רופא היחידה נתן אקמול, במיון גילו זעזוע מוח

אלירן דורון | מערכת חיילים מצייצים 26.08.2016

אנחנו נתקלים לא פעם ברופאים שמפקפקים החיילים שמגיעים לבקש טיפול, מתוך ההנחה שהם אך ורק מחפשים גימלים. עד כמה אפשר לסמוך על הרפואה בצה"ל והאם אנחנו צריכים לחכות שיקרה אסון בשביל שיתחילו לבדוק את משרתי החובה במקצועיות?
אלירן דורון | מערכת חיילים מצייצים 26.08.2016

לא מעט חיילים נתקלו במהלך שירותם הצבאי בזלזול וחוסר אמון מצד הרופאים בבעיות הרפואיות השונות שלהם. חיילים רבים מגיעים לבדיקות אצל הרופא בבסיס על מנת להוציא גימלים או פטורים כאלו ואחרים, אך לעומתם, יש את אותם החיילים שבאמת לא חשים בטוב ואינם זוכים לטיפול רפואי מקצועי.

כך לדוגמה, במהלך השבוע בבסיס תל נוף, אחת החיילות הגיעה לבדיקה אצל הרופא בבסיס לאחר שארון זכוכית כבד נפל על ראשה וכתוצאה מכך, סבלה מכאבי ראש, סחרחורות ונפיחות באזור המצח, שהובילו מאוחר יותר להקאות. כאשר ניגשה לרופא היחידה על מנת לבחון שהכל תקין, הרופא לא טרח לשאול שאלות מקצועיות ולא ביצע את הבדיקות כפי שמצופה ממנו. "לא יורד לך דם, קחי אקמול לכאבים" והתעלם לחלוטין מטענות החיילת.

בהמשך היום, החיילת החליטה לגשת לביקור רופא בעקבות כאבי ראש עזים, שם עברה בדיקה ונשלחה למיון. במיון אבחנו כי החיילת סובלת מזעזוע מוח. כאמור, זעזוע מוח עלול לגרום לבעיות רפואיות רבות וכתוצאה מזלזול הרופאים בבסיס, היה יכל להיגרם אסון. כעת היא מאושפת בבית החולים ומצבה משתפר. נאחל לה החלמה מהירה !

האם צה"ל מחכה שיגרם אסון לאחד מהחיילים?

זוהי לא הפעם הראשונה שאנו שומעים תלונות ומקרים בהם חיילים סבלו מבעיות רפואיות והרופאים בבסיסים החליטו להתעלם לחלוטין מפניותיהם. חיילי צבא הגנה לישראל זכאים לבדיקות רפואיות מקצועיות ויחס הוגן ומקצועי בעת ביקורם בבסיס.

אמנם, חיילים רבים ניגשים מדי יום לרופאי הבסיס במטרה להוציא גימלים או לקבל פטורים כאלו ואחרים במהלך שירותם, אך עם זאת, חיילים רבים מגיעים לבדיקות מאחר וסובלים מבעיות רפואיות שדורשות אבחון מקצועי. האם המערכת הצבאית מחכה שיקרה אסון כלשהו לאחד מהחיילים במטרה לשפר את השירות הרפואי בבסיסים? האם חיילים צריכים לגשת לבדיקות על חשבונם בכדי לקבל טיפול אמיתי ומסור?

אולי יעניין אותך גם

חם באתר

תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי שימוש

שלח
3

הרופאים והמפקדים בצבא

מישהו 28/08/2016 22:25
לפני בערך 3 שנים כשהייתי עוד בצבא כשלושה חודשים לפני סוף השירות שלי חשתי בכאבים חזקים בבטן בזמן שהייתי בבסיס הרופאה הגדודית בדקה אותי והחליטה לתת לי הפנייה פתוחה לבדיקות דם שהייתי אמור לצאת אליה יום למחרת לרוע מזלי זה קרה ביום שהתחילה הסופה הגדולה של השלג בירושלים ומכיוון שאני ירושלמי המפקד החליט לא לשחרר אותי לבדיקה בגלל שהוא לא רצה שאני יקבל עוד יום בבית למרות שהייתי אמור לצאת יום אחרי כשהגעתי לבית אחרי כמעט שבוע בגלל שכל הדרכים היו חסומות ניכנסתי לשירותים והתחלתי להקיא דם עפתי ישר לבית חולים שם התברר שהיה לי אולקוס בתריסריון שגרם לדימום פנימי הגעתי לטיפול נימרץ קיבלתי מנות דם ואושפזתי במשך שבוע המנתחים בבית חולים קבעו שאני צריך לקחת תרופות כל החיים בגלל העוצמה של האולקוס שהיה לי ניסיתי לתבוע את הצבא עם עו"ד ששילמתי לו אלפי שקלים אך מתי שהלכתי לרופא שהיה אמור לדון במקרה שלי ולהחליט אם וכמה אחוזי נכות מצהל אני אמור לקבל ניתקלתי בזלזול מגעיל הוא טען שאת התרופות אני לא אמור לקחת כל החיים לא ממש ברור לי על סמך מה ובגלל שאני לא יכול לממן לי אותם בעצמי הפסקתי לקחת אותם
אני הגעתי למצב של סכנת חיים אבל ב"ה הכל עבר בשלום כנראה שעד שלא יקרה הנורא מכל הצבא לא יבין..
2

רשלנות רפואית שנמשכה חצי שנה

טל 28/08/2016 20:46
אני משרת בחיל האוויר. במהלך תרגיל נפל היד הימנית שלי סולם טייס וכתוצאה מכך נגרמו לי שתי שברים בעצמות פרק כף היד.
לאחר תקופה של 12 ימים בלבד להתאוששות החזירו אותי לתפקוד מלא בתפקיד שלי. אני משרת בתפקיד טכנאי דרג א'.
מידי כמה שעות נדרש ממני להרים טילים בעל משקל רב והכאב ביד נוראי. כשנשלחתי מספר פעמים למרפאה בגלל כאב בלתי נסבל בכל פעם אמרו לי את אותה הטענה "זה כאב מהמכה. יעבור." ומקבל כדורי אופטלגין לשיכוח כואב. החלטתי לעשות מעשה ופניתי לבית החולים... הרופאים צילמו בבדיקת רנטגן דחופה וקבעו שהשברים החמירו. הפעם קיבלתי גימלים לתקופה ארוכה יותר. השברים החלימו אך יש לי הגבלה חמורה בתנועה וכאבים בהרמת משקלים, אפילו הקלים שבהם.
חזרתי לרופא עם כל הטפסים וביקשתי רופא תעסוקתי שיקבע אם המצב שלי מאפשר לי להמשיך לתפקד בכאבים האלה.
הוא לא היה מוכן לשלוח אותי לרופא תעסוקתי וקבע שהכל בסדר בטענה שאני מעמיד פנים כדי לצאת מהתפקיד.
1

מרפאת בסיס תל נוף מאוד לא מקצועית ביזיון מה שהולך שם

דוד 28/08/2016 12:30
חבל מאוד שיודעים רק לדרוש מהחיילים אבל כשזה מגיע לתנאי שירות בסיסיים זה מעניין את הלמפה למפקד בסיס.
מרפאת תל נוף מתנהלת כמו שוק בחסות רופאים שמבטלים תורים כרצונם.יוצאים להפסקות מרובות וזה כולל את החיילות בקבלה שעושות צחוק מחיילים ונותנות יחס של עושות טובה ועד לניהול כושל וכללי בחסות המפקדת גף.
כדאי מאוד שמישהו יטפל במרפאה הזאת ומי שצריך יקבל בראש במחיר של פיטור גם.

עוד במדור עולם החיילים

פורסמו היחידות המצטיינות לשנת 2020

השבוע הוכרזו היחידות המצטיינות הזוכות בפרס הרמטכ"ל לשנת 2020, שיוענק בטקס שיתקיים בחודש הבא. האם היחידה שלכם ברשימה?

חיפשנו ומצאנו: 3 תפקידים שאין סיכוי שאתם מכירים

לאורך השנים אנו במערכת "חיילים מצייצים" מעניקים לצעירים העומדים לפני גיוס, טעימה אודות התפקידים הרבים הקיימים בצה"ל. לארגון הרחב והמסואב היצע רחב של תפקידים, בין אם חלקם סטנדרטיים בתוך המסגרת צבאית, כשאחרים ניתן להגדיר כיוצאי דופן והזויים.

יחידת הרפאים המסתורית שאף אחד לא מכיר

ב-2019 הוקמה בצה"ל היחידה הרב-ממדית שזכתה לכינוי יחידת "רפאים". יחידה קרבית מובחרת הפועל תחת עוצבת "ברק" והקמתה הייתה כחלק מתוכנית "תנופה" – תוכנית שמטרתה להיערך ללחימה בשדה הקרב העתידי.

האם יש מש"קי ת"ש בצה"ל?

תפקיד מש"קית ת"ש מהווה את אחד מהתפקידים המזוהים יותר עם נשים מאשר גברים בצה"ל. מדובר על תפקיד המקביל לתפקיד של עובדת סוציאלית ויועצת בבתי הספר, כשבצה"ל רואים הכרח להכשיר גם גברים לאותו התפקיד.

עוד בחיילים מצייצים

האם יש מש"קי ת"ש בצה"ל?

תפקיד מש"קית ת"ש מהווה את אחד מהתפקידים המזוהים יותר עם נשים מאשר גברים בצה"ל. מדובר על תפקיד המקביל לתפקיד של עובדת סוציאלית ויועצת בבתי הספר, כשבצה"ל רואים הכרח להכשיר גם גברים לאותו התפקיד.

הכירו את נדב צדוק יאיר

בצה"ל ידעו תמיד לאורך השנים לעשות ניצול מיטיבי של כוח האדם שלו ידע נרחב בתחומים רבים עימו הגיעו לישראל. כך קרה גם עם נדב צדוק יאיר. דמות יוצאת דופן, בעלת סיפור חיים מעניין שצה"ל ומערכת הביטחון הישראלית שזורים בה גם כן.

4 השיטות הנפוצות ביותר להוצאת גימלים

כמעט כל חייל בצה"ל ביקר במרפאות "ביקור רופא" או אצל רופא היחידה כדי להוציא גימלים ולאפשר לעצמו לנוח בבית עוד מספר ימים. לעומת החיילים שביקרו פעמים בודדות במרפאות, יש את אלו שנוהגים לבקר אותן באופן קבוע בצאת השבת. בדקנו עבורכם מהן השיטות הנבחרות של החיילים להוציא גימלים..

חיפשנו ומצאנו: 3 תפקידים שאין סיכוי שאתם מכירים

לאורך השנים אנו במערכת "חיילים מצייצים" מעניקים לצעירים העומדים לפני גיוס, טעימה אודות התפקידים הרבים הקיימים בצה"ל. לארגון הרחב והמסואב היצע רחב של תפקידים, בין אם חלקם סטנדרטיים בתוך המסגרת צבאית, כשאחרים ניתן להגדיר כיוצאי דופן והזויים.

חם באתר

תקנון

הסכמה לתנאי השימוש: בכך שהנך ניגש ומשתמש באתרי האינטרנט idftweets.co.il (פורטל תוכן לחיילי צה"ל) ו - isoldier.co.il (מועדון ההטבות israeli soldier)  (להלן יקראו למען הנוחות האתרים/אתרי האיטנרנט או אתרי חיילים מצייצים) המנוהלים ע"י 'חיילים מצייצים מדיה בע"מ' (להלן: 'החברה') הינך מסכים להיות מחויב לתנאי השימוש שלהלן ולכל התנאים והתניות הכלולים ו/או מוזכרים בזה ולכל התנאים והתניות הנוספים המפורטים באתר אינטרנט זה, וכל התנאים הללו ייחשבו כאילו נתת להם הסכמתך. אם אינך מסכים לתנאים אלה, הנך מתבקש שלא להשתמש באתרים אלה. אם אינך מסכים לתנאים נוספים ספציפיים כלשהם שחלים על תוכן מסוים (כפי שהוא מוגדר להלן) או על עסקאות מיוחדות שמתבצעות דרך אתרי אינטרנט אלה, הנך מתבקש שלא להשתמש בחלקו של אתר האינטרנט המכיל תוכן כזה או שבאמצעותו אפשר לבצע אותן עסקאות, והנך מתבקש שלא להשתמש בתוכן כזה או לבצע עסקאות כאלה.

האתרים יהיו רשאים לשנות תנאי שימוש אלו מעת לעת. תנאי השימוש המעודכנים יהיו בתוקף ממועד פרסומם באתרי חיילים מצייצים. הנך מתבקש לבדוק בקביעות את תנאי השימוש המתפרסמים באתרי אינטרנט אלה על מנת לוודא שהינך מודע לכל התנאים החלים על השימוש באתרים אלה. כמו כן, תנאים ותניות ספציפיים עשויים לחול על תכנים, מוצרים, חומרים, שירותים או מידע ספציפיים הכלולים באתרי חיילים מצייצים או זמינים באמצעותו (להלן "תוכן") או על עסקאות המבוצעות באמצעות אתרים אלה. תנאים ספציפיים כגון אלה עשויים לבוא בנוסף לתנאי שימוש אלה או, אם וככל שהתוכן או הכוונה של תנאים ספציפיים אלה אינם עולים בקנה אחד עם התנאים הכלולים בתנאי שימוש אלו, תנאים ספציפיים אלה יבואו במקומם של תנאי שימוש אלו.

אתרי חיילים מצייצים שומרים לעצמם את הזכות לבצע שינויים או עדכונים המתייחסים לתוכן או לגופו של התוכן של אתרי האינטרנט או לפורמט של התוכן בכל עת ללא הודעה מראש. האתרים שומרים לעצמם את הזכות לבטל או להגביל את הגישה לאתרי האינטרנט מכל סיבה שהיא על פי שיקול דעתו הבלעדי.

אין לקשר לאתר תכנים פורנוגראפיים, תכנים המעודדים לגזענות או להפליה פסולה, או המנוגדים לחוק, או שפרסומם מנוגד לחוק או המעודדים פעילות המנוגדת לחוק.

הגולש רשאי להשתמש באתרים למטרות פרטיות ואישיות בלבד. אין להעתיק ולהשתמש, או לאפשר לאחרים להשתמש, בכל דרך אחרת בתכנים מתוך האתרים, לרבות באתרי אינטרנט אחרים, בפרסומים אלקטרוניים, בפרסומי דפוס וכיו"ב, לכל מטרה, בין מסחרית ובין שאינה מסחרית, שאיננה לצורך שימוש אישי ופרטי.

אתרי חיילים מצייצים לא יישאו בכל אחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה מכל קישור לתכנים באתר ומכל הצגה או פרסום של תכנים כאמור בכל דרך אחרת. הגולש נושא באחריות המלאה והבלעדית לכל קישור, הצגה או פרסום של התכנים, שנעשו על ידו ומתחייב לשפות את האתר בגין כל נזק שייגרם כתוצאה מכך.

כל התוכן מסופק "כמו שהוא" (AS IS) ו"כמו שהוא זמין" (AS AVAILABLE). אתרי חיילים מצייצים מצהירים בזאת במפורש כי אינם אחראים לכל הצהרה או התחייבות מכל סוג שהוא, מפורשות או מרומזות, לרבות אך לא רק התחייבות להתאמה למטרה מסוימת כלשהי, לאי הפרה של זכויות צדדים שלישיים, או  בקשר לפעילותו של אתרים אלה זה או לתוכנם.

האתרים אינם מתחייבים ואינם מצהירים הצהרה כלשהי באשר לבטיחותו של אתרי אינטרנט אלה. הגולש מאשר כי כל מידע שנשלח באמצעות האתר עשוי להגיע לצדדים שלישיים.

חיילים מצייצים מדיה בע"מ אינה מתחייבת לכך שאתרי האינטרנט או השרתים התומכים באתרי אינטרנט אלה או כל תקשורת אלקטרונית שנשלחה על ידי האתרים הינם נקיים מוירוסים או מגורמים מזיקים אחרים כלשהם.

 

בשום מקרה לא יהיו האתרים או עמודים הקשורים אליהם, אחראים לנזקים ישירים, עקיפים, תוצאתיים, עונשיים (לרבות אך לא רק, נזקים בגין אובדן עסקים, חוזים, הכנסה, נתונים, מידע או הפסקהבניהול עסקים) אשר נובעים כתוצאה ו/או בקשר עם השימוש ו/או העדר היכולת להשתמש באתרי אינטרנט אלה או בתוכן, אף אם האתרים היו מודעים לאפשרות קיומם של נזקים מסוג זה. כל תביעה הנוגעת ו/או הקשורה לאתרי אינטרנט אלה תוגש ותינתן עליה הודעה בכתב למנהלי האתר לא יאוחר מתום שנה אחת (1) ממועד היווצרות עילת התביעה.

 

אתרי חיילים מצייצים עשויים לספק קישורים לאתרי אינטרנט אחרים אשר אינם בשליטתו של האתר. האתרים לא יהיו אחראים בשום מקרה לתוכנם של אותם אתרי אינטרנט. אתרי חיילים מצייצים מספקים קישורים אלה רק לנוחותם של משתמשי אתרי אינטרנט אלה, והכללתו של קישור כלשהו לאתרי אינטרנט כלשהם  לא מהווה הסכמה של האתר לתוכנם של אתרי אינטרנט אלו.

 

כל חומר או מידע שיישלחו באמצעות ו/או בקשר עם אתרי אינטרנט אלה לרבות דרך לשנונית צור קשר, מייל, הודעות פרטיות ברשתות החברתיות, פנייה ישירה למנהלי האתרים (להלן "חומרים של המשתמש")  ייחשבו כאילו אינם סודיים ואין עליהם קניין, ויהיו כפופים לעקרונות מדיניות השמירה על פרטיות. האתרים יהיו רשאים להשתמש, על פי שיקול דעתם בחומרים של המשתמש, בכל מקום בעולם, ללא שיהיו מחוייבים בפיצוי כלשהו, וכשהם חופשיים מכל זכויות מוסריות, זכויות קניין רוחני ו/או זכויות קניין אחרות באותם חומרים של המשתמש או בקשר עמם..

 

אתרי חיילים מצייצים מעודדים את חופש הדיבור ואת קיומו של דיון פורה באתרים, תוך השתתפות פעילה של הגולש ושל יתר משתמשי האתרים בהם. יחד עם זאת, על מנת לאפשר את קיומו של שיח תרבותי וענייני ולמנוע ניצול לרעה של האפשרויות הפתוחות בפני הגולש להתבטא באתר, רשאי האתר לבדוק את התכנים הללו לפני פרסומם. בדיקות כאלה תעשינה אך ורק כדי לנסות למנוע פרסום דברי-נאצה, איומים, ביטויים של גסות רוח וכן תכנים שהם בלתי חוקיים על פניהם בלא צורך בהפעלת שיקול דעת משפטי.

 

עם זאת, האתרים אינם נושאים בכל אחריות לתכנים האלה, והאחריות הבלעדית להם ולכל תוצאה הנובעת מהם חלה על המשתמש ו/או הגולש שמסרם לפרסום. תכנים אלה אינם מבטאים את דעת האתרים או עמדתו ואין בפרסומם כל ערובה לתקפותם, אמינותם, דיוקם או חוקיותם.

 

על הגולש ו/או המשתמש חלה האחריות המלאה והבלעדית לכל תוצאה שתנבע מהפרסום באתרי חיילים מצייצים (לרבות בחשבונות הפייסבוק והאינסטגרם של האתרים) בעת שיגור או מסירת תכנים לפרסום. על הגולש ו/או המשתמש נאסר לפרסם באתר את התכנים הבאים:

 

כל תוכן הידוע לגולש ו/או למשתמש שהוא שקרי, מטעה או מסולף;

כל תוכן הפוגע בזכויות קנייניות של אחרים או מפר אותן - לרבות זכויות יוצרים וסימני מסחר;

כל תוכן פורנוגראפי או בעל אופי מיני בוטה;

כל תוכן הנוגע לקטינים ומזהה אותם, את פרטיהם האישיים או את מענם ודרכי ההתקשרות עימם;

כל תוכנת מחשב, קוד מחשב או יישום הכוללים נגיף-מחשב ("וירוס"), לרבות תוכנות-עוינות הידועות כסוס-טרויאני, תולעים (Worms), ואנדלים (Vandals), יישומים מזיקים (Malicious Applications) וכיו"ב;

סיסמאות, שמות משתמש ופרטים אחרים, המאפשרים שימוש בתוכנות מחשב, קבצים דיגיטאליים, אתרי אינטרנט או שירותים, הטעונים הרשמה או תשלום, בלא תשלום או הרשמה כאמור;

כל תוכן המהווה לשון הרע על אדם, או הפוגע בפרטיותו, או בשמו הטוב;

כל תוכן המזהה אישית אנשים אחרים, מבלי שנתנו את הסכמתם לפרסום זהותם;

כל תוכן בעל אופי או תוכן טורדני, מעליב, עוין, מאיים או גס רוח;

כל תוכן שיש בו, או הוא מעודד לגזענות, או אפליה פסולה על בסיס גזע, מוצא, צבע עור, עדה, לאומיות, דת, מין, עיסוק, נטייה מינית, מחלה, נכות גופנית או נפשית, אמונה, השקפה פוליטית, או מעמד חברתי-כלכלי.

כל תוכן המעודד ביצוע עבירה פלילית או עלול להוות בסיס לתביעה או אחריות אזרחית;

כל תוכן העלול להטעות צרכן;

כל תוכן בעל אופי פרסומי או מסחרי;

כל תוכן המנוגד לכללי השימוש המקובלים באינטרנט או העלול לגרום נזק או לפגוע במשתמשי אינטרנט בכלל, ובמשתמשי האתרים בפרט;

כל תוכן שהגישה אליו חסומה באמצעות סיסמה וכיו"ב, ואינה מתאפשרת באופן חופשי לכל משתמשי האינטרנט;

 

אתרי חיילים מצייצים רשאים לסרב לפרסם, או למחוק לאלתר כל תוכן שמסרת לפרסום בכל עת שתמצא כי הפרת תנאי שימוש אלה או שעשית מעשה או מחדל הפוגע או עלול לפגוע בשירותים הניתנים באתרים, במשתמשיהם, או מי מטעמם. בנוסף, האתרים יהיו רשאים במקרה זה למנוע מהגולש ו/או מהמשתמש פרסום תכנים נוספים באתר ו/או בעמודים הקשורים אליו. הוראות סעיף זה מוסיפות על זכויות האתרים לפי כל דין.

 

החליטו אתרי חיילים מצייצים לפרסם תוכן שמסרת - יהיו רשאים לערוך כל תוכן כזה, לפי שיקול דעתם המוחלט ובכלל זה לקצרו.

 

התכנים שהגולש ימסור לפרסום באתר יהיו חשופים לכל משתמשי האתרים בפרט והאינטרנט בכלל. על הגולש ו/או המשתמש לנהוג בתבונה ובזהירות במסירת פרטים אישיים (כדוגמת כתובת או מספר טלפון) וכן בתגובות ובפניות שיתקבלו באתרים בעקבות השימוש באתרים או פרסום איזה מפרטיו. 

 

האתרים מעודדים את הגולש ו/או המשתמש להתייחס בזהירות ובביקורתיות לתכנים שמתפרסמים באתרי חיילים מצייצים, ובכלל זה לתכנים שמפרסמים משתמשים באתרים. על הגולש ו/או המשתמש להתייחס לתכנים אלה בזהירות ובקפידה. התכנים אינם מתפרסמים מטעמו של האתר, ולפיכך האתרים אינם אחראים למהימנותם, אמינותם, דיוקם או שלמותם ואינם אחראים לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם. זכור תמיד כי תכנים כאלה אינם תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע מתאימים, כדוגמת עורכי דין, רופאים, בעלי מקצוע מוסמכים וכיו"ב, במקום שהתייעצות כזאת נדרשת.

OK

התחברות

התחברות רגילה

שכחת סיסמה?לחץ כאן עדיין לא רשום?הירשם כאן

הרשמה לאתר

הרשמה רגילה

כבר רשום? התחבר כאן

הרשמה לאתר

הרשמה לאתר