מידע חשוב על צו ראשון

נועה רפואה

את הצו ראשון מקבל כל מלש"ב קצת לפני שמלאו לו 17 שנים, ולכן כדאי להכיר מראש - מה זה צו ראשון? האם צו ראשון הוא חשוב? מה צריך להביא לצו הראשון? מתי להגיע ללשכת הגיוס בצו הראשון? על שאלות אלו תמצאו תשובות במאמר הבא.
נועה רפואה

ביום של הצו הראשון מתקיימת סדרה קצרה של בדיקות ומבחנים שונים אשר מטרתם היא לאסוף את הנתונים האישיים של כל מלש"ב, וכך לקבוע את האפשרויות שיעמדו בפניו בשירות הצבאי. למעשה, הצו הראשון מהווה בסיס להחלטת גורמים במערכת הצבאית לאן לשבץ אתכם, שכן ביום זה נאספים עליכם הפרטים האישיים הרלוונטיים. לפיכך,חשוב להקפיד על הכללים ביום הזה ולייצג את עצמכם בצורה הטובה ביותר שכן כידוע "אין הזדמנות שניה לרושם ראשוני"...

האם צו ראשון הוא חשוב?

כאמור, מבדקי הצו הראשון הינם מבדקים חשובים מאוד לכל מועמד לשירות ביטחון (או בקיצור, מלש"ב), והוא לא רק הזדמנות להתחמק מיום של לימודים.

במהלך היום הזה ייקבעו שני נתונים חשובים אשר ישפיעו על השירות הצבאי שלכם:


1. קב"א (קבוצת איכות)

2. פרופיל

 

שני הנתונים הללו יקבעו על התפקיד אליו תשובצו בעתיד ועל ההזדמנויות שיוצגו בפניכם לאחר הגיוס לצבא. את הנתונים הללו יהיה קשה מאוד לשנות בעתיד, אם תרצו לעשות זאת, ולכן חשוב מאוד להקפיד על הופעה נאותה ועל מילוי כל הפרטים בתשומת לב בצו הראשון.

מהו מהלכו של הצו הראשון?

המערכת הצבאית שואפת לנתב את כל המלשבי"ם למסלול שהכי מתאים להם, ובהתאמה ישנה בדיקה עקיפה של כלל הנתונים שלכם. לפיכך, הבדיקות מתחלקות למספר סוגים-

1. אימות נתונים- בתחנה הראשונה, תעברו שאלון בסיסי שבמהלכו מאבחנת פסיכוטכנית תתעד פרטים הנוגעים אליכם כגון מצב ההשכלה שלכם, מצב משפחתי, מקום מגוריכם וכדומה. כמו כן, תידרשו לעבור מבחן בשם מבחן עברית, במסגרתו תיבחן השליטה והרמה שלכם בשפה העברית. שימו לב- על בסיס תוצאות המבחנים המתוארים לעיל יוחלט אם אתם מתאימים לקצונה והציון ישפיע על קביעת הקב"א שלכם.


2. מבחנים פסיכוטכניים- תחנה בה תעברו מבחני ידע כמותיים, מילוליים וצורניים. את המבחנים לא ניתן לעשות פעמיים ועל כן מומלץ להתייחס אליהם ברצינות. המבחנים נעשים במחשב ולכל שאלה ישנה תשובה אחת נכונה. לאחר מכן יינתן לכם דפ"ר (דירוג פסיכוטכני ראשוני)וקב"א  (קבוצת איכות) ועל כן חשוב להתכונן למבחנים אלה מראש.
לידיעתכם- באפשרותכם להתכונן מראש למבחנים הפסיכוטכניים בתכניות המוצעות לכם על ידי מכונים המציעים שירות מסוג זה. למידע נוסף- תוכלו להיעזר בחיפוש בגוגל


3. ראיון אישי- בתחנה זו, תתבצע גם לבנים וגם לבנות שיחה באופן אישי עם מאבחנת פסיכוטכנית שתשאל אתכם שאלות הנוגעות אליכם. בתשובות שתתנו, מומלץ להדגיש את התכונות הטובות שבכם, לדבר בשפה גבוהה וזאת במטרה להגביר את הסיכויים שציון הקב"א שלך יהיה גבוהה.


4. בדיקה רפואית-הבדיקות הרפואיות קובעות את הפרופיל הצבאי שלכם, ובעזרתו תיקבע גם הכשירות הגופנית והבריאותית שלכם לשירות בתפקידי צה"ל.
קיימים מספר פרופילים שונים, כאשר הגבוהה בהם מעיד על יכולת גבוהה לשרת, והפרופיל הנמוך ביותר מעיד על יכולת נמוכה לשרת:

פרופיל 97- בעלי פרופיל זה הינם בריאים ואף יכולים לשרת ביחידות קרביות
פרופיל 82- כשיר/ה לשירות יחידות שדה ובחיל הרגלים בהתאם לסעיף הליקוי הרלוונטי
פרופיל 72- ניתן בין השאר לחיילים עם אסטמה, בעיות ברכיים, בעיות גה וכדומה. חיילים בעלי פרופיל זה, הינם כשירים לשירות ביחידות הלוחמות חוץ משירות בסיירות וביחידות חי"ר
פרופיל 64- כשיר/ה לשירות במערכים תומכי לחימה כגון משמר הגבול, לוחם הגנה אווירית, לוחם פיקוד העורף וכדומה
פרופיל 45- פרופיל שאינו מאפשר שירות בתפקידי לחימה
פרופיל 25- פרופיל הניתן למתנדבים שניתן להם על סמך סיבות רפואיות או נפשיות
פרופיל 24- ניתן לחיילים שאינם יכולים לשרת באופן זמני עקב בעיה בריאותית. הפרופיל צריך להתעדכן מחדש בכל תקופה על ידי רופא לשכת הגיוס במידה והוא עדיין בתוקף
פרופיל 21- בעלי פרופיל זה לא יהיו כשירים לשרת בצבא עקב סיבות רפואיות או נפשיות.

 האם ניתן לשנות את הנתונים האישיים שלי?
במידה ואתם לא מרוצים מהפרופיל הצבאי שלכם, באפשרותכם לערער עליו במקרה בו המלש"ב מאמין כי הפרופיל שניתן לו אינו תואם את יכולותיו בפועל, או שחל שינוי כלשהו במצבו הרפואי מאז הצו הראשון.
כמו כן, הערעור יתבצע על ידי פנייה ליחידת מיטב (שליחת מכתב למייל או באזור האישי שלכם באתר), וילווה במסמכים הרפואיים הרלוונטיים.

מה צריך להביא לצו הראשון?

כשאתם מגיעים אל הצו הראשון עליכם להביא עמכם כמה פרטים חשובים מאוד (וכדאי לארגן הכל מראש בתיק מסודר בכדי לא לשכוח דבר):

המסמך של הצו הראשון שקיבלתם.

תעודה מזהה (תעודת זהות, דרכון ישראלי, רישיון נהיגה או תעודת עולה)

השאלונים הרפואיים אשר צורפו אל הצו הראשון כאשר הם מלאים וחתומים על ידי רופא.

אישורים רפואיים שונים לגבי מחלות ואשפוזים שונים על פי האמור בצו הראשון.

לקויי למידה נדרשים להביא גם מסמכי אבחון דידקטי ( חשוב לשים לב כי אתם מביאים את האבחון המלא, לא רק את הסיכום)

פרטי קופת החולים בה אתם חברים (שם הקופה, הסניף, הרופא המטפל ומספר הטלפון)

פרטים אישיים של ההורים שלכם (שמותיהם, מספרי הזהות ושנת הלידה)

דרכון זר, במידה ויש.

כתובת דואר אלקטרוני.

בנוסף, אתם יכולים להביא גם תוצאות בדיקת שתן כללית עדכנית (לכל היותר שלושה חודשים לפני הצו) וכך לחסוך את בדיקת השתן המבוצעת בלשכת הגיוס.

זקוקים למידע נוסף? רוצים להתכונן בצורה טובה יותר לצו הראשון? באתר חיילים מצייצים תוכלו למצוא מידע רב שיעזור לכם בכך!

אולי יעניין אותך גם

חם באתר

תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי שימוש

שלח
2

ראיון חוזר לשכת גיוס

אורלי 10/06/2021 10:44
שלום רב,הבת שלי ראתה באתר מתגייסים שנרשם לה שתזומן לראיון נוסף בלשכת גיוס.לטענתה,היא הרגישה שהראיון האישי היה מעולה .אשמח לדעת במה מדובר?
1

הכנה לצו ראשון

נדב 10/11/2020 14:13
אני עשיתי הכנה לצו ממש לא מזמן דרך מכוון (זה השם שלהם), והיו שם שיעורים והסברים שממש הכינו אותי למה שחיכה לי במבחנים.. קיבלתי דפ"ר 90 וקבא 55 וזה בעיקר בזכותם. גם עוד שני חברים שלי עשו אצלם והוציאו 80 ו-90, בקיצור מומלץ מאוד

עוד במדור מידע למלש"בים

עוד בחיילים מצייצים

האם יש מש"קי ת"ש בצה"ל?

תפקיד מש"קית ת"ש מהווה את אחד מהתפקידים המזוהים יותר עם נשים מאשר גברים בצה"ל. מדובר על תפקיד המקביל לתפקיד של עובדת סוציאלית ויועצת בבתי הספר, כשבצה"ל רואים הכרח להכשיר גם גברים לאותו התפקיד.

הכירו את נדב צדוק יאיר

בצה"ל ידעו תמיד לאורך השנים לעשות ניצול מיטיבי של כוח האדם שלו ידע נרחב בתחומים רבים עימו הגיעו לישראל. כך קרה גם עם נדב צדוק יאיר. דמות יוצאת דופן, בעלת סיפור חיים מעניין שצה"ל ומערכת הביטחון הישראלית שזורים בה גם כן.

4 השיטות הנפוצות ביותר להוצאת גימלים

כמעט כל חייל בצה"ל ביקר במרפאות "ביקור רופא" או אצל רופא היחידה כדי להוציא גימלים ולאפשר לעצמו לנוח בבית עוד מספר ימים. לעומת החיילים שביקרו פעמים בודדות במרפאות, יש את אלו שנוהגים לבקר אותן באופן קבוע בצאת השבת. בדקנו עבורכם מהן השיטות הנבחרות של החיילים להוציא גימלים..

חיפשנו ומצאנו: 3 תפקידים שאין סיכוי שאתם מכירים

לאורך השנים אנו במערכת "חיילים מצייצים" מעניקים לצעירים העומדים לפני גיוס, טעימה אודות התפקידים הרבים הקיימים בצה"ל. לארגון הרחב והמסואב היצע רחב של תפקידים, בין אם חלקם סטנדרטיים בתוך המסגרת צבאית, כשאחרים ניתן להגדיר כיוצאי דופן והזויים.

חם באתר

תקנון

הסכמה לתנאי השימוש: בכך שהנך ניגש ומשתמש באתרי האינטרנט idftweets.co.il (פורטל תוכן לחיילי צה"ל) ו - isoldier.co.il (מועדון ההטבות israeli soldier)  (להלן יקראו למען הנוחות האתרים/אתרי האיטנרנט או אתרי חיילים מצייצים) המנוהלים ע"י 'חיילים מצייצים מדיה בע"מ' (להלן: 'החברה') הינך מסכים להיות מחויב לתנאי השימוש שלהלן ולכל התנאים והתניות הכלולים ו/או מוזכרים בזה ולכל התנאים והתניות הנוספים המפורטים באתר אינטרנט זה, וכל התנאים הללו ייחשבו כאילו נתת להם הסכמתך. אם אינך מסכים לתנאים אלה, הנך מתבקש שלא להשתמש באתרים אלה. אם אינך מסכים לתנאים נוספים ספציפיים כלשהם שחלים על תוכן מסוים (כפי שהוא מוגדר להלן) או על עסקאות מיוחדות שמתבצעות דרך אתרי אינטרנט אלה, הנך מתבקש שלא להשתמש בחלקו של אתר האינטרנט המכיל תוכן כזה או שבאמצעותו אפשר לבצע אותן עסקאות, והנך מתבקש שלא להשתמש בתוכן כזה או לבצע עסקאות כאלה.

האתרים יהיו רשאים לשנות תנאי שימוש אלו מעת לעת. תנאי השימוש המעודכנים יהיו בתוקף ממועד פרסומם באתרי חיילים מצייצים. הנך מתבקש לבדוק בקביעות את תנאי השימוש המתפרסמים באתרי אינטרנט אלה על מנת לוודא שהינך מודע לכל התנאים החלים על השימוש באתרים אלה. כמו כן, תנאים ותניות ספציפיים עשויים לחול על תכנים, מוצרים, חומרים, שירותים או מידע ספציפיים הכלולים באתרי חיילים מצייצים או זמינים באמצעותו (להלן "תוכן") או על עסקאות המבוצעות באמצעות אתרים אלה. תנאים ספציפיים כגון אלה עשויים לבוא בנוסף לתנאי שימוש אלה או, אם וככל שהתוכן או הכוונה של תנאים ספציפיים אלה אינם עולים בקנה אחד עם התנאים הכלולים בתנאי שימוש אלו, תנאים ספציפיים אלה יבואו במקומם של תנאי שימוש אלו.

אתרי חיילים מצייצים שומרים לעצמם את הזכות לבצע שינויים או עדכונים המתייחסים לתוכן או לגופו של התוכן של אתרי האינטרנט או לפורמט של התוכן בכל עת ללא הודעה מראש. האתרים שומרים לעצמם את הזכות לבטל או להגביל את הגישה לאתרי האינטרנט מכל סיבה שהיא על פי שיקול דעתו הבלעדי.

אין לקשר לאתר תכנים פורנוגראפיים, תכנים המעודדים לגזענות או להפליה פסולה, או המנוגדים לחוק, או שפרסומם מנוגד לחוק או המעודדים פעילות המנוגדת לחוק.

הגולש רשאי להשתמש באתרים למטרות פרטיות ואישיות בלבד. אין להעתיק ולהשתמש, או לאפשר לאחרים להשתמש, בכל דרך אחרת בתכנים מתוך האתרים, לרבות באתרי אינטרנט אחרים, בפרסומים אלקטרוניים, בפרסומי דפוס וכיו"ב, לכל מטרה, בין מסחרית ובין שאינה מסחרית, שאיננה לצורך שימוש אישי ופרטי.

אתרי חיילים מצייצים לא יישאו בכל אחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה מכל קישור לתכנים באתר ומכל הצגה או פרסום של תכנים כאמור בכל דרך אחרת. הגולש נושא באחריות המלאה והבלעדית לכל קישור, הצגה או פרסום של התכנים, שנעשו על ידו ומתחייב לשפות את האתר בגין כל נזק שייגרם כתוצאה מכך.

כל התוכן מסופק "כמו שהוא" (AS IS) ו"כמו שהוא זמין" (AS AVAILABLE). אתרי חיילים מצייצים מצהירים בזאת במפורש כי אינם אחראים לכל הצהרה או התחייבות מכל סוג שהוא, מפורשות או מרומזות, לרבות אך לא רק התחייבות להתאמה למטרה מסוימת כלשהי, לאי הפרה של זכויות צדדים שלישיים, או  בקשר לפעילותו של אתרים אלה זה או לתוכנם.

האתרים אינם מתחייבים ואינם מצהירים הצהרה כלשהי באשר לבטיחותו של אתרי אינטרנט אלה. הגולש מאשר כי כל מידע שנשלח באמצעות האתר עשוי להגיע לצדדים שלישיים.

חיילים מצייצים מדיה בע"מ אינה מתחייבת לכך שאתרי האינטרנט או השרתים התומכים באתרי אינטרנט אלה או כל תקשורת אלקטרונית שנשלחה על ידי האתרים הינם נקיים מוירוסים או מגורמים מזיקים אחרים כלשהם.

 

בשום מקרה לא יהיו האתרים או עמודים הקשורים אליהם, אחראים לנזקים ישירים, עקיפים, תוצאתיים, עונשיים (לרבות אך לא רק, נזקים בגין אובדן עסקים, חוזים, הכנסה, נתונים, מידע או הפסקהבניהול עסקים) אשר נובעים כתוצאה ו/או בקשר עם השימוש ו/או העדר היכולת להשתמש באתרי אינטרנט אלה או בתוכן, אף אם האתרים היו מודעים לאפשרות קיומם של נזקים מסוג זה. כל תביעה הנוגעת ו/או הקשורה לאתרי אינטרנט אלה תוגש ותינתן עליה הודעה בכתב למנהלי האתר לא יאוחר מתום שנה אחת (1) ממועד היווצרות עילת התביעה.

 

אתרי חיילים מצייצים עשויים לספק קישורים לאתרי אינטרנט אחרים אשר אינם בשליטתו של האתר. האתרים לא יהיו אחראים בשום מקרה לתוכנם של אותם אתרי אינטרנט. אתרי חיילים מצייצים מספקים קישורים אלה רק לנוחותם של משתמשי אתרי אינטרנט אלה, והכללתו של קישור כלשהו לאתרי אינטרנט כלשהם  לא מהווה הסכמה של האתר לתוכנם של אתרי אינטרנט אלו.

 

כל חומר או מידע שיישלחו באמצעות ו/או בקשר עם אתרי אינטרנט אלה לרבות דרך לשנונית צור קשר, מייל, הודעות פרטיות ברשתות החברתיות, פנייה ישירה למנהלי האתרים (להלן "חומרים של המשתמש")  ייחשבו כאילו אינם סודיים ואין עליהם קניין, ויהיו כפופים לעקרונות מדיניות השמירה על פרטיות. האתרים יהיו רשאים להשתמש, על פי שיקול דעתם בחומרים של המשתמש, בכל מקום בעולם, ללא שיהיו מחוייבים בפיצוי כלשהו, וכשהם חופשיים מכל זכויות מוסריות, זכויות קניין רוחני ו/או זכויות קניין אחרות באותם חומרים של המשתמש או בקשר עמם..

 

אתרי חיילים מצייצים מעודדים את חופש הדיבור ואת קיומו של דיון פורה באתרים, תוך השתתפות פעילה של הגולש ושל יתר משתמשי האתרים בהם. יחד עם זאת, על מנת לאפשר את קיומו של שיח תרבותי וענייני ולמנוע ניצול לרעה של האפשרויות הפתוחות בפני הגולש להתבטא באתר, רשאי האתר לבדוק את התכנים הללו לפני פרסומם. בדיקות כאלה תעשינה אך ורק כדי לנסות למנוע פרסום דברי-נאצה, איומים, ביטויים של גסות רוח וכן תכנים שהם בלתי חוקיים על פניהם בלא צורך בהפעלת שיקול דעת משפטי.

 

עם זאת, האתרים אינם נושאים בכל אחריות לתכנים האלה, והאחריות הבלעדית להם ולכל תוצאה הנובעת מהם חלה על המשתמש ו/או הגולש שמסרם לפרסום. תכנים אלה אינם מבטאים את דעת האתרים או עמדתו ואין בפרסומם כל ערובה לתקפותם, אמינותם, דיוקם או חוקיותם.

 

על הגולש ו/או המשתמש חלה האחריות המלאה והבלעדית לכל תוצאה שתנבע מהפרסום באתרי חיילים מצייצים (לרבות בחשבונות הפייסבוק והאינסטגרם של האתרים) בעת שיגור או מסירת תכנים לפרסום. על הגולש ו/או המשתמש נאסר לפרסם באתר את התכנים הבאים:

 

כל תוכן הידוע לגולש ו/או למשתמש שהוא שקרי, מטעה או מסולף;

כל תוכן הפוגע בזכויות קנייניות של אחרים או מפר אותן - לרבות זכויות יוצרים וסימני מסחר;

כל תוכן פורנוגראפי או בעל אופי מיני בוטה;

כל תוכן הנוגע לקטינים ומזהה אותם, את פרטיהם האישיים או את מענם ודרכי ההתקשרות עימם;

כל תוכנת מחשב, קוד מחשב או יישום הכוללים נגיף-מחשב ("וירוס"), לרבות תוכנות-עוינות הידועות כסוס-טרויאני, תולעים (Worms), ואנדלים (Vandals), יישומים מזיקים (Malicious Applications) וכיו"ב;

סיסמאות, שמות משתמש ופרטים אחרים, המאפשרים שימוש בתוכנות מחשב, קבצים דיגיטאליים, אתרי אינטרנט או שירותים, הטעונים הרשמה או תשלום, בלא תשלום או הרשמה כאמור;

כל תוכן המהווה לשון הרע על אדם, או הפוגע בפרטיותו, או בשמו הטוב;

כל תוכן המזהה אישית אנשים אחרים, מבלי שנתנו את הסכמתם לפרסום זהותם;

כל תוכן בעל אופי או תוכן טורדני, מעליב, עוין, מאיים או גס רוח;

כל תוכן שיש בו, או הוא מעודד לגזענות, או אפליה פסולה על בסיס גזע, מוצא, צבע עור, עדה, לאומיות, דת, מין, עיסוק, נטייה מינית, מחלה, נכות גופנית או נפשית, אמונה, השקפה פוליטית, או מעמד חברתי-כלכלי.

כל תוכן המעודד ביצוע עבירה פלילית או עלול להוות בסיס לתביעה או אחריות אזרחית;

כל תוכן העלול להטעות צרכן;

כל תוכן בעל אופי פרסומי או מסחרי;

כל תוכן המנוגד לכללי השימוש המקובלים באינטרנט או העלול לגרום נזק או לפגוע במשתמשי אינטרנט בכלל, ובמשתמשי האתרים בפרט;

כל תוכן שהגישה אליו חסומה באמצעות סיסמה וכיו"ב, ואינה מתאפשרת באופן חופשי לכל משתמשי האינטרנט;

 

אתרי חיילים מצייצים רשאים לסרב לפרסם, או למחוק לאלתר כל תוכן שמסרת לפרסום בכל עת שתמצא כי הפרת תנאי שימוש אלה או שעשית מעשה או מחדל הפוגע או עלול לפגוע בשירותים הניתנים באתרים, במשתמשיהם, או מי מטעמם. בנוסף, האתרים יהיו רשאים במקרה זה למנוע מהגולש ו/או מהמשתמש פרסום תכנים נוספים באתר ו/או בעמודים הקשורים אליו. הוראות סעיף זה מוסיפות על זכויות האתרים לפי כל דין.

 

החליטו אתרי חיילים מצייצים לפרסם תוכן שמסרת - יהיו רשאים לערוך כל תוכן כזה, לפי שיקול דעתם המוחלט ובכלל זה לקצרו.

 

התכנים שהגולש ימסור לפרסום באתר יהיו חשופים לכל משתמשי האתרים בפרט והאינטרנט בכלל. על הגולש ו/או המשתמש לנהוג בתבונה ובזהירות במסירת פרטים אישיים (כדוגמת כתובת או מספר טלפון) וכן בתגובות ובפניות שיתקבלו באתרים בעקבות השימוש באתרים או פרסום איזה מפרטיו. 

 

האתרים מעודדים את הגולש ו/או המשתמש להתייחס בזהירות ובביקורתיות לתכנים שמתפרסמים באתרי חיילים מצייצים, ובכלל זה לתכנים שמפרסמים משתמשים באתרים. על הגולש ו/או המשתמש להתייחס לתכנים אלה בזהירות ובקפידה. התכנים אינם מתפרסמים מטעמו של האתר, ולפיכך האתרים אינם אחראים למהימנותם, אמינותם, דיוקם או שלמותם ואינם אחראים לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם. זכור תמיד כי תכנים כאלה אינם תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע מתאימים, כדוגמת עורכי דין, רופאים, בעלי מקצוע מוסמכים וכיו"ב, במקום שהתייעצות כזאת נדרשת.

OK

התחברות

התחברות רגילה

שכחת סיסמה?לחץ כאן עדיין לא רשום?הירשם כאן

הרשמה לאתר

הרשמה רגילה

כבר רשום? התחבר כאן

הרשמה לאתר

הרשמה לאתר