כל הדברים הטובים שקורים אחרי השחרור

מערכת חיילים מצייצים 25.01.2018

חוץ מהעובדה שלפחות עד המילואים לא תלבשו מדים, יש עוד הרבה דברים טובים שקורים מיד אחרי שמוסרים את כרטיס החוגר בבקו"ם. החל מהמיטה, דרך השמירות ועד התורנויות – הנה כמה דברים ששווה להחזיק מעמד בשבילם
מערכת חיילים מצייצים 25.01.2018

תקופת שירות חובה בצה"ל של 36 חודשים לגברים ו-24 חודשים לנשים שהתגייסו עד 30 במאי 2015 משנה לגמרי את הדרך שבה אנחנו מסתכלים על החיים. בתקופה הזו אנחנו מתרגלים לשגרה מסוימת שבכלל לא רלוונטית בעולם האמיתי, מה גם שאנשים שאנחנו לא מכירים מנחיתים עלינו פקודות מבלי שמישהו יחשוב לשלם לנו על זה.

אפילו קיצור תקופת השירות למתגייסים החל מ-1 ביוני 2015 ל-32 חודשים לגברים לא ממש משנה את זה, ולמרות שמשנת 2020 יקוצר השירות בחודשיים נוספים ויעמוד על 30 חודשים בלבד – החיים בצבא שונים לגמרי מאלו שבאזרחות.

חייל, שפר הופעתך – הגרסה של האזרחות

את ההבדלים בין האזרחות לצבא ניתן לראות מיד אחרי השחרור. לפי סקר על הרגלי הפנאי של החיילים המשוחררים משנת 2012, 56% העידו שהבילוי המועדף עליהם הוא יציאה להופעות, הצגות וסרטים.

האטרקציה המובילה בקרב חיילים משוחררים היא פארקי שעשועים עם 18% ואחריה אתר החרמון עם 12% והספארי ברמת גן עם 11%. זה אומר שחיילים משוחררים מנצלים את החודשים הראשונים באזרחות כדי לצאת לבלות, מבינים שיש להם חופש לעשות מה שהם רוצים ולא מתפשרים על שעות הפנאי שלהם.

עוד משהו טוב שקורה אחרי השחרור הוא שאפשר לטוס לחו"ל. הנושא של טיול גדול אחרי צבא משמש בפני עצמו אמצעי לשמירה על מורל גבוה גם במהלך השירות הצבאי, כמו שהעידו חיילים משוחררים מסקר שנערך בשנת 2014. לפי תוצאות הסקר, מעל 56% מהחיילים סיפרו שהחליטו לאן לטוס אחרי הצבא עוד כאשר לבשו מדים. כמו כן, סקר של משרד הביטחון גילה שאוסטרליה היא עדיין היעד המועדף על 30% מהחיילים המשוחררים ואחריה מדורגים אירופה עם 20% והמזרח הרחוק עם 12%.

העבודה האמיתית מתחילה עכשיו

חיילים צעירים, שהם למעשה כל החיילים בשירות סדיר, טועים לחשוב שיש להם עבודה. זה קורה בגלל שצה"ל משלם לחיילים משכורת ובעיקר בגלל שאנחנו פשוט מתרגלים לקום כל בוקר ולעשות את אותו דבר. מנגד, אחרי השחרור נבין בפעם הראשונה בחיים שלנו כאנשים בוגרים שעבודה היא בכלל משהו אחר לגמרי.

קודם כל, אחרי השחרור אנחנו יכולים להחליט במה לעבוד ורחמנא לצלן אפילו להחליף מקום עבודה.  לא צריך לפגוש מש"קית ת"ש, להוריד פרופיל ולהתייעץ עם קב"ן אם מחליטים שנמאס לנו מהבוס ואפשר לקום וללכת בכל רגע נתון. חוץ מזה, באזרחות אנחנו יכולים לעבוד ולהרוויח יותר כסף. זה דבר טוב מאוד למי שרוצה לשמור על עצמאות ולמי שנמאס לו לחיות כמו חייל תפרן.

לפי סקר מיוחד שערך משרד הביטחון בקרב חיילים משוחררים בסוף 2012, 40% הצהירו שהם יבחרו בעבודה מועדפת שתקנה להם מענק מיוחד. לעומת זאת, רק 15% סיפרו שהם רוצים להיות מלצרים. בין לבין השתחלה עבודה במוקדי שירות לרשימת המשרות המועדפות וחיילים משוחררים טענו שיבחרו בה בגלל הגמישות.

במילים אחרות, חיילים שמשתחררים מהצבא מבינים מהר מאוד שבחיים האמיתיים הם יכולים להרוויח כסף בלי לוותר על חיי חברה. עבודה במוקדי שירות קורצת להם כי היא נחשבת גמישה ומתגמלת, בעוד עבודה מועדפת מאפשרת להם להרוויח הרבה כסף ובמהירות. למרות שלפי אותו סקר 60% מהחיילים המשוחררים מתקשים למצוא עבודה, מעסיקים טוענים שמדובר באוכלוסייה מבוקשת מאוד. החיילים יוצאים מהצבא מלאי מוטיבציה ועוברים לפחות כמה חודשים עד שהם יוצאים לטיול הגדול.

מתי בפעם האחרונה ישנתם על מיטה מתקפלת?

השחרור מהצבא מגלה את האמת על הבועה הצבאית ובעת המעבר לאזרחות יש הרבה דברים שלמזלנו נשארים מאחור. הדוגמא הכי טובה לזה היא הרגלי השינה שלנו. בעוד בצבא אנחנו ישנים בתוך שק שינה או מקסימום על מיטה מתקפלת, מיטת מתכת או מיטת קומותיים, בבית החם והנעים של ההורים מחכות לנו מיטות זוגיות ברמה של בית מלון.

בנוסף, באזרחות אנחנו לא צריכים לקום באמצע הלילה לשמירות. אף אחד לא שומר על כלום באזרחות אלא אם כן הוא בוחר לעבוד כמאבטח, וכל מה שצריך לעשות בשביל למנוע גניבות הוא לנעול את הדלת. איך לא חשבו על זה קודם.

חיילים משוחררים עם נטייה לפסימיות ובעיקר קצינים שלא רוצים שההכשרה שלהם תרד לטמיון מתעקשים שגם באזרחות יש תורנויות. הם מסבירים שאין למשל הבדל בין לעשות כלים במטבח הצבאי והאזרחי, ושעדיף לעמוד למסדר באוהל מאשר לנקות דירת סטודנטים. חוץ מזה, מי שבוחר להתחתן בגיל צעיר חושב שמערכת יחסים זוגית היא בעצמה סוג של תורנות רס"ר וזה עוד לפני שמצטרף תינוק לחגיגה. כמובן שבכל דבר כזה יש מעט מן האמת, אך עדיין הפער בין האזרחות לצבא הוא פחות או יותר כמו המרחק בין האפסנאות לחנויות האופנה בעזריאלי.

אולי יעניין אותך גם

חם באתר

תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי שימוש

שלח

עוד במדור עולם החיילים

עוד בחיילים מצייצים

דמי אבטלה לחיילים משוחררים

המעבר מהמדים לאזרחי, עם השחרור, הוא תמיד מורכב. משוחררים טריים רבים מרגישים שהם "לא מוצאים את עצמם" ומתקשים למצוא עבודה, מה שמקשה עליהם לחסוך כספים לקראת הלימודים, המעבר למגורים עצמאיים, הטיול הגדול לחו"ל או כל מטרה אחרת.

המדריך המלא לבעיות רפואיות של לוחמים

לצד מגוון רחב של חוויות, חברים חדשים ותהליך התבגרות שחווים מרבית החיילים בצה"ל, מופיעות פתאום בעיות רפואיות ותקלות שונות שעד גיל 18 לא חשבנו שקיימות. מספר בעיות ש"צצות" רק בשירות הצבאי ודרכי הטיפול בכל אחת מהבעיות.

4 השיטות הנפוצות ביותר להוצאת גימלים

כמעט כל חייל בצה"ל ביקר במרפאות "ביקור רופא" או אצל רופא היחידה כדי להוציא גימלים ולאפשר לעצמו לנוח בבית עוד מספר ימים. לעומת החיילים שביקרו פעמים בודדות במרפאות, יש את אלו שנוהגים לבקר אותן באופן קבוע בצאת השבת. בדקנו עבורכם מהן השיטות הנבחרות של החיילים להוציא גימלים..

משכורת צבאית? כך תחסכו כסף

חיילים בשירות סדיר יכולים לחסוך ולדאוג לעתיד שלהם גם מהמשכורת הצבאית. איך עושים את זה בצורה נכונה, מה זה קשור לחשבון הבנק ומה צריך לדעת על הנושא? הנה כל התשובות

חם באתר

תקנון

הסכמה לתנאי השימוש: בכך שהנך ניגש ומשתמש באתרי האינטרנט idftweets.co.il (פורטל תוכן לחיילי צה"ל) ו - isoldier.co.il (מועדון ההטבות israeli soldier)  (להלן יקראו למען הנוחות האתרים/אתרי האיטנרנט או אתרי חיילים מצייצים) המנוהלים ע"י 'חיילים מצייצים מדיה בע"מ' (להלן: 'החברה') הינך מסכים להיות מחויב לתנאי השימוש שלהלן ולכל התנאים והתניות הכלולים ו/או מוזכרים בזה ולכל התנאים והתניות הנוספים המפורטים באתר אינטרנט זה, וכל התנאים הללו ייחשבו כאילו נתת להם הסכמתך. אם אינך מסכים לתנאים אלה, הנך מתבקש שלא להשתמש באתרים אלה. אם אינך מסכים לתנאים נוספים ספציפיים כלשהם שחלים על תוכן מסוים (כפי שהוא מוגדר להלן) או על עסקאות מיוחדות שמתבצעות דרך אתרי אינטרנט אלה, הנך מתבקש שלא להשתמש בחלקו של אתר האינטרנט המכיל תוכן כזה או שבאמצעותו אפשר לבצע אותן עסקאות, והנך מתבקש שלא להשתמש בתוכן כזה או לבצע עסקאות כאלה.

האתרים יהיו רשאים לשנות תנאי שימוש אלו מעת לעת. תנאי השימוש המעודכנים יהיו בתוקף ממועד פרסומם באתרי חיילים מצייצים. הנך מתבקש לבדוק בקביעות את תנאי השימוש המתפרסמים באתרי אינטרנט אלה על מנת לוודא שהינך מודע לכל התנאים החלים על השימוש באתרים אלה. כמו כן, תנאים ותניות ספציפיים עשויים לחול על תכנים, מוצרים, חומרים, שירותים או מידע ספציפיים הכלולים באתרי חיילים מצייצים או זמינים באמצעותו (להלן "תוכן") או על עסקאות המבוצעות באמצעות אתרים אלה. תנאים ספציפיים כגון אלה עשויים לבוא בנוסף לתנאי שימוש אלה או, אם וככל שהתוכן או הכוונה של תנאים ספציפיים אלה אינם עולים בקנה אחד עם התנאים הכלולים בתנאי שימוש אלו, תנאים ספציפיים אלה יבואו במקומם של תנאי שימוש אלו.

אתרי חיילים מצייצים שומרים לעצמם את הזכות לבצע שינויים או עדכונים המתייחסים לתוכן או לגופו של התוכן של אתרי האינטרנט או לפורמט של התוכן בכל עת ללא הודעה מראש. האתרים שומרים לעצמם את הזכות לבטל או להגביל את הגישה לאתרי האינטרנט מכל סיבה שהיא על פי שיקול דעתו הבלעדי.

אין לקשר לאתר תכנים פורנוגראפיים, תכנים המעודדים לגזענות או להפליה פסולה, או המנוגדים לחוק, או שפרסומם מנוגד לחוק או המעודדים פעילות המנוגדת לחוק.

הגולש רשאי להשתמש באתרים למטרות פרטיות ואישיות בלבד. אין להעתיק ולהשתמש, או לאפשר לאחרים להשתמש, בכל דרך אחרת בתכנים מתוך האתרים, לרבות באתרי אינטרנט אחרים, בפרסומים אלקטרוניים, בפרסומי דפוס וכיו"ב, לכל מטרה, בין מסחרית ובין שאינה מסחרית, שאיננה לצורך שימוש אישי ופרטי.

אתרי חיילים מצייצים לא יישאו בכל אחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה מכל קישור לתכנים באתר ומכל הצגה או פרסום של תכנים כאמור בכל דרך אחרת. הגולש נושא באחריות המלאה והבלעדית לכל קישור, הצגה או פרסום של התכנים, שנעשו על ידו ומתחייב לשפות את האתר בגין כל נזק שייגרם כתוצאה מכך.

כל התוכן מסופק "כמו שהוא" (AS IS) ו"כמו שהוא זמין" (AS AVAILABLE). אתרי חיילים מצייצים מצהירים בזאת במפורש כי אינם אחראים לכל הצהרה או התחייבות מכל סוג שהוא, מפורשות או מרומזות, לרבות אך לא רק התחייבות להתאמה למטרה מסוימת כלשהי, לאי הפרה של זכויות צדדים שלישיים, או  בקשר לפעילותו של אתרים אלה זה או לתוכנם.

האתרים אינם מתחייבים ואינם מצהירים הצהרה כלשהי באשר לבטיחותו של אתרי אינטרנט אלה. הגולש מאשר כי כל מידע שנשלח באמצעות האתר עשוי להגיע לצדדים שלישיים.

חיילים מצייצים מדיה בע"מ אינה מתחייבת לכך שאתרי האינטרנט או השרתים התומכים באתרי אינטרנט אלה או כל תקשורת אלקטרונית שנשלחה על ידי האתרים הינם נקיים מוירוסים או מגורמים מזיקים אחרים כלשהם.

 

בשום מקרה לא יהיו האתרים או עמודים הקשורים אליהם, אחראים לנזקים ישירים, עקיפים, תוצאתיים, עונשיים (לרבות אך לא רק, נזקים בגין אובדן עסקים, חוזים, הכנסה, נתונים, מידע או הפסקהבניהול עסקים) אשר נובעים כתוצאה ו/או בקשר עם השימוש ו/או העדר היכולת להשתמש באתרי אינטרנט אלה או בתוכן, אף אם האתרים היו מודעים לאפשרות קיומם של נזקים מסוג זה. כל תביעה הנוגעת ו/או הקשורה לאתרי אינטרנט אלה תוגש ותינתן עליה הודעה בכתב למנהלי האתר לא יאוחר מתום שנה אחת (1) ממועד היווצרות עילת התביעה.

 

אתרי חיילים מצייצים עשויים לספק קישורים לאתרי אינטרנט אחרים אשר אינם בשליטתו של האתר. האתרים לא יהיו אחראים בשום מקרה לתוכנם של אותם אתרי אינטרנט. אתרי חיילים מצייצים מספקים קישורים אלה רק לנוחותם של משתמשי אתרי אינטרנט אלה, והכללתו של קישור כלשהו לאתרי אינטרנט כלשהם  לא מהווה הסכמה של האתר לתוכנם של אתרי אינטרנט אלו.

 

כל חומר או מידע שיישלחו באמצעות ו/או בקשר עם אתרי אינטרנט אלה לרבות דרך לשנונית צור קשר, מייל, הודעות פרטיות ברשתות החברתיות, פנייה ישירה למנהלי האתרים (להלן "חומרים של המשתמש")  ייחשבו כאילו אינם סודיים ואין עליהם קניין, ויהיו כפופים לעקרונות מדיניות השמירה על פרטיות. האתרים יהיו רשאים להשתמש, על פי שיקול דעתם בחומרים של המשתמש, בכל מקום בעולם, ללא שיהיו מחוייבים בפיצוי כלשהו, וכשהם חופשיים מכל זכויות מוסריות, זכויות קניין רוחני ו/או זכויות קניין אחרות באותם חומרים של המשתמש או בקשר עמם..

 

אתרי חיילים מצייצים מעודדים את חופש הדיבור ואת קיומו של דיון פורה באתרים, תוך השתתפות פעילה של הגולש ושל יתר משתמשי האתרים בהם. יחד עם זאת, על מנת לאפשר את קיומו של שיח תרבותי וענייני ולמנוע ניצול לרעה של האפשרויות הפתוחות בפני הגולש להתבטא באתר, רשאי האתר לבדוק את התכנים הללו לפני פרסומם. בדיקות כאלה תעשינה אך ורק כדי לנסות למנוע פרסום דברי-נאצה, איומים, ביטויים של גסות רוח וכן תכנים שהם בלתי חוקיים על פניהם בלא צורך בהפעלת שיקול דעת משפטי.

 

עם זאת, האתרים אינם נושאים בכל אחריות לתכנים האלה, והאחריות הבלעדית להם ולכל תוצאה הנובעת מהם חלה על המשתמש ו/או הגולש שמסרם לפרסום. תכנים אלה אינם מבטאים את דעת האתרים או עמדתו ואין בפרסומם כל ערובה לתקפותם, אמינותם, דיוקם או חוקיותם.

 

על הגולש ו/או המשתמש חלה האחריות המלאה והבלעדית לכל תוצאה שתנבע מהפרסום באתרי חיילים מצייצים (לרבות בחשבונות הפייסבוק והאינסטגרם של האתרים) בעת שיגור או מסירת תכנים לפרסום. על הגולש ו/או המשתמש נאסר לפרסם באתר את התכנים הבאים:

 

כל תוכן הידוע לגולש ו/או למשתמש שהוא שקרי, מטעה או מסולף;

כל תוכן הפוגע בזכויות קנייניות של אחרים או מפר אותן - לרבות זכויות יוצרים וסימני מסחר;

כל תוכן פורנוגראפי או בעל אופי מיני בוטה;

כל תוכן הנוגע לקטינים ומזהה אותם, את פרטיהם האישיים או את מענם ודרכי ההתקשרות עימם;

כל תוכנת מחשב, קוד מחשב או יישום הכוללים נגיף-מחשב ("וירוס"), לרבות תוכנות-עוינות הידועות כסוס-טרויאני, תולעים (Worms), ואנדלים (Vandals), יישומים מזיקים (Malicious Applications) וכיו"ב;

סיסמאות, שמות משתמש ופרטים אחרים, המאפשרים שימוש בתוכנות מחשב, קבצים דיגיטאליים, אתרי אינטרנט או שירותים, הטעונים הרשמה או תשלום, בלא תשלום או הרשמה כאמור;

כל תוכן המהווה לשון הרע על אדם, או הפוגע בפרטיותו, או בשמו הטוב;

כל תוכן המזהה אישית אנשים אחרים, מבלי שנתנו את הסכמתם לפרסום זהותם;

כל תוכן בעל אופי או תוכן טורדני, מעליב, עוין, מאיים או גס רוח;

כל תוכן שיש בו, או הוא מעודד לגזענות, או אפליה פסולה על בסיס גזע, מוצא, צבע עור, עדה, לאומיות, דת, מין, עיסוק, נטייה מינית, מחלה, נכות גופנית או נפשית, אמונה, השקפה פוליטית, או מעמד חברתי-כלכלי.

כל תוכן המעודד ביצוע עבירה פלילית או עלול להוות בסיס לתביעה או אחריות אזרחית;

כל תוכן העלול להטעות צרכן;

כל תוכן בעל אופי פרסומי או מסחרי;

כל תוכן המנוגד לכללי השימוש המקובלים באינטרנט או העלול לגרום נזק או לפגוע במשתמשי אינטרנט בכלל, ובמשתמשי האתרים בפרט;

כל תוכן שהגישה אליו חסומה באמצעות סיסמה וכיו"ב, ואינה מתאפשרת באופן חופשי לכל משתמשי האינטרנט;

 

אתרי חיילים מצייצים רשאים לסרב לפרסם, או למחוק לאלתר כל תוכן שמסרת לפרסום בכל עת שתמצא כי הפרת תנאי שימוש אלה או שעשית מעשה או מחדל הפוגע או עלול לפגוע בשירותים הניתנים באתרים, במשתמשיהם, או מי מטעמם. בנוסף, האתרים יהיו רשאים במקרה זה למנוע מהגולש ו/או מהמשתמש פרסום תכנים נוספים באתר ו/או בעמודים הקשורים אליו. הוראות סעיף זה מוסיפות על זכויות האתרים לפי כל דין.

 

החליטו אתרי חיילים מצייצים לפרסם תוכן שמסרת - יהיו רשאים לערוך כל תוכן כזה, לפי שיקול דעתם המוחלט ובכלל זה לקצרו.

 

התכנים שהגולש ימסור לפרסום באתר יהיו חשופים לכל משתמשי האתרים בפרט והאינטרנט בכלל. על הגולש ו/או המשתמש לנהוג בתבונה ובזהירות במסירת פרטים אישיים (כדוגמת כתובת או מספר טלפון) וכן בתגובות ובפניות שיתקבלו באתרים בעקבות השימוש באתרים או פרסום איזה מפרטיו. 

 

האתרים מעודדים את הגולש ו/או המשתמש להתייחס בזהירות ובביקורתיות לתכנים שמתפרסמים באתרי חיילים מצייצים, ובכלל זה לתכנים שמפרסמים משתמשים באתרים. על הגולש ו/או המשתמש להתייחס לתכנים אלה בזהירות ובקפידה. התכנים אינם מתפרסמים מטעמו של האתר, ולפיכך האתרים אינם אחראים למהימנותם, אמינותם, דיוקם או שלמותם ואינם אחראים לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם. זכור תמיד כי תכנים כאלה אינם תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע מתאימים, כדוגמת עורכי דין, רופאים, בעלי מקצוע מוסמכים וכיו"ב, במקום שהתייעצות כזאת נדרשת.

OK

התחברות

התחברות רגילה

שכחת סיסמה?לחץ כאן עדיין לא רשום?הירשם כאן

הרשמה לאתר

הרשמה רגילה

כבר רשום? התחבר כאן

הרשמה לאתר

הרשמה לאתר