מאבטחי מתקנים – הקשיים, הדיכאונות וחוסר הערכה

אלירן דורון 01.05.2021

השמועה היא שמאבטחי המתקנים הם החיילים עם הכי הרבה קומבינות בצה"ל. הקצינים לא מתעסקים איתם, הג'ובניקים מקנאים בהם והקרביים לרוב אפילו לא יודעים שהם קיימים. האם השירות כל כך ורוד כפי שהוא נשמע?
אלירן דורון 01.05.2021

כמעט כל חייל בצה"ל יודע שמאבטחי המתקנים הם החיילים עם הכי הרבה קומבינות בצה"ל: יציאות 5-9 או שבוע שבוע ואף קצין שלא מתעסק עמם בכלל. האם באמת הכל ורוד כפי שזה נשמע?

מהו התפקיד? מאבטחי המתקנים צריכים לבצע משימות אבטחה בבסיסים ובמתקנים השונים ברחבי המדינה. לרוב, עבודתם כוללת בדיקת היוצאים והנכנסים לבסיסים וסיורים סביב הבסיס, לרוב ניתן לזהות אותם על פי נשיאת הנשק והאפוד. היציאות של החיילים לרוב באות לידי ביטוי ב"שבוע, שבוע" ולרבים מהם אפילו 5-9. החיילים, עוברים הכשרה של 4 שבועות ולאחר מכן משרתים שנה וחצי (בנות) ובנים ניגשים לאחר שנה וחצי לקיצור השירות.

דיכאונות, תחושת בדידות וחוסר הערכה ופגישות תכופות אצל הקב"ן

מצד אחד, הכל נראה ורוד מבחוץ, חיילים רבים מקנאים בתנאי השירות הנוחים ובקיצור השירות של מרבית החיילים המשרתים כמאבטחי מתקנים. בנוסף, כמעט כל לוחם או חייל המשרת בבסיס סגור מחשב "כמה כסף הוא היה יכל לחסוך אילו היה משרת כמאבטח מתקנים" אך בשיחות עם חלקם, ניתן להבין שלא הכל כל כך ורוד.

אחוז גבוה מהחיילים המשרתים כמאבטחי מתקנים (ובמיוחד אלה המשרתים במתקנים רחוקים ומבודדים) פונים לקב"ן. רבים מהם סובלים מירידה בביטחון העצמי וחוסר הערכה, וחלקם בטענה שהם בודדים במיוחד וסובלים מדיכאונות וחרדות כאשר הם בבסיס. חיילים רבים המשרתים כמאבטחי מתקנים מתחילים לנטול כדורים נוגדי דיכאון וחרדות בכדי לסיים את השירות הצבאי שלהם בכבוד. בנוסף קיימת שמועה האומרת כי אחוז ההתאבדות בקרב מאבטחי מתקנים - גבוה משמעותית מהממוצע הצה"לי, אך הדבר אינו אומת מעולם ע"י גורם צה"לי רשמי.

מה מספרים חיילים המשרתים בתפקיד?

נ', חייל שמשרת כמאבטח מתקנים, סיפר: "כולם חושבים שאנחנו מנסים להתחמק משירות צבאי מלא, אך מרבית החיילים המשרתים כמאבטחי מתקנים סובלים מבעיות כאלו ואחרות, חלקם בעיות רפואיות, חלקם חברתיות, חלקם בעיות משמעת ועוד. במהלך השירות אנו בודדים מאד, אין לנו את ה"חבר'ה" של הצבא ואנחנו לא יודעים בדיוק מהו שירות צבאי - אנו נמצאים בבועה שמנותקת מכל שאר הצבא. כל אחד שמסתכל עלינו ישר צוחק עלינו ורבים מסתכלים עלינו בזלזול ובחוסר הערכה. אנו משרתים שירות מלא, שומרים עליכם ורואיים להערכה כמו כל חייל".

אביבה, חיילת שמשרתת כמאבטחת מתקנים, סיפרה: "את מתעוררת כל יום באותה השעה לאותה העמדה, לאותו התפקיד, לאותן הצעקות בכל בוקר "כי מי את שתעכבי אותי?". לאותו חוסר הערכה ואוזן קשבת "כי מי אני שאני אתלונן בת"ש כזה?"לאותן תלונות למפקדת כי אני "לא עושה את התפקיד טוב", הדבר היחיד שמשתנה זה מזג האוויר. אני לא מתביישת לספר שבתור מאבטחת גם אני הייתי מטופלת אצל הקב"ן ולא כי רציתי לצאת על נפשי. סה"כ רציתי מישהו שיקשיב לי, שהוא לא בצד שלי ולא של המערכת הצבאית, אחד שאומר לך דוגרי מה הוא חושב. בתור מאבטחת מתקנים לשעבר אני לא באה להתבכיין, שלא תראו את זה ככה. אני בסה"כ רוצה שאנשים שמזלזלים ינסו להבין את הצד שלנו כי לא כל מה שנראה "נוצץ" - באמת כזה. אז עשיתי שבוע שבוע ושירות של שנה וחצי, אז? הכבוד והאכפתיות הרבה יותר חשובים בעיניי."

האם הייתם מתחלפים איתם?

אולי יעניין אותך גם

חם באתר

תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי שימוש

שלח
17

קודם כל כנראה הכותבת לא שמעה על עוקץ

עוקץ 02/08/2020 07:08
עוקץ זה הכלב אתה ואלוהים ובטח שהייתי מחליף שנתיים שירות ולעשות 4 8 של שבוע שבוע תנאי שירות הרבה יותר טובים ממה שאני עושה עכשיו.
8 8 בסטטיות במקרה הטוב באיוש...
16

תפקידים בודדים

נאור 01/08/2020 09:24
ממה שאני רואה בתגובות אפילו לוחמי שייטת ומסתערבים לא נפגעים ככה אוי אוי
אז עשית את אותו דבר יום יום והיית לבד שאפו סליחה שאני יורד על השפעות התפקיד אבל יש אנשים שסובלים הרבה יותר ואתם לא מודעים לזה בכלל
15

תפקידים בודדים

ג 24/03/2018 10:18
תפקידים כאלה שיש בהם המון לבד פוגעים בחייל או בחיילת! מי שלא היה בתפקיד שכזה לא יכול להבין..
14

מאבטח מתקנים

גל 18/02/2018 22:45
אמנם אני בתפקיד הזה רק חצי שנה אבל חברים.. זה תפקיד נורא שורט ומאוד משפיע על התת מודעות. אנו עושים את אותו הדבר כל יום במשך שבוע , מקווה שימצאו פתרון לזה.
אני מאבטח אך ורק בשביל לקבל את הקצרש בגלל הדפוק אחרת לא הייתי מעז להתקרב לזה.
13

מאבטחת מתקנים

ייי 01/09/2017 07:46
אני עוד שנייה משתחררת חצי שנה לפני שהתגייסתי היה לי כנס מלשבים ששם אמרו שיהיה לי הכי כיף ובבסיס הכי מטופח מלשבית מה אני מבינה בזה הגעתי לבסיס הבנתי שזה חרא של מקום הקצינים והנגדים הם תמיד יעשו הכל שתיכנס למשפטים או לכלא אף אחד לא מבין אותך פגישות אצל קבן זה ממש רצוי השאלה מתי יקבעו לך תור או עם יזכרט בכלל שאתה קיים חוץ מהשמירות התש של השבוע שבוע ממש אבל ממש זה לא תש אתה מסיים את השבוע שלך ואתה מגיע הביתה אין לך כוח אפילו לדבר עם ההורים מרוב השביזות אז כל מי שחשב שזה כיף זה ממש לא
12

מאבטח בסדיר

אייל 25/03/2017 21:55
תפקיד שוחק מוריד מצב רוח אני משרת בתפקיד עכשיו ורק סובל השנתיים מנחמות אבל לא על הנזק הנפשי
11

מ

יוסף 28/02/2017 20:57
היי רציתי לדעת מידע עדכני מאבטחי מתקנים עושים מיולואים או לא לי אמרו שלא אבל אני לא יודע מישהו יודע דחוףףף
10

תפקיד שוחק ומתיש

בן 12/11/2016 21:09
שגב רוצה כיף שאתה לוחם? אני רוצה לראות אותך עושה שג שבוע שלם 4/8 עם חברה שרובם ברמה לא הכי גבוהה והמוטיבציה ששוררת בכללי היא אנטי צבא כל שבוע בתפקיד זה הישרדות עם קצינים שרוצים לדפוק אותך ומחפשים אותך על קטנות לפחות ללוחמים יש גיוון פעילויות מבצעים משנים קו לא כל הזמן באותו חור לא מאחל לאף אחד כזה שירות רע
9

אבטחת מתקנים

מאבטח לשעבר 12/11/2016 12:13
זה תקן שצריך להוריד מצהל, שנתיים שירות + שנה שיקום !!
נפשית אי אפשר לשים ילד צעיר ושמח על גדר לבד כל הלילה לילות שלמים.
משהו קורה שם עם הלבד שלך הזה.. לטווח הארוך.. ועם האבטלה..
מאילא זה היה להיות לבד ולטפל בכלבים...או להיות לבד ולצבוע את הגדר... וגם זה לא הכי מומלץ כי חשוב שיהיה בן שיחה בזמן העבודה, ובכלל אם נוסיף את העניין של האבטלה וקיבלנו ניוון שרירים ונכות ריגשית מתפתחת.
כשהם יורדים מהשמירה בשתיים בלילה או בשש בבוקר רובם יורדים להסתגר ולהתבודד בחדר או צורכים אלכוהול וסמים, אין עניין של שיחות בריאות לאחר השמירה. ואם נוסיף את הרקע הסוציאלי הבעייתי של בדר"כ מי שמגיע להתגייס לשם אי אפשר להגיד שזה לא משפיע באיזושהיא צורה.
פלוס כמובן עניין הזלזול בהם בבסיס. והזלזול בהם באזרחות . פלוס העניין שבגלל שהם עושים שבוע - שבוע אז כל ריתוק (על כל טעות הכי קטנה שעשו במגדל שמירה) כל ריתוק כזה משאיר אותם אוטומטית 21 או 35 יום בבסיס , כי אחרי שהם מרותקים בשבוע החופש שלהם לבסיס - מתחיל להם שבוע שמירה חדש... וכך יוצא שהם רוב הזמן סוגרים יותר מלוחמים. עם בדידות. אבטלה. סמים . חוסר הערכה מאנשי הבסיס . ושירות בצוות עם אנשים שגם ככה הגיעו משכונות קשות .
לסיכום: עבודה בתפקידים אחרים לא הורגת..
לעומת זאת אבטלה ובדידות זה כבר לא בריא...
8

לא מומלץ

מאבטחי מתקנים 12/11/2016 11:32
תפקיד שוחק ומנוון, חושבים שזה קל לא לעשות כלום? -- הכי קשה !
7

שנתיים שירות+שנה שיקום

מאבטח לשעבר 12/11/2016 11:31
ללוחם מתחתיי... לפחות באזרחות: הציבור, החברים,המשפחה של בת הזוג, ומקומות עבודה מתייחסים אלייך ביראת כבוד
מאבטחי מתקנים זוכים לליגלוג והם לא פחוצ הלומים מכל רגעי הבדידות שחוו. אי אפשר לקחת ילד שמח ולשים אותו לבד מול גדר לילות שלמים ולצפות שהוא יעבור את זה חלק, מבחינה נפשית צריך לגלות חוזק כדי לעבור את התקופה הזו, ויחס חם מבבסיס ומהחברים לצוות בסוף השמירה.
בכל אופן תפקיד לא מומלץ בכלל, וקיצור השירות לא שווה את המאמץ
לסיכום : לכו לתפקידי עבודה בצבא, גם אם זה 3 שנים , במטבח או קרבי אבל תעבדו. אל תחפשו לשבת ולהתבטל במגדלי שמירה ולקצר את השירות כי זה מקצר לכם את המוח !
לסיכום: עבודה קשה זה בסדר ולא מתים מזה.
להפך יוצרים הרגלי עבודה ומוסר חזק לאזרחות לכל מיני משימות.
לעומת זאת חוסר עבודה ובדידות יכולים להיות מאוד לא בריאים
6

אני הייתי שם

מאבטח לשעבר 12/11/2016 02:53
אני הייתי שם, אותו מאבטח מתקנים, שומר באותם שעות באותה עמדה, מעל 3000 שעות שרפתי רק על לשבת בשער, ועוד 6000 שעות "מנוחה" בבסיס, שהיו לנו הקפצות יום יום..

חרא תפקיד, הבדידות הורגת, התנאים מתחת לכל ביקורת, יחס חרא מהמפקדים שרואים אותנו כ-"ניצבים" או שומרי ראש במקרה הטוב.
חושבים שעובדים אצלם, שהם מצפצפים שעה לפני שמגיעים לשער שחלילה לא יתעכבו עוד דקה ביציאה הביתה.
הסתדרות יום יומית עם 'קצין תורן' ו 'מפקד תורן' אחרים...
לרוב הבקשות שלנו נענות בשלילה, וואנחנו כל השירות אוכלים חרא והמפקדים דואגים להזכיר לנו שאנחנו משרתים רק שנתיים או לבנות שנה וחצי, "אז אין לנו מה להתבכיין"

בקיצור חבר'ה אני סיימתי שירות באבטחת מתקנים, היה קשה, אבל סיימתי כמו גדול, ולשאר מאבטחי המתקנים, אני יודע שזה נראה כמו נצח, הכל עובר בסוף תהיו חזקים, אתם גיבורים כמו כל חייל אחר!
5

פשוט פוסט בכייני ומיותר לגמרי

שגב 11/11/2016 18:28
אנשים שעושים שבוע שבוע, משרתים שירות מקוצר לעומת כל חייל אחר בצה״ל מתבכיינים על שמירות? מה עם תפקידים של לוחמים שנמצאים רוב השבוע במערב, פעמים רבות גם על ימי שבת, יוצאים 11-3 במקרה הטוב ו17-4 במקרה הרע, עוברים הכשרה מפרכת ובנוסף למארבים ושטח גם עושים שמירות, ש״ג ומטבח על בסיס קבוע. שלא נדבר על מקרה של מלחמה חס וחלילה שגוררת אחריה חיילים שמקריבים ומחרפים את נפשם בשדה הקרב.
לא רוצה שתשבחו או תרשמו עלינו פוסטים, פשוט כנסו לפאקינג פרופורציה אנשים..
4

עד מתי

כמה עוד 11/11/2016 18:01
עדיין מחכה לתגובה על מ.צ מעברים
3

Cool story bro

לוחם פצוע במיל' 11/11/2016 12:59
אם כל הכבוד למאבטחי מתקנים, הם עדיין לא לוחמים ולא עברו שיט שלוחמים עברו.
ברור לי שזה לא המקום שהם רצו להגיע אליו ואין להם יותר מדי ברירות אבל המערכת מתעלמת באופן מחפיר מנכי צה"ל, בייחוד הלומי הקרב.
זה קרב תודעתי שלוחמים מפסידים כי הפוקוס הוא על השוליים (או שנכי צה"ל השוליים, אני כבר לא יודע)
2

הכי קשה זה השעמום

גחלגג 11/11/2016 12:56
לא משנה אם אתה אוכל שטח חודש רצוף או בצוללת חודשים, מה שישבור את רוב האנשים זו תחושת השעמום והבדידות.
לעולם לא הייתי מתחלף עם מאבטח מתקנים.
1

צבא חרא

כל האמת 11/11/2016 11:29
כל הצבא מערכת אחת דפוקה שנהנת לטרטר חיילים

עוד במדור עולם החיילים

פורסמו היחידות המצטיינות לשנת 2020

השבוע הוכרזו היחידות המצטיינות הזוכות בפרס הרמטכ"ל לשנת 2020, שיוענק בטקס שיתקיים בחודש הבא. האם היחידה שלכם ברשימה?

חיפשנו ומצאנו: 3 תפקידים שאין סיכוי שאתם מכירים

לאורך השנים אנו במערכת "חיילים מצייצים" מעניקים לצעירים העומדים לפני גיוס, טעימה אודות התפקידים הרבים הקיימים בצה"ל. לארגון הרחב והמסואב היצע רחב של תפקידים, בין אם חלקם סטנדרטיים בתוך המסגרת צבאית, כשאחרים ניתן להגדיר כיוצאי דופן והזויים.

יחידת הרפאים המסתורית שאף אחד לא מכיר

ב-2019 הוקמה בצה"ל היחידה הרב-ממדית שזכתה לכינוי יחידת "רפאים". יחידה קרבית מובחרת הפועל תחת עוצבת "ברק" והקמתה הייתה כחלק מתוכנית "תנופה" – תוכנית שמטרתה להיערך ללחימה בשדה הקרב העתידי.

האם יש מש"קי ת"ש בצה"ל?

תפקיד מש"קית ת"ש מהווה את אחד מהתפקידים המזוהים יותר עם נשים מאשר גברים בצה"ל. מדובר על תפקיד המקביל לתפקיד של עובדת סוציאלית ויועצת בבתי הספר, כשבצה"ל רואים הכרח להכשיר גם גברים לאותו התפקיד.

עוד בחיילים מצייצים

האם יש מש"קי ת"ש בצה"ל?

תפקיד מש"קית ת"ש מהווה את אחד מהתפקידים המזוהים יותר עם נשים מאשר גברים בצה"ל. מדובר על תפקיד המקביל לתפקיד של עובדת סוציאלית ויועצת בבתי הספר, כשבצה"ל רואים הכרח להכשיר גם גברים לאותו התפקיד.

הכירו את נדב צדוק יאיר

בצה"ל ידעו תמיד לאורך השנים לעשות ניצול מיטיבי של כוח האדם שלו ידע נרחב בתחומים רבים עימו הגיעו לישראל. כך קרה גם עם נדב צדוק יאיר. דמות יוצאת דופן, בעלת סיפור חיים מעניין שצה"ל ומערכת הביטחון הישראלית שזורים בה גם כן.

4 השיטות הנפוצות ביותר להוצאת גימלים

כמעט כל חייל בצה"ל ביקר במרפאות "ביקור רופא" או אצל רופא היחידה כדי להוציא גימלים ולאפשר לעצמו לנוח בבית עוד מספר ימים. לעומת החיילים שביקרו פעמים בודדות במרפאות, יש את אלו שנוהגים לבקר אותן באופן קבוע בצאת השבת. בדקנו עבורכם מהן השיטות הנבחרות של החיילים להוציא גימלים..

חיפשנו ומצאנו: 3 תפקידים שאין סיכוי שאתם מכירים

לאורך השנים אנו במערכת "חיילים מצייצים" מעניקים לצעירים העומדים לפני גיוס, טעימה אודות התפקידים הרבים הקיימים בצה"ל. לארגון הרחב והמסואב היצע רחב של תפקידים, בין אם חלקם סטנדרטיים בתוך המסגרת צבאית, כשאחרים ניתן להגדיר כיוצאי דופן והזויים.

חם באתר

תקנון

הסכמה לתנאי השימוש: בכך שהנך ניגש ומשתמש באתרי האינטרנט idftweets.co.il (פורטל תוכן לחיילי צה"ל) ו - isoldier.co.il (מועדון ההטבות israeli soldier)  (להלן יקראו למען הנוחות האתרים/אתרי האיטנרנט או אתרי חיילים מצייצים) המנוהלים ע"י 'חיילים מצייצים מדיה בע"מ' (להלן: 'החברה') הינך מסכים להיות מחויב לתנאי השימוש שלהלן ולכל התנאים והתניות הכלולים ו/או מוזכרים בזה ולכל התנאים והתניות הנוספים המפורטים באתר אינטרנט זה, וכל התנאים הללו ייחשבו כאילו נתת להם הסכמתך. אם אינך מסכים לתנאים אלה, הנך מתבקש שלא להשתמש באתרים אלה. אם אינך מסכים לתנאים נוספים ספציפיים כלשהם שחלים על תוכן מסוים (כפי שהוא מוגדר להלן) או על עסקאות מיוחדות שמתבצעות דרך אתרי אינטרנט אלה, הנך מתבקש שלא להשתמש בחלקו של אתר האינטרנט המכיל תוכן כזה או שבאמצעותו אפשר לבצע אותן עסקאות, והנך מתבקש שלא להשתמש בתוכן כזה או לבצע עסקאות כאלה.

האתרים יהיו רשאים לשנות תנאי שימוש אלו מעת לעת. תנאי השימוש המעודכנים יהיו בתוקף ממועד פרסומם באתרי חיילים מצייצים. הנך מתבקש לבדוק בקביעות את תנאי השימוש המתפרסמים באתרי אינטרנט אלה על מנת לוודא שהינך מודע לכל התנאים החלים על השימוש באתרים אלה. כמו כן, תנאים ותניות ספציפיים עשויים לחול על תכנים, מוצרים, חומרים, שירותים או מידע ספציפיים הכלולים באתרי חיילים מצייצים או זמינים באמצעותו (להלן "תוכן") או על עסקאות המבוצעות באמצעות אתרים אלה. תנאים ספציפיים כגון אלה עשויים לבוא בנוסף לתנאי שימוש אלה או, אם וככל שהתוכן או הכוונה של תנאים ספציפיים אלה אינם עולים בקנה אחד עם התנאים הכלולים בתנאי שימוש אלו, תנאים ספציפיים אלה יבואו במקומם של תנאי שימוש אלו.

אתרי חיילים מצייצים שומרים לעצמם את הזכות לבצע שינויים או עדכונים המתייחסים לתוכן או לגופו של התוכן של אתרי האינטרנט או לפורמט של התוכן בכל עת ללא הודעה מראש. האתרים שומרים לעצמם את הזכות לבטל או להגביל את הגישה לאתרי האינטרנט מכל סיבה שהיא על פי שיקול דעתו הבלעדי.

אין לקשר לאתר תכנים פורנוגראפיים, תכנים המעודדים לגזענות או להפליה פסולה, או המנוגדים לחוק, או שפרסומם מנוגד לחוק או המעודדים פעילות המנוגדת לחוק.

הגולש רשאי להשתמש באתרים למטרות פרטיות ואישיות בלבד. אין להעתיק ולהשתמש, או לאפשר לאחרים להשתמש, בכל דרך אחרת בתכנים מתוך האתרים, לרבות באתרי אינטרנט אחרים, בפרסומים אלקטרוניים, בפרסומי דפוס וכיו"ב, לכל מטרה, בין מסחרית ובין שאינה מסחרית, שאיננה לצורך שימוש אישי ופרטי.

אתרי חיילים מצייצים לא יישאו בכל אחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה מכל קישור לתכנים באתר ומכל הצגה או פרסום של תכנים כאמור בכל דרך אחרת. הגולש נושא באחריות המלאה והבלעדית לכל קישור, הצגה או פרסום של התכנים, שנעשו על ידו ומתחייב לשפות את האתר בגין כל נזק שייגרם כתוצאה מכך.

כל התוכן מסופק "כמו שהוא" (AS IS) ו"כמו שהוא זמין" (AS AVAILABLE). אתרי חיילים מצייצים מצהירים בזאת במפורש כי אינם אחראים לכל הצהרה או התחייבות מכל סוג שהוא, מפורשות או מרומזות, לרבות אך לא רק התחייבות להתאמה למטרה מסוימת כלשהי, לאי הפרה של זכויות צדדים שלישיים, או  בקשר לפעילותו של אתרים אלה זה או לתוכנם.

האתרים אינם מתחייבים ואינם מצהירים הצהרה כלשהי באשר לבטיחותו של אתרי אינטרנט אלה. הגולש מאשר כי כל מידע שנשלח באמצעות האתר עשוי להגיע לצדדים שלישיים.

חיילים מצייצים מדיה בע"מ אינה מתחייבת לכך שאתרי האינטרנט או השרתים התומכים באתרי אינטרנט אלה או כל תקשורת אלקטרונית שנשלחה על ידי האתרים הינם נקיים מוירוסים או מגורמים מזיקים אחרים כלשהם.

 

בשום מקרה לא יהיו האתרים או עמודים הקשורים אליהם, אחראים לנזקים ישירים, עקיפים, תוצאתיים, עונשיים (לרבות אך לא רק, נזקים בגין אובדן עסקים, חוזים, הכנסה, נתונים, מידע או הפסקהבניהול עסקים) אשר נובעים כתוצאה ו/או בקשר עם השימוש ו/או העדר היכולת להשתמש באתרי אינטרנט אלה או בתוכן, אף אם האתרים היו מודעים לאפשרות קיומם של נזקים מסוג זה. כל תביעה הנוגעת ו/או הקשורה לאתרי אינטרנט אלה תוגש ותינתן עליה הודעה בכתב למנהלי האתר לא יאוחר מתום שנה אחת (1) ממועד היווצרות עילת התביעה.

 

אתרי חיילים מצייצים עשויים לספק קישורים לאתרי אינטרנט אחרים אשר אינם בשליטתו של האתר. האתרים לא יהיו אחראים בשום מקרה לתוכנם של אותם אתרי אינטרנט. אתרי חיילים מצייצים מספקים קישורים אלה רק לנוחותם של משתמשי אתרי אינטרנט אלה, והכללתו של קישור כלשהו לאתרי אינטרנט כלשהם  לא מהווה הסכמה של האתר לתוכנם של אתרי אינטרנט אלו.

 

כל חומר או מידע שיישלחו באמצעות ו/או בקשר עם אתרי אינטרנט אלה לרבות דרך לשנונית צור קשר, מייל, הודעות פרטיות ברשתות החברתיות, פנייה ישירה למנהלי האתרים (להלן "חומרים של המשתמש")  ייחשבו כאילו אינם סודיים ואין עליהם קניין, ויהיו כפופים לעקרונות מדיניות השמירה על פרטיות. האתרים יהיו רשאים להשתמש, על פי שיקול דעתם בחומרים של המשתמש, בכל מקום בעולם, ללא שיהיו מחוייבים בפיצוי כלשהו, וכשהם חופשיים מכל זכויות מוסריות, זכויות קניין רוחני ו/או זכויות קניין אחרות באותם חומרים של המשתמש או בקשר עמם..

 

אתרי חיילים מצייצים מעודדים את חופש הדיבור ואת קיומו של דיון פורה באתרים, תוך השתתפות פעילה של הגולש ושל יתר משתמשי האתרים בהם. יחד עם זאת, על מנת לאפשר את קיומו של שיח תרבותי וענייני ולמנוע ניצול לרעה של האפשרויות הפתוחות בפני הגולש להתבטא באתר, רשאי האתר לבדוק את התכנים הללו לפני פרסומם. בדיקות כאלה תעשינה אך ורק כדי לנסות למנוע פרסום דברי-נאצה, איומים, ביטויים של גסות רוח וכן תכנים שהם בלתי חוקיים על פניהם בלא צורך בהפעלת שיקול דעת משפטי.

 

עם זאת, האתרים אינם נושאים בכל אחריות לתכנים האלה, והאחריות הבלעדית להם ולכל תוצאה הנובעת מהם חלה על המשתמש ו/או הגולש שמסרם לפרסום. תכנים אלה אינם מבטאים את דעת האתרים או עמדתו ואין בפרסומם כל ערובה לתקפותם, אמינותם, דיוקם או חוקיותם.

 

על הגולש ו/או המשתמש חלה האחריות המלאה והבלעדית לכל תוצאה שתנבע מהפרסום באתרי חיילים מצייצים (לרבות בחשבונות הפייסבוק והאינסטגרם של האתרים) בעת שיגור או מסירת תכנים לפרסום. על הגולש ו/או המשתמש נאסר לפרסם באתר את התכנים הבאים:

 

כל תוכן הידוע לגולש ו/או למשתמש שהוא שקרי, מטעה או מסולף;

כל תוכן הפוגע בזכויות קנייניות של אחרים או מפר אותן - לרבות זכויות יוצרים וסימני מסחר;

כל תוכן פורנוגראפי או בעל אופי מיני בוטה;

כל תוכן הנוגע לקטינים ומזהה אותם, את פרטיהם האישיים או את מענם ודרכי ההתקשרות עימם;

כל תוכנת מחשב, קוד מחשב או יישום הכוללים נגיף-מחשב ("וירוס"), לרבות תוכנות-עוינות הידועות כסוס-טרויאני, תולעים (Worms), ואנדלים (Vandals), יישומים מזיקים (Malicious Applications) וכיו"ב;

סיסמאות, שמות משתמש ופרטים אחרים, המאפשרים שימוש בתוכנות מחשב, קבצים דיגיטאליים, אתרי אינטרנט או שירותים, הטעונים הרשמה או תשלום, בלא תשלום או הרשמה כאמור;

כל תוכן המהווה לשון הרע על אדם, או הפוגע בפרטיותו, או בשמו הטוב;

כל תוכן המזהה אישית אנשים אחרים, מבלי שנתנו את הסכמתם לפרסום זהותם;

כל תוכן בעל אופי או תוכן טורדני, מעליב, עוין, מאיים או גס רוח;

כל תוכן שיש בו, או הוא מעודד לגזענות, או אפליה פסולה על בסיס גזע, מוצא, צבע עור, עדה, לאומיות, דת, מין, עיסוק, נטייה מינית, מחלה, נכות גופנית או נפשית, אמונה, השקפה פוליטית, או מעמד חברתי-כלכלי.

כל תוכן המעודד ביצוע עבירה פלילית או עלול להוות בסיס לתביעה או אחריות אזרחית;

כל תוכן העלול להטעות צרכן;

כל תוכן בעל אופי פרסומי או מסחרי;

כל תוכן המנוגד לכללי השימוש המקובלים באינטרנט או העלול לגרום נזק או לפגוע במשתמשי אינטרנט בכלל, ובמשתמשי האתרים בפרט;

כל תוכן שהגישה אליו חסומה באמצעות סיסמה וכיו"ב, ואינה מתאפשרת באופן חופשי לכל משתמשי האינטרנט;

 

אתרי חיילים מצייצים רשאים לסרב לפרסם, או למחוק לאלתר כל תוכן שמסרת לפרסום בכל עת שתמצא כי הפרת תנאי שימוש אלה או שעשית מעשה או מחדל הפוגע או עלול לפגוע בשירותים הניתנים באתרים, במשתמשיהם, או מי מטעמם. בנוסף, האתרים יהיו רשאים במקרה זה למנוע מהגולש ו/או מהמשתמש פרסום תכנים נוספים באתר ו/או בעמודים הקשורים אליו. הוראות סעיף זה מוסיפות על זכויות האתרים לפי כל דין.

 

החליטו אתרי חיילים מצייצים לפרסם תוכן שמסרת - יהיו רשאים לערוך כל תוכן כזה, לפי שיקול דעתם המוחלט ובכלל זה לקצרו.

 

התכנים שהגולש ימסור לפרסום באתר יהיו חשופים לכל משתמשי האתרים בפרט והאינטרנט בכלל. על הגולש ו/או המשתמש לנהוג בתבונה ובזהירות במסירת פרטים אישיים (כדוגמת כתובת או מספר טלפון) וכן בתגובות ובפניות שיתקבלו באתרים בעקבות השימוש באתרים או פרסום איזה מפרטיו. 

 

האתרים מעודדים את הגולש ו/או המשתמש להתייחס בזהירות ובביקורתיות לתכנים שמתפרסמים באתרי חיילים מצייצים, ובכלל זה לתכנים שמפרסמים משתמשים באתרים. על הגולש ו/או המשתמש להתייחס לתכנים אלה בזהירות ובקפידה. התכנים אינם מתפרסמים מטעמו של האתר, ולפיכך האתרים אינם אחראים למהימנותם, אמינותם, דיוקם או שלמותם ואינם אחראים לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם. זכור תמיד כי תכנים כאלה אינם תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע מתאימים, כדוגמת עורכי דין, רופאים, בעלי מקצוע מוסמכים וכיו"ב, במקום שהתייעצות כזאת נדרשת.

OK

התחברות

התחברות רגילה

שכחת סיסמה?לחץ כאן עדיין לא רשום?הירשם כאן

הרשמה לאתר

הרשמה רגילה

כבר רשום? התחבר כאן

הרשמה לאתר

הרשמה לאתר