מדריך הכומתות של צה"ל

מערכת חיילים מצייצים 16.07.2019

סימן הזיהוי הבולט ביותר של חילות צה"ל השונות הן הכומתות. בשביל רבים הן מקור לגאווה, והלוחמים במסלולים השונים צועדים עשרות קילומטרים כדי לזכות לחבוש אותן.
מערכת חיילים מצייצים 16.07.2019

אתר צה"ל פירסם את המדרך המלא לכומתות צה"ליות - הכומתה למעשה מצביעה על השתייכות לחיל או לזרוע והיא חלק המדים של כל חייל. בצה"ל ישנן כיום 15 כומתות, חלקן שייכות לחילות ואחרות ליחידות וחטיבות.

את הכומתות נהוג ללבוש בטקסים ואירועים מיוחדים כגון בסיום טירונות, יום זיכרון, סיום קורס ועוד. על הכומתה נענדת אחת מ-22 סיכות הכומתה השונות, המייצגות את החיל או החטיבה אליהן שייך כל חייל.


ברוב צבאות העולם, על החיילים לנוע כשהכומתה ראשם, מלבד כשהם בתוך מבנה. כך גם הייתה הפקודה בצה"ל עד שביטל זאת סופית הרמטכ"ל דן שומרון וכך נהוג גם עד היום, פרט מבקורס הקצינים בבה"ד 1, בית הספר לטיסה בחצרים וקריית ההדרכה בנגב (עיר הבה"דים).

אז מה מסמלים צבעי הכומתות? מהי הכומתה החדשה ביותר? ומי בחר בעצמו את צבע הכומתה שלו? המדריך המלא:

חילות:

זית – טירונים והחיל הכללי

את הכומתה בצבע ירוק זית מכיר כל חייל מקרוב. זוהי למעשה הכומתה הראשונה שהוא מקבל עם גיוסו לצה"ל בשרשרת החיול ולכן הכומתה זכתה לכינוי "כומתת בקו"ם". 


זוהי למעשה הכומתה הנפוצה ביותר בצה"ל כי בנוסף לטירונים, כל חייל המשרת בחיל הכללי או בתפקיד הכפוף לחיל ללא צבע כומתה מוגדר, כמו במשרד הביטחון למשל, נושא כומתה זו גם הוא.כחול כהה – זרוע הים 

את צבע כומתת זרוע הים בחרו בהשראת צבע חיל הים המלכותי של בריטניה, הנחשב בימי נוכחות הבריטים בארץ ישראל לאחד החזקים בעולם. הצבע הכחול הכהה מייצג את הזיקה של הזרוע לים ולמצולות – מעל ומתחת למים. 


את הכומתה הכחולה הכהה מחליף לעיתים כובע החובלים הלבן יחד עם מדי הטקס הלבנים המפורסמים של הזרוע בטקסים ואירועים רשמיים כמו למשל בסיום קורס חובלים או ביום העצמאות.

 

ירוק כהה – חיל המודיעין ומשמר הגבול

על יצירת הכומתה החדשה החליט ראש אגף המודיעין לשעבר, רא"ל (במיל') אמנון-ליפקין שחק (ז"ל), שלימים גם הפך לרמטכ"ל. צבע הכומתה, ירוק כהה, נלקח מסמלי החיל אך נשאר עד היום ללא הסבר ספציפי. 

נוסף לחיל המודיעין, בכומתה מתהדרים גם לוחמי וחיילי משמר הגבול, שבמקרה שלהם צבע הכומתה מייצג גם את אזור פעילותם העיקרי – הקו הירוק.

 

שחור – חיל השריון ומערך מגל

הכומתה השחורה היא בין הכומתות הוותיקות ביותר ונמצאת בשימוש עוד מימי הקמתו של צה"ל. 


הצבע השחור נבחר ואומץ על ידי הצבא הבריטי דווקא מסיבות טכניות: חיילי השריון היו מתעסקים בשירותם עם מכונות, טנקים וכלי רכב ולכן על-מנת למנוע מראה של כתמי שמן מלוכלכים על הכומתה, נבחר צבע זה שיסתיר אותם בקלות. את הכומתה השחורה לובשים גם מפקדי מערך מגל האמון על הכשרת טירונים.

     

אפור כהה – זרוע האוויר והחלל

בניגוד לצבעים אחרים, שהתהוו במהלך שנות קיומו של צה"ל, ההחלטה על כומתה בצבע אפור כהה התקבלה מיד עם הקמתו של צה"ל בשנת 1948. 


את הכומתה נושאים כל חיילי זרוע האוויר והחלל, כמו למשל חיילי המערך הטכני ולוחמי ההגנה האווירית. לקצינים בזרוע ולטייסים קיים בנוסף לכומתה גם כובע מצחייה אותו נהוג לחבוש בטקסים ובאירועים רשמיים.אפור בהיר – חיל ההנדסה הקרבית

הצבע האפור הבהיר של החיל שגור בפי רבים גם ככסוף ומכאן המשפט הידוע על הלוחמים בחיל - "הכומתה מכסף, הלב מזהב". 


ההחלטה על ייצור כומתה ייחודית בצבעי החיל התקבלה ע"י קצין חיל ההנדסה הראשי בשנת 1983 על מנת להעצים את ייצוגו ואת גאוות היחידה. עד אז, השתמש חיל ההנדסה כמו חילות רבים אחרים בכומתה השחורה.צהוב בהיר – חיל האיסוף הקרבי

בשנת 2015, החליט הרמטכ"ל דאז, רא"ל (מיל') בנימין (בני) גנץ, על יצירת כומתה חדשה לחיל האיסוף הקרבי שנשא עד אז כומתה בצבע ירוק כהה כמו כומתת חיל המודיעין. 


בעבר חיל האיסוף הקרבי נקרא "חיל מודיעין שדה" ועל כן חלק את הכומתה הירוקה. הצבע הנוכחי, צהוב, נבחר משום שהוא דומה לצבע חול המיישם את עקרונות ההסוואה והקשר עם האדמה של החיל.כחול – חיל המשטרה הצבאית

בשל ימי שלטון המנדט הבריטי בארץ ישראל, אין זה מפתיע שכאשר הוחלט לייחד את החיל בכומתה משלו בשנת 1997, הצבע הנבחר היה כחול - בעקבות הכומתה האדומה-כחולה של שוטרי המשטרה הצבאית הבריטית.

צבעי החיל, כחול ואדום, הינם "ירושה" מצבעי המשטרה הצבאית הבריטית. כידוע, בימי המנדט הבריטי על ארץ ישראל נטמנו זרעי החיל. Red beret משמש כינוי למשטרה הצבאית בארצות רבות, כיוון ששוטרים צבאיים בכל אותן ארצות (ובהן בריטניה, שכאמור מצבאה ״נולד״ החיל) חובשים כובעים אדומים. כשהוחלט בשנת 1997 לייחד כומתה עבור המשרתים בחיל, הצבע האדום ירד מייד מהפרק כיוון שכבר היה שייך לצנחנים, וכך נותר הצבע הכחול.


בהתחלה אלו היו הצבעים המיועדים לכומתת החיל, אך בהמשך נפסל השימוש בצבע האדום בשל שייכותו לחטיבת הצנחנים. הצבעים כחול-אדום, שגם מופיעים בכל סמלי החיל, הם סימן ההיכר של המשטרה ברחבי העולם.

 

טורקיז – חיל התותחנים

חיילי חיל התותחנים נהגו לחבוש את הכומתה השחורה עוד מימי קום המדינה, עד שבשנת 2000, הוחלט על צבע חדש לחיל – צבע הטורקיז. הצבע נועד למסמל את השמיים והמרחב האווירי, בהם נמצא תחום פעילותו של חיל התותחנים. חידוש צבע הכומתה העניק לחיל וחייליו זהות חדשה, ייחודית וצבעונית וכתוצאה מכך גם עלו אחוזי הגיוס אליו.

           

כתום – פיקוד העורף

את יחידות החילוץ וההצלה ברחבי העולם מסמל הצבע הכתום ובהתאם לכך הוחלט שצבע הכומתה של חטיבת החילוץ והצלה של צה"ל יהיה זהה. הצבע הכתום מצוי גם בסמלו של הפיקוד, בסיכות, בדגלי ובתגי היחידה והוא איחד תחתיו את כלל חיילי הפיקוד בשנת 2000.טורקיז – אגף התקשוב וההגנה בסב"ר

כומתת אגף התקשוב וההגנה בסב"ר היא הצעירה מבין כומתות צה"ל. בשנת 2017, במסגרת התעצמות אגף התקשוב וההגנה בסב"ר (סייבר) והפיכתו למפקדה להפעלת כוח, התחדש האגף בשם, תג וכומתה חדשים.

"כומתה זו מסמלת את זהותנו - אנשי האגף - לוחמים נוכח פני אויב ומעצבים ביוזמה, חדשנות ומתוך הובלה מטכ"לית את המרחב הדיגיטלי של צה"ל", אמר ראש האגף, אלוף נדב פדן. "זוהי זהות אחת משותפת לכלל אנשינו העושים לילות כימים במאמץ התקשוב המבצעי, במערכה להגנה בסייבר, בבניין הכוח הדיגיטלי של צה"ל ובכלל משימות האגף".

 

חטיבות ויחידות:

חום – חטיבת גולני

רבים לא יודעים, אך מיום הקמתה ועד שנת 1976 נשאו חיילי חטיבת גולני כומתה בצבע ירוק זית, בדיוק כמו זו של החיל הכללי. באותה שנה, בחרו חיילי החטיבה את צבע הכומתה החדשה – הצבע החום המסמל את האדמה, הקרקע ושורשי העצים בדומה לסמל החטיבה המדגיש גם הוא את הקשר לאהבת והגנת הארץ.סגול – חטיבת גבעתי והגדס"ר המדברי

לאחר מלחמת לבנון הראשונה, בהחלטת הרמטכ"ל דאז, רא"ל (מיל') רפאל איתן, נקבע כי תוקם מחדש חטיבה שהתקיימה בימי מלחמת העצמאות – חטיבת גבעתי. מפקד החטיבה הראשון החליט שהחטיבה זקוקה לצבע ייחודי שיהיה מזוהה עמה. המח"ט הגיע לביתו עם דוגמאות שונות של צבעים וביקש מבנותיו לבחור צבע. לאחר-מכן העביר את מבחן הצבע גם בחטיבה.
 

בשני המבחנים הצבע הנבחר פה אחד היה סגול. החיילים מאוד אהבו את הכומתה החדשה שלהם ומאז דבקה בחטיבה הסיסמא "יחידת סגולה". נוסף לחטיבת גבעתי גם חיילי ולוחמי גדוד הסיור המדברי - הגדס"ר הבדואי, נושאים בגאווה את הכומתה הסגולה.

    

אדום – חטיבת הצנחנים, חטיבת הקומנדו וסיירת מטכ"ל

הצבע האדום של כומתת חטיבת הצנחנים נבחר בהתאם לצבע המייצג את מקביליהם בעולם ובעיקר בשל הנוכחות של חיילי האימפריה הבריטית בימי שלטון המנדט בארץ עד שנת 48', שצבעם היה אדום.

נוסף לחטיבת הצנחנים, יחידת עוקץ ויחידת סיירת מטכ"ל, הכומתה האדומה מייצגת את יחידות העילית הקרביות של צה"ל כמו יחידת דובדבן ומגלן מחטיבת הקומנדו החדשה שהוקמה.ירוק בהיר – חטיבת הנח"ל

ראשי התיבות של נח"ל הן נוער חלוצי לוחם ולכן אין זה מפתיע שהצבע שנבחר לחטיבה הוא הירוק הבהיר המסמל את החקלאות, הטבע וההתיישבות של החלוצים הציונים בארץ ישראל. 


את הכומתה קיבלה החטיבה בשנת 1988 וכיום פרט מנח"ל, את הכומתה נושאים גם גדוד קרקל וגדוד אריות הירדן – שניהם גדודים מעורבים המכילים לוחמות ולוחמים יחדיו במטרה לשלב נשים וגברים יחד במערך הלוחם.מנומר – חטיבת כפיר

זוהי למעשה הכומתה היחידה שאינה בעלת צבע אחיד. היא עוצבה במיוחד לאחר הקמתה של חטיבת כפיר בשנת 2005 ע"י מפקד החטיבה הראשון במטרה להעלות את מורל החיילים ותדמית החטיבה ואכן היום אחוזי הגיוס לחטיבת כפיר גבוהים במיוחד. 

צבעי הכומתה הם למעשה צבעי הסוואה קלאסיים – חום, ירוק וצהוב. נוסף לחטיבת כפיר, את הכומתה נושאים גם חיילי גדוד "נצח יהודה" שנקרא בעבר הנח"ל החרדי.

אולי יעניין אותך גם

חם באתר

תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי שימוש

שלח
1

תיקון

ענבר 20/07/2019 11:43
ירוק כהה זה גם חיל חינוך

עוד במדור עולם החיילים

עוד בחיילים מצייצים

תחרות הבישול שהכריעה - זה המטבח הכי טוב בצה"ל

אוהבים את משחקי השף? בצה"ל קיימו תחרות בישול בין מטבחים של 12 גדודים - התוצאה, מנות שלא מביישות מסעדות יוקרה.

4 השיטות הנפוצות ביותר להוצאת גימלים

כמעט כל חייל בצה"ל ביקר במרפאות "ביקור רופא" או אצל רופא היחידה כדי להוציא גימלים ולאפשר לעצמו לנוח בבית עוד מספר ימים. לעומת החיילים שביקרו פעמים בודדות במרפאות, יש את אלו שנוהגים לבקר אותן באופן קבוע בצאת השבת. בדקנו עבורכם מהן השיטות הנבחרות של החיילים להוציא גימלים..

משכורת צבאית? כך תחסכו כסף

חיילים בשירות סדיר יכולים לחסוך ולדאוג לעתיד שלהם גם מהמשכורת הצבאית. איך עושים את זה בצורה נכונה, מה זה קשור לחשבון הבנק ומה צריך לדעת על הנושא? הנה כל התשובות

מצאנו אותו: תפקיד הלוחמה עם התנאים הטובים בצה"ל

אין ספק שבשנים האחרונות ישנה עלייה בולטת ומובילה ברצונם של מתגייסים רבים להגיע ולשרת כלוחמים במשמר הגבול. טרור היחידים שהתפשט למרחבים רבים ביהודה ושומרון ואף במקומות רגישים והומי אדם בישראל הביא את אותם מתגייסים למוטיבציית שיא להגיע דווקא למסגרת לוחמת זו.

חם באתר

תקנון

הסכמה לתנאי השימוש: בכך שהנך ניגש ומשתמש באתרי האינטרנט idftweets.co.il (פורטל תוכן לחיילי צה"ל) ו - isoldier.co.il (מועדון ההטבות israeli soldier)  (להלן יקראו למען הנוחות האתרים/אתרי האיטנרנט או אתרי חיילים מצייצים) המנוהלים ע"י 'חיילים מצייצים מדיה בע"מ' (להלן: 'החברה') הינך מסכים להיות מחויב לתנאי השימוש שלהלן ולכל התנאים והתניות הכלולים ו/או מוזכרים בזה ולכל התנאים והתניות הנוספים המפורטים באתר אינטרנט זה, וכל התנאים הללו ייחשבו כאילו נתת להם הסכמתך. אם אינך מסכים לתנאים אלה, הנך מתבקש שלא להשתמש באתרים אלה. אם אינך מסכים לתנאים נוספים ספציפיים כלשהם שחלים על תוכן מסוים (כפי שהוא מוגדר להלן) או על עסקאות מיוחדות שמתבצעות דרך אתרי אינטרנט אלה, הנך מתבקש שלא להשתמש בחלקו של אתר האינטרנט המכיל תוכן כזה או שבאמצעותו אפשר לבצע אותן עסקאות, והנך מתבקש שלא להשתמש בתוכן כזה או לבצע עסקאות כאלה.

האתרים יהיו רשאים לשנות תנאי שימוש אלו מעת לעת. תנאי השימוש המעודכנים יהיו בתוקף ממועד פרסומם באתרי חיילים מצייצים. הנך מתבקש לבדוק בקביעות את תנאי השימוש המתפרסמים באתרי אינטרנט אלה על מנת לוודא שהינך מודע לכל התנאים החלים על השימוש באתרים אלה. כמו כן, תנאים ותניות ספציפיים עשויים לחול על תכנים, מוצרים, חומרים, שירותים או מידע ספציפיים הכלולים באתרי חיילים מצייצים או זמינים באמצעותו (להלן "תוכן") או על עסקאות המבוצעות באמצעות אתרים אלה. תנאים ספציפיים כגון אלה עשויים לבוא בנוסף לתנאי שימוש אלה או, אם וככל שהתוכן או הכוונה של תנאים ספציפיים אלה אינם עולים בקנה אחד עם התנאים הכלולים בתנאי שימוש אלו, תנאים ספציפיים אלה יבואו במקומם של תנאי שימוש אלו.

אתרי חיילים מצייצים שומרים לעצמם את הזכות לבצע שינויים או עדכונים המתייחסים לתוכן או לגופו של התוכן של אתרי האינטרנט או לפורמט של התוכן בכל עת ללא הודעה מראש. האתרים שומרים לעצמם את הזכות לבטל או להגביל את הגישה לאתרי האינטרנט מכל סיבה שהיא על פי שיקול דעתו הבלעדי.

אין לקשר לאתר תכנים פורנוגראפיים, תכנים המעודדים לגזענות או להפליה פסולה, או המנוגדים לחוק, או שפרסומם מנוגד לחוק או המעודדים פעילות המנוגדת לחוק.

הגולש רשאי להשתמש באתרים למטרות פרטיות ואישיות בלבד. אין להעתיק ולהשתמש, או לאפשר לאחרים להשתמש, בכל דרך אחרת בתכנים מתוך האתרים, לרבות באתרי אינטרנט אחרים, בפרסומים אלקטרוניים, בפרסומי דפוס וכיו"ב, לכל מטרה, בין מסחרית ובין שאינה מסחרית, שאיננה לצורך שימוש אישי ופרטי.

אתרי חיילים מצייצים לא יישאו בכל אחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה מכל קישור לתכנים באתר ומכל הצגה או פרסום של תכנים כאמור בכל דרך אחרת. הגולש נושא באחריות המלאה והבלעדית לכל קישור, הצגה או פרסום של התכנים, שנעשו על ידו ומתחייב לשפות את האתר בגין כל נזק שייגרם כתוצאה מכך.

כל התוכן מסופק "כמו שהוא" (AS IS) ו"כמו שהוא זמין" (AS AVAILABLE). אתרי חיילים מצייצים מצהירים בזאת במפורש כי אינם אחראים לכל הצהרה או התחייבות מכל סוג שהוא, מפורשות או מרומזות, לרבות אך לא רק התחייבות להתאמה למטרה מסוימת כלשהי, לאי הפרה של זכויות צדדים שלישיים, או  בקשר לפעילותו של אתרים אלה זה או לתוכנם.

האתרים אינם מתחייבים ואינם מצהירים הצהרה כלשהי באשר לבטיחותו של אתרי אינטרנט אלה. הגולש מאשר כי כל מידע שנשלח באמצעות האתר עשוי להגיע לצדדים שלישיים.

חיילים מצייצים מדיה בע"מ אינה מתחייבת לכך שאתרי האינטרנט או השרתים התומכים באתרי אינטרנט אלה או כל תקשורת אלקטרונית שנשלחה על ידי האתרים הינם נקיים מוירוסים או מגורמים מזיקים אחרים כלשהם.

 

בשום מקרה לא יהיו האתרים או עמודים הקשורים אליהם, אחראים לנזקים ישירים, עקיפים, תוצאתיים, עונשיים (לרבות אך לא רק, נזקים בגין אובדן עסקים, חוזים, הכנסה, נתונים, מידע או הפסקהבניהול עסקים) אשר נובעים כתוצאה ו/או בקשר עם השימוש ו/או העדר היכולת להשתמש באתרי אינטרנט אלה או בתוכן, אף אם האתרים היו מודעים לאפשרות קיומם של נזקים מסוג זה. כל תביעה הנוגעת ו/או הקשורה לאתרי אינטרנט אלה תוגש ותינתן עליה הודעה בכתב למנהלי האתר לא יאוחר מתום שנה אחת (1) ממועד היווצרות עילת התביעה.

 

אתרי חיילים מצייצים עשויים לספק קישורים לאתרי אינטרנט אחרים אשר אינם בשליטתו של האתר. האתרים לא יהיו אחראים בשום מקרה לתוכנם של אותם אתרי אינטרנט. אתרי חיילים מצייצים מספקים קישורים אלה רק לנוחותם של משתמשי אתרי אינטרנט אלה, והכללתו של קישור כלשהו לאתרי אינטרנט כלשהם  לא מהווה הסכמה של האתר לתוכנם של אתרי אינטרנט אלו.

 

כל חומר או מידע שיישלחו באמצעות ו/או בקשר עם אתרי אינטרנט אלה לרבות דרך לשנונית צור קשר, מייל, הודעות פרטיות ברשתות החברתיות, פנייה ישירה למנהלי האתרים (להלן "חומרים של המשתמש")  ייחשבו כאילו אינם סודיים ואין עליהם קניין, ויהיו כפופים לעקרונות מדיניות השמירה על פרטיות. האתרים יהיו רשאים להשתמש, על פי שיקול דעתם בחומרים של המשתמש, בכל מקום בעולם, ללא שיהיו מחוייבים בפיצוי כלשהו, וכשהם חופשיים מכל זכויות מוסריות, זכויות קניין רוחני ו/או זכויות קניין אחרות באותם חומרים של המשתמש או בקשר עמם..

 

אתרי חיילים מצייצים מעודדים את חופש הדיבור ואת קיומו של דיון פורה באתרים, תוך השתתפות פעילה של הגולש ושל יתר משתמשי האתרים בהם. יחד עם זאת, על מנת לאפשר את קיומו של שיח תרבותי וענייני ולמנוע ניצול לרעה של האפשרויות הפתוחות בפני הגולש להתבטא באתר, רשאי האתר לבדוק את התכנים הללו לפני פרסומם. בדיקות כאלה תעשינה אך ורק כדי לנסות למנוע פרסום דברי-נאצה, איומים, ביטויים של גסות רוח וכן תכנים שהם בלתי חוקיים על פניהם בלא צורך בהפעלת שיקול דעת משפטי.

 

עם זאת, האתרים אינם נושאים בכל אחריות לתכנים האלה, והאחריות הבלעדית להם ולכל תוצאה הנובעת מהם חלה על המשתמש ו/או הגולש שמסרם לפרסום. תכנים אלה אינם מבטאים את דעת האתרים או עמדתו ואין בפרסומם כל ערובה לתקפותם, אמינותם, דיוקם או חוקיותם.

 

על הגולש ו/או המשתמש חלה האחריות המלאה והבלעדית לכל תוצאה שתנבע מהפרסום באתרי חיילים מצייצים (לרבות בחשבונות הפייסבוק והאינסטגרם של האתרים) בעת שיגור או מסירת תכנים לפרסום. על הגולש ו/או המשתמש נאסר לפרסם באתר את התכנים הבאים:

 

כל תוכן הידוע לגולש ו/או למשתמש שהוא שקרי, מטעה או מסולף;

כל תוכן הפוגע בזכויות קנייניות של אחרים או מפר אותן - לרבות זכויות יוצרים וסימני מסחר;

כל תוכן פורנוגראפי או בעל אופי מיני בוטה;

כל תוכן הנוגע לקטינים ומזהה אותם, את פרטיהם האישיים או את מענם ודרכי ההתקשרות עימם;

כל תוכנת מחשב, קוד מחשב או יישום הכוללים נגיף-מחשב ("וירוס"), לרבות תוכנות-עוינות הידועות כסוס-טרויאני, תולעים (Worms), ואנדלים (Vandals), יישומים מזיקים (Malicious Applications) וכיו"ב;

סיסמאות, שמות משתמש ופרטים אחרים, המאפשרים שימוש בתוכנות מחשב, קבצים דיגיטאליים, אתרי אינטרנט או שירותים, הטעונים הרשמה או תשלום, בלא תשלום או הרשמה כאמור;

כל תוכן המהווה לשון הרע על אדם, או הפוגע בפרטיותו, או בשמו הטוב;

כל תוכן המזהה אישית אנשים אחרים, מבלי שנתנו את הסכמתם לפרסום זהותם;

כל תוכן בעל אופי או תוכן טורדני, מעליב, עוין, מאיים או גס רוח;

כל תוכן שיש בו, או הוא מעודד לגזענות, או אפליה פסולה על בסיס גזע, מוצא, צבע עור, עדה, לאומיות, דת, מין, עיסוק, נטייה מינית, מחלה, נכות גופנית או נפשית, אמונה, השקפה פוליטית, או מעמד חברתי-כלכלי.

כל תוכן המעודד ביצוע עבירה פלילית או עלול להוות בסיס לתביעה או אחריות אזרחית;

כל תוכן העלול להטעות צרכן;

כל תוכן בעל אופי פרסומי או מסחרי;

כל תוכן המנוגד לכללי השימוש המקובלים באינטרנט או העלול לגרום נזק או לפגוע במשתמשי אינטרנט בכלל, ובמשתמשי האתרים בפרט;

כל תוכן שהגישה אליו חסומה באמצעות סיסמה וכיו"ב, ואינה מתאפשרת באופן חופשי לכל משתמשי האינטרנט;

 

אתרי חיילים מצייצים רשאים לסרב לפרסם, או למחוק לאלתר כל תוכן שמסרת לפרסום בכל עת שתמצא כי הפרת תנאי שימוש אלה או שעשית מעשה או מחדל הפוגע או עלול לפגוע בשירותים הניתנים באתרים, במשתמשיהם, או מי מטעמם. בנוסף, האתרים יהיו רשאים במקרה זה למנוע מהגולש ו/או מהמשתמש פרסום תכנים נוספים באתר ו/או בעמודים הקשורים אליו. הוראות סעיף זה מוסיפות על זכויות האתרים לפי כל דין.

 

החליטו אתרי חיילים מצייצים לפרסם תוכן שמסרת - יהיו רשאים לערוך כל תוכן כזה, לפי שיקול דעתם המוחלט ובכלל זה לקצרו.

 

התכנים שהגולש ימסור לפרסום באתר יהיו חשופים לכל משתמשי האתרים בפרט והאינטרנט בכלל. על הגולש ו/או המשתמש לנהוג בתבונה ובזהירות במסירת פרטים אישיים (כדוגמת כתובת או מספר טלפון) וכן בתגובות ובפניות שיתקבלו באתרים בעקבות השימוש באתרים או פרסום איזה מפרטיו. 

 

האתרים מעודדים את הגולש ו/או המשתמש להתייחס בזהירות ובביקורתיות לתכנים שמתפרסמים באתרי חיילים מצייצים, ובכלל זה לתכנים שמפרסמים משתמשים באתרים. על הגולש ו/או המשתמש להתייחס לתכנים אלה בזהירות ובקפידה. התכנים אינם מתפרסמים מטעמו של האתר, ולפיכך האתרים אינם אחראים למהימנותם, אמינותם, דיוקם או שלמותם ואינם אחראים לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם. זכור תמיד כי תכנים כאלה אינם תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע מתאימים, כדוגמת עורכי דין, רופאים, בעלי מקצוע מוסמכים וכיו"ב, במקום שהתייעצות כזאת נדרשת.

OK

התחברות

התחברות רגילה

שכחת סיסמה?לחץ כאן עדיין לא רשום?הירשם כאן

הרשמה לאתר

הרשמה רגילה

כבר רשום? התחבר כאן

הרשמה לאתר

הרשמה לאתר