי להבטיח ביטחון לכוחות הלוחמים ולתושבי העוטף.

"באוגדת עזה מתבצע מאמץ הנדסי רחב לארגון מרחב הלחימה ולטיהור המרחבים בהם מתבצעת לחימה החל מיום שבת", הצהיר קצין ההנדסה של אוגדת עזה, סא"ל י', "כוחות גדולים של הנדסה, בהם פלוגות הצמ"ה המרחביות, פלוגות צמ"ה נוספות וכוחות מיחידת יהל"ם פועלים לאגון מרחב הלחימה, סגירת נתיבי החדירה ובניית תשתיות הגנה משמעותיות".

"עם זאת פועלים כוחות יהל"ם לזיכוי וטיפול במרחבים בהם הייתה לחימה באמצעים נפיצים ובאמל"ח", הוא המשיך, "הם עושים זאת בנחישות רבה וברוח לחימה מיוחדת על מנת להגן על תושבי הדרום ומדינת ישראל ולאפשר לצה"ל להתמקד בהתקפה".

14:55 - הרמטכ"ל בפיקוד הדרום: "כל מקום שיש מנהיגי חמאס - צה"ל תוקף מדויק וחזק". הרמטכ"ל הגיע לפיקוד הדרום ונפגש עם מפקדי הפיקוד ואנשי מילואים לאישור תוכניות להמשך הלחימה.

שיחת הרמטכ"ל עם אנשי המילואים: 

 

 

12:55 - כלי טיס של צה"ל תקף עמדת תצפית של חיזבאללה, בתגובה לירי נ"ט לעבר כוח צה"ל שבוצע לפני זמן קצר. בנוסף, בוצע ירי ארטילרי של צה"ל לעבר המרחב ממנו זוהה הירי.

12:38 - בהמשך להפעלת ההתרעה בערב אל עראמשה, לאחר בדיקה נמצא כי ההתרעה הופעלה בעקבות ירי כוחותינו במרחב, לא זוהו שיגורים לשטח ישראל.

12:23 - דרכי הקשר עם מוקדי המידע השונים למשפחות חיילים ואזרחים; הוקם מוקד ייעודי עבור מסירת מידע אודות חטופים: 

11:27 - מטוסי קרב תקפו לפני זמן קצר את האוניברסיטה האסלאמית שמשמשת כמוקד כח מדיני וצבאי חשוב של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה ומוסד הדרכה לפיתוח וייצור אמצעי לחימה. צה"ל ממשיך בגלי תקיפה נרחבים ברצועה גם בשעה זו.

 

 

11:06 - צה"ל תוקף כעת בשטח לבנון בתגובה לירי הנ"ט לעבר כוח צה"ל לפני זמן קצר, פרטים נוספים בהמשך.

10:31 - זוהה ירי נ"ט לפני זמן קצר משטח לבנון לעבר עמדה צבאית סמוך לערב אל עראמשה שבגבול לבנון, פרטים נוספים בהמשך.

10:27 - דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי: "התעדוף של צהל: לתקוף את הבכירים ברצועה. איתרנו 1000 גופות מחבלים בשטח ישראל, מעריכים שיש עוד מאות. חיזבאללה רואה מה ישראל עושה בעזה - ומבין"

10:02 - גדוד "הרעם" 334 של חטיבת האש 282, תקף לראשונה מאז 2006 באמצעות המשגרים הרקטיים מסוג 'מנתץ', אתר צבאי של חמאס ברצועת עזה. בתקיפה נעשה שימוש ברקטות ארוכות טווח, בעלות רמת דיוק גבוהה ביותר, מסוג רומח.

 

 

מאחורי התקיפות עומדים לוחמים ולוחמות שעובדים מסביב לשעון כחלק ממאמץ ההתקפה וההגנה על תושבי הדרום.

08:46 - צה"ל ממשיך לתקוף בשעה זו מטרות של חמאס במרחב רצועת עזה, פרטים נוספים בהמשך.

08:08 - כלי טייס השמידו מערכת גילוי מתקדמת שפיתח ארגון הטרור חמאס, אשר שימשה לצורך גילוי כלי טייס מעל שטח הרצועה. במשך שנים חמאס הקים רשת מצלמות איכותיות, שהוחבאו בתוך דודי שמש לאורך כל רצועת עזה, במטרה לזהות ולעקוב אחרי כלי טיס.

 

אתמול, תוך דקות ספורות, במטס ממוקד במספר יעדים, תקפו כלי טיס את כל האיתורים המשויכים לרשת זו ושלל מחמאס את יכולותו לייצר תמונת שמיים רחבה בנסיון לפגוע בכלי טיס.

07:56 - עשרות מטוסי קרב תקפו במהלך הלילה מעל ל-80 מטרות ברחבי בית חאנון. בין היתר, המטוסים תקפו שני סניפי בנק המשמשים את ארגון הטרור חמאס למימון טרור ברצועה, מנהרת טרור תת קרקעית בשטח הרצועה ושתי מפקדות מבצעיות ששימשו את ארגון הטרור חמאס להכוונת טרור למדינת ישראל.

כמו כן, צה"ל תקף שני מתחמים צבאיים של ארגון הטרור חמאס במרחב הרצועה אשר משמשים את הארגון לאימונים, ייצור ואחסון אמצעי לחימה.
באחד המתחמים הושמדה מפקדה של מפקד החטיבה הצפונית בארגון הטרור חמאס.

תשתית צבאית נתקפה בבית פעיל במערך הימי של ארגון הטרור חמאס, בו היה מחסן אמצעי לחימה אשר שימשו את ארגון הטרור ונתקפה מפקדה מבצעית אשר שימשה את הכוח הרקטי של ארגון הטרור הג'יהאד האסלאמי הפסלטיני.

בנוסף תקפו מטוסי קרב שתי תשתיות טרור במרחב הרצועה, ביניהן תשתית בשימוש לואי קפישה, אסיר לשעבר ובכיר במטה הגדה של ארגון הטרור חמאס. הפעיל עסק רבות בהכוונת טרור לעבר מדינת ישראל, ותשתית טרור בשימוש הגא"פ אשר ממוקמת במסגד ומשמשת לאחסון אמצעי לחימה וכינוס פעילים.

 

07:00 - דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי: "אנחנו ממשיכים את טיהור העוטף. יש התקלויות נקודתיות, אך השטח נקי ונשלט ע"י כוחות הביטחון.יש תעדוף לתקיפת בכירים באופן עצים. מצד החמאס - הייתה היערכות לכיבוש, ולא פשיטה ונסיגה. הייתה פה התקפת נגד מהירה שהשיגה אותם לאחור. ההתקפה הזו גרמה לנסיגת המחבלים".

"יש עשרות אלפי לוחמים בעוטף. ביממה החולפת נתקלנו ב-18 מחבלים והרגנו ואותרו אלף גופות מחבלים על הגדר. בו בזמן, חיל הים עושים סיכולים משמעותיים. יש גם מוכנות גבוהה בכל הגזרות. צה"ל תוקף בתוך עזה, מטהר את מרחב בעוטף, באיו"ש מחזקים את השטח, בגבול לבנון מתקיפים במידי על כל אירוע, ובסוריה מגיבים באש. אנחנו מגיבים מהר, ואין ישוב בצפון שלא תוגבר".

"נשיא ארה"ב נשא נאום עוצמתי שאחריו הגיע מטוס לנבטים. זה ביטוי למוכנות חזקה בהגנה ובתקיפה וזה מייצר הרתעה לכל המזרח התיכון. אתמול בלילה הייתה דוגמה למציאות המאתגרת - תקיפות בסוריה, בלבנון, בעזה ופעולות בפקמ"ז לסיכול טרור. זה מראה את השליטה המבצעית, הנחישות להגיב והמוכנות שלנו למלחמה. אנחנו לא לקראת עצירה אלא להגברת התקיפות".

06:43 - ביממה האחרונה נתקפו מטרות ימיות של חמאס, נתקפו מעגנות חאן יונס ועזה, המשמשים את חמאס בנסיון להוציא פיגועים במרחב הימי הישראלי. המעגנות נתקפו באמצעות ירי ארטילרי מספינות טילים, מסוקי קרב וסוללות תותחנים מהיבשה.

בנוסף, לוחמי זרוע הים חיסלו צוללן מטעם חמאס אשר ניסה לחדור לשטח ישראל מחופי עזה. צה"ל ימשיך לפעלות בכלל הגזרות על מנת להבטיח את ביטחון אזרחי ישראל.

 

 

05:32 - תיעוד מפעילות כוחות צה"ל במרחב עוטף עזה:

 

 

הורד תמונה
הורד תמונה
הורד תמונה
הורד תמונה
הורד תמונה
הורד תמונה
הורד תמונה
הורד תמונה
הורד תמונה
הורד תמונה
הורד תמונה
הורד תמונה
הורד תמונה
הורד תמונה
הורד תמונה

05:32 - מפקד פיקוד הדרום, אלוף ירון פינקלמון בביקור באוגדת עזה:

 

04:03 - עשרות מטוסי קרב תקפו לפני זמן קצר מעל 200 מטרות ברחבי שכונת אל פורקן. מדובר בתקיפה שלישית במרחב במהלך היממה האחרונה, במסגרתה צה"ל תקף מעל 450 מטרות במרחב השכונה. שכונת אל פורקן משמשת כקן טרור עבור חמאס וממנה יוצאות לפועל פעילויות רבות נגד ישראל.

צה"ל ימשיך לפעול בעוצמה כנגד תשתיות חמאס המכוונות טרור נגד מדינת ישראל וממשיך בגלי תקיפה נרחבים ברצועה גם בשעה זו.

1:53 - עשרות מטוסי קרב תקפו הלילה מעל 70 מטרות ברחבי דרג' תופאח, המשמש כקן טרור עבור ארגון הטרור חמאס וממנו יוצאות לפועל פעילויות רבות נגד ישראל. כמו כן, נתקף מבנה צבאי בשימוש ארגון הטרור הג'יהאד האסלאמי. צה"ל ימשיך לפעול בעוצמה כנגד תשתיות ארגוני הטרור ברצועת עזה המכוונות טרור נגד מדינת ישראל.


תחילת המערכה


17:15 - דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי: "יש כוחות שלנו בכל היישובים, אין יישוב שאין בו כוחות מכוח מיוחד או חטיבה סדירה ועד למפקדים בכירים. המאמץ העיקרי הוא להרוג את כל המחבלים בשטח המדינה וכל מי שחוזר לשטח הרצועה על הגדר".

16:55 - לוחמי זרוע הים ניהלו מרדף ימי וחיסלו עשרות מחבלים אשר ניסו להגיע לשטח ישראל. הלוחמים פתחו באש לעברם וסיכלו שתי סירות גומי, שני כלי שיט נוספים וכלי חקלאי.

15:41 - כלי טיס של צה"ל תקף לפני זמן קצר חוליית מחבלים נוספת סמוך למעבר ארז.

14:41 - כלי טיס של צה"ל תקפו לפני זמן קצר מספר מחבלים לאורך גדר רצועת עזה.

13:45 - עשרות מטוסי קרב וכלי טיס נוספים של צה"ל תקפו בשעות האחרונות 17 מתחמים צבאיים ו-4 מפקדות מבצעיות של ארגון הטרור חמאס ברחבי רצועת עזה.


12:25 - להנחיות פיקוד העורף העדכניות לחצו כאן.

10:50 - עשרות מטוסי קרב של חיל האוויר תוקפים במספר מוקדים מטרות של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה.

10:26 - דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי: "שוגרו 2,200 רקטות לישראל ובוצעו פשיטות לשטח הארץ מהיבשה, במצנחי רחיפה וגם בכניסה מהים. מתקיימת לחימה במספר מוקדים בארץ ואנחנו גם תוקפים בעזה".

"הקפצנו כוחות רבים לדרום, ביניהם יחידות מיוחדות ומפקדים בכירים", ממשיך דובר צה"ל, "אוגדת עזה תחולק למספר מוקדים, ובראש כל מוקד יעמוד מפקד בכיר על מנת לתת מענה ללחימה. נגייס עשרות אלפים של אנשי מילואים, לפי הצורך".

09:49 - דובר צה"ל מבקש מהציבור לגלות אחריות ולא להפיץ פרטים על אירועים שאינם מאומתים, ולהיצמד רק למידע שהותר לפרסום וההודעות הרשמיות של דובר צה"ל בנושא. מאחורי התמונות והסרטונים יש משפחות - אנא עזרו לנו לשמור על כבודן והימנעו מהפצת התיעודים.

פרטים נוספים ימסרו בהמשך.
ניתן לעקוב אחר הודעות דובר צה"ל בערוץ הטלגרם הרשמי של צה"ל.

09:30 - לאור הערכת המצב, הוחלט על סגירת צירים ואתרים, ומעבר לנסיעה בצירים חלופיים באזורים הסמוכים לגדר המערכת בעוטף עזה.

לפירוט השינויים בהסדרי התנועה לחצו כאן. למפת השינויים המלאה לחצו כאן.

08:20 - צה"ל תוקף מטרות של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה.

08:17 - הופעלה התרעה בירושלים ובמרחב השפלה.

08:04 - צה"ל מכריז על מצב כוננות מלחמה. בשעה האחרונה החל ירי מסיבי של רקטות לשטח ישראל מעזה, ומחבלים חדרו לשטח ישראל במספר מוקדים שונים. תושבי הדרום והמרכז נדרשים להימצא בסמוך למרחבים מוגנים, ובעוטף עזה בתוך מרחב מוגן. בשעה זו מקיים הרמטכ"ל הערכת מצב, ומאשר תוכניות להמשך פעילות צה"ל. חמאס הוא הריבון ברצועת עזה, העומד מאחורי מתקפה זו, וישא בתוצאות ובאחריות לאירועים.

07:53 - לפני כשעה חמאס ביצע פעולה משולבת הכוללת ירי רקטות וחדירות מחבלים לשטח מדינת ישראל. צה"ל יגן על תושבי מדינת ישראל, ארגון הטרור חמאס ישלם מחיר כבד מאוד. הציבור מתבקש להישמע להוראות פיקוד העורף להישאר בסמוך למרחבים מוגנים, ותושבי עוטף עזה מתבקשים להישאר בבתים.

07:37 - מספר מחבלים חדרו לשטח ישראל משטח רצועת עזה, תושבי עוטף עזה מתבקשים להישאר בבתים.

07:24 - תושבי עוטף עזה מתבקשים להישאר בבתים בעקבות חשד לאירוע ביטחוני.

07:07 - נורות רקטות משטח רצועת עזה לשטח ישראל. הציבור בדרום ובמרכז הארץ נקרא להישאר בסמוך למרחבים מוגנים ולהישמע להוראת פיקוד העורף.

אולי יעניין אותך גם

חם באתר

תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי שימוש

שלח

עוד במדור עולם החיילים

פורסמו היחידות המצטיינות לשנת 2020

השבוע הוכרזו היחידות המצטיינות הזוכות בפרס הרמטכ"ל לשנת 2020, שיוענק בטקס שיתקיים בחודש הבא. האם היחידה שלכם ברשימה?

חיפשנו ומצאנו: 3 תפקידים שאין סיכוי שאתם מכירים

לאורך השנים אנו במערכת "חיילים מצייצים" מעניקים לצעירים העומדים לפני גיוס, טעימה אודות התפקידים הרבים הקיימים בצה"ל. לארגון הרחב והמסואב היצע רחב של תפקידים, בין אם חלקם סטנדרטיים בתוך המסגרת צבאית, כשאחרים ניתן להגדיר כיוצאי דופן והזויים.

יחידת הרפאים המסתורית שאף אחד לא מכיר

ב-2019 הוקמה בצה"ל היחידה הרב-ממדית שזכתה לכינוי יחידת "רפאים". יחידה קרבית מובחרת הפועל תחת עוצבת "ברק" והקמתה הייתה כחלק מתוכנית "תנופה" – תוכנית שמטרתה להיערך ללחימה בשדה הקרב העתידי.

האם יש מש"קי ת"ש בצה"ל?

תפקיד מש"קית ת"ש מהווה את אחד מהתפקידים המזוהים יותר עם נשים מאשר גברים בצה"ל. מדובר על תפקיד המקביל לתפקיד של עובדת סוציאלית ויועצת בבתי הספר, כשבצה"ל רואים הכרח להכשיר גם גברים לאותו התפקיד.

עוד בחיילים מצייצים

האם יש מש"קי ת"ש בצה"ל?

תפקיד מש"קית ת"ש מהווה את אחד מהתפקידים המזוהים יותר עם נשים מאשר גברים בצה"ל. מדובר על תפקיד המקביל לתפקיד של עובדת סוציאלית ויועצת בבתי הספר, כשבצה"ל רואים הכרח להכשיר גם גברים לאותו התפקיד.

הכירו את נדב צדוק יאיר

בצה"ל ידעו תמיד לאורך השנים לעשות ניצול מיטיבי של כוח האדם שלו ידע נרחב בתחומים רבים עימו הגיעו לישראל. כך קרה גם עם נדב צדוק יאיר. דמות יוצאת דופן, בעלת סיפור חיים מעניין שצה"ל ומערכת הביטחון הישראלית שזורים בה גם כן.

4 השיטות הנפוצות ביותר להוצאת גימלים

כמעט כל חייל בצה"ל ביקר במרפאות "ביקור רופא" או אצל רופא היחידה כדי להוציא גימלים ולאפשר לעצמו לנוח בבית עוד מספר ימים. לעומת החיילים שביקרו פעמים בודדות במרפאות, יש את אלו שנוהגים לבקר אותן באופן קבוע בצאת השבת. בדקנו עבורכם מהן השיטות הנבחרות של החיילים להוציא גימלים..

חיפשנו ומצאנו: 3 תפקידים שאין סיכוי שאתם מכירים

לאורך השנים אנו במערכת "חיילים מצייצים" מעניקים לצעירים העומדים לפני גיוס, טעימה אודות התפקידים הרבים הקיימים בצה"ל. לארגון הרחב והמסואב היצע רחב של תפקידים, בין אם חלקם סטנדרטיים בתוך המסגרת צבאית, כשאחרים ניתן להגדיר כיוצאי דופן והזויים.

חם באתר

תקנון

הסכמה לתנאי השימוש: בכך שהנך ניגש ומשתמש באתרי האינטרנט idftweets.co.il (פורטל תוכן לחיילי צה"ל) ו - isoldier.co.il (מועדון ההטבות israeli soldier)  (להלן יקראו למען הנוחות האתרים/אתרי האיטנרנט או אתרי חיילים מצייצים) המנוהלים ע"י 'חיילים מצייצים מדיה בע"מ' (להלן: 'החברה') הינך מסכים להיות מחויב לתנאי השימוש שלהלן ולכל התנאים והתניות הכלולים ו/או מוזכרים בזה ולכל התנאים והתניות הנוספים המפורטים באתר אינטרנט זה, וכל התנאים הללו ייחשבו כאילו נתת להם הסכמתך. אם אינך מסכים לתנאים אלה, הנך מתבקש שלא להשתמש באתרים אלה. אם אינך מסכים לתנאים נוספים ספציפיים כלשהם שחלים על תוכן מסוים (כפי שהוא מוגדר להלן) או על עסקאות מיוחדות שמתבצעות דרך אתרי אינטרנט אלה, הנך מתבקש שלא להשתמש בחלקו של אתר האינטרנט המכיל תוכן כזה או שבאמצעותו אפשר לבצע אותן עסקאות, והנך מתבקש שלא להשתמש בתוכן כזה או לבצע עסקאות כאלה.

האתרים יהיו רשאים לשנות תנאי שימוש אלו מעת לעת. תנאי השימוש המעודכנים יהיו בתוקף ממועד פרסומם באתרי חיילים מצייצים. הנך מתבקש לבדוק בקביעות את תנאי השימוש המתפרסמים באתרי אינטרנט אלה על מנת לוודא שהינך מודע לכל התנאים החלים על השימוש באתרים אלה. כמו כן, תנאים ותניות ספציפיים עשויים לחול על תכנים, מוצרים, חומרים, שירותים או מידע ספציפיים הכלולים באתרי חיילים מצייצים או זמינים באמצעותו (להלן "תוכן") או על עסקאות המבוצעות באמצעות אתרים אלה. תנאים ספציפיים כגון אלה עשויים לבוא בנוסף לתנאי שימוש אלה או, אם וככל שהתוכן או הכוונה של תנאים ספציפיים אלה אינם עולים בקנה אחד עם התנאים הכלולים בתנאי שימוש אלו, תנאים ספציפיים אלה יבואו במקומם של תנאי שימוש אלו.

אתרי חיילים מצייצים שומרים לעצמם את הזכות לבצע שינויים או עדכונים המתייחסים לתוכן או לגופו של התוכן של אתרי האינטרנט או לפורמט של התוכן בכל עת ללא הודעה מראש. האתרים שומרים לעצמם את הזכות לבטל או להגביל את הגישה לאתרי האינטרנט מכל סיבה שהיא על פי שיקול דעתו הבלעדי.

אין לקשר לאתר תכנים פורנוגראפיים, תכנים המעודדים לגזענות או להפליה פסולה, או המנוגדים לחוק, או שפרסומם מנוגד לחוק או המעודדים פעילות המנוגדת לחוק.

הגולש רשאי להשתמש באתרים למטרות פרטיות ואישיות בלבד. אין להעתיק ולהשתמש, או לאפשר לאחרים להשתמש, בכל דרך אחרת בתכנים מתוך האתרים, לרבות באתרי אינטרנט אחרים, בפרסומים אלקטרוניים, בפרסומי דפוס וכיו"ב, לכל מטרה, בין מסחרית ובין שאינה מסחרית, שאיננה לצורך שימוש אישי ופרטי.

אתרי חיילים מצייצים לא יישאו בכל אחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה מכל קישור לתכנים באתר ומכל הצגה או פרסום של תכנים כאמור בכל דרך אחרת. הגולש נושא באחריות המלאה והבלעדית לכל קישור, הצגה או פרסום של התכנים, שנעשו על ידו ומתחייב לשפות את האתר בגין כל נזק שייגרם כתוצאה מכך.

כל התוכן מסופק "כמו שהוא" (AS IS) ו"כמו שהוא זמין" (AS AVAILABLE). אתרי חיילים מצייצים מצהירים בזאת במפורש כי אינם אחראים לכל הצהרה או התחייבות מכל סוג שהוא, מפורשות או מרומזות, לרבות אך לא רק התחייבות להתאמה למטרה מסוימת כלשהי, לאי הפרה של זכויות צדדים שלישיים, או  בקשר לפעילותו של אתרים אלה זה או לתוכנם.

האתרים אינם מתחייבים ואינם מצהירים הצהרה כלשהי באשר לבטיחותו של אתרי אינטרנט אלה. הגולש מאשר כי כל מידע שנשלח באמצעות האתר עשוי להגיע לצדדים שלישיים.

חיילים מצייצים מדיה בע"מ אינה מתחייבת לכך שאתרי האינטרנט או השרתים התומכים באתרי אינטרנט אלה או כל תקשורת אלקטרונית שנשלחה על ידי האתרים הינם נקיים מוירוסים או מגורמים מזיקים אחרים כלשהם.

 

בשום מקרה לא יהיו האתרים או עמודים הקשורים אליהם, אחראים לנזקים ישירים, עקיפים, תוצאתיים, עונשיים (לרבות אך לא רק, נזקים בגין אובדן עסקים, חוזים, הכנסה, נתונים, מידע או הפסקהבניהול עסקים) אשר נובעים כתוצאה ו/או בקשר עם השימוש ו/או העדר היכולת להשתמש באתרי אינטרנט אלה או בתוכן, אף אם האתרים היו מודעים לאפשרות קיומם של נזקים מסוג זה. כל תביעה הנוגעת ו/או הקשורה לאתרי אינטרנט אלה תוגש ותינתן עליה הודעה בכתב למנהלי האתר לא יאוחר מתום שנה אחת (1) ממועד היווצרות עילת התביעה.

 

אתרי חיילים מצייצים עשויים לספק קישורים לאתרי אינטרנט אחרים אשר אינם בשליטתו של האתר. האתרים לא יהיו אחראים בשום מקרה לתוכנם של אותם אתרי אינטרנט. אתרי חיילים מצייצים מספקים קישורים אלה רק לנוחותם של משתמשי אתרי אינטרנט אלה, והכללתו של קישור כלשהו לאתרי אינטרנט כלשהם  לא מהווה הסכמה של האתר לתוכנם של אתרי אינטרנט אלו.

 

כל חומר או מידע שיישלחו באמצעות ו/או בקשר עם אתרי אינטרנט אלה לרבות דרך לשנונית צור קשר, מייל, הודעות פרטיות ברשתות החברתיות, פנייה ישירה למנהלי האתרים (להלן "חומרים של המשתמש")  ייחשבו כאילו אינם סודיים ואין עליהם קניין, ויהיו כפופים לעקרונות מדיניות השמירה על פרטיות. האתרים יהיו רשאים להשתמש, על פי שיקול דעתם בחומרים של המשתמש, בכל מקום בעולם, ללא שיהיו מחוייבים בפיצוי כלשהו, וכשהם חופשיים מכל זכויות מוסריות, זכויות קניין רוחני ו/או זכויות קניין אחרות באותם חומרים של המשתמש או בקשר עמם..

 

אתרי חיילים מצייצים מעודדים את חופש הדיבור ואת קיומו של דיון פורה באתרים, תוך השתתפות פעילה של הגולש ושל יתר משתמשי האתרים בהם. יחד עם זאת, על מנת לאפשר את קיומו של שיח תרבותי וענייני ולמנוע ניצול לרעה של האפשרויות הפתוחות בפני הגולש להתבטא באתר, רשאי האתר לבדוק את התכנים הללו לפני פרסומם. בדיקות כאלה תעשינה אך ורק כדי לנסות למנוע פרסום דברי-נאצה, איומים, ביטויים של גסות רוח וכן תכנים שהם בלתי חוקיים על פניהם בלא צורך בהפעלת שיקול דעת משפטי.

 

עם זאת, האתרים אינם נושאים בכל אחריות לתכנים האלה, והאחריות הבלעדית להם ולכל תוצאה הנובעת מהם חלה על המשתמש ו/או הגולש שמסרם לפרסום. תכנים אלה אינם מבטאים את דעת האתרים או עמדתו ואין בפרסומם כל ערובה לתקפותם, אמינותם, דיוקם או חוקיותם.

 

על הגולש ו/או המשתמש חלה האחריות המלאה והבלעדית לכל תוצאה שתנבע מהפרסום באתרי חיילים מצייצים (לרבות בחשבונות הפייסבוק והאינסטגרם של האתרים) בעת שיגור או מסירת תכנים לפרסום. על הגולש ו/או המשתמש נאסר לפרסם באתר את התכנים הבאים:

 

כל תוכן הידוע לגולש ו/או למשתמש שהוא שקרי, מטעה או מסולף;

כל תוכן הפוגע בזכויות קנייניות של אחרים או מפר אותן - לרבות זכויות יוצרים וסימני מסחר;

כל תוכן פורנוגראפי או בעל אופי מיני בוטה;

כל תוכן הנוגע לקטינים ומזהה אותם, את פרטיהם האישיים או את מענם ודרכי ההתקשרות עימם;

כל תוכנת מחשב, קוד מחשב או יישום הכוללים נגיף-מחשב ("וירוס"), לרבות תוכנות-עוינות הידועות כסוס-טרויאני, תולעים (Worms), ואנדלים (Vandals), יישומים מזיקים (Malicious Applications) וכיו"ב;

סיסמאות, שמות משתמש ופרטים אחרים, המאפשרים שימוש בתוכנות מחשב, קבצים דיגיטאליים, אתרי אינטרנט או שירותים, הטעונים הרשמה או תשלום, בלא תשלום או הרשמה כאמור;

כל תוכן המהווה לשון הרע על אדם, או הפוגע בפרטיותו, או בשמו הטוב;

כל תוכן המזהה אישית אנשים אחרים, מבלי שנתנו את הסכמתם לפרסום זהותם;

כל תוכן בעל אופי או תוכן טורדני, מעליב, עוין, מאיים או גס רוח;

כל תוכן שיש בו, או הוא מעודד לגזענות, או אפליה פסולה על בסיס גזע, מוצא, צבע עור, עדה, לאומיות, דת, מין, עיסוק, נטייה מינית, מחלה, נכות גופנית או נפשית, אמונה, השקפה פוליטית, או מעמד חברתי-כלכלי.

כל תוכן המעודד ביצוע עבירה פלילית או עלול להוות בסיס לתביעה או אחריות אזרחית;

כל תוכן העלול להטעות צרכן;

כל תוכן בעל אופי פרסומי או מסחרי;

כל תוכן המנוגד לכללי השימוש המקובלים באינטרנט או העלול לגרום נזק או לפגוע במשתמשי אינטרנט בכלל, ובמשתמשי האתרים בפרט;

כל תוכן שהגישה אליו חסומה באמצעות סיסמה וכיו"ב, ואינה מתאפשרת באופן חופשי לכל משתמשי האינטרנט;

 

אתרי חיילים מצייצים רשאים לסרב לפרסם, או למחוק לאלתר כל תוכן שמסרת לפרסום בכל עת שתמצא כי הפרת תנאי שימוש אלה או שעשית מעשה או מחדל הפוגע או עלול לפגוע בשירותים הניתנים באתרים, במשתמשיהם, או מי מטעמם. בנוסף, האתרים יהיו רשאים במקרה זה למנוע מהגולש ו/או מהמשתמש פרסום תכנים נוספים באתר ו/או בעמודים הקשורים אליו. הוראות סעיף זה מוסיפות על זכויות האתרים לפי כל דין.

 

החליטו אתרי חיילים מצייצים לפרסם תוכן שמסרת - יהיו רשאים לערוך כל תוכן כזה, לפי שיקול דעתם המוחלט ובכלל זה לקצרו.

 

התכנים שהגולש ימסור לפרסום באתר יהיו חשופים לכל משתמשי האתרים בפרט והאינטרנט בכלל. על הגולש ו/או המשתמש לנהוג בתבונה ובזהירות במסירת פרטים אישיים (כדוגמת כתובת או מספר טלפון) וכן בתגובות ובפניות שיתקבלו באתרים בעקבות השימוש באתרים או פרסום איזה מפרטיו. 

 

האתרים מעודדים את הגולש ו/או המשתמש להתייחס בזהירות ובביקורתיות לתכנים שמתפרסמים באתרי חיילים מצייצים, ובכלל זה לתכנים שמפרסמים משתמשים באתרים. על הגולש ו/או המשתמש להתייחס לתכנים אלה בזהירות ובקפידה. התכנים אינם מתפרסמים מטעמו של האתר, ולפיכך האתרים אינם אחראים למהימנותם, אמינותם, דיוקם או שלמותם ואינם אחראים לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם. זכור תמיד כי תכנים כאלה אינם תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע מתאימים, כדוגמת עורכי דין, רופאים, בעלי מקצוע מוסמכים וכיו"ב, במקום שהתייעצות כזאת נדרשת.

מדיניות פרטיות

א. הקדמה

1. הפרטיות של המבקרים באתר שלנו חשובה לנו מאוד, ואנחנו מחויבים לשמירה עליה. המדיניות הזו מסבירה מה נעשה עם הפרטים האישיים שלכם.

2. ההסכמה לשימוש שלנו בעוגיות בהתאם לתנאים של מדיניות זו בזמן הביקור הראשון באתר שלנו, מאפשרת לנו להשתמש בעוגיות בכל פעם שאתם מבקרים באתר.

ב. קרדיט
המסמך הזה נוצר בעזרת תבנית של SEQ Legal (seqlegal.com) ושונתה על ידי Website Planet (www.websiteplanet.com)

ג. איסוף פרטים אישיים

ייתכן שהסוגים הבאים של פרטים אישיים ייאספו, יאוחסנו, ויעשה בהם שימוש:

 1. מידע על המחשב שלכם, כולל כתובת ה-IP שלכם, מיקומכם הגאוגרפי, סוג הדפדפן והגרסה שלו, ומערכת ההפעלה;
 2. מידע על הביקורים והשימוש שלכם באתר, כולל מקור ההפניה, אורך הביקור, צפיות בעמודים, ונתיבי המעבר שלכם באתר;
 3. מידע, כמו למשל כתובת הדואר האלקטרוני שלכם, שאתם מזינים בזמן ההרשמה לאתר שלנו;
 4. מידע שאתם מזינים בזמן יצירת פרופיל באתר שלנו—לדוגמה, השם שלכם, תמונות פרופיל, מגדר, יום הולדת, מצב מערכות יחסים, תחומי עניין ותחביבים, פרטי השכלה, ופרטי תעסוקה;
 5. מידע, כמו למשל השם וכתובת הדואר האלקטרוני שלכם, שאתם מזינים על מנת ליצור מנוי להודעות הדואר האלקטרוני ו/או הניוזלטר שלנו;
 6. המידע שאתם מזינים בזמן השימוש בשירותים באתר שלנו;
 7. מידע שנוצר בזמן השימוש באתר שלנו, כולל מתי, כמה, ובאילו נסיבות אתם משתמשים בו;
 8. מידע שקשור לכל דבר שאתם רוכשים, שירותים בהם אתם משתמשים, או העברות שאתם מבצעים באתר שלנו, הכולל את השם שלכם, הכתובת, מספר הטלפון, כתובת הדואר האלקטרוני, ופרטי כרטיס האשראי שלכם;
 9. מידע שאתם מפרסמים באתר שלנו בכוונה לפרסמו באינטרנט, שכולל את שם המשתמש שלכם, תמונות הפרופיל, ותוכן התגובות שלכם;
 10. מידע שנכלל במסרים שאתם שולחים לנו בדואר האלקטרוני או באמצעות האתר שלנו, כולל תוכן המסר והמטא-דאתה שלו;
 11. כל סוג אחר של פרטים אישיים שאתם שולחים אלינו.

לפני שתחשפו בפנינו את הפרטים האישיים של אדם אחר, עליכם לבקש את הסכמת האדם הזה גם עבור השיתוף וגם עבור העיבוד של אותם הפרטים האישיים לפי מדיניות זו

ד. שימוש בפרטים האישיים שלכם

בפרטים אישיים שנמסרו לנו דרך האתר שלנו ייעשה שימוש למטרות שצוינו במדיניות זו, או בעמודים הרלוונטיים שבאתר. ייתכן שנשתמש בפרטים האישיים שלכם למטרות הבאות:

 1. ניהול האתר והעסק שלנו;
 2. התאמה האישית של האתר עבורכם;
 3. לאפשר לכם להשתמש בשירותים הזמינים באתר שלנו;
 4. שליחה של סחורות שרכשתם דרך האתר;
 5. אספקה של שירותים שרכשתם דרך האתר;
 6. שליחה של הצהרות, חשבונות עסקה, ותזכורות תשלום אליכם, ואיסוף תשלומים מכם.
 7. לשלוח לכם הודעות מסחריות שאינן שיווקיות;
 8. לשלוח לכם התראות בדואר אלקטרוני שביקשתם באופן ספציפי;
 9. שליחה של הניוזלטר שלנו אליכם בדואר אלקטרוני, אם ביקשתם זאת (אתם יכולים להודיע לנו בכל עת שכבר אין לכם צורך בניוזלטר);
 10. שליחה של מסרים שיווקיים שקשורים לעסק שלנו והעסקים של חברות צד ג’ שנבחרו בקפידה שלדעתנו עשויות לעניין אתכם, בדואר או, במקרים שבהם הסכמתם לכך ספציפית, בדואר האלקטרוני, או באמצעות טכנולוגיות דומות (אתם יכולים ליידע אותנו בכל עת אם אתם כבר לא מעוניינים במסרים שיווקיים);
 11. אספקה של מידע סטטיסטי בנוגע למשתמשים שלנו לצד ג’ (אבל צד ג’ זה לא יוכל לזהות אף משתמש בודד לפי המידע);
 12. טיפול בבירורים ותלונות שהוגשו על ידכם או נוגעות אליכם וקשורות לאתר שלנו;
 13. לשמור על האתר שלנו מאובטח ולמנוע הונאה;
 14. אימות של היענות לתנאי השירות המכתיבים את אופן השימוש באתר (כולל ניטור של הודעות פרטיות שנשלחו דרך שירות ההודעות הפרטיות של האתר שלנו);
 15. ושימושים אחרים.

אם תמסרו לנו מידע אישי לפרסום באתר שלנו, אנחנו נפרסם את המידע ונשתמש בו בדרכים אחרות בהתאם לרישיון שתספקו לנו.

ניתן להשתמש בהגדרות הפרטיות שלכם כדי להגביל את הפרסום של המידע שלכם באתר שלנו, וניתן לשנות אותן בעזרת בקרות הפרטיות שבאתר.

אנחנו לא נספק את הפרטים האישיים שלכם ללא הסכמתכם לכל צד ג’ שהוא, לצורך השיווק הישיר שלו, או של כל צד ג’ אחר.

ה. חשיפת פרטים אישיים

אנחנו עשויים למסור את הפרטים האישיים שלכם לכל אחד מהעובדים, המנהלים, המבטחים, היועצים המקצועיים, הסוכנים, הספקים, או קבלני המשנה שלנו, במידה סבירה וכנדרש למטרות המצוינות במדיניות זו.

אנחנו עשויים למסור את הפרטים האישיים שלכם לכל חברה בקבוצת החברות שלנו (זה אומר כל חברות הבת שלנו, חברת הגג שלנו, וכל חברות הבת שלה) במידה סבירה וכנדרש למטרות המצוינות במדיניות זו.

אנחנו עשויים למסור את הפרטים האישיים שלכם:

 1. לפי מה שנדרש מאתנו על פי חוק;
 2. בהקשר של כל הליך משפטי קיים או עתידי;
 3. על מנת לבסס, להפעיל, או להגן על זכויותינו המשפטיות (כולל אספקה של מידע לאחרים למטרות מניעת הונאה והפחתה של סיכון אשראי);
 4. לרוכש (או הרוכש הפוטנציאלי) של כל עסק או רכוש שאנחנו רוכשים (או שוקלים לרכוש);
 5. ולכל אדם שאנחנו מאמינים במידה סבירה שעשוי לפנות לבית דין או לכל רשות מוסמכת לצורך מסירה של הפרטים האישיים בהם סביר לדעתנו שאותו בית דין או רשות יורה על מסירה של פרטים אישיים אלה.

למעט על פי הכתוב במדיניות זו, אנו לא נספק את הפרטים האישיים שלכם לצד ג’.

ו. העברות נתונים בינלאומיות

 1. ייתכן שמידע שאנחנו אוספים יאוחסן, יעובד, ויועבר בין כל אחת מהמדינות בהן אנו פועלים, על מנת לאפשר לנו להשתמש במידע בהתאם למדיניות זו.
 2. ייתכן שמידע שאנחנו אוספים יועבר למדינות הבאות, להן אין חוקי הגנת נתונים התואמים את אלה הפועלים באזור הכלכלי האירופי: ארצות הברית של אמריקה, רוסיה, יפן, סין, והודו.
 3. פרטים אישיים שאתם מפרסמים באתר שלנו או מוסרים לפרסום באתר שלנו עשויים להיות זמינים, באמצעות האינטרנט, מסביב לעולם. אנחנו לא יכולים למנוע את השימוש או השימוש לרעה במידע הזה בידי אחרים.
 4. אתם מביעים הסכמה להעברות הפרטים האישיים המתוארות בסעיף ו’ זה.

ז. שמירת פרטים אישיים

 1. סעיף ג’ זה מפרט את תהליך ומדיניות שמירת הנתונים שלנו, המתוכננים לעזור להבטיח שאנחנו נענים לחובות המשפטיות שלנו הנוגעות לשמירה ולמחיקה של פרטים אישיים.
 2. פרטים אישיים שאנחנו מעבדים עבור כל מטרה או מטרות, לא יישמרו יותר מכמה שנדרש עבור מטרה או מטרות אלה.
 3. על אף ההוראות האחרות בסעיף ז’, אנו נשמור מסמכים (כולל מסמכים אלקטרוניים) המכילים נתונים אישיים:
  1. לפי מה שנדרש מאתנו על פי חוק;
  2. אם לדעתנו המסמכים עשויים להיות רלוונטיים לכל הליך משפטי מתמשך או פוטנציאלי;
  3. על מנת לבסס, להפעיל, או להגן על זכויותינו המשפטיות (כולל אספקה של מידע לאחרים למטרות מניעת הונאה והפחתה של סיכון אשראי).

ח. אבטחת הפרטים האישיים שלכם

 1. אנחנו ננקוט משנה זהירות ארגוני וטכני סביר על מנת למנוע את האבדן, השימוש לרעה, או השינוי של הפרטים האישיים שלכם.
 2. אנחנו נאחסן את כל הפרטים האישיים שאתם מספקים בשרתים מאובטחים (המוגנים בסיסמא ובחומת אש).
 3. כל ההעברות הכספיות הממוחשבות שבוצעו דרך האתר שלנו יהיו מוגנות באמצעות טכנולוגיית הצפנה.
 4. אתם מכירים בכך שהשידור של מידע על פני האינטרנט אינו מאובטח מעצם היותו, ואנחנו ללא יכולים להבטיח שנתונים שנשלחים דרך האינטרנט יהיו מאובטחים.
 5. אתם אחראים על שמירת הסיסמא בה אתם משתמשים לקבלת גישה לאתר שלנו חסויה; אנחנו לא נבקש מכם את הסיסמא שלכם (למעט בזמן ההתחברות לאתר שלנו).

ט. תיקונים

אנחנו עשויים לעדכן מדיניות זו מעת לעת באמצעות פרסום של גרסה חדשה באתר שלנו. עליכם לבדוק את העמוד הזה מדי פעם על מנת לוודא שאתם מבינים כל שינוי שנעשה במדיניות זו. אנחנו עשויים להודיע לכם על שינויים במדיניות זו בהודעת דואר אלקטרוני או דרך מערכת ההודעות הפרטיות שבאתר שלנו.

י. הזכויות שלכם

אתם יכולים להורות לנו לספק לכם כל פרט מפרטיכם האישיים שאנו מחזיקים הנוגעים אליכם; אספקת פרטים אלה תהיה כפופה לתנאים הבאים:

 1. תשלום של עמלה עבור תכנות במידה ויהיה צורך
 2. אספקה של ראיות הולמות עבור הזהות שלכם 

אנחנו עשויים לסרב למסור פרטים אישיים שאתם מבקשים עד למידה המורשית על פי חוק.

אתם יכולים להורות לנו בכל עת לא לעבד את הפרטים האישיים שלכם לצורכי שיווק.

בפועל, בדרך כלל תבטאו הסכמה מראש לשימוש שלנו בפרטים האישיים שלכם למטרות שיווק, או שאנחנו נספק לכם אפשרות לבחור שלא יעשה בפרטים האישיים שלכם שימוש למטרות שיווקיות.


יא. אתרים צד ג’

האתר שלנו כולל קישורים חיצוניים, ופרטים על, אתרים צד ג’. אין לנו שליטה על, ואיננו אחראים על, מדיניות הפרטיות והנהלים של כל צד ג’.

יב. עדכון מידע

אני הודיעו לנו אם יש צורך לתקן או לעדכן את הפרטים האישיים שאנו מחזיקים עליכם.

יג. עוגיות

האתר שלנו משתמש בעוגיות. עוגייה היא קובץ המכיל מזהה (מחרוזת של אותיות ומספרים) שנשלח על ידי שרת אינטרנט לדפדפן אינטרנט ומאוחסן בדפדפן. אז, המזהה נשלח בחזרה לשרת בכל פעם שהדפדפן מבקש מהשרת להציג דף אינטרנט. עוגיות יכולות להיות או עוגיות “עיקשות” או עוגיות “פעולה” (session): עוגייה עיקשת תאוחסן בדפדפן שלכם ותישאר בתוקף עד תאריך התפוגה שנקבע לה, אלא אם תימחק על ידי המשתמש לפני תאריך התפוגה; עוגיית פעולה, מאידך, תפוג בסוף זמן הגלישה הנוכחי שלכם, כשתסגרו את הדפדפן. בדרך כלל עוגיות לא כוללות מידע שמזהה משתמשים אישית, אבל פרטים אישיים שאנחנו מאחסנים הנוגעים עליכם יכולים להיות מקושרים למידע המאוחסן והמתקבל מתוך עוגיות. 

 1. השמות של העוגיות בהן אנחנו משתמשים באתר שלנו, והמטרות לשמן הן בשימוש, מפורטות מטה:
  1. אנחנו משתמשים בשירותי Google Analytics ו-Adwords באתר שלנו בכדי לעקוב אחרי משתמשים בזמן השימוש שלהם באתר, לשפר את נוחות השימוש באתר, לנתח את השימוש באתר, למנוע הונאה ולשפר את האבטחה של האתר, להשתמש בפרסומות ממוקדות שעשויות לעניין במיוחד משתמשים מסוימים.
 2. רוב האתרים מאפשרים לכם לסרב לשימוש בעוגיות—למשל:
  1. באינטרנט אקספלורר (גרסה 10) אתם יכולים לחסום עוגיות בעזרת הגדרות עקיפת הטיפול בעוגיות הזמינות באמצעות לחיצה על “כלים,” “אפשרויות אינטרנט,” “פרטיות,” ואז “מתקדם”;
  2. בפיירפוקס (גרסה 24) אתם יכולים לחסום את כל העוגיות באמצעות לחיצה על “כלים,” “אפשרויות,” “פרטיות,” ובחירה של “השתמש בהגדרות מותאמות אישית עבור היסטוריה” מתוך התפריט הנפתח, ואז ביטול הזימון של “קבל עוגיות מאתרים”;
  3. ובכרום (גרסה 29), אתם יכולים לחסום את כל העוגיות באמצעות כניסה לתפריט “התאמה אישית ובקרה,” ואז ללחוץ על “הגדרות,” “הצג הגדרות מתקדמות,” ו-“הגדרות תוכן,” ואז לבחור באפשרות “חסום אתרים מהגדרה של נתונים” תחת הכותרת “עוגיות.”

לחסימה של כל העוגיות תהיה השפעה שלילית על נוחות השימוש של אתרים רבים. אם תחסמו עוגיות, לא תוכלו להשתמש בכל האפשרויות שבאתר שלנו.

 1. אתם יכולים למחוק עוגיות שכבר מאוחסנות במחשב שלכם—למשל:
  1. בדפדפן אינטרנט אקספלורר (גרסה 10), אתם צריכים למחוק קבצי עוגיות ידנית (תוכלו למצוא הוראות לכך בכתובת http://support.microsoft.com/kb/278835 );
  2. בפיירפוקס (גרסה 24), אתם יכולים למחוק עוגיות באמצעות לחיצה על “כלים,” “אפשרויות,” ו-“פרטיות”, ואז לבחור “השתמש בהגדרות מותאמות אישית עבור היסטוריה”, וללחוץ על “הצג עוגיות,” ואז “הסר את כל העוגיות”;
  3. ובכרום (גרסה 29), אתם יכולים למחוק את כל העוגיות באמצעות כניסה לתפריט “התאמה אישית ובקרה,” ואז ללחוץ על “הגדרות,” “הצג הגדרות מתקדמות,” ו-“נקה נתוני גלישה,” ואז לבחור באפשרות “מחק עוגיות ונתונים אחרים של אתרים ותוספים,” ולבסוף ללחוץ “נקה נתוני גלישה.”
 2. למחיקה של עוגיות תהיה השפעה שלילית על נוחות השימוש של אתרים רבים.
OK

התחברות

התחברות רגילה

שכחת סיסמה?לחץ כאן עדיין לא רשום?הירשם כאן

הרשמה לאתר

הרשמה רגילה

כבר רשום? התחבר כאן

הרשמה לאתר

הרשמה לאתר