מאבטחי מתקנים – הקשיים, הדיכאונות וחוסר הערכה

אלירן דורון 01.05.2021

השמועה היא שמאבטחי המתקנים הם החיילים עם הכי הרבה קומבינות בצה"ל. הקצינים לא מתעסקים איתם, הג'ובניקים מקנאים בהם והקרביים לרוב אפילו לא יודעים שהם קיימים. האם השירות כל כך ורוד כפי שהוא נשמע?
אלירן דורון 01.05.2021

כמעט כל חייל בצה"ל יודע שמאבטחי המתקנים הם החיילים עם הכי הרבה קומבינות בצה"ל: יציאות 5-9 או שבוע שבוע ואף קצין שלא מתעסק עמם בכלל. האם באמת הכל ורוד כפי שזה נשמע?

מהו התפקיד? מאבטחי המתקנים צריכים לבצע משימות אבטחה בבסיסים ובמתקנים השונים ברחבי המדינה. לרוב, עבודתם כוללת בדיקת היוצאים והנכנסים לבסיסים וסיורים סביב הבסיס, לרוב ניתן לזהות אותם על פי נשיאת הנשק והאפוד. היציאות של החיילים לרוב באות לידי ביטוי ב"שבוע, שבוע" ולרבים מהם אפילו 5-9. החיילים, עוברים הכשרה של 4 שבועות ולאחר מכן משרתים שנה וחצי (בנות) ובנים ניגשים לאחר שנה וחצי לקיצור השירות.

דיכאונות, תחושת בדידות וחוסר הערכה ופגישות תכופות אצל הקב"ן

מצד אחד, הכל נראה ורוד מבחוץ, חיילים רבים מקנאים בתנאי השירות הנוחים ובקיצור השירות של מרבית החיילים המשרתים כמאבטחי מתקנים. בנוסף, כמעט כל לוחם או חייל המשרת בבסיס סגור מחשב "כמה כסף הוא היה יכל לחסוך אילו היה משרת כמאבטח מתקנים" אך בשיחות עם חלקם, ניתן להבין שלא הכל כל כך ורוד.

אחוז גבוה מהחיילים המשרתים כמאבטחי מתקנים (ובמיוחד אלה המשרתים במתקנים רחוקים ומבודדים) פונים לקב"ן. רבים מהם סובלים מירידה בביטחון העצמי וחוסר הערכה, וחלקם בטענה שהם בודדים במיוחד וסובלים מדיכאונות וחרדות כאשר הם בבסיס. חיילים רבים המשרתים כמאבטחי מתקנים מתחילים לנטול כדורים נוגדי דיכאון וחרדות בכדי לסיים את השירות הצבאי שלהם בכבוד. בנוסף קיימת שמועה האומרת כי אחוז ההתאבדות בקרב מאבטחי מתקנים - גבוה משמעותית מהממוצע הצה"לי, אך הדבר אינו אומת מעולם ע"י גורם צה"לי רשמי.

מה מספרים חיילים המשרתים בתפקיד?

נ', חייל שמשרת כמאבטח מתקנים, סיפר: "כולם חושבים שאנחנו מנסים להתחמק משירות צבאי מלא, אך מרבית החיילים המשרתים כמאבטחי מתקנים סובלים מבעיות כאלו ואחרות, חלקם בעיות רפואיות, חלקם חברתיות, חלקם בעיות משמעת ועוד. במהלך השירות אנו בודדים מאד, אין לנו את ה"חבר'ה" של הצבא ואנחנו לא יודעים בדיוק מהו שירות צבאי - אנו נמצאים בבועה שמנותקת מכל שאר הצבא. כל אחד שמסתכל עלינו ישר צוחק עלינו ורבים מסתכלים עלינו בזלזול ובחוסר הערכה. אנו משרתים שירות מלא, שומרים עליכם ורואיים להערכה כמו כל חייל".

אביבה, חיילת שמשרתת כמאבטחת מתקנים, סיפרה: "את מתעוררת כל יום באותה השעה לאותה העמדה, לאותו התפקיד, לאותן הצעקות בכל בוקר "כי מי את שתעכבי אותי?". לאותו חוסר הערכה ואוזן קשבת "כי מי אני שאני אתלונן בת"ש כזה?"לאותן תלונות למפקדת כי אני "לא עושה את התפקיד טוב", הדבר היחיד שמשתנה זה מזג האוויר. אני לא מתביישת לספר שבתור מאבטחת גם אני הייתי מטופלת אצל הקב"ן ולא כי רציתי לצאת על נפשי. סה"כ רציתי מישהו שיקשיב לי, שהוא לא בצד שלי ולא של המערכת הצבאית, אחד שאומר לך דוגרי מה הוא חושב. בתור מאבטחת מתקנים לשעבר אני לא באה להתבכיין, שלא תראו את זה ככה. אני בסה"כ רוצה שאנשים שמזלזלים ינסו להבין את הצד שלנו כי לא כל מה שנראה "נוצץ" - באמת כזה. אז עשיתי שבוע שבוע ושירות של שנה וחצי, אז? הכבוד והאכפתיות הרבה יותר חשובים בעיניי."

האם הייתם מתחלפים איתם?

אולי יעניין אותך גם

חם באתר

תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי שימוש

שלח
22

לא הכל ככה

מאבטח מתקנים 03/05/2021 11:27
אני מאבטח מתקנים, תמיד בש''ג ראשי, וכולם מכירים אותי, אני מכיר את כולם ונשבע שלא יכולתי לקבל שיבוץ יותר טוב מזה
21

ככ שמחה מהתפקיד שלי עכשיו

מישהי 01/05/2021 14:20
לא הייתי מחליפה יום אחד עם מאבטח מתקנים, זה תמיד נראה לי תפקיד פח והנה הוכחה שצדקתי
20

טבחים בצהל

טבח 01/05/2021 12:01
אם שואלים אותי גם טבחים צריכים לעשות 2 בצהל כי גם אותם לא מעריכים בכלל
19

תפקיד שורט

מאבטח בקרייה 01/05/2021 07:25
אני כבר בסדיר שנה וקצת מאבטח בקרייה וזה תפקיד אחד הקשוחים במיוחד בקרייה, כשאין קצרש ועושים טירונות והכשרה ארוכים יותר ממאבטח מתקנים רגיל, תפקיד מזעזע.
18

יש כאלה שלוקחים את זה קשה ויש כאלה שזה לא כ"כ נורא בשבילם

מאבטח מתקנים לשעבר 01/05/2021 06:52
יש פה ושם כאלה שמשתגעים מזה אבל זה בדר"כ כל מיני אנשים שהיו להם בעיות לפני שהשתבצו לתפקיד

לי לא הייתה שום בעייה עם התפקיד הזה
לדעתי זה לא כ"כ נורא כמו שחשבתם
כמעט חצי מהזמן לא נמצאים לבד
בש"ג הרבה פעמים שומרים יחד עם קצין/נגד תורן .ובמקרה שלי החמ"ל היה צמוד לש"ג והייתי חלק גדול הזמן עם הסמבצ"ים .
וכשהייתי בעמדות שבהם הייתי לבד
זה גם לא היה כזה נורא סה"כ כמה שעות שבהם אף 1 לא מבלבל לי תשכל .

היציאות 7/7 5/9 ויש כאלה שעושים אפילו 5/9 יומיות . ויש קצר"ש
(בקיצור רוב השבוע בבית )
17

קודם כל כנראה הכותבת לא שמעה על עוקץ

עוקץ 02/08/2020 07:08
עוקץ זה הכלב אתה ואלוהים ובטח שהייתי מחליף שנתיים שירות ולעשות 4 8 של שבוע שבוע תנאי שירות הרבה יותר טובים ממה שאני עושה עכשיו.
8 8 בסטטיות במקרה הטוב באיוש...
16

תפקידים בודדים

נאור 01/08/2020 09:24
ממה שאני רואה בתגובות אפילו לוחמי שייטת ומסתערבים לא נפגעים ככה אוי אוי
אז עשית את אותו דבר יום יום והיית לבד שאפו סליחה שאני יורד על השפעות התפקיד אבל יש אנשים שסובלים הרבה יותר ואתם לא מודעים לזה בכלל
15

תפקידים בודדים

ג 24/03/2018 10:18
תפקידים כאלה שיש בהם המון לבד פוגעים בחייל או בחיילת! מי שלא היה בתפקיד שכזה לא יכול להבין..
14

מאבטח מתקנים

גל 18/02/2018 22:45
אמנם אני בתפקיד הזה רק חצי שנה אבל חברים.. זה תפקיד נורא שורט ומאוד משפיע על התת מודעות. אנו עושים את אותו הדבר כל יום במשך שבוע , מקווה שימצאו פתרון לזה.
אני מאבטח אך ורק בשביל לקבל את הקצרש בגלל הדפוק אחרת לא הייתי מעז להתקרב לזה.
13

מאבטחת מתקנים

ייי 01/09/2017 07:46
אני עוד שנייה משתחררת חצי שנה לפני שהתגייסתי היה לי כנס מלשבים ששם אמרו שיהיה לי הכי כיף ובבסיס הכי מטופח מלשבית מה אני מבינה בזה הגעתי לבסיס הבנתי שזה חרא של מקום הקצינים והנגדים הם תמיד יעשו הכל שתיכנס למשפטים או לכלא אף אחד לא מבין אותך פגישות אצל קבן זה ממש רצוי השאלה מתי יקבעו לך תור או עם יזכרט בכלל שאתה קיים חוץ מהשמירות התש של השבוע שבוע ממש אבל ממש זה לא תש אתה מסיים את השבוע שלך ואתה מגיע הביתה אין לך כוח אפילו לדבר עם ההורים מרוב השביזות אז כל מי שחשב שזה כיף זה ממש לא
12

מאבטח בסדיר

אייל 25/03/2017 21:55
תפקיד שוחק מוריד מצב רוח אני משרת בתפקיד עכשיו ורק סובל השנתיים מנחמות אבל לא על הנזק הנפשי
11

מ

יוסף 28/02/2017 20:57
היי רציתי לדעת מידע עדכני מאבטחי מתקנים עושים מיולואים או לא לי אמרו שלא אבל אני לא יודע מישהו יודע דחוףףף
10

תפקיד שוחק ומתיש

בן 12/11/2016 21:09
שגב רוצה כיף שאתה לוחם? אני רוצה לראות אותך עושה שג שבוע שלם 4/8 עם חברה שרובם ברמה לא הכי גבוהה והמוטיבציה ששוררת בכללי היא אנטי צבא כל שבוע בתפקיד זה הישרדות עם קצינים שרוצים לדפוק אותך ומחפשים אותך על קטנות לפחות ללוחמים יש גיוון פעילויות מבצעים משנים קו לא כל הזמן באותו חור לא מאחל לאף אחד כזה שירות רע
9

אבטחת מתקנים

מאבטח לשעבר 12/11/2016 12:13
זה תקן שצריך להוריד מצהל, שנתיים שירות + שנה שיקום !!
נפשית אי אפשר לשים ילד צעיר ושמח על גדר לבד כל הלילה לילות שלמים.
משהו קורה שם עם הלבד שלך הזה.. לטווח הארוך.. ועם האבטלה..
מאילא זה היה להיות לבד ולטפל בכלבים...או להיות לבד ולצבוע את הגדר... וגם זה לא הכי מומלץ כי חשוב שיהיה בן שיחה בזמן העבודה, ובכלל אם נוסיף את העניין של האבטלה וקיבלנו ניוון שרירים ונכות ריגשית מתפתחת.
כשהם יורדים מהשמירה בשתיים בלילה או בשש בבוקר רובם יורדים להסתגר ולהתבודד בחדר או צורכים אלכוהול וסמים, אין עניין של שיחות בריאות לאחר השמירה. ואם נוסיף את הרקע הסוציאלי הבעייתי של בדר"כ מי שמגיע להתגייס לשם אי אפשר להגיד שזה לא משפיע באיזושהיא צורה.
פלוס כמובן עניין הזלזול בהם בבסיס. והזלזול בהם באזרחות . פלוס העניין שבגלל שהם עושים שבוע - שבוע אז כל ריתוק (על כל טעות הכי קטנה שעשו במגדל שמירה) כל ריתוק כזה משאיר אותם אוטומטית 21 או 35 יום בבסיס , כי אחרי שהם מרותקים בשבוע החופש שלהם לבסיס - מתחיל להם שבוע שמירה חדש... וכך יוצא שהם רוב הזמן סוגרים יותר מלוחמים. עם בדידות. אבטלה. סמים . חוסר הערכה מאנשי הבסיס . ושירות בצוות עם אנשים שגם ככה הגיעו משכונות קשות .
לסיכום: עבודה בתפקידים אחרים לא הורגת..
לעומת זאת אבטלה ובדידות זה כבר לא בריא...
8

לא מומלץ

מאבטחי מתקנים 12/11/2016 11:32
תפקיד שוחק ומנוון, חושבים שזה קל לא לעשות כלום? -- הכי קשה !
7

שנתיים שירות+שנה שיקום

מאבטח לשעבר 12/11/2016 11:31
ללוחם מתחתיי... לפחות באזרחות: הציבור, החברים,המשפחה של בת הזוג, ומקומות עבודה מתייחסים אלייך ביראת כבוד
מאבטחי מתקנים זוכים לליגלוג והם לא פחוצ הלומים מכל רגעי הבדידות שחוו. אי אפשר לקחת ילד שמח ולשים אותו לבד מול גדר לילות שלמים ולצפות שהוא יעבור את זה חלק, מבחינה נפשית צריך לגלות חוזק כדי לעבור את התקופה הזו, ויחס חם מבבסיס ומהחברים לצוות בסוף השמירה.
בכל אופן תפקיד לא מומלץ בכלל, וקיצור השירות לא שווה את המאמץ
לסיכום : לכו לתפקידי עבודה בצבא, גם אם זה 3 שנים , במטבח או קרבי אבל תעבדו. אל תחפשו לשבת ולהתבטל במגדלי שמירה ולקצר את השירות כי זה מקצר לכם את המוח !
לסיכום: עבודה קשה זה בסדר ולא מתים מזה.
להפך יוצרים הרגלי עבודה ומוסר חזק לאזרחות לכל מיני משימות.
לעומת זאת חוסר עבודה ובדידות יכולים להיות מאוד לא בריאים
6

אני הייתי שם

מאבטח לשעבר 12/11/2016 02:53
אני הייתי שם, אותו מאבטח מתקנים, שומר באותם שעות באותה עמדה, מעל 3000 שעות שרפתי רק על לשבת בשער, ועוד 6000 שעות "מנוחה" בבסיס, שהיו לנו הקפצות יום יום..

חרא תפקיד, הבדידות הורגת, התנאים מתחת לכל ביקורת, יחס חרא מהמפקדים שרואים אותנו כ-"ניצבים" או שומרי ראש במקרה הטוב.
חושבים שעובדים אצלם, שהם מצפצפים שעה לפני שמגיעים לשער שחלילה לא יתעכבו עוד דקה ביציאה הביתה.
הסתדרות יום יומית עם 'קצין תורן' ו 'מפקד תורן' אחרים...
לרוב הבקשות שלנו נענות בשלילה, וואנחנו כל השירות אוכלים חרא והמפקדים דואגים להזכיר לנו שאנחנו משרתים רק שנתיים או לבנות שנה וחצי, "אז אין לנו מה להתבכיין"

בקיצור חבר'ה אני סיימתי שירות באבטחת מתקנים, היה קשה, אבל סיימתי כמו גדול, ולשאר מאבטחי המתקנים, אני יודע שזה נראה כמו נצח, הכל עובר בסוף תהיו חזקים, אתם גיבורים כמו כל חייל אחר!
5

פשוט פוסט בכייני ומיותר לגמרי

שגב 11/11/2016 18:28
אנשים שעושים שבוע שבוע, משרתים שירות מקוצר לעומת כל חייל אחר בצה״ל מתבכיינים על שמירות? מה עם תפקידים של לוחמים שנמצאים רוב השבוע במערב, פעמים רבות גם על ימי שבת, יוצאים 11-3 במקרה הטוב ו17-4 במקרה הרע, עוברים הכשרה מפרכת ובנוסף למארבים ושטח גם עושים שמירות, ש״ג ומטבח על בסיס קבוע. שלא נדבר על מקרה של מלחמה חס וחלילה שגוררת אחריה חיילים שמקריבים ומחרפים את נפשם בשדה הקרב.
לא רוצה שתשבחו או תרשמו עלינו פוסטים, פשוט כנסו לפאקינג פרופורציה אנשים..
4

עד מתי

כמה עוד 11/11/2016 18:01
עדיין מחכה לתגובה על מ.צ מעברים
3

Cool story bro

לוחם פצוע במיל' 11/11/2016 12:59
אם כל הכבוד למאבטחי מתקנים, הם עדיין לא לוחמים ולא עברו שיט שלוחמים עברו.
ברור לי שזה לא המקום שהם רצו להגיע אליו ואין להם יותר מדי ברירות אבל המערכת מתעלמת באופן מחפיר מנכי צה"ל, בייחוד הלומי הקרב.
זה קרב תודעתי שלוחמים מפסידים כי הפוקוס הוא על השוליים (או שנכי צה"ל השוליים, אני כבר לא יודע)
2

הכי קשה זה השעמום

גחלגג 11/11/2016 12:56
לא משנה אם אתה אוכל שטח חודש רצוף או בצוללת חודשים, מה שישבור את רוב האנשים זו תחושת השעמום והבדידות.
לעולם לא הייתי מתחלף עם מאבטח מתקנים.
1

צבא חרא

כל האמת 11/11/2016 11:29
כל הצבא מערכת אחת דפוקה שנהנת לטרטר חיילים

עוד במדור עולם החיילים

פורסמו היחידות המצטיינות לשנת 2020

השבוע הוכרזו היחידות המצטיינות הזוכות בפרס הרמטכ"ל לשנת 2020, שיוענק בטקס שיתקיים בחודש הבא. האם היחידה שלכם ברשימה?

חיפשנו ומצאנו: 3 תפקידים שאין סיכוי שאתם מכירים

לאורך השנים אנו במערכת "חיילים מצייצים" מעניקים לצעירים העומדים לפני גיוס, טעימה אודות התפקידים הרבים הקיימים בצה"ל. לארגון הרחב והמסואב היצע רחב של תפקידים, בין אם חלקם סטנדרטיים בתוך המסגרת צבאית, כשאחרים ניתן להגדיר כיוצאי דופן והזויים.

יחידת הרפאים המסתורית שאף אחד לא מכיר

ב-2019 הוקמה בצה"ל היחידה הרב-ממדית שזכתה לכינוי יחידת "רפאים". יחידה קרבית מובחרת הפועל תחת עוצבת "ברק" והקמתה הייתה כחלק מתוכנית "תנופה" – תוכנית שמטרתה להיערך ללחימה בשדה הקרב העתידי.

האם יש מש"קי ת"ש בצה"ל?

תפקיד מש"קית ת"ש מהווה את אחד מהתפקידים המזוהים יותר עם נשים מאשר גברים בצה"ל. מדובר על תפקיד המקביל לתפקיד של עובדת סוציאלית ויועצת בבתי הספר, כשבצה"ל רואים הכרח להכשיר גם גברים לאותו התפקיד.

עוד בחיילים מצייצים

האם יש מש"קי ת"ש בצה"ל?

תפקיד מש"קית ת"ש מהווה את אחד מהתפקידים המזוהים יותר עם נשים מאשר גברים בצה"ל. מדובר על תפקיד המקביל לתפקיד של עובדת סוציאלית ויועצת בבתי הספר, כשבצה"ל רואים הכרח להכשיר גם גברים לאותו התפקיד.

הכירו את נדב צדוק יאיר

בצה"ל ידעו תמיד לאורך השנים לעשות ניצול מיטיבי של כוח האדם שלו ידע נרחב בתחומים רבים עימו הגיעו לישראל. כך קרה גם עם נדב צדוק יאיר. דמות יוצאת דופן, בעלת סיפור חיים מעניין שצה"ל ומערכת הביטחון הישראלית שזורים בה גם כן.

4 השיטות הנפוצות ביותר להוצאת גימלים

כמעט כל חייל בצה"ל ביקר במרפאות "ביקור רופא" או אצל רופא היחידה כדי להוציא גימלים ולאפשר לעצמו לנוח בבית עוד מספר ימים. לעומת החיילים שביקרו פעמים בודדות במרפאות, יש את אלו שנוהגים לבקר אותן באופן קבוע בצאת השבת. בדקנו עבורכם מהן השיטות הנבחרות של החיילים להוציא גימלים..

חיפשנו ומצאנו: 3 תפקידים שאין סיכוי שאתם מכירים

לאורך השנים אנו במערכת "חיילים מצייצים" מעניקים לצעירים העומדים לפני גיוס, טעימה אודות התפקידים הרבים הקיימים בצה"ל. לארגון הרחב והמסואב היצע רחב של תפקידים, בין אם חלקם סטנדרטיים בתוך המסגרת צבאית, כשאחרים ניתן להגדיר כיוצאי דופן והזויים.

חם באתר

תקנון

הסכמה לתנאי השימוש: בכך שהנך ניגש ומשתמש באתרי האינטרנט idftweets.co.il (פורטל תוכן לחיילי צה"ל) ו - isoldier.co.il (מועדון ההטבות israeli soldier)  (להלן יקראו למען הנוחות האתרים/אתרי האיטנרנט או אתרי חיילים מצייצים) המנוהלים ע"י 'חיילים מצייצים מדיה בע"מ' (להלן: 'החברה') הינך מסכים להיות מחויב לתנאי השימוש שלהלן ולכל התנאים והתניות הכלולים ו/או מוזכרים בזה ולכל התנאים והתניות הנוספים המפורטים באתר אינטרנט זה, וכל התנאים הללו ייחשבו כאילו נתת להם הסכמתך. אם אינך מסכים לתנאים אלה, הנך מתבקש שלא להשתמש באתרים אלה. אם אינך מסכים לתנאים נוספים ספציפיים כלשהם שחלים על תוכן מסוים (כפי שהוא מוגדר להלן) או על עסקאות מיוחדות שמתבצעות דרך אתרי אינטרנט אלה, הנך מתבקש שלא להשתמש בחלקו של אתר האינטרנט המכיל תוכן כזה או שבאמצעותו אפשר לבצע אותן עסקאות, והנך מתבקש שלא להשתמש בתוכן כזה או לבצע עסקאות כאלה.

האתרים יהיו רשאים לשנות תנאי שימוש אלו מעת לעת. תנאי השימוש המעודכנים יהיו בתוקף ממועד פרסומם באתרי חיילים מצייצים. הנך מתבקש לבדוק בקביעות את תנאי השימוש המתפרסמים באתרי אינטרנט אלה על מנת לוודא שהינך מודע לכל התנאים החלים על השימוש באתרים אלה. כמו כן, תנאים ותניות ספציפיים עשויים לחול על תכנים, מוצרים, חומרים, שירותים או מידע ספציפיים הכלולים באתרי חיילים מצייצים או זמינים באמצעותו (להלן "תוכן") או על עסקאות המבוצעות באמצעות אתרים אלה. תנאים ספציפיים כגון אלה עשויים לבוא בנוסף לתנאי שימוש אלה או, אם וככל שהתוכן או הכוונה של תנאים ספציפיים אלה אינם עולים בקנה אחד עם התנאים הכלולים בתנאי שימוש אלו, תנאים ספציפיים אלה יבואו במקומם של תנאי שימוש אלו.

אתרי חיילים מצייצים שומרים לעצמם את הזכות לבצע שינויים או עדכונים המתייחסים לתוכן או לגופו של התוכן של אתרי האינטרנט או לפורמט של התוכן בכל עת ללא הודעה מראש. האתרים שומרים לעצמם את הזכות לבטל או להגביל את הגישה לאתרי האינטרנט מכל סיבה שהיא על פי שיקול דעתו הבלעדי.

אין לקשר לאתר תכנים פורנוגראפיים, תכנים המעודדים לגזענות או להפליה פסולה, או המנוגדים לחוק, או שפרסומם מנוגד לחוק או המעודדים פעילות המנוגדת לחוק.

הגולש רשאי להשתמש באתרים למטרות פרטיות ואישיות בלבד. אין להעתיק ולהשתמש, או לאפשר לאחרים להשתמש, בכל דרך אחרת בתכנים מתוך האתרים, לרבות באתרי אינטרנט אחרים, בפרסומים אלקטרוניים, בפרסומי דפוס וכיו"ב, לכל מטרה, בין מסחרית ובין שאינה מסחרית, שאיננה לצורך שימוש אישי ופרטי.

אתרי חיילים מצייצים לא יישאו בכל אחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה מכל קישור לתכנים באתר ומכל הצגה או פרסום של תכנים כאמור בכל דרך אחרת. הגולש נושא באחריות המלאה והבלעדית לכל קישור, הצגה או פרסום של התכנים, שנעשו על ידו ומתחייב לשפות את האתר בגין כל נזק שייגרם כתוצאה מכך.

כל התוכן מסופק "כמו שהוא" (AS IS) ו"כמו שהוא זמין" (AS AVAILABLE). אתרי חיילים מצייצים מצהירים בזאת במפורש כי אינם אחראים לכל הצהרה או התחייבות מכל סוג שהוא, מפורשות או מרומזות, לרבות אך לא רק התחייבות להתאמה למטרה מסוימת כלשהי, לאי הפרה של זכויות צדדים שלישיים, או  בקשר לפעילותו של אתרים אלה זה או לתוכנם.

האתרים אינם מתחייבים ואינם מצהירים הצהרה כלשהי באשר לבטיחותו של אתרי אינטרנט אלה. הגולש מאשר כי כל מידע שנשלח באמצעות האתר עשוי להגיע לצדדים שלישיים.

חיילים מצייצים מדיה בע"מ אינה מתחייבת לכך שאתרי האינטרנט או השרתים התומכים באתרי אינטרנט אלה או כל תקשורת אלקטרונית שנשלחה על ידי האתרים הינם נקיים מוירוסים או מגורמים מזיקים אחרים כלשהם.

 

בשום מקרה לא יהיו האתרים או עמודים הקשורים אליהם, אחראים לנזקים ישירים, עקיפים, תוצאתיים, עונשיים (לרבות אך לא רק, נזקים בגין אובדן עסקים, חוזים, הכנסה, נתונים, מידע או הפסקהבניהול עסקים) אשר נובעים כתוצאה ו/או בקשר עם השימוש ו/או העדר היכולת להשתמש באתרי אינטרנט אלה או בתוכן, אף אם האתרים היו מודעים לאפשרות קיומם של נזקים מסוג זה. כל תביעה הנוגעת ו/או הקשורה לאתרי אינטרנט אלה תוגש ותינתן עליה הודעה בכתב למנהלי האתר לא יאוחר מתום שנה אחת (1) ממועד היווצרות עילת התביעה.

 

אתרי חיילים מצייצים עשויים לספק קישורים לאתרי אינטרנט אחרים אשר אינם בשליטתו של האתר. האתרים לא יהיו אחראים בשום מקרה לתוכנם של אותם אתרי אינטרנט. אתרי חיילים מצייצים מספקים קישורים אלה רק לנוחותם של משתמשי אתרי אינטרנט אלה, והכללתו של קישור כלשהו לאתרי אינטרנט כלשהם  לא מהווה הסכמה של האתר לתוכנם של אתרי אינטרנט אלו.

 

כל חומר או מידע שיישלחו באמצעות ו/או בקשר עם אתרי אינטרנט אלה לרבות דרך לשנונית צור קשר, מייל, הודעות פרטיות ברשתות החברתיות, פנייה ישירה למנהלי האתרים (להלן "חומרים של המשתמש")  ייחשבו כאילו אינם סודיים ואין עליהם קניין, ויהיו כפופים לעקרונות מדיניות השמירה על פרטיות. האתרים יהיו רשאים להשתמש, על פי שיקול דעתם בחומרים של המשתמש, בכל מקום בעולם, ללא שיהיו מחוייבים בפיצוי כלשהו, וכשהם חופשיים מכל זכויות מוסריות, זכויות קניין רוחני ו/או זכויות קניין אחרות באותם חומרים של המשתמש או בקשר עמם..

 

אתרי חיילים מצייצים מעודדים את חופש הדיבור ואת קיומו של דיון פורה באתרים, תוך השתתפות פעילה של הגולש ושל יתר משתמשי האתרים בהם. יחד עם זאת, על מנת לאפשר את קיומו של שיח תרבותי וענייני ולמנוע ניצול לרעה של האפשרויות הפתוחות בפני הגולש להתבטא באתר, רשאי האתר לבדוק את התכנים הללו לפני פרסומם. בדיקות כאלה תעשינה אך ורק כדי לנסות למנוע פרסום דברי-נאצה, איומים, ביטויים של גסות רוח וכן תכנים שהם בלתי חוקיים על פניהם בלא צורך בהפעלת שיקול דעת משפטי.

 

עם זאת, האתרים אינם נושאים בכל אחריות לתכנים האלה, והאחריות הבלעדית להם ולכל תוצאה הנובעת מהם חלה על המשתמש ו/או הגולש שמסרם לפרסום. תכנים אלה אינם מבטאים את דעת האתרים או עמדתו ואין בפרסומם כל ערובה לתקפותם, אמינותם, דיוקם או חוקיותם.

 

על הגולש ו/או המשתמש חלה האחריות המלאה והבלעדית לכל תוצאה שתנבע מהפרסום באתרי חיילים מצייצים (לרבות בחשבונות הפייסבוק והאינסטגרם של האתרים) בעת שיגור או מסירת תכנים לפרסום. על הגולש ו/או המשתמש נאסר לפרסם באתר את התכנים הבאים:

 

כל תוכן הידוע לגולש ו/או למשתמש שהוא שקרי, מטעה או מסולף;

כל תוכן הפוגע בזכויות קנייניות של אחרים או מפר אותן - לרבות זכויות יוצרים וסימני מסחר;

כל תוכן פורנוגראפי או בעל אופי מיני בוטה;

כל תוכן הנוגע לקטינים ומזהה אותם, את פרטיהם האישיים או את מענם ודרכי ההתקשרות עימם;

כל תוכנת מחשב, קוד מחשב או יישום הכוללים נגיף-מחשב ("וירוס"), לרבות תוכנות-עוינות הידועות כסוס-טרויאני, תולעים (Worms), ואנדלים (Vandals), יישומים מזיקים (Malicious Applications) וכיו"ב;

סיסמאות, שמות משתמש ופרטים אחרים, המאפשרים שימוש בתוכנות מחשב, קבצים דיגיטאליים, אתרי אינטרנט או שירותים, הטעונים הרשמה או תשלום, בלא תשלום או הרשמה כאמור;

כל תוכן המהווה לשון הרע על אדם, או הפוגע בפרטיותו, או בשמו הטוב;

כל תוכן המזהה אישית אנשים אחרים, מבלי שנתנו את הסכמתם לפרסום זהותם;

כל תוכן בעל אופי או תוכן טורדני, מעליב, עוין, מאיים או גס רוח;

כל תוכן שיש בו, או הוא מעודד לגזענות, או אפליה פסולה על בסיס גזע, מוצא, צבע עור, עדה, לאומיות, דת, מין, עיסוק, נטייה מינית, מחלה, נכות גופנית או נפשית, אמונה, השקפה פוליטית, או מעמד חברתי-כלכלי.

כל תוכן המעודד ביצוע עבירה פלילית או עלול להוות בסיס לתביעה או אחריות אזרחית;

כל תוכן העלול להטעות צרכן;

כל תוכן בעל אופי פרסומי או מסחרי;

כל תוכן המנוגד לכללי השימוש המקובלים באינטרנט או העלול לגרום נזק או לפגוע במשתמשי אינטרנט בכלל, ובמשתמשי האתרים בפרט;

כל תוכן שהגישה אליו חסומה באמצעות סיסמה וכיו"ב, ואינה מתאפשרת באופן חופשי לכל משתמשי האינטרנט;

 

אתרי חיילים מצייצים רשאים לסרב לפרסם, או למחוק לאלתר כל תוכן שמסרת לפרסום בכל עת שתמצא כי הפרת תנאי שימוש אלה או שעשית מעשה או מחדל הפוגע או עלול לפגוע בשירותים הניתנים באתרים, במשתמשיהם, או מי מטעמם. בנוסף, האתרים יהיו רשאים במקרה זה למנוע מהגולש ו/או מהמשתמש פרסום תכנים נוספים באתר ו/או בעמודים הקשורים אליו. הוראות סעיף זה מוסיפות על זכויות האתרים לפי כל דין.

 

החליטו אתרי חיילים מצייצים לפרסם תוכן שמסרת - יהיו רשאים לערוך כל תוכן כזה, לפי שיקול דעתם המוחלט ובכלל זה לקצרו.

 

התכנים שהגולש ימסור לפרסום באתר יהיו חשופים לכל משתמשי האתרים בפרט והאינטרנט בכלל. על הגולש ו/או המשתמש לנהוג בתבונה ובזהירות במסירת פרטים אישיים (כדוגמת כתובת או מספר טלפון) וכן בתגובות ובפניות שיתקבלו באתרים בעקבות השימוש באתרים או פרסום איזה מפרטיו. 

 

האתרים מעודדים את הגולש ו/או המשתמש להתייחס בזהירות ובביקורתיות לתכנים שמתפרסמים באתרי חיילים מצייצים, ובכלל זה לתכנים שמפרסמים משתמשים באתרים. על הגולש ו/או המשתמש להתייחס לתכנים אלה בזהירות ובקפידה. התכנים אינם מתפרסמים מטעמו של האתר, ולפיכך האתרים אינם אחראים למהימנותם, אמינותם, דיוקם או שלמותם ואינם אחראים לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם. זכור תמיד כי תכנים כאלה אינם תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע מתאימים, כדוגמת עורכי דין, רופאים, בעלי מקצוע מוסמכים וכיו"ב, במקום שהתייעצות כזאת נדרשת.

מדיניות פרטיות

א. הקדמה

1. הפרטיות של המבקרים באתר שלנו חשובה לנו מאוד, ואנחנו מחויבים לשמירה עליה. המדיניות הזו מסבירה מה נעשה עם הפרטים האישיים שלכם.

2. ההסכמה לשימוש שלנו בעוגיות בהתאם לתנאים של מדיניות זו בזמן הביקור הראשון באתר שלנו, מאפשרת לנו להשתמש בעוגיות בכל פעם שאתם מבקרים באתר.

ב. קרדיט
המסמך הזה נוצר בעזרת תבנית של SEQ Legal (seqlegal.com) ושונתה על ידי Website Planet (www.websiteplanet.com)

ג. איסוף פרטים אישיים

ייתכן שהסוגים הבאים של פרטים אישיים ייאספו, יאוחסנו, ויעשה בהם שימוש:

 1. מידע על המחשב שלכם, כולל כתובת ה-IP שלכם, מיקומכם הגאוגרפי, סוג הדפדפן והגרסה שלו, ומערכת ההפעלה;
 2. מידע על הביקורים והשימוש שלכם באתר, כולל מקור ההפניה, אורך הביקור, צפיות בעמודים, ונתיבי המעבר שלכם באתר;
 3. מידע, כמו למשל כתובת הדואר האלקטרוני שלכם, שאתם מזינים בזמן ההרשמה לאתר שלנו;
 4. מידע שאתם מזינים בזמן יצירת פרופיל באתר שלנו—לדוגמה, השם שלכם, תמונות פרופיל, מגדר, יום הולדת, מצב מערכות יחסים, תחומי עניין ותחביבים, פרטי השכלה, ופרטי תעסוקה;
 5. מידע, כמו למשל השם וכתובת הדואר האלקטרוני שלכם, שאתם מזינים על מנת ליצור מנוי להודעות הדואר האלקטרוני ו/או הניוזלטר שלנו;
 6. המידע שאתם מזינים בזמן השימוש בשירותים באתר שלנו;
 7. מידע שנוצר בזמן השימוש באתר שלנו, כולל מתי, כמה, ובאילו נסיבות אתם משתמשים בו;
 8. מידע שקשור לכל דבר שאתם רוכשים, שירותים בהם אתם משתמשים, או העברות שאתם מבצעים באתר שלנו, הכולל את השם שלכם, הכתובת, מספר הטלפון, כתובת הדואר האלקטרוני, ופרטי כרטיס האשראי שלכם;
 9. מידע שאתם מפרסמים באתר שלנו בכוונה לפרסמו באינטרנט, שכולל את שם המשתמש שלכם, תמונות הפרופיל, ותוכן התגובות שלכם;
 10. מידע שנכלל במסרים שאתם שולחים לנו בדואר האלקטרוני או באמצעות האתר שלנו, כולל תוכן המסר והמטא-דאתה שלו;
 11. כל סוג אחר של פרטים אישיים שאתם שולחים אלינו.

לפני שתחשפו בפנינו את הפרטים האישיים של אדם אחר, עליכם לבקש את הסכמת האדם הזה גם עבור השיתוף וגם עבור העיבוד של אותם הפרטים האישיים לפי מדיניות זו

ד. שימוש בפרטים האישיים שלכם

בפרטים אישיים שנמסרו לנו דרך האתר שלנו ייעשה שימוש למטרות שצוינו במדיניות זו, או בעמודים הרלוונטיים שבאתר. ייתכן שנשתמש בפרטים האישיים שלכם למטרות הבאות:

 1. ניהול האתר והעסק שלנו;
 2. התאמה האישית של האתר עבורכם;
 3. לאפשר לכם להשתמש בשירותים הזמינים באתר שלנו;
 4. שליחה של סחורות שרכשתם דרך האתר;
 5. אספקה של שירותים שרכשתם דרך האתר;
 6. שליחה של הצהרות, חשבונות עסקה, ותזכורות תשלום אליכם, ואיסוף תשלומים מכם.
 7. לשלוח לכם הודעות מסחריות שאינן שיווקיות;
 8. לשלוח לכם התראות בדואר אלקטרוני שביקשתם באופן ספציפי;
 9. שליחה של הניוזלטר שלנו אליכם בדואר אלקטרוני, אם ביקשתם זאת (אתם יכולים להודיע לנו בכל עת שכבר אין לכם צורך בניוזלטר);
 10. שליחה של מסרים שיווקיים שקשורים לעסק שלנו והעסקים של חברות צד ג’ שנבחרו בקפידה שלדעתנו עשויות לעניין אתכם, בדואר או, במקרים שבהם הסכמתם לכך ספציפית, בדואר האלקטרוני, או באמצעות טכנולוגיות דומות (אתם יכולים ליידע אותנו בכל עת אם אתם כבר לא מעוניינים במסרים שיווקיים);
 11. אספקה של מידע סטטיסטי בנוגע למשתמשים שלנו לצד ג’ (אבל צד ג’ זה לא יוכל לזהות אף משתמש בודד לפי המידע);
 12. טיפול בבירורים ותלונות שהוגשו על ידכם או נוגעות אליכם וקשורות לאתר שלנו;
 13. לשמור על האתר שלנו מאובטח ולמנוע הונאה;
 14. אימות של היענות לתנאי השירות המכתיבים את אופן השימוש באתר (כולל ניטור של הודעות פרטיות שנשלחו דרך שירות ההודעות הפרטיות של האתר שלנו);
 15. ושימושים אחרים.

אם תמסרו לנו מידע אישי לפרסום באתר שלנו, אנחנו נפרסם את המידע ונשתמש בו בדרכים אחרות בהתאם לרישיון שתספקו לנו.

ניתן להשתמש בהגדרות הפרטיות שלכם כדי להגביל את הפרסום של המידע שלכם באתר שלנו, וניתן לשנות אותן בעזרת בקרות הפרטיות שבאתר.

אנחנו לא נספק את הפרטים האישיים שלכם ללא הסכמתכם לכל צד ג’ שהוא, לצורך השיווק הישיר שלו, או של כל צד ג’ אחר.

ה. חשיפת פרטים אישיים

אנחנו עשויים למסור את הפרטים האישיים שלכם לכל אחד מהעובדים, המנהלים, המבטחים, היועצים המקצועיים, הסוכנים, הספקים, או קבלני המשנה שלנו, במידה סבירה וכנדרש למטרות המצוינות במדיניות זו.

אנחנו עשויים למסור את הפרטים האישיים שלכם לכל חברה בקבוצת החברות שלנו (זה אומר כל חברות הבת שלנו, חברת הגג שלנו, וכל חברות הבת שלה) במידה סבירה וכנדרש למטרות המצוינות במדיניות זו.

אנחנו עשויים למסור את הפרטים האישיים שלכם:

 1. לפי מה שנדרש מאתנו על פי חוק;
 2. בהקשר של כל הליך משפטי קיים או עתידי;
 3. על מנת לבסס, להפעיל, או להגן על זכויותינו המשפטיות (כולל אספקה של מידע לאחרים למטרות מניעת הונאה והפחתה של סיכון אשראי);
 4. לרוכש (או הרוכש הפוטנציאלי) של כל עסק או רכוש שאנחנו רוכשים (או שוקלים לרכוש);
 5. ולכל אדם שאנחנו מאמינים במידה סבירה שעשוי לפנות לבית דין או לכל רשות מוסמכת לצורך מסירה של הפרטים האישיים בהם סביר לדעתנו שאותו בית דין או רשות יורה על מסירה של פרטים אישיים אלה.

למעט על פי הכתוב במדיניות זו, אנו לא נספק את הפרטים האישיים שלכם לצד ג’.

ו. העברות נתונים בינלאומיות

 1. ייתכן שמידע שאנחנו אוספים יאוחסן, יעובד, ויועבר בין כל אחת מהמדינות בהן אנו פועלים, על מנת לאפשר לנו להשתמש במידע בהתאם למדיניות זו.
 2. ייתכן שמידע שאנחנו אוספים יועבר למדינות הבאות, להן אין חוקי הגנת נתונים התואמים את אלה הפועלים באזור הכלכלי האירופי: ארצות הברית של אמריקה, רוסיה, יפן, סין, והודו.
 3. פרטים אישיים שאתם מפרסמים באתר שלנו או מוסרים לפרסום באתר שלנו עשויים להיות זמינים, באמצעות האינטרנט, מסביב לעולם. אנחנו לא יכולים למנוע את השימוש או השימוש לרעה במידע הזה בידי אחרים.
 4. אתם מביעים הסכמה להעברות הפרטים האישיים המתוארות בסעיף ו’ זה.

ז. שמירת פרטים אישיים

 1. סעיף ג’ זה מפרט את תהליך ומדיניות שמירת הנתונים שלנו, המתוכננים לעזור להבטיח שאנחנו נענים לחובות המשפטיות שלנו הנוגעות לשמירה ולמחיקה של פרטים אישיים.
 2. פרטים אישיים שאנחנו מעבדים עבור כל מטרה או מטרות, לא יישמרו יותר מכמה שנדרש עבור מטרה או מטרות אלה.
 3. על אף ההוראות האחרות בסעיף ז’, אנו נשמור מסמכים (כולל מסמכים אלקטרוניים) המכילים נתונים אישיים:
  1. לפי מה שנדרש מאתנו על פי חוק;
  2. אם לדעתנו המסמכים עשויים להיות רלוונטיים לכל הליך משפטי מתמשך או פוטנציאלי;
  3. על מנת לבסס, להפעיל, או להגן על זכויותינו המשפטיות (כולל אספקה של מידע לאחרים למטרות מניעת הונאה והפחתה של סיכון אשראי).

ח. אבטחת הפרטים האישיים שלכם

 1. אנחנו ננקוט משנה זהירות ארגוני וטכני סביר על מנת למנוע את האבדן, השימוש לרעה, או השינוי של הפרטים האישיים שלכם.
 2. אנחנו נאחסן את כל הפרטים האישיים שאתם מספקים בשרתים מאובטחים (המוגנים בסיסמא ובחומת אש).
 3. כל ההעברות הכספיות הממוחשבות שבוצעו דרך האתר שלנו יהיו מוגנות באמצעות טכנולוגיית הצפנה.
 4. אתם מכירים בכך שהשידור של מידע על פני האינטרנט אינו מאובטח מעצם היותו, ואנחנו ללא יכולים להבטיח שנתונים שנשלחים דרך האינטרנט יהיו מאובטחים.
 5. אתם אחראים על שמירת הסיסמא בה אתם משתמשים לקבלת גישה לאתר שלנו חסויה; אנחנו לא נבקש מכם את הסיסמא שלכם (למעט בזמן ההתחברות לאתר שלנו).

ט. תיקונים

אנחנו עשויים לעדכן מדיניות זו מעת לעת באמצעות פרסום של גרסה חדשה באתר שלנו. עליכם לבדוק את העמוד הזה מדי פעם על מנת לוודא שאתם מבינים כל שינוי שנעשה במדיניות זו. אנחנו עשויים להודיע לכם על שינויים במדיניות זו בהודעת דואר אלקטרוני או דרך מערכת ההודעות הפרטיות שבאתר שלנו.

י. הזכויות שלכם

אתם יכולים להורות לנו לספק לכם כל פרט מפרטיכם האישיים שאנו מחזיקים הנוגעים אליכם; אספקת פרטים אלה תהיה כפופה לתנאים הבאים:

 1. תשלום של עמלה עבור תכנות במידה ויהיה צורך
 2. אספקה של ראיות הולמות עבור הזהות שלכם 

אנחנו עשויים לסרב למסור פרטים אישיים שאתם מבקשים עד למידה המורשית על פי חוק.

אתם יכולים להורות לנו בכל עת לא לעבד את הפרטים האישיים שלכם לצורכי שיווק.

בפועל, בדרך כלל תבטאו הסכמה מראש לשימוש שלנו בפרטים האישיים שלכם למטרות שיווק, או שאנחנו נספק לכם אפשרות לבחור שלא יעשה בפרטים האישיים שלכם שימוש למטרות שיווקיות.


יא. אתרים צד ג’

האתר שלנו כולל קישורים חיצוניים, ופרטים על, אתרים צד ג’. אין לנו שליטה על, ואיננו אחראים על, מדיניות הפרטיות והנהלים של כל צד ג’.

יב. עדכון מידע

אני הודיעו לנו אם יש צורך לתקן או לעדכן את הפרטים האישיים שאנו מחזיקים עליכם.

יג. עוגיות

האתר שלנו משתמש בעוגיות. עוגייה היא קובץ המכיל מזהה (מחרוזת של אותיות ומספרים) שנשלח על ידי שרת אינטרנט לדפדפן אינטרנט ומאוחסן בדפדפן. אז, המזהה נשלח בחזרה לשרת בכל פעם שהדפדפן מבקש מהשרת להציג דף אינטרנט. עוגיות יכולות להיות או עוגיות “עיקשות” או עוגיות “פעולה” (session): עוגייה עיקשת תאוחסן בדפדפן שלכם ותישאר בתוקף עד תאריך התפוגה שנקבע לה, אלא אם תימחק על ידי המשתמש לפני תאריך התפוגה; עוגיית פעולה, מאידך, תפוג בסוף זמן הגלישה הנוכחי שלכם, כשתסגרו את הדפדפן. בדרך כלל עוגיות לא כוללות מידע שמזהה משתמשים אישית, אבל פרטים אישיים שאנחנו מאחסנים הנוגעים עליכם יכולים להיות מקושרים למידע המאוחסן והמתקבל מתוך עוגיות. 

 1. השמות של העוגיות בהן אנחנו משתמשים באתר שלנו, והמטרות לשמן הן בשימוש, מפורטות מטה:
  1. אנחנו משתמשים בשירותי Google Analytics ו-Adwords באתר שלנו בכדי לעקוב אחרי משתמשים בזמן השימוש שלהם באתר, לשפר את נוחות השימוש באתר, לנתח את השימוש באתר, למנוע הונאה ולשפר את האבטחה של האתר, להשתמש בפרסומות ממוקדות שעשויות לעניין במיוחד משתמשים מסוימים.
 2. רוב האתרים מאפשרים לכם לסרב לשימוש בעוגיות—למשל:
  1. באינטרנט אקספלורר (גרסה 10) אתם יכולים לחסום עוגיות בעזרת הגדרות עקיפת הטיפול בעוגיות הזמינות באמצעות לחיצה על “כלים,” “אפשרויות אינטרנט,” “פרטיות,” ואז “מתקדם”;
  2. בפיירפוקס (גרסה 24) אתם יכולים לחסום את כל העוגיות באמצעות לחיצה על “כלים,” “אפשרויות,” “פרטיות,” ובחירה של “השתמש בהגדרות מותאמות אישית עבור היסטוריה” מתוך התפריט הנפתח, ואז ביטול הזימון של “קבל עוגיות מאתרים”;
  3. ובכרום (גרסה 29), אתם יכולים לחסום את כל העוגיות באמצעות כניסה לתפריט “התאמה אישית ובקרה,” ואז ללחוץ על “הגדרות,” “הצג הגדרות מתקדמות,” ו-“הגדרות תוכן,” ואז לבחור באפשרות “חסום אתרים מהגדרה של נתונים” תחת הכותרת “עוגיות.”

לחסימה של כל העוגיות תהיה השפעה שלילית על נוחות השימוש של אתרים רבים. אם תחסמו עוגיות, לא תוכלו להשתמש בכל האפשרויות שבאתר שלנו.

 1. אתם יכולים למחוק עוגיות שכבר מאוחסנות במחשב שלכם—למשל:
  1. בדפדפן אינטרנט אקספלורר (גרסה 10), אתם צריכים למחוק קבצי עוגיות ידנית (תוכלו למצוא הוראות לכך בכתובת http://support.microsoft.com/kb/278835 );
  2. בפיירפוקס (גרסה 24), אתם יכולים למחוק עוגיות באמצעות לחיצה על “כלים,” “אפשרויות,” ו-“פרטיות”, ואז לבחור “השתמש בהגדרות מותאמות אישית עבור היסטוריה”, וללחוץ על “הצג עוגיות,” ואז “הסר את כל העוגיות”;
  3. ובכרום (גרסה 29), אתם יכולים למחוק את כל העוגיות באמצעות כניסה לתפריט “התאמה אישית ובקרה,” ואז ללחוץ על “הגדרות,” “הצג הגדרות מתקדמות,” ו-“נקה נתוני גלישה,” ואז לבחור באפשרות “מחק עוגיות ונתונים אחרים של אתרים ותוספים,” ולבסוף ללחוץ “נקה נתוני גלישה.”
 2. למחיקה של עוגיות תהיה השפעה שלילית על נוחות השימוש של אתרים רבים.
OK

התחברות

התחברות רגילה

שכחת סיסמה?לחץ כאן עדיין לא רשום?הירשם כאן

הרשמה לאתר

הרשמה רגילה

כבר רשום? התחבר כאן

הרשמה לאתר

הרשמה לאתר