טיפים לבחירת קורס פסיכומטרי

מערכת חיילים מצייצים 25.07.2019

מזל טוב! החלטתם לעשות מעשה, ולהירשם לקורס הכנה לפסיכומטרי. עכשיו נשאלת השאלה – איך בוחרים קורס פסיכומטרי? זו החלטה כבדת-משקל ובעלת השלכות לא מבוטלות. ציון פסיכומטרי מהווה כיום סף כניסה למרבית תכניות הלימודים הגבוהים באוניברסיטאות ובמכללות, ולכן הכנה טובה עשויה להשפיע על הכיוון המקצועי שלכם בהמשך החיים.
מערכת חיילים מצייצים 25.07.2019

כיום קיימות בישראל חברות רבות, חדשות כוותיקות, שמציעות קורסי הכנה לבחינה הפסיכומטרית. המגוון הרחב שקיים, והאינפורמציה הסותרת שמגיעה ממקורות שונים, הופכים את הבחירה למסובכת ולעיתים מבלבלת. בסופו של דבר, בכל קורס תקבלו שיטות עבודה, תתרגלו שאלות מסוגים שונים, תלמדו מילים ותכירו את מבנה הבחינה הפסיכומטרית. השאלה היא מהם בכל זאת הפרמטרים שבהם הקורסים השונים נבדלים אלה מאלה, וכיצד בוחרים קורס פסיכומטרי שמתאים לכם. כדי שתוכלו לקבל את ההחלטה החשובה הזו בצורה מושכלת, ריכזנו עבורכם מספר טיפים ונקודות למחשבה:

יחס אישי

יחס אישי מהמרצה הוא גורם מפתח בהצלחה בפסיכומטרי. כיום כמעט כל בתי הספר שמציעים קורסי הכנה לפסיכומטרי מתהדרים בכך שהם מעניקים יחס אישי לסטודנטים, אולם לא תמיד יש כיסוי להבטחות הללו. לכן דאגו לברר היטב טרם ההרשמה מה בדיוק כוללת ההבטחה ליחס אישי. יחס אישי בקורס תלוי בשלושה גורמים:

גודל הכיתה

מספר התלמידים בכיתה משתנה מאוד מחברה לחברה, ונע בין שיעורים אחד-על-אחד לבין כיתות של 40 סטודנטים ואף יותר. ככל שהכיתה גדולה יותר כך קטנה האפשרות לקבל תשומת לב אמיתית מהמרצה, שנאלץ לחלק את הקשב בין מספר רב של סטודנטים. סטודנטים רבים "הולכים לאיבוד" בכיתות גדולות, ולא מרגישים בנוח לפנות למרצה ולשאול שאלות. מצד שני, יש יתרונות ללימוד במסגרת כיתתית על פני שיעורים פרטיים. לימוד בצוותא עם אנשים אחרים מייצר מסגרת חברתית שמעוררת מוטיבציה ואף תחרותיות חיובית. לכן אנו סבורים כי דרך הלימוד היעילה והנעימה ביותר היא בכיתות קטנות.

שילוב היחס האישי בתוכנית הקורס

דרשו לדעת האם תכנית הקורס כוללת מפגשי אחד-על-אחד עם המרצה, והאם מתאפשר קשר עם המרצה גם מחוץ לשעות הקורס (בטלפון, בוואצאפ וכו'). היזהרו ממקומות שמבטיחים ש"הסטודנט יוכל לקבל יחס אישי ככל שיבקש" – הכוונה היא בדרך כלל שניתן לגשת למרצה לשאול שאלה בהפסקה או בסוף השיעור, ולא יותר מזה.

מערכת נתונים על יכולות הסטודנט

כדי שמרצה יוכל באמת לתת מענה לצרכיו של הסטודנט, עליו להכיר את היכולות הפסיכומטריות שלו, את היתרונות והחסרונות היחסיים שלו ולעקוב באופן קבוע אחר התקדמותו ועבודתו לאורך הקורס. מידע שכזה מצריך כלי ניתוח דיגטליים שאינם קיימים בכל מקום.

למידה חדשנית וחוויתית

בקורס הפסיכומטרי העמוס בחומר, הלמידה חייבת להיות יעילה. חשוב שתצאו מהשיעורים בתחושה שהבנתם את החומר שנלמד, עוד בטרם תתרגלו אותו בבית. מידת ההבנה וההטמעה של החומר תלויה הרבה פעמים גם בנטיות אישיות, כגון נטיות מסוימות בזיכרון (זיכרון חזותי, זיכרון שמיעתי, זיכרון חוויתי וכו') או בהרגלי הלמידה. מכאן שיש עדיפות לצורת למידה המשלבת את סוגי הזיכרון השונים, שיכולה להתאים לנטיות המגוונות של סטודנטים שונים. בשנים האחרונות חלק מהקורסים מוסיפים על השיעורים הפרונטאליים גם כלים ויזואליים כגון מצגות וסרטונים. כלים אלו תורמים להנאה מהשיעור ולשמירה על ריכוז ועניין בשיעור, ומגרים את הזיכרון החזותי והחווייתי. הגיוון וההנאה מעלים את הסיכוי שהחומר ייקלט וייזכר היטב לאחר השיעור.

אתר הסטודנט

מערכת למידה אונליין מאפשרת יתרונות עצומים בהכנה לפסיכומטרי, שלא קיימים בלמידה המבוססת על ספרים בלבד. למידה באתר הסטודנט מאפשרת פידבק מיידי, כמו גם תרגול חוויתי דרך משחקים ואפליקציות שונות. כיום רוב קורסי ההכנה מפעילים אתר אינטרנט כזה או אחר, אולם יש הבדלים מהותיים ביניהם, מבחינת התוכן, הרמה והאפשרויות שהם מציעים. ישנם אתרים המציעים לסטודנט, מלבד תרגול, גם כלים טכנולוגיים מתקדמים לניתוח הישגיו ומעקב צמוד ואישי של המרצה אחר העבודה וההתקדמות שלו. כאשר אתם שוקלים להירשם לקורס, בקשו שיראו לכם את אתר הסטודנט, בררו לגבי סוגי התרגול שיש בו ובעיקר – מה הוא מציע.

סימולציות

פתירת מבחן פסיכומטרי היא מיומנות בפני עצמה, ויש לבנות אותה במהלך קורס פסיכומטרי לצד לימוד החומר ופתרון תרגילים. עמידה בזמנים, התמודדות עם לחצים, מעבר בין סוגי שאלות שונים, ישיבה ממושכת – כל אלו הן יכולות שתצטרכו לפתח והן יהוו חלק גדול מהציון הפסיכומטרי הסופי שלכם. קורס פסיכומטרי כולל סימולציות בחינה שנועדו בדיוק בשביל לפתח את היכולות האלו. כאשר אתם מתעניינים בנוגע לסימולציות במהלך קורס פסיכומטרי, שאלו מספר שאלות:

כמה סימולציות כולל הקורס (שימו לב שהמספר שאומרים לכם לא כולל את המבחנים שמפרסם המרכז הארצי לבחינות והערכה)?

האם הסימולציות נערכות לכל אורך הקורס (וכך מאפשרות בניית יכולות לאורך זמן באופן הדרגתי) או רק לקראת הבחינה עצמה?

האם הסימולציות נערכות בכיתה בתנאי בחינה, או שהן (או חלקן) ניתנות כשיעורי בית?

האם ניתן לחשב את ציוני הסימולציות?

האם המרצה בקורס מעודכן בסימולציות הסטודנטים?

האם החיבורים בסימולציות נבדקים? מי בודק אותם?

מיקום

נכון, זה לא השיקול החשוב ביותר, אבל בהחלט נוח ללמוד במרחק סביר מהבית. רצוי שתבררו אם יש לכם תחבורה ציבורית אל הסניף ובחזרה בשעות שאתם צריכים, אם יש חנייה באזור (אם אתם באים אם רכב) וכו'. המוח שלכם יהיה יותר רענן ומוכן לקלוט מידע אם הגעתם לסניף בנחת ישר מהבית מאשר אחרי שעה של עמידה בפקקי הבוקר (שלא לדבר על הזמן היקר שמתבזבז). זה עשוי להיראות כמו פרט שולי אבל הכל מצטבר…

אז אם אתם מוכנים להשקיע ולהתאמץ, אל תחסכו על בירור מעמיק לפני ההרשמה לקורס, ומרגע שכבר בחרתם ונרשמתם – התחילו לעבוד. בהצלחה!

לסיכום, הפסיכומטרי תלוי בכם, אבל גם הבחירה במקום הלימודים תלויה בכם.
אל תשכחו לבחור מקום לימודים שייקח אתכם יד ביד ויעניק לכם יחס אישי, שיעניק לכם כלים חווייתיים ושיטות 
לימוד חדשניות ומתקדמות, ויאפשר לכם להתכונן ע"י כמה שיותר סימולציות המדמות את הבחינה.

אז... למה אתם מחכים? כדי להיות הכי מוכנים שאפשר לעולם האמיתי, פשוט לחצו כאן!


אולי יעניין אותך גם

חם באתר

תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי שימוש

שלח

עוד במדור רץ ברשת

עוד בחיילים מצייצים

תחרות הבישול שהכריעה - זה המטבח הכי טוב בצה"ל

אוהבים את משחקי השף? בצה"ל קיימו תחרות בישול בין מטבחים של 12 גדודים - התוצאה, מנות שלא מביישות מסעדות יוקרה.

4 השיטות הנפוצות ביותר להוצאת גימלים

כמעט כל חייל בצה"ל ביקר במרפאות "ביקור רופא" או אצל רופא היחידה כדי להוציא גימלים ולאפשר לעצמו לנוח בבית עוד מספר ימים. לעומת החיילים שביקרו פעמים בודדות במרפאות, יש את אלו שנוהגים לבקר אותן באופן קבוע בצאת השבת. בדקנו עבורכם מהן השיטות הנבחרות של החיילים להוציא גימלים..

משכורת צבאית? כך תחסכו כסף

חיילים בשירות סדיר יכולים לחסוך ולדאוג לעתיד שלהם גם מהמשכורת הצבאית. איך עושים את זה בצורה נכונה, מה זה קשור לחשבון הבנק ומה צריך לדעת על הנושא? הנה כל התשובות

מצאנו אותו: תפקיד הלוחמה עם התנאים הטובים בצה"ל

אין ספק שבשנים האחרונות ישנה עלייה בולטת ומובילה ברצונם של מתגייסים רבים להגיע ולשרת כלוחמים במשמר הגבול. טרור היחידים שהתפשט למרחבים רבים ביהודה ושומרון ואף במקומות רגישים והומי אדם בישראל הביא את אותם מתגייסים למוטיבציית שיא להגיע דווקא למסגרת לוחמת זו.

חם באתר

תקנון

הסכמה לתנאי השימוש: בכך שהנך ניגש ומשתמש באתרי האינטרנט idftweets.co.il (פורטל תוכן לחיילי צה"ל) ו - isoldier.co.il (מועדון ההטבות israeli soldier)  (להלן יקראו למען הנוחות האתרים/אתרי האיטנרנט או אתרי חיילים מצייצים) המנוהלים ע"י 'חיילים מצייצים מדיה בע"מ' (להלן: 'החברה') הינך מסכים להיות מחויב לתנאי השימוש שלהלן ולכל התנאים והתניות הכלולים ו/או מוזכרים בזה ולכל התנאים והתניות הנוספים המפורטים באתר אינטרנט זה, וכל התנאים הללו ייחשבו כאילו נתת להם הסכמתך. אם אינך מסכים לתנאים אלה, הנך מתבקש שלא להשתמש באתרים אלה. אם אינך מסכים לתנאים נוספים ספציפיים כלשהם שחלים על תוכן מסוים (כפי שהוא מוגדר להלן) או על עסקאות מיוחדות שמתבצעות דרך אתרי אינטרנט אלה, הנך מתבקש שלא להשתמש בחלקו של אתר האינטרנט המכיל תוכן כזה או שבאמצעותו אפשר לבצע אותן עסקאות, והנך מתבקש שלא להשתמש בתוכן כזה או לבצע עסקאות כאלה.

האתרים יהיו רשאים לשנות תנאי שימוש אלו מעת לעת. תנאי השימוש המעודכנים יהיו בתוקף ממועד פרסומם באתרי חיילים מצייצים. הנך מתבקש לבדוק בקביעות את תנאי השימוש המתפרסמים באתרי אינטרנט אלה על מנת לוודא שהינך מודע לכל התנאים החלים על השימוש באתרים אלה. כמו כן, תנאים ותניות ספציפיים עשויים לחול על תכנים, מוצרים, חומרים, שירותים או מידע ספציפיים הכלולים באתרי חיילים מצייצים או זמינים באמצעותו (להלן "תוכן") או על עסקאות המבוצעות באמצעות אתרים אלה. תנאים ספציפיים כגון אלה עשויים לבוא בנוסף לתנאי שימוש אלה או, אם וככל שהתוכן או הכוונה של תנאים ספציפיים אלה אינם עולים בקנה אחד עם התנאים הכלולים בתנאי שימוש אלו, תנאים ספציפיים אלה יבואו במקומם של תנאי שימוש אלו.

אתרי חיילים מצייצים שומרים לעצמם את הזכות לבצע שינויים או עדכונים המתייחסים לתוכן או לגופו של התוכן של אתרי האינטרנט או לפורמט של התוכן בכל עת ללא הודעה מראש. האתרים שומרים לעצמם את הזכות לבטל או להגביל את הגישה לאתרי האינטרנט מכל סיבה שהיא על פי שיקול דעתו הבלעדי.

אין לקשר לאתר תכנים פורנוגראפיים, תכנים המעודדים לגזענות או להפליה פסולה, או המנוגדים לחוק, או שפרסומם מנוגד לחוק או המעודדים פעילות המנוגדת לחוק.

הגולש רשאי להשתמש באתרים למטרות פרטיות ואישיות בלבד. אין להעתיק ולהשתמש, או לאפשר לאחרים להשתמש, בכל דרך אחרת בתכנים מתוך האתרים, לרבות באתרי אינטרנט אחרים, בפרסומים אלקטרוניים, בפרסומי דפוס וכיו"ב, לכל מטרה, בין מסחרית ובין שאינה מסחרית, שאיננה לצורך שימוש אישי ופרטי.

אתרי חיילים מצייצים לא יישאו בכל אחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה מכל קישור לתכנים באתר ומכל הצגה או פרסום של תכנים כאמור בכל דרך אחרת. הגולש נושא באחריות המלאה והבלעדית לכל קישור, הצגה או פרסום של התכנים, שנעשו על ידו ומתחייב לשפות את האתר בגין כל נזק שייגרם כתוצאה מכך.

כל התוכן מסופק "כמו שהוא" (AS IS) ו"כמו שהוא זמין" (AS AVAILABLE). אתרי חיילים מצייצים מצהירים בזאת במפורש כי אינם אחראים לכל הצהרה או התחייבות מכל סוג שהוא, מפורשות או מרומזות, לרבות אך לא רק התחייבות להתאמה למטרה מסוימת כלשהי, לאי הפרה של זכויות צדדים שלישיים, או  בקשר לפעילותו של אתרים אלה זה או לתוכנם.

האתרים אינם מתחייבים ואינם מצהירים הצהרה כלשהי באשר לבטיחותו של אתרי אינטרנט אלה. הגולש מאשר כי כל מידע שנשלח באמצעות האתר עשוי להגיע לצדדים שלישיים.

חיילים מצייצים מדיה בע"מ אינה מתחייבת לכך שאתרי האינטרנט או השרתים התומכים באתרי אינטרנט אלה או כל תקשורת אלקטרונית שנשלחה על ידי האתרים הינם נקיים מוירוסים או מגורמים מזיקים אחרים כלשהם.

 

בשום מקרה לא יהיו האתרים או עמודים הקשורים אליהם, אחראים לנזקים ישירים, עקיפים, תוצאתיים, עונשיים (לרבות אך לא רק, נזקים בגין אובדן עסקים, חוזים, הכנסה, נתונים, מידע או הפסקהבניהול עסקים) אשר נובעים כתוצאה ו/או בקשר עם השימוש ו/או העדר היכולת להשתמש באתרי אינטרנט אלה או בתוכן, אף אם האתרים היו מודעים לאפשרות קיומם של נזקים מסוג זה. כל תביעה הנוגעת ו/או הקשורה לאתרי אינטרנט אלה תוגש ותינתן עליה הודעה בכתב למנהלי האתר לא יאוחר מתום שנה אחת (1) ממועד היווצרות עילת התביעה.

 

אתרי חיילים מצייצים עשויים לספק קישורים לאתרי אינטרנט אחרים אשר אינם בשליטתו של האתר. האתרים לא יהיו אחראים בשום מקרה לתוכנם של אותם אתרי אינטרנט. אתרי חיילים מצייצים מספקים קישורים אלה רק לנוחותם של משתמשי אתרי אינטרנט אלה, והכללתו של קישור כלשהו לאתרי אינטרנט כלשהם  לא מהווה הסכמה של האתר לתוכנם של אתרי אינטרנט אלו.

 

כל חומר או מידע שיישלחו באמצעות ו/או בקשר עם אתרי אינטרנט אלה לרבות דרך לשנונית צור קשר, מייל, הודעות פרטיות ברשתות החברתיות, פנייה ישירה למנהלי האתרים (להלן "חומרים של המשתמש")  ייחשבו כאילו אינם סודיים ואין עליהם קניין, ויהיו כפופים לעקרונות מדיניות השמירה על פרטיות. האתרים יהיו רשאים להשתמש, על פי שיקול דעתם בחומרים של המשתמש, בכל מקום בעולם, ללא שיהיו מחוייבים בפיצוי כלשהו, וכשהם חופשיים מכל זכויות מוסריות, זכויות קניין רוחני ו/או זכויות קניין אחרות באותם חומרים של המשתמש או בקשר עמם..

 

אתרי חיילים מצייצים מעודדים את חופש הדיבור ואת קיומו של דיון פורה באתרים, תוך השתתפות פעילה של הגולש ושל יתר משתמשי האתרים בהם. יחד עם זאת, על מנת לאפשר את קיומו של שיח תרבותי וענייני ולמנוע ניצול לרעה של האפשרויות הפתוחות בפני הגולש להתבטא באתר, רשאי האתר לבדוק את התכנים הללו לפני פרסומם. בדיקות כאלה תעשינה אך ורק כדי לנסות למנוע פרסום דברי-נאצה, איומים, ביטויים של גסות רוח וכן תכנים שהם בלתי חוקיים על פניהם בלא צורך בהפעלת שיקול דעת משפטי.

 

עם זאת, האתרים אינם נושאים בכל אחריות לתכנים האלה, והאחריות הבלעדית להם ולכל תוצאה הנובעת מהם חלה על המשתמש ו/או הגולש שמסרם לפרסום. תכנים אלה אינם מבטאים את דעת האתרים או עמדתו ואין בפרסומם כל ערובה לתקפותם, אמינותם, דיוקם או חוקיותם.

 

על הגולש ו/או המשתמש חלה האחריות המלאה והבלעדית לכל תוצאה שתנבע מהפרסום באתרי חיילים מצייצים (לרבות בחשבונות הפייסבוק והאינסטגרם של האתרים) בעת שיגור או מסירת תכנים לפרסום. על הגולש ו/או המשתמש נאסר לפרסם באתר את התכנים הבאים:

 

כל תוכן הידוע לגולש ו/או למשתמש שהוא שקרי, מטעה או מסולף;

כל תוכן הפוגע בזכויות קנייניות של אחרים או מפר אותן - לרבות זכויות יוצרים וסימני מסחר;

כל תוכן פורנוגראפי או בעל אופי מיני בוטה;

כל תוכן הנוגע לקטינים ומזהה אותם, את פרטיהם האישיים או את מענם ודרכי ההתקשרות עימם;

כל תוכנת מחשב, קוד מחשב או יישום הכוללים נגיף-מחשב ("וירוס"), לרבות תוכנות-עוינות הידועות כסוס-טרויאני, תולעים (Worms), ואנדלים (Vandals), יישומים מזיקים (Malicious Applications) וכיו"ב;

סיסמאות, שמות משתמש ופרטים אחרים, המאפשרים שימוש בתוכנות מחשב, קבצים דיגיטאליים, אתרי אינטרנט או שירותים, הטעונים הרשמה או תשלום, בלא תשלום או הרשמה כאמור;

כל תוכן המהווה לשון הרע על אדם, או הפוגע בפרטיותו, או בשמו הטוב;

כל תוכן המזהה אישית אנשים אחרים, מבלי שנתנו את הסכמתם לפרסום זהותם;

כל תוכן בעל אופי או תוכן טורדני, מעליב, עוין, מאיים או גס רוח;

כל תוכן שיש בו, או הוא מעודד לגזענות, או אפליה פסולה על בסיס גזע, מוצא, צבע עור, עדה, לאומיות, דת, מין, עיסוק, נטייה מינית, מחלה, נכות גופנית או נפשית, אמונה, השקפה פוליטית, או מעמד חברתי-כלכלי.

כל תוכן המעודד ביצוע עבירה פלילית או עלול להוות בסיס לתביעה או אחריות אזרחית;

כל תוכן העלול להטעות צרכן;

כל תוכן בעל אופי פרסומי או מסחרי;

כל תוכן המנוגד לכללי השימוש המקובלים באינטרנט או העלול לגרום נזק או לפגוע במשתמשי אינטרנט בכלל, ובמשתמשי האתרים בפרט;

כל תוכן שהגישה אליו חסומה באמצעות סיסמה וכיו"ב, ואינה מתאפשרת באופן חופשי לכל משתמשי האינטרנט;

 

אתרי חיילים מצייצים רשאים לסרב לפרסם, או למחוק לאלתר כל תוכן שמסרת לפרסום בכל עת שתמצא כי הפרת תנאי שימוש אלה או שעשית מעשה או מחדל הפוגע או עלול לפגוע בשירותים הניתנים באתרים, במשתמשיהם, או מי מטעמם. בנוסף, האתרים יהיו רשאים במקרה זה למנוע מהגולש ו/או מהמשתמש פרסום תכנים נוספים באתר ו/או בעמודים הקשורים אליו. הוראות סעיף זה מוסיפות על זכויות האתרים לפי כל דין.

 

החליטו אתרי חיילים מצייצים לפרסם תוכן שמסרת - יהיו רשאים לערוך כל תוכן כזה, לפי שיקול דעתם המוחלט ובכלל זה לקצרו.

 

התכנים שהגולש ימסור לפרסום באתר יהיו חשופים לכל משתמשי האתרים בפרט והאינטרנט בכלל. על הגולש ו/או המשתמש לנהוג בתבונה ובזהירות במסירת פרטים אישיים (כדוגמת כתובת או מספר טלפון) וכן בתגובות ובפניות שיתקבלו באתרים בעקבות השימוש באתרים או פרסום איזה מפרטיו. 

 

האתרים מעודדים את הגולש ו/או המשתמש להתייחס בזהירות ובביקורתיות לתכנים שמתפרסמים באתרי חיילים מצייצים, ובכלל זה לתכנים שמפרסמים משתמשים באתרים. על הגולש ו/או המשתמש להתייחס לתכנים אלה בזהירות ובקפידה. התכנים אינם מתפרסמים מטעמו של האתר, ולפיכך האתרים אינם אחראים למהימנותם, אמינותם, דיוקם או שלמותם ואינם אחראים לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם. זכור תמיד כי תכנים כאלה אינם תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע מתאימים, כדוגמת עורכי דין, רופאים, בעלי מקצוע מוסמכים וכיו"ב, במקום שהתייעצות כזאת נדרשת.

OK

התחברות

התחברות רגילה

שכחת סיסמה?לחץ כאן עדיין לא רשום?הירשם כאן

הרשמה לאתר

הרשמה רגילה

כבר רשום? התחבר כאן

הרשמה לאתר

הרשמה לאתר