שומרות עלינו – מספר הלוחמות בצה"ל גדל בקצב מטורף

מערכת חיילים מצייצים 20.01.2018

אם היינו רגילים לומר לחיילים "שמור על עצמך", משנה לשנה מצטרפות ליחידות הלחימה יותר ויותר נשים. זינוק של 250% בשנים האחרונות במספר הלוחמות בצה"ל – הכירו את הלוחמות ששומרות לנו על המדינה!
מערכת חיילים מצייצים 20.01.2018

מזה שנים רבות אנו עדים למגמה בה יותר נשים משתלבות במגוון תחומים שונים שבעבר נשלטו ע"י גברים וביניהם הגיוס ליחידות קרביות בצה"ל. בשנים האחרונות ישנו זינוק של 250% במספר הלוחמות המשרתות בצה"ל ומשנת 2012 עד 2014 הוכפל מספר הלוחמות, מאז יש זינוק של 250% מדי שנה במספר הנשים המתגייסות לתפקידי לוחמה ובצה"ל גאים ומסופקים מהמוטיבציה ומהרצון של הנשים הצעירות להתגייס ליחידות קרביות ולתרום למדינה תרומה משמעותית ככל שניתן.

אם בעבר רבים התפלאו לראות את הלוחמות בגדוד קרקל שמוכנות להקריב שנה נוספת בצה"ל ומוותרות על תנאי שירות נוחים, הרי שהיום הלוחמות מהוות חלק משמעותי במיוחד במערך הלחימה של צה"ל ומדי שנה מצטרפות מאות לוחמות אמיצות נוספות. כיום, ניתן למנות לוחמות במגוון רחב של יחידות, ביניהן: טייסות, יחידת עוקץ, גדוד קרקל, אריות הירדן, לוחמות מעברים, מפעילות מערכות טילים משוכללות, לוחמות איסוף קרבי, לוחמות בתותחנים ועוד.

בשנת 2015 דיווחו בצה"ל על זינוק של 250% במספר הלוחמות והכפלת מספר הלוחמות תוך שנתיים בלבד, מאז שהחליטו לפתוח את המכינה ללוחמות. דבר נוסף שהוביל לזינוק, הוא שינוי המיונים שאפשר לצעירות להשתלב ביחידות קרביות שונות. השאיפה של צה"ל היא לצמצם במספר הפקידות בכדי להגביר שירות משמעותי.

"קרבי זה הכי אחותי"!

ביחידות הקרביות לא מוותרים לנשים ולא עושים להן הנחות. "אין קיצורי דרך ולא מרחמים על אף אחת!" סיפרה אחת הלוחמות בגדוד אריון הירדן. הלוחמות, מספרות על הסיפוק מהשירות הצבאי וההרגשה הנפלאה, האחדות, החברות והתרומה שהן מספקות. "החוויה שאנו חוות במהלך השירות הצבאי לא דומה בכלל לחוויה שחווים ג'ובניקים. במהלך השירות הצבאי אנחנו אוספות חוויות לכל החיים והחברות והאחדות היא בדיוק כמו בכל צוות ויחידה קרבית".

תפקידי לוחמה לנשים: 

לוחמת קרקל

גדוד קרקל הוא גדוד חיל רגלים בצה"ל המשלב לוחמים ולוחמות יחד. גדוד הקרקל קיבל את שמו מהחתול המדברי קרקל הנפוץ בערבה, גזרת הפעילות הראשונה של הגדוד.‏ מספר הגדוד מייצג 33 לוחמות הפלמ"ח שנפלו בקרב. הגדוד כפוף לחטמ"ר שגיא אשר בעוצבת אדום של פיקוד הדרום.השירות בגדוד (למעט המגורים) נעשה בצורה מעורבת, בנים ובנות יחד. החל מיום הגיוס ועד השחרור אין הבדל בין הלוחמים ללוחמות. הלוחמות בגדוד עוברות את אותה ההכשרה יחד עם הבנים (רובאי חי"ר 07), במהלך טירונות הנערכת בבא"ח גבעתי ובאימון מתקדם בבסיס האימון המתקדם של חטיבת גבעתי, הר-קרן. עיקר עבודתו של הגדוד כיום היא פעילות ביטחון שוטף (בט"ש) בגבול מצרים למניעת חדירות של גורמי טרור, סיכול הברחות גבול (סמים, נשק, סיגריות וכדומה) ובקרה על כניסת מסתננים. (ויקפדיה)

 

טייסת

הכל החל כשאליס מילר עתרה ב-1994 לבג"ץ בדרישה שיתירו לה להתמיין לקורס הטייס הנחשק, בשנת 1998 בג"צ פסק שיש להפסיק את ההפליה ולהתיר לנשים להתמיין לקורס הטייס ומאז הכל היסטוריה, נשים משולבות באופן סדיר בקורס הנחשק ומשרתות בתפקידי טייס שונים.

לוחמת איסוף קרבי 

החל מנובמבר 2006, משובצות נשים לתפקידי לוחמות איסוף. הן משרתות ב"גדוד איתם", לאחר שבעבר היו שייכות ל"גדוד נשר". הכשרה לתפקיד אורכת כ-6 חודשים וכוללת טירונות ואימון מתקדם.

לוחמת תותחנים

חיל התותחנים הינו החיל הראשון אשר פתח את דלתו בפני הלוחמות ואיפשר להן להשתבץ בכלל המערכים השונים. כיום, הלוחמות עומדות בשורה אחת עם הלוחמים בחיל ותפקודן והכשרתן זהים לאלה של הגברים. לאחר ההכשרה, מהוות החיילות לוחמות לכל דבר, הלוקחות חלק משמעותי בפעילויות המתבצעות בשגרה ובחירום. (אתר מז"י)

לוחמת עוקץ

בשנת 2003, בעקבות מבצע חומת מגן, הוקם צוות לוחמות המפעילות כלבים לאיתור חומרי נפץ ואמצעי לחימה. בתחילת שילוב הנשים ביחידה, עיקר עבודתן הייתה במעברים באזור יהודה ושומרון, לסיכול פיגועי הטרור שיצאו מהשטחים. כיום התהפכה המגמה, וצוות הלוחמות הוא הצוות היחיד מהיחידה שפועל בגזרת יהודה ושומרון. הצוות פועל הן במחסומים והן בפעילויות מסוג מעצרים, סריקות למציאת אמצעי לחימה ומיפויים (שרטוט והשגת מידע על אזורים עירוניים). הצוות פועל בצורה יומיומית, כל לוחמת עם כלבה האישי, כאשר כל אחת חוברת לאחד מהגדודים או היחידות המיוחדות. (ויקפדיה)

לוחמות מעברים
שייכות לחיל המשטרה הצבאית, החיילות עוברות טירונות ברמת רובאי 03 והכשרה למקצוע מאבחן בטחוני במשך 4 חודשים. לאחר מכן משובצות הלוחמות בגדודי מעברים שמקיפים את מרחב איו"ש ועוטף ירושלים.

גדוד אריות הירדן

ב-2014 החלו בהליכי הקמה של גדוד סדיר חדש שיהיה כפוף לחטיבת הבקעה. הגדוד המבוסס על השדרה הפיקודית של גדוד לביא של חטיבת כפיר שהוחלט לסגור. הגדוד נקרא "אריות הירדן" והוחלט שיהיה גדוד חי"ר קל המשלב לוחמים ולוחמות יחדיו ומכשיר אותם לרובאי 07.

נאחל ללוחמות המון בהצלחה וכמובן, שישמרו על עצמן בזמן שהן שומרות עלינו.

אולי יעניין אותך גם

חם באתר

תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי שימוש

שלח
6

דודה שלי משרתת בקרקל

סתם 13/07/2018 15:21
דודה שלי משרתת בקרקל
5

טעות : לא רובאי 07 . היה פעם . היום רובאי 06 . כנראה בגלל היכולת הבלתי מוגבלת של הבנות ...

צופה מן הצד 24/04/2018 06:14
4

ועוד כמה תפקידים כמו ברדלס, מג"ב, חובלים, פלחץ, הנדסה קרבית...

33 כבוד 30/10/2016 21:19
3

מה מגב לא נחשבים? אין יותר לוחמה מזה לבנות

ו 30/10/2016 11:35
2

פלחץ

נוב 16 28/10/2016 05:28
מה עם לוחמות חילוץ והצלההה
1

שכחתם את מערך ההגנה האווירית

לוחמת 27/10/2016 22:08
לוחמות כיפת ברזל, פטריוט, חץ וקלע לא פחות טובות!!!

עוד במדור צבא ובטחון

הכירו את הבסיס הכי מסוכן של צה"ל

אחת מהגזרות המתוחות שיש בגבול הצפון היא גזרת הר דב שבה, בין היתר, נמצא המוצב שיושב ממש על גבול ישראל-לבנון – מוצב גלדיולה שאותו זוכים לוחמי חי"ר, שריון וכוחות נוספים להכיר במהלך שירותם הקרבי.

על חיילים וסמים

בשנים האחרונות מרבית תיקי מצ״ח (משטרה צבאית חוקרת), המגיעים לבתי הדין הצבאיים, הנם תיקים הקשורים לעבירות סמים. זה מתחיל בעבירות ״קלות״ של שימוש בסם מסוכן, לרוב קנאביס, בנסיבות אזרחיות במהלך השירות הצבאי ועד לתיקים של סחר בסמים, ממש כך.

התאבדויות בצה"ל: כל הנתונים והמספרים שמדאיגים את כולם

המספרים האלו כמעט ולא מפורסמים בתקשורת, ובצה"ל מנסים להעלים כמה שיותר את הפרסומים השונים על התאבדויות החיילים. התאבדויות בצה"ל הן בין גורמי המוות העיקריים בקרב החיילים והסטטיסטיקה המדאיגה מצביעה על התאבדות אחת מדי שבועיים.

ישראל תחת מתקפה: מטחים כבדים לאזור המרכז

בכיר בג'יהאד האיסלאמי חוסל במהלך הלילה (של אתמול) - בהאא אבו אל עטא. האירוע גרם להתלקחות ותגובה חריפה מצד רצועת עזה, עשרות טילים נורו לעבר ישראל מאתמול בבוקר. הג'האד האיסלאמי הודיע כי הוא יגיב בצורה חסרת תקדים בירי רחוק טווח. מס' תקיפות בודדות של צה"ל כתגובה ברצועת עזה.

עוד בחיילים מצייצים

האם יש מש"קי ת"ש בצה"ל?

תפקיד מש"קית ת"ש מהווה את אחד מהתפקידים המזוהים יותר עם נשים מאשר גברים בצה"ל. מדובר על תפקיד המקביל לתפקיד של עובדת סוציאלית ויועצת בבתי הספר, כשבצה"ל רואים הכרח להכשיר גם גברים לאותו התפקיד.

הכירו את נדב צדוק יאיר

בצה"ל ידעו תמיד לאורך השנים לעשות ניצול מיטיבי של כוח האדם שלו ידע נרחב בתחומים רבים עימו הגיעו לישראל. כך קרה גם עם נדב צדוק יאיר. דמות יוצאת דופן, בעלת סיפור חיים מעניין שצה"ל ומערכת הביטחון הישראלית שזורים בה גם כן.

4 השיטות הנפוצות ביותר להוצאת גימלים

כמעט כל חייל בצה"ל ביקר במרפאות "ביקור רופא" או אצל רופא היחידה כדי להוציא גימלים ולאפשר לעצמו לנוח בבית עוד מספר ימים. לעומת החיילים שביקרו פעמים בודדות במרפאות, יש את אלו שנוהגים לבקר אותן באופן קבוע בצאת השבת. בדקנו עבורכם מהן השיטות הנבחרות של החיילים להוציא גימלים..

חיפשנו ומצאנו: 3 תפקידים שאין סיכוי שאתם מכירים

לאורך השנים אנו במערכת "חיילים מצייצים" מעניקים לצעירים העומדים לפני גיוס, טעימה אודות התפקידים הרבים הקיימים בצה"ל. לארגון הרחב והמסואב היצע רחב של תפקידים, בין אם חלקם סטנדרטיים בתוך המסגרת צבאית, כשאחרים ניתן להגדיר כיוצאי דופן והזויים.

חם באתר

תקנון

הסכמה לתנאי השימוש: בכך שהנך ניגש ומשתמש באתרי האינטרנט idftweets.co.il (פורטל תוכן לחיילי צה"ל) ו - isoldier.co.il (מועדון ההטבות israeli soldier)  (להלן יקראו למען הנוחות האתרים/אתרי האיטנרנט או אתרי חיילים מצייצים) המנוהלים ע"י 'חיילים מצייצים מדיה בע"מ' (להלן: 'החברה') הינך מסכים להיות מחויב לתנאי השימוש שלהלן ולכל התנאים והתניות הכלולים ו/או מוזכרים בזה ולכל התנאים והתניות הנוספים המפורטים באתר אינטרנט זה, וכל התנאים הללו ייחשבו כאילו נתת להם הסכמתך. אם אינך מסכים לתנאים אלה, הנך מתבקש שלא להשתמש באתרים אלה. אם אינך מסכים לתנאים נוספים ספציפיים כלשהם שחלים על תוכן מסוים (כפי שהוא מוגדר להלן) או על עסקאות מיוחדות שמתבצעות דרך אתרי אינטרנט אלה, הנך מתבקש שלא להשתמש בחלקו של אתר האינטרנט המכיל תוכן כזה או שבאמצעותו אפשר לבצע אותן עסקאות, והנך מתבקש שלא להשתמש בתוכן כזה או לבצע עסקאות כאלה.

האתרים יהיו רשאים לשנות תנאי שימוש אלו מעת לעת. תנאי השימוש המעודכנים יהיו בתוקף ממועד פרסומם באתרי חיילים מצייצים. הנך מתבקש לבדוק בקביעות את תנאי השימוש המתפרסמים באתרי אינטרנט אלה על מנת לוודא שהינך מודע לכל התנאים החלים על השימוש באתרים אלה. כמו כן, תנאים ותניות ספציפיים עשויים לחול על תכנים, מוצרים, חומרים, שירותים או מידע ספציפיים הכלולים באתרי חיילים מצייצים או זמינים באמצעותו (להלן "תוכן") או על עסקאות המבוצעות באמצעות אתרים אלה. תנאים ספציפיים כגון אלה עשויים לבוא בנוסף לתנאי שימוש אלה או, אם וככל שהתוכן או הכוונה של תנאים ספציפיים אלה אינם עולים בקנה אחד עם התנאים הכלולים בתנאי שימוש אלו, תנאים ספציפיים אלה יבואו במקומם של תנאי שימוש אלו.

אתרי חיילים מצייצים שומרים לעצמם את הזכות לבצע שינויים או עדכונים המתייחסים לתוכן או לגופו של התוכן של אתרי האינטרנט או לפורמט של התוכן בכל עת ללא הודעה מראש. האתרים שומרים לעצמם את הזכות לבטל או להגביל את הגישה לאתרי האינטרנט מכל סיבה שהיא על פי שיקול דעתו הבלעדי.

אין לקשר לאתר תכנים פורנוגראפיים, תכנים המעודדים לגזענות או להפליה פסולה, או המנוגדים לחוק, או שפרסומם מנוגד לחוק או המעודדים פעילות המנוגדת לחוק.

הגולש רשאי להשתמש באתרים למטרות פרטיות ואישיות בלבד. אין להעתיק ולהשתמש, או לאפשר לאחרים להשתמש, בכל דרך אחרת בתכנים מתוך האתרים, לרבות באתרי אינטרנט אחרים, בפרסומים אלקטרוניים, בפרסומי דפוס וכיו"ב, לכל מטרה, בין מסחרית ובין שאינה מסחרית, שאיננה לצורך שימוש אישי ופרטי.

אתרי חיילים מצייצים לא יישאו בכל אחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה מכל קישור לתכנים באתר ומכל הצגה או פרסום של תכנים כאמור בכל דרך אחרת. הגולש נושא באחריות המלאה והבלעדית לכל קישור, הצגה או פרסום של התכנים, שנעשו על ידו ומתחייב לשפות את האתר בגין כל נזק שייגרם כתוצאה מכך.

כל התוכן מסופק "כמו שהוא" (AS IS) ו"כמו שהוא זמין" (AS AVAILABLE). אתרי חיילים מצייצים מצהירים בזאת במפורש כי אינם אחראים לכל הצהרה או התחייבות מכל סוג שהוא, מפורשות או מרומזות, לרבות אך לא רק התחייבות להתאמה למטרה מסוימת כלשהי, לאי הפרה של זכויות צדדים שלישיים, או  בקשר לפעילותו של אתרים אלה זה או לתוכנם.

האתרים אינם מתחייבים ואינם מצהירים הצהרה כלשהי באשר לבטיחותו של אתרי אינטרנט אלה. הגולש מאשר כי כל מידע שנשלח באמצעות האתר עשוי להגיע לצדדים שלישיים.

חיילים מצייצים מדיה בע"מ אינה מתחייבת לכך שאתרי האינטרנט או השרתים התומכים באתרי אינטרנט אלה או כל תקשורת אלקטרונית שנשלחה על ידי האתרים הינם נקיים מוירוסים או מגורמים מזיקים אחרים כלשהם.

 

בשום מקרה לא יהיו האתרים או עמודים הקשורים אליהם, אחראים לנזקים ישירים, עקיפים, תוצאתיים, עונשיים (לרבות אך לא רק, נזקים בגין אובדן עסקים, חוזים, הכנסה, נתונים, מידע או הפסקהבניהול עסקים) אשר נובעים כתוצאה ו/או בקשר עם השימוש ו/או העדר היכולת להשתמש באתרי אינטרנט אלה או בתוכן, אף אם האתרים היו מודעים לאפשרות קיומם של נזקים מסוג זה. כל תביעה הנוגעת ו/או הקשורה לאתרי אינטרנט אלה תוגש ותינתן עליה הודעה בכתב למנהלי האתר לא יאוחר מתום שנה אחת (1) ממועד היווצרות עילת התביעה.

 

אתרי חיילים מצייצים עשויים לספק קישורים לאתרי אינטרנט אחרים אשר אינם בשליטתו של האתר. האתרים לא יהיו אחראים בשום מקרה לתוכנם של אותם אתרי אינטרנט. אתרי חיילים מצייצים מספקים קישורים אלה רק לנוחותם של משתמשי אתרי אינטרנט אלה, והכללתו של קישור כלשהו לאתרי אינטרנט כלשהם  לא מהווה הסכמה של האתר לתוכנם של אתרי אינטרנט אלו.

 

כל חומר או מידע שיישלחו באמצעות ו/או בקשר עם אתרי אינטרנט אלה לרבות דרך לשנונית צור קשר, מייל, הודעות פרטיות ברשתות החברתיות, פנייה ישירה למנהלי האתרים (להלן "חומרים של המשתמש")  ייחשבו כאילו אינם סודיים ואין עליהם קניין, ויהיו כפופים לעקרונות מדיניות השמירה על פרטיות. האתרים יהיו רשאים להשתמש, על פי שיקול דעתם בחומרים של המשתמש, בכל מקום בעולם, ללא שיהיו מחוייבים בפיצוי כלשהו, וכשהם חופשיים מכל זכויות מוסריות, זכויות קניין רוחני ו/או זכויות קניין אחרות באותם חומרים של המשתמש או בקשר עמם..

 

אתרי חיילים מצייצים מעודדים את חופש הדיבור ואת קיומו של דיון פורה באתרים, תוך השתתפות פעילה של הגולש ושל יתר משתמשי האתרים בהם. יחד עם זאת, על מנת לאפשר את קיומו של שיח תרבותי וענייני ולמנוע ניצול לרעה של האפשרויות הפתוחות בפני הגולש להתבטא באתר, רשאי האתר לבדוק את התכנים הללו לפני פרסומם. בדיקות כאלה תעשינה אך ורק כדי לנסות למנוע פרסום דברי-נאצה, איומים, ביטויים של גסות רוח וכן תכנים שהם בלתי חוקיים על פניהם בלא צורך בהפעלת שיקול דעת משפטי.

 

עם זאת, האתרים אינם נושאים בכל אחריות לתכנים האלה, והאחריות הבלעדית להם ולכל תוצאה הנובעת מהם חלה על המשתמש ו/או הגולש שמסרם לפרסום. תכנים אלה אינם מבטאים את דעת האתרים או עמדתו ואין בפרסומם כל ערובה לתקפותם, אמינותם, דיוקם או חוקיותם.

 

על הגולש ו/או המשתמש חלה האחריות המלאה והבלעדית לכל תוצאה שתנבע מהפרסום באתרי חיילים מצייצים (לרבות בחשבונות הפייסבוק והאינסטגרם של האתרים) בעת שיגור או מסירת תכנים לפרסום. על הגולש ו/או המשתמש נאסר לפרסם באתר את התכנים הבאים:

 

כל תוכן הידוע לגולש ו/או למשתמש שהוא שקרי, מטעה או מסולף;

כל תוכן הפוגע בזכויות קנייניות של אחרים או מפר אותן - לרבות זכויות יוצרים וסימני מסחר;

כל תוכן פורנוגראפי או בעל אופי מיני בוטה;

כל תוכן הנוגע לקטינים ומזהה אותם, את פרטיהם האישיים או את מענם ודרכי ההתקשרות עימם;

כל תוכנת מחשב, קוד מחשב או יישום הכוללים נגיף-מחשב ("וירוס"), לרבות תוכנות-עוינות הידועות כסוס-טרויאני, תולעים (Worms), ואנדלים (Vandals), יישומים מזיקים (Malicious Applications) וכיו"ב;

סיסמאות, שמות משתמש ופרטים אחרים, המאפשרים שימוש בתוכנות מחשב, קבצים דיגיטאליים, אתרי אינטרנט או שירותים, הטעונים הרשמה או תשלום, בלא תשלום או הרשמה כאמור;

כל תוכן המהווה לשון הרע על אדם, או הפוגע בפרטיותו, או בשמו הטוב;

כל תוכן המזהה אישית אנשים אחרים, מבלי שנתנו את הסכמתם לפרסום זהותם;

כל תוכן בעל אופי או תוכן טורדני, מעליב, עוין, מאיים או גס רוח;

כל תוכן שיש בו, או הוא מעודד לגזענות, או אפליה פסולה על בסיס גזע, מוצא, צבע עור, עדה, לאומיות, דת, מין, עיסוק, נטייה מינית, מחלה, נכות גופנית או נפשית, אמונה, השקפה פוליטית, או מעמד חברתי-כלכלי.

כל תוכן המעודד ביצוע עבירה פלילית או עלול להוות בסיס לתביעה או אחריות אזרחית;

כל תוכן העלול להטעות צרכן;

כל תוכן בעל אופי פרסומי או מסחרי;

כל תוכן המנוגד לכללי השימוש המקובלים באינטרנט או העלול לגרום נזק או לפגוע במשתמשי אינטרנט בכלל, ובמשתמשי האתרים בפרט;

כל תוכן שהגישה אליו חסומה באמצעות סיסמה וכיו"ב, ואינה מתאפשרת באופן חופשי לכל משתמשי האינטרנט;

 

אתרי חיילים מצייצים רשאים לסרב לפרסם, או למחוק לאלתר כל תוכן שמסרת לפרסום בכל עת שתמצא כי הפרת תנאי שימוש אלה או שעשית מעשה או מחדל הפוגע או עלול לפגוע בשירותים הניתנים באתרים, במשתמשיהם, או מי מטעמם. בנוסף, האתרים יהיו רשאים במקרה זה למנוע מהגולש ו/או מהמשתמש פרסום תכנים נוספים באתר ו/או בעמודים הקשורים אליו. הוראות סעיף זה מוסיפות על זכויות האתרים לפי כל דין.

 

החליטו אתרי חיילים מצייצים לפרסם תוכן שמסרת - יהיו רשאים לערוך כל תוכן כזה, לפי שיקול דעתם המוחלט ובכלל זה לקצרו.

 

התכנים שהגולש ימסור לפרסום באתר יהיו חשופים לכל משתמשי האתרים בפרט והאינטרנט בכלל. על הגולש ו/או המשתמש לנהוג בתבונה ובזהירות במסירת פרטים אישיים (כדוגמת כתובת או מספר טלפון) וכן בתגובות ובפניות שיתקבלו באתרים בעקבות השימוש באתרים או פרסום איזה מפרטיו. 

 

האתרים מעודדים את הגולש ו/או המשתמש להתייחס בזהירות ובביקורתיות לתכנים שמתפרסמים באתרי חיילים מצייצים, ובכלל זה לתכנים שמפרסמים משתמשים באתרים. על הגולש ו/או המשתמש להתייחס לתכנים אלה בזהירות ובקפידה. התכנים אינם מתפרסמים מטעמו של האתר, ולפיכך האתרים אינם אחראים למהימנותם, אמינותם, דיוקם או שלמותם ואינם אחראים לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם. זכור תמיד כי תכנים כאלה אינם תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע מתאימים, כדוגמת עורכי דין, רופאים, בעלי מקצוע מוסמכים וכיו"ב, במקום שהתייעצות כזאת נדרשת.

OK

התחברות

התחברות רגילה

שכחת סיסמה?לחץ כאן עדיין לא רשום?הירשם כאן

הרשמה לאתר

הרשמה רגילה

כבר רשום? התחבר כאן

הרשמה לאתר

הרשמה לאתר