המתכון לניצחון: גוז'גוז'ה

אחרי שעברו מסכת שיפוצים לכלל חדרי האוכל שברשותם ושדרגו את התפריטים, לא הופתענו לגלות שהמנצחים הגדולים מבית יחידות העורף היו מצל"ח צריפין.

"בארוחת הצוהריים אצלנו יש מגוון שקשה למצוא במטבחים אחרים בצה"ל", מצהיר מנהל מערכות ההזנה במצל"ח, רס"ם אבישי מעודה, "בכל ארוחה אנחנו דואגים שיהיו לפחות שלושה סוגי בשר, שבעה סוגי סלטים, בר מאפים ובר לחמים. זה לא דבר קל לביצוע כשאתה מחזיק בשבעה חדרי אוכל, אבל זה מאמץ שמשתלם ברגע שאני רואה צלחת ריקה וחייל מחייך מהקצה השני של השולחן".
מצל"ח צריפין | אתר צה"ל

אחד הדברים שמייחדים את המטבח, הוא מנת הדגל שלו, שתוכלו למצוא על מגשי הכסף בחדרי האוכל לפחות פעם בשבוע. "זו מנה מהמטבח הבוכרי בשם 'גוז'גוז'ה' שכולם רק מחכים שאכין", מגלה רס"ם מעודה, "בכל פעם שהחיילים והחיילות רואים שהיא נמצאת בתפריט, התורים ליד העמדה מתחילים להתארך. זו הדוגמה הקלאסית לעבודה שאנחנו עושים כאן - למרות שזו מנה מסובכת להכנה, אנחנו עדיין נתעורר מוקדם, נשלוף את כלי המטבח ונכין 700 כאלה, כי אנחנו יודעים שזה מה שהחיילים אוהבים".

והתפיסה הזו בדיוק, הרצון ליצור דברים חדשים ולדחוף את עצמם מעבר לגבולות היכולת הקולינרית, הן הסיבות שכל אחד מהמטבחים הזוכים הגיע למקום הראשון. אך עם פרס או בלעדיו, אין ספק שהסועדים שמשרתים בבסיסים האלה הרוויחו. ומי יודע? אולי בשנה הבאה זה יהיה המטבח שלכם.