משתחררים וישר עוזבים את בית ההורים? כך תעשו זאת

מערכת חיילים מצייצים 25.01.2018

מסירת תעודת החוגר בבקו"ם היא בדרך כלל גם האות לעזיבת בית ההורים ותחילת החיפושים אחר דירה עצמאית. אבל איך עושים את זה בצורה נכונה ולמה חשוב לשים לב? הנה המדריך המלא
מערכת חיילים מצייצים 25.01.2018

הרבה צעירים שמשתחררים מצה"ל והיו רגילים במהלך השירות הצבאי לחזור לבית ההורים ממהרים לצאת לחיים עצמאיים. חלקם עושים זאת כדי לעבור לגור עם בן או בת הזוג, אחרים מחפשים את עצמם עם שותפים ויש כאלה שרוצים להרגיש עצמאות. עם זאת, בשנים האחרונות המשימה הזו הפכה להיות מורכבת יותר גם בגלל יוקר המחיה וגם בגלל התנהלות לא נכונה מצד החיילים המשוחררים בעצמם.

לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה משנת 2013, כ-272 אלף צעירים בגילאי 25-34 עדיין מתגוררים אצל הוריהם גם הרבה אחרי השחרור. גברים בגיל הזה מתגוררים עם ההורים בשיעורים גבוהים יותר מאשר נשים, ונכון לשנת 2014 התגוררו 34% מהגברים בני 25-34 אצל ההורים לעומת 18% מהנשים בלבד. המצב מעבר לים דומה ובארצות הברית ממשיכים 15% מבני 25-34 לגור אצל ההורים בעוד בבריטניה מעל רבע מהצעירים העובדים עושים את זה בגילאי 20-34.

השאלה היא איך בכל זאת אפשר לעזוב את הקן ומה לעשות כדי להימנע מהטעויות הנפוצות. מסתבר שזו משימה קשה מכפי לנהוג לחשוב, אבל ניתן בהחלט להתמודד איתה אם שמים לב לכמה נושאים בולטים.

עבודה והרגלי פנאי: שינויים בסגנון החיים

מסירת תעודת החוגר בבקו"ם בדרך כלל נותנת את האות לעזיבת בית ההורים, אבל עובר קצת זמן מהרגע שבו מתחילים לחפש דירה ועד שמבצעים את המעבר בפועל. בזמן הזה צריך לחשוב על נושאים כמו מציאת עבודה, מימון שכר הדירה והתאמת הרגלי הפנאי לסגנון החיים החדש.

הרבה חיילים משוחררים מוצאים את עצמם חוזרים לבית ההורים בגלל היערכות לא נכונה. הפתרון הוא לבצע את המעבר בהדרגתיות ולנסות להתחיל עבודה אחרי השחרור עוד במהלך המגורים בבית ההורים. כמו כן, יש לקחת בחשבון שאיפות לעתיד הקרוב והרחוק.

המון צעירים מחליטים למשל לעזוב את בית ההורים אבל אז הם מגלים שבא להם לטוס לחו"ל, בלי שיהיה מישהו שישלם בזמן הזה את שכר הדירה. כתוצאה מכך הם מוצאים את עצמם קרחים מכאן ומכאן ועם המון הוצאות חסרות תועלת. אותו דבר קורה עם חיילים משוחררים שעוברים לגור לבד בלי לחשוב כיצד יש ישפיע על הלימודים שלהם באקדמיה, על המוסד שאליו הם יוכלו להגיש מועמדות ועל חיי החברה שלהם.

ריהוט וציוד אישי: מה לוקחים מבית ההורים ועל מה עדיף לוותר?

גם להיבט הטכני של עזיבת בית ההורים ומעבר לדירה חדשה יש משמעות מסוימת. משתחררים צריכים לוודא שיש להם תנאים טובים בדירה שאליה הם עוברים ועליהם לדאוג לעצמם. כאן נכנס לתמונה עניין התקציב, כי לא מומלץ לבזבז את כל מענק השחרור על הובלה ורכישת רהיטים.

מצד שני, צריך לבדוק כיצד כל הוצאה שכרוכה במעבר תשפיע על איכות החיים של החייל המשוחרר בעתיד. אין טעם לדוגמא לסחוב את המיטה מבית ההורים ועדיף כבר לקנות חדר שינה שיכול לספק מענה לצרכים הצפויים בשנים הקרובות. כך גם ניתן להשאיר את המיטה הישנה כגיבוי בבית ההורים, או במידת הצורך לעבור עם המיטה החדשה לדירה אחרת בשכירות.

רצוי להשקיע כמה ימים בהכנת רשימה מסודרת ולהחליט מה לוקחים מבית ההורים ועל מה עדיף לוותר. סביר להניח שנרצה לקחת איתנו לפחות ארון בגדים אחד, שולחן מחשב ופינת אוכל לסלון או למטבח, אך במקרים כאלה צריך לבדוק האם הם מתאימים מבחינת מידות לבית החדש. בנוסף, מומלץ להתייעץ עם השותפים לעתיד או עם בני הזוג ולא לקבל החלטות לבד. כך מונעים מצב שבו משלמים הרבה כסף להובלה של מכשירי חשמל, רהיטים וציוד שבכלל לא מתאים לדירה שעל הפרק.

מה התאריך הנכון לעזוב?

תזמון הוא הכל בחיים, בעיקר בגילאי 20-22 וכאשר חיילים משוחררים מהצבא עוד לא מצאו מסלול לימודים וקריירה. מנגד, אין תאריך נכון לעזוב את הבית או מועד שמתאים לכולם, אבל יש כמה שיקולים שיכולים לעזור להכריע בסוגיה.

שירותי הובלות בקיץ יהיו יקרים יותר מאשר בחורף וגם סביר להניח שתתקשו למצוא דירה שכורה בתקופה הזו. נסו לתכנן את המעבר יחד עם תאריך השחרור המשוער, השאירו לעצמכם כמה שבועות פנויים במידה ותצטרכו גמישות ואל תתביישו להתייעץ עם חברים, קרובי משפחה או אחים גדולים. למרות שאתם אולי רוצים למהר ולעזוב את בית ההורים, יש סיטואציות שבהן ההחלטה הנכונה תהיה לעצור ולהמתין. כך ניתן לבדוק את הדברים לעומק ולא לעשות פעולות בלתי הפיכות.

זכרו שחוזה שכירות על דירה חדשה יחייב אתכם בדיוק כמו את הצד השני. קחו איתכם את אחד ההורים למעמד החתימה, ערבו עורך דין וודאו שהזכויות שלכם נשמרות במלואן. נסו ליהנות מהדרך ולא רק מהתוצאה ותתחילו את החיים באזרחות ברגל ימין. 

אולי יעניין אותך גם

חם באתר

תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי שימוש

שלח

עוד במדור עולם החיילים

עוד בחיילים מצייצים

דמי אבטלה לחיילים משוחררים

המעבר מהמדים לאזרחי, עם השחרור, הוא תמיד מורכב. משוחררים טריים רבים מרגישים שהם "לא מוצאים את עצמם" ומתקשים למצוא עבודה, מה שמקשה עליהם לחסוך כספים לקראת הלימודים, המעבר למגורים עצמאיים, הטיול הגדול לחו"ל או כל מטרה אחרת.

פורסמו הבסיסים הכי נגועים בצה"ל

בצה"ל מתמודדים גם הם עם הגל השני של הקורונה הפוקד את ישראל. נכון לתחילת אוקטובר 2020 נספרו כאלף נדבקים חדשים. הרמטכ"ל אביב כוכבי הוציא הוראה כי שחרור מהיחידות יהיה אך ורק באישור אלוף.

משכורת צבאית? כך תחסכו כסף

חיילים בשירות סדיר יכולים לחסוך ולדאוג לעתיד שלהם גם מהמשכורת הצבאית. איך עושים את זה בצורה נכונה, מה זה קשור לחשבון הבנק ומה צריך לדעת על הנושא? הנה כל התשובות

4 השיטות הנפוצות ביותר להוצאת גימלים

כמעט כל חייל בצה"ל ביקר במרפאות "ביקור רופא" או אצל רופא היחידה כדי להוציא גימלים ולאפשר לעצמו לנוח בבית עוד מספר ימים. לעומת החיילים שביקרו פעמים בודדות במרפאות, יש את אלו שנוהגים לבקר אותן באופן קבוע בצאת השבת. בדקנו עבורכם מהן השיטות הנבחרות של החיילים להוציא גימלים..

חם באתר

תקנון

הסכמה לתנאי השימוש: בכך שהנך ניגש ומשתמש באתרי האינטרנט idftweets.co.il (פורטל תוכן לחיילי צה"ל) ו - isoldier.co.il (מועדון ההטבות israeli soldier)  (להלן יקראו למען הנוחות האתרים/אתרי האיטנרנט או אתרי חיילים מצייצים) המנוהלים ע"י 'חיילים מצייצים מדיה בע"מ' (להלן: 'החברה') הינך מסכים להיות מחויב לתנאי השימוש שלהלן ולכל התנאים והתניות הכלולים ו/או מוזכרים בזה ולכל התנאים והתניות הנוספים המפורטים באתר אינטרנט זה, וכל התנאים הללו ייחשבו כאילו נתת להם הסכמתך. אם אינך מסכים לתנאים אלה, הנך מתבקש שלא להשתמש באתרים אלה. אם אינך מסכים לתנאים נוספים ספציפיים כלשהם שחלים על תוכן מסוים (כפי שהוא מוגדר להלן) או על עסקאות מיוחדות שמתבצעות דרך אתרי אינטרנט אלה, הנך מתבקש שלא להשתמש בחלקו של אתר האינטרנט המכיל תוכן כזה או שבאמצעותו אפשר לבצע אותן עסקאות, והנך מתבקש שלא להשתמש בתוכן כזה או לבצע עסקאות כאלה.

האתרים יהיו רשאים לשנות תנאי שימוש אלו מעת לעת. תנאי השימוש המעודכנים יהיו בתוקף ממועד פרסומם באתרי חיילים מצייצים. הנך מתבקש לבדוק בקביעות את תנאי השימוש המתפרסמים באתרי אינטרנט אלה על מנת לוודא שהינך מודע לכל התנאים החלים על השימוש באתרים אלה. כמו כן, תנאים ותניות ספציפיים עשויים לחול על תכנים, מוצרים, חומרים, שירותים או מידע ספציפיים הכלולים באתרי חיילים מצייצים או זמינים באמצעותו (להלן "תוכן") או על עסקאות המבוצעות באמצעות אתרים אלה. תנאים ספציפיים כגון אלה עשויים לבוא בנוסף לתנאי שימוש אלה או, אם וככל שהתוכן או הכוונה של תנאים ספציפיים אלה אינם עולים בקנה אחד עם התנאים הכלולים בתנאי שימוש אלו, תנאים ספציפיים אלה יבואו במקומם של תנאי שימוש אלו.

אתרי חיילים מצייצים שומרים לעצמם את הזכות לבצע שינויים או עדכונים המתייחסים לתוכן או לגופו של התוכן של אתרי האינטרנט או לפורמט של התוכן בכל עת ללא הודעה מראש. האתרים שומרים לעצמם את הזכות לבטל או להגביל את הגישה לאתרי האינטרנט מכל סיבה שהיא על פי שיקול דעתו הבלעדי.

אין לקשר לאתר תכנים פורנוגראפיים, תכנים המעודדים לגזענות או להפליה פסולה, או המנוגדים לחוק, או שפרסומם מנוגד לחוק או המעודדים פעילות המנוגדת לחוק.

הגולש רשאי להשתמש באתרים למטרות פרטיות ואישיות בלבד. אין להעתיק ולהשתמש, או לאפשר לאחרים להשתמש, בכל דרך אחרת בתכנים מתוך האתרים, לרבות באתרי אינטרנט אחרים, בפרסומים אלקטרוניים, בפרסומי דפוס וכיו"ב, לכל מטרה, בין מסחרית ובין שאינה מסחרית, שאיננה לצורך שימוש אישי ופרטי.

אתרי חיילים מצייצים לא יישאו בכל אחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה מכל קישור לתכנים באתר ומכל הצגה או פרסום של תכנים כאמור בכל דרך אחרת. הגולש נושא באחריות המלאה והבלעדית לכל קישור, הצגה או פרסום של התכנים, שנעשו על ידו ומתחייב לשפות את האתר בגין כל נזק שייגרם כתוצאה מכך.

כל התוכן מסופק "כמו שהוא" (AS IS) ו"כמו שהוא זמין" (AS AVAILABLE). אתרי חיילים מצייצים מצהירים בזאת במפורש כי אינם אחראים לכל הצהרה או התחייבות מכל סוג שהוא, מפורשות או מרומזות, לרבות אך לא רק התחייבות להתאמה למטרה מסוימת כלשהי, לאי הפרה של זכויות צדדים שלישיים, או  בקשר לפעילותו של אתרים אלה זה או לתוכנם.

האתרים אינם מתחייבים ואינם מצהירים הצהרה כלשהי באשר לבטיחותו של אתרי אינטרנט אלה. הגולש מאשר כי כל מידע שנשלח באמצעות האתר עשוי להגיע לצדדים שלישיים.

חיילים מצייצים מדיה בע"מ אינה מתחייבת לכך שאתרי האינטרנט או השרתים התומכים באתרי אינטרנט אלה או כל תקשורת אלקטרונית שנשלחה על ידי האתרים הינם נקיים מוירוסים או מגורמים מזיקים אחרים כלשהם.

 

בשום מקרה לא יהיו האתרים או עמודים הקשורים אליהם, אחראים לנזקים ישירים, עקיפים, תוצאתיים, עונשיים (לרבות אך לא רק, נזקים בגין אובדן עסקים, חוזים, הכנסה, נתונים, מידע או הפסקהבניהול עסקים) אשר נובעים כתוצאה ו/או בקשר עם השימוש ו/או העדר היכולת להשתמש באתרי אינטרנט אלה או בתוכן, אף אם האתרים היו מודעים לאפשרות קיומם של נזקים מסוג זה. כל תביעה הנוגעת ו/או הקשורה לאתרי אינטרנט אלה תוגש ותינתן עליה הודעה בכתב למנהלי האתר לא יאוחר מתום שנה אחת (1) ממועד היווצרות עילת התביעה.

 

אתרי חיילים מצייצים עשויים לספק קישורים לאתרי אינטרנט אחרים אשר אינם בשליטתו של האתר. האתרים לא יהיו אחראים בשום מקרה לתוכנם של אותם אתרי אינטרנט. אתרי חיילים מצייצים מספקים קישורים אלה רק לנוחותם של משתמשי אתרי אינטרנט אלה, והכללתו של קישור כלשהו לאתרי אינטרנט כלשהם  לא מהווה הסכמה של האתר לתוכנם של אתרי אינטרנט אלו.

 

כל חומר או מידע שיישלחו באמצעות ו/או בקשר עם אתרי אינטרנט אלה לרבות דרך לשנונית צור קשר, מייל, הודעות פרטיות ברשתות החברתיות, פנייה ישירה למנהלי האתרים (להלן "חומרים של המשתמש")  ייחשבו כאילו אינם סודיים ואין עליהם קניין, ויהיו כפופים לעקרונות מדיניות השמירה על פרטיות. האתרים יהיו רשאים להשתמש, על פי שיקול דעתם בחומרים של המשתמש, בכל מקום בעולם, ללא שיהיו מחוייבים בפיצוי כלשהו, וכשהם חופשיים מכל זכויות מוסריות, זכויות קניין רוחני ו/או זכויות קניין אחרות באותם חומרים של המשתמש או בקשר עמם..

 

אתרי חיילים מצייצים מעודדים את חופש הדיבור ואת קיומו של דיון פורה באתרים, תוך השתתפות פעילה של הגולש ושל יתר משתמשי האתרים בהם. יחד עם זאת, על מנת לאפשר את קיומו של שיח תרבותי וענייני ולמנוע ניצול לרעה של האפשרויות הפתוחות בפני הגולש להתבטא באתר, רשאי האתר לבדוק את התכנים הללו לפני פרסומם. בדיקות כאלה תעשינה אך ורק כדי לנסות למנוע פרסום דברי-נאצה, איומים, ביטויים של גסות רוח וכן תכנים שהם בלתי חוקיים על פניהם בלא צורך בהפעלת שיקול דעת משפטי.

 

עם זאת, האתרים אינם נושאים בכל אחריות לתכנים האלה, והאחריות הבלעדית להם ולכל תוצאה הנובעת מהם חלה על המשתמש ו/או הגולש שמסרם לפרסום. תכנים אלה אינם מבטאים את דעת האתרים או עמדתו ואין בפרסומם כל ערובה לתקפותם, אמינותם, דיוקם או חוקיותם.

 

על הגולש ו/או המשתמש חלה האחריות המלאה והבלעדית לכל תוצאה שתנבע מהפרסום באתרי חיילים מצייצים (לרבות בחשבונות הפייסבוק והאינסטגרם של האתרים) בעת שיגור או מסירת תכנים לפרסום. על הגולש ו/או המשתמש נאסר לפרסם באתר את התכנים הבאים:

 

כל תוכן הידוע לגולש ו/או למשתמש שהוא שקרי, מטעה או מסולף;

כל תוכן הפוגע בזכויות קנייניות של אחרים או מפר אותן - לרבות זכויות יוצרים וסימני מסחר;

כל תוכן פורנוגראפי או בעל אופי מיני בוטה;

כל תוכן הנוגע לקטינים ומזהה אותם, את פרטיהם האישיים או את מענם ודרכי ההתקשרות עימם;

כל תוכנת מחשב, קוד מחשב או יישום הכוללים נגיף-מחשב ("וירוס"), לרבות תוכנות-עוינות הידועות כסוס-טרויאני, תולעים (Worms), ואנדלים (Vandals), יישומים מזיקים (Malicious Applications) וכיו"ב;

סיסמאות, שמות משתמש ופרטים אחרים, המאפשרים שימוש בתוכנות מחשב, קבצים דיגיטאליים, אתרי אינטרנט או שירותים, הטעונים הרשמה או תשלום, בלא תשלום או הרשמה כאמור;

כל תוכן המהווה לשון הרע על אדם, או הפוגע בפרטיותו, או בשמו הטוב;

כל תוכן המזהה אישית אנשים אחרים, מבלי שנתנו את הסכמתם לפרסום זהותם;

כל תוכן בעל אופי או תוכן טורדני, מעליב, עוין, מאיים או גס רוח;

כל תוכן שיש בו, או הוא מעודד לגזענות, או אפליה פסולה על בסיס גזע, מוצא, צבע עור, עדה, לאומיות, דת, מין, עיסוק, נטייה מינית, מחלה, נכות גופנית או נפשית, אמונה, השקפה פוליטית, או מעמד חברתי-כלכלי.

כל תוכן המעודד ביצוע עבירה פלילית או עלול להוות בסיס לתביעה או אחריות אזרחית;

כל תוכן העלול להטעות צרכן;

כל תוכן בעל אופי פרסומי או מסחרי;

כל תוכן המנוגד לכללי השימוש המקובלים באינטרנט או העלול לגרום נזק או לפגוע במשתמשי אינטרנט בכלל, ובמשתמשי האתרים בפרט;

כל תוכן שהגישה אליו חסומה באמצעות סיסמה וכיו"ב, ואינה מתאפשרת באופן חופשי לכל משתמשי האינטרנט;

 

אתרי חיילים מצייצים רשאים לסרב לפרסם, או למחוק לאלתר כל תוכן שמסרת לפרסום בכל עת שתמצא כי הפרת תנאי שימוש אלה או שעשית מעשה או מחדל הפוגע או עלול לפגוע בשירותים הניתנים באתרים, במשתמשיהם, או מי מטעמם. בנוסף, האתרים יהיו רשאים במקרה זה למנוע מהגולש ו/או מהמשתמש פרסום תכנים נוספים באתר ו/או בעמודים הקשורים אליו. הוראות סעיף זה מוסיפות על זכויות האתרים לפי כל דין.

 

החליטו אתרי חיילים מצייצים לפרסם תוכן שמסרת - יהיו רשאים לערוך כל תוכן כזה, לפי שיקול דעתם המוחלט ובכלל זה לקצרו.

 

התכנים שהגולש ימסור לפרסום באתר יהיו חשופים לכל משתמשי האתרים בפרט והאינטרנט בכלל. על הגולש ו/או המשתמש לנהוג בתבונה ובזהירות במסירת פרטים אישיים (כדוגמת כתובת או מספר טלפון) וכן בתגובות ובפניות שיתקבלו באתרים בעקבות השימוש באתרים או פרסום איזה מפרטיו. 

 

האתרים מעודדים את הגולש ו/או המשתמש להתייחס בזהירות ובביקורתיות לתכנים שמתפרסמים באתרי חיילים מצייצים, ובכלל זה לתכנים שמפרסמים משתמשים באתרים. על הגולש ו/או המשתמש להתייחס לתכנים אלה בזהירות ובקפידה. התכנים אינם מתפרסמים מטעמו של האתר, ולפיכך האתרים אינם אחראים למהימנותם, אמינותם, דיוקם או שלמותם ואינם אחראים לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם. זכור תמיד כי תכנים כאלה אינם תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע מתאימים, כדוגמת עורכי דין, רופאים, בעלי מקצוע מוסמכים וכיו"ב, במקום שהתייעצות כזאת נדרשת.

OK

התחברות

התחברות רגילה

שכחת סיסמה?לחץ כאן עדיין לא רשום?הירשם כאן

הרשמה לאתר

הרשמה רגילה

כבר רשום? התחבר כאן

הרשמה לאתר

הרשמה לאתר