אלה הם דוחות ה-מ.צ הכי נפוצים בצה"ל

מערכת חיילים מצייצים 13.07.2020

כידוע, חיילי המשטרה הצבאית מחלקים אלפי דוחות לחיילים בכל תחילת שבוע. הכנו עבורכם רשימה של הנפוצים ביותר - כדי שתדעו להיזהר מהם.
מערכת חיילים מצייצים 13.07.2020
בתקופה האחרונה, פרסם אתר צה"ל את רשימת דוחות ה-מ.צ הנפוצים ביותר. הבאנו לכם את הרשימה כפי שפורסמה + עדכון לכבוד עידן הקורונה:

אי חבישת מסיכה - עם כניסת המגבלות וההנחיות אשר הציב משרד הבריאות בעקבות מגיפת הקורונה, הונחו שוטרי מ.צ לחלק דוחות בגין הפרת ההנחיות. הדו"ח הנפוץ ביותר הוא על אי חבישת מסיכה שמסכנת את הציבור.

שיער ארוך ומפוזר (נשים) - "התירוץ הקבוע שאני מקבלת בערעורים שחיילות מגישות", משתפת רמ"ד שיטור, רס"ן שירן אליהו, "הוא ש'הגומייה נקרעה' - אני ממליצה שלכל חיילת תמיד יהיה בתיק גומייה נוספת למקרה שהיא נקרעת, וככה תמיד תוכלי להימנע מדוח".


שיער לא תקני לגברים
 - "לא מעט חיילים בוחרים מראש להסתפר בצורה לא תקנית", היא מספרת, "פשוט תבינו ש
אסור מדרגה, יש את אלה שמנסים לעשות מדרגה שלא רואים, אבל זה אסור בתכלית האיסור וחבל לקבל דוח על משהו שיכלתם לחסוך".


זקן ללא אישור
 - "הרבה חיילים מאבדים את הפטורים או שוכחים במכנס אחר", כך אומרת ראש המדור, "בעידן הטלפונים החכמים 
פשוט תצלמו את הפטור גם בטלפון וגם העתק נוסף במכונת צילום למקרה שילך לאיבוד. פשוט תדאגו שתמיד יהיה עליכם העתק כזה או אחר".


 תנועה ללא כומתה - "התופעה הכי שכיחה היא חיילים שיוצאים מהרכב, מהאוטובוס או מהרכבת ושוכחים שם את הכומתה", היא מתארת, "הטיפ שאני יכולה לתת זה 
שתמיד תהיה עוד כומתה במשרד/בתיק/בהישג יד". וטיפ נוסף שהיא שולפת: "כשיש זמן לחכות לאוטובוס תמיד אפשר ללכת למחלקת האבדות ברכבת ישראל וחברות האוטובוסים".


חולצה מחוץ למכנסיים או תנועה על חצי א'
 - "בקיץ לכולנו חם, אין מה לעשות. פשוט 
לא מורידים חולצה גם כשיוצאים מהבסיס וגם כששוהים בו".

 טיפים נוספים להימנעות מדוחות מיותרים:


"חיילות שחוזרות משבת בבית שבמהלכה שמו עוד עגיל או מרחו לק ובבוקר שכחו להוריד - אני ממליצה לשים תזכורת בטלפון כל יום ראשון אחרי חופשה בבית להסיר אותם".


חיילים עם 2 אוזניות - "חשוב להגיד, גם אם אתם לא מאזינים למוזיקה וקשובים לסביבה, קשה יהיה להוכיח זאת לשוטר צבאי, ולכן תשימו לב שאתם לא נעים עם יותר מאוזניה אחת".

הדוחות הנפוצים ביותר בתחום התנועה:


שימוש בטלפון בזמן נהיגה - "טלפון, גם כאשר נמצא במתקן שמיועד לו", מציין רמ"ד עבירות סרן אביתר נשר, "אסור להיות פועל, כלומר, או שהמסך כבוי או שהוא דלוק על אפליקציית ניווט. כל אפליקציה אחרת, בין אם זה מוזיקה או סרטונים, אסורה בתכלית, לכן שימו לב. בנוסף יש לציין שתפס לטלפון שנצמד להגה אינו תקני שבגללו תקבלו דוח על נהיגה בחוסר זהירות".


נהיגה במהירות העולה על המותר - "אין מה להוסיף על האיסור, 
יש לשים לב על המהירות המותרת בכל כביש עליו נוסעים", הוא אומר.


חציית שטח הפרדה עם 4 גלגלים/חציית קו הפרדה רצוף עם 4 גלגלים - אין לחצות שטח הפרדה כמו כל רכב רגיל.


הידעת?


עלייה על נתיב תחבורה ציבורית תחייב אותך בדוח של 500 שקלים או שיפוט ביחידה. "חשוב לציין שלרכב צבאי 
אין היתר לעלות על נתיב תחבורה ציבורית יש איסור כמו כל הרכבים במדינה", מדגישה רס"ן אליהו.


"אני אנפץ את הסטיגמה ואגיד - לשוטר צבאי אין מכסה של דוחות. אנחנו משתדלים שלרוב אם מדובר בעבירה שניתן לתקן נעדיף לבקש לתקן ולא לרשום דוח".

"אנחנו בעד שאם חייל יכול לתקן את העבירה עכשיו שיתקן ונשלח אותו לדרכו, הסיבה היחידה זה החיילים שמתחילים להתחכם או לקלל ולאחד כזה לא יוותרו".


 דיבור בטלפון לא מונע משוטר צבאי לעצור אותך - "יש לחיילים קטע שחושבים שאם הם מדברים בטלפון השוטר הצבאי לא יכול לפנות אליהם ואז אם הוא פונה וממשיכים ללכת הם מקבלים דוח על סירוב או ניסיון בריחה כי השוטר רואה שהוא שומע - אם שוטר צבאי פונה אליכם יש לנתק את הטלפון ולעצור".


 לחיילים ישנה הזכות לערער על דוח ולהמירו לאזהרה - "כשחייל מקבל דוח הוא יכול לשלוח בקשה לביטול למדור שיטור. הרבה פעמים חיילים לא מודעים ואני ממליצה כן לקרוא את האותיות הקטנות מאחורי הדוח".

במהלך 2018, כך עולה מנתוני המשטרה הצבאית, חולקו 7,646 דוחות. מדובר בירידה ביחס לשנת 2017, בה ניתנו 8,096 דוחות. שנה קודם לכן הנתון עמד על 9,684. "החלטנו להתמקד יותר בדוחות מצילי חיים ובעיקר בגלל שינוי מדיניות האכיפה", מסבירים רמ"ד עבירות סרן אביתר נשר ורמ"ד שיטור רס"ן שירן אליהו את הירידה המשמעותית.

"אנחנו מודעים לכך שבנושא דיגום גם אם השוטר הצבאי לא יהיה שם כדי "לתפוס" את החייל - אז הרס"ר ביחידה יהיה. בכבישים זה מעט אחרת ולכן הכנסנו אמצעי אכיפה חדשים לשוטרים", מספרים השניים. 

"אנחנו מלמדים גם את השוטרים שאם ראו חייל שהעבירה שלו ניתנת לתיקון במקום, שיתנו לו את האופציה לתקן", הם מוסיפים, ומציינים לטובה את שיתוף הפעולה הגדל מצד נגדי המשמעת ביחידות: "זה תורם להעלאת מודעות החיילים עוד יותר - הם נשפטים בתוך היחידות על עבירות משמעת, עוברים מסדרי דיגום והדבר גורם לכך שהם מסתובבים 'בחוץ' מדוגמים יותר". 

אולי יעניין אותך גם

חם באתר

תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי שימוש

שלח
2

אי חבישת מסכה

שיראל55 29/11/2020 15:37
אם קיבלתי מ.צ. תלונה על מסכה
אני יקבל ריתוק ??
1

מ.צ. והשפיטה בצה"ל זה כמו ברפובליקת בננות

Thomas Jefferson 18/07/2020 07:54
אין הפרדה בין האכיפה, תובע ושפיטה- זה טכנית יכול להיות אדם אחד (קצין).
אין צורך בדיני ראיות - כמו שכתוב בכתבה: ""גם אם אתם לא מאזינים למוזיקה וקשובים לסביבה, קשה יהיה להוכיח זאת לשוטר צבאי", במדינה מתוקנת התובע צריך להוכיח שהנאשם עבר על החוק ולא להפך.

עוד במדור עולם החיילים

צה"ל הכריז: זה הגיבוש הכי קשה שרק מעטים מצליחים לעבור

בוקר או לילה, ים או חוף, הקאות או סיבולת - זה גיבוש שבו כלום לא בטוח חוץ מאפקט ההפתעה. כך נראים ימי הגיבוש שנחשבים לקשים ביותר בצה"ל ומעטים המלש"בים שמצליחים לעבור אותם.

חיפשנו ומצאנו: 3 תפקידים שאין סיכוי שאתם מכירים

לאורך השנים אנו במערכת "חיילים מצייצים" מעניקים לצעירים העומדים לפני גיוס, טעימה אודות התפקידים הרבים הקיימים בצה"ל. לארגון הרחב והמסואב היצע רחב של תפקידים, בין אם חלקם סטנדרטיים בתוך המסגרת צבאית, כשאחרים ניתן להגדיר כיוצאי דופן והזויים.

האם חיילי צה"ל יהיו מחוייבים להתחסן לקורונה?

בימים אלו עוקב צה"ל מקרוב אחר ההחלטות המתגבשות לגבי האוכלוסייה האזרחית בשאלה האם לחייב האזרחים בקבלת חיסון כנגד נגיף הקורונה. לצד אותו מעקב יקיימו בימים הקרובים דיונים בצה"ל האם ישנו הצורך לחייב החיילים בקבלת החיסון.

יחידת הרפאים המסתורית שאף אחד לא מכיר

ב-2019 הוקמה בצה"ל היחידה הרב-ממדית שזכתה לכינוי יחידת "רפאים". יחידה קרבית מובחרת הפועל תחת עוצבת "ברק" והקמתה הייתה כחלק מתוכנית "תנופה" – תוכנית שמטרתה להיערך ללחימה בשדה הקרב העתידי.

עוד בחיילים מצייצים

יחידת הרפאים המסתורית שאף אחד לא מכיר

ב-2019 הוקמה בצה"ל היחידה הרב-ממדית שזכתה לכינוי יחידת "רפאים". יחידה קרבית מובחרת הפועל תחת עוצבת "ברק" והקמתה הייתה כחלק מתוכנית "תנופה" – תוכנית שמטרתה להיערך ללחימה בשדה הקרב העתידי.

יוצאים מהבית של ההורים? דברים שצריך לקחת בחשבון

מעבר דירה הוא מאורע מרגש ומשמח בחייו של אדם, בפרט כשמדובר במעבר הראשון מחוץ לבית ההורים. עם זאת, מדובר בתהליך מורכב עם עלויות משל עצמו שכדאי לקחת בחשבון. תוהים איך תוכלו לצאת ממנו שמחים וחסכוניים? המדריך הבא בשבילכם

4 השיטות הנפוצות ביותר להוצאת גימלים

כמעט כל חייל בצה"ל ביקר במרפאות "ביקור רופא" או אצל רופא היחידה כדי להוציא גימלים ולאפשר לעצמו לנוח בבית עוד מספר ימים. לעומת החיילים שביקרו פעמים בודדות במרפאות, יש את אלו שנוהגים לבקר אותן באופן קבוע בצאת השבת. בדקנו עבורכם מהן השיטות הנבחרות של החיילים להוציא גימלים..

צה"ל הכריז: זה הגיבוש הכי קשה שרק מעטים מצליחים לעבור

בוקר או לילה, ים או חוף, הקאות או סיבולת - זה גיבוש שבו כלום לא בטוח חוץ מאפקט ההפתעה. כך נראים ימי הגיבוש שנחשבים לקשים ביותר בצה"ל ומעטים המלש"בים שמצליחים לעבור אותם.

חם באתר

תקנון

הסכמה לתנאי השימוש: בכך שהנך ניגש ומשתמש באתרי האינטרנט idftweets.co.il (פורטל תוכן לחיילי צה"ל) ו - isoldier.co.il (מועדון ההטבות israeli soldier)  (להלן יקראו למען הנוחות האתרים/אתרי האיטנרנט או אתרי חיילים מצייצים) המנוהלים ע"י 'חיילים מצייצים מדיה בע"מ' (להלן: 'החברה') הינך מסכים להיות מחויב לתנאי השימוש שלהלן ולכל התנאים והתניות הכלולים ו/או מוזכרים בזה ולכל התנאים והתניות הנוספים המפורטים באתר אינטרנט זה, וכל התנאים הללו ייחשבו כאילו נתת להם הסכמתך. אם אינך מסכים לתנאים אלה, הנך מתבקש שלא להשתמש באתרים אלה. אם אינך מסכים לתנאים נוספים ספציפיים כלשהם שחלים על תוכן מסוים (כפי שהוא מוגדר להלן) או על עסקאות מיוחדות שמתבצעות דרך אתרי אינטרנט אלה, הנך מתבקש שלא להשתמש בחלקו של אתר האינטרנט המכיל תוכן כזה או שבאמצעותו אפשר לבצע אותן עסקאות, והנך מתבקש שלא להשתמש בתוכן כזה או לבצע עסקאות כאלה.

האתרים יהיו רשאים לשנות תנאי שימוש אלו מעת לעת. תנאי השימוש המעודכנים יהיו בתוקף ממועד פרסומם באתרי חיילים מצייצים. הנך מתבקש לבדוק בקביעות את תנאי השימוש המתפרסמים באתרי אינטרנט אלה על מנת לוודא שהינך מודע לכל התנאים החלים על השימוש באתרים אלה. כמו כן, תנאים ותניות ספציפיים עשויים לחול על תכנים, מוצרים, חומרים, שירותים או מידע ספציפיים הכלולים באתרי חיילים מצייצים או זמינים באמצעותו (להלן "תוכן") או על עסקאות המבוצעות באמצעות אתרים אלה. תנאים ספציפיים כגון אלה עשויים לבוא בנוסף לתנאי שימוש אלה או, אם וככל שהתוכן או הכוונה של תנאים ספציפיים אלה אינם עולים בקנה אחד עם התנאים הכלולים בתנאי שימוש אלו, תנאים ספציפיים אלה יבואו במקומם של תנאי שימוש אלו.

אתרי חיילים מצייצים שומרים לעצמם את הזכות לבצע שינויים או עדכונים המתייחסים לתוכן או לגופו של התוכן של אתרי האינטרנט או לפורמט של התוכן בכל עת ללא הודעה מראש. האתרים שומרים לעצמם את הזכות לבטל או להגביל את הגישה לאתרי האינטרנט מכל סיבה שהיא על פי שיקול דעתו הבלעדי.

אין לקשר לאתר תכנים פורנוגראפיים, תכנים המעודדים לגזענות או להפליה פסולה, או המנוגדים לחוק, או שפרסומם מנוגד לחוק או המעודדים פעילות המנוגדת לחוק.

הגולש רשאי להשתמש באתרים למטרות פרטיות ואישיות בלבד. אין להעתיק ולהשתמש, או לאפשר לאחרים להשתמש, בכל דרך אחרת בתכנים מתוך האתרים, לרבות באתרי אינטרנט אחרים, בפרסומים אלקטרוניים, בפרסומי דפוס וכיו"ב, לכל מטרה, בין מסחרית ובין שאינה מסחרית, שאיננה לצורך שימוש אישי ופרטי.

אתרי חיילים מצייצים לא יישאו בכל אחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה מכל קישור לתכנים באתר ומכל הצגה או פרסום של תכנים כאמור בכל דרך אחרת. הגולש נושא באחריות המלאה והבלעדית לכל קישור, הצגה או פרסום של התכנים, שנעשו על ידו ומתחייב לשפות את האתר בגין כל נזק שייגרם כתוצאה מכך.

כל התוכן מסופק "כמו שהוא" (AS IS) ו"כמו שהוא זמין" (AS AVAILABLE). אתרי חיילים מצייצים מצהירים בזאת במפורש כי אינם אחראים לכל הצהרה או התחייבות מכל סוג שהוא, מפורשות או מרומזות, לרבות אך לא רק התחייבות להתאמה למטרה מסוימת כלשהי, לאי הפרה של זכויות צדדים שלישיים, או  בקשר לפעילותו של אתרים אלה זה או לתוכנם.

האתרים אינם מתחייבים ואינם מצהירים הצהרה כלשהי באשר לבטיחותו של אתרי אינטרנט אלה. הגולש מאשר כי כל מידע שנשלח באמצעות האתר עשוי להגיע לצדדים שלישיים.

חיילים מצייצים מדיה בע"מ אינה מתחייבת לכך שאתרי האינטרנט או השרתים התומכים באתרי אינטרנט אלה או כל תקשורת אלקטרונית שנשלחה על ידי האתרים הינם נקיים מוירוסים או מגורמים מזיקים אחרים כלשהם.

 

בשום מקרה לא יהיו האתרים או עמודים הקשורים אליהם, אחראים לנזקים ישירים, עקיפים, תוצאתיים, עונשיים (לרבות אך לא רק, נזקים בגין אובדן עסקים, חוזים, הכנסה, נתונים, מידע או הפסקהבניהול עסקים) אשר נובעים כתוצאה ו/או בקשר עם השימוש ו/או העדר היכולת להשתמש באתרי אינטרנט אלה או בתוכן, אף אם האתרים היו מודעים לאפשרות קיומם של נזקים מסוג זה. כל תביעה הנוגעת ו/או הקשורה לאתרי אינטרנט אלה תוגש ותינתן עליה הודעה בכתב למנהלי האתר לא יאוחר מתום שנה אחת (1) ממועד היווצרות עילת התביעה.

 

אתרי חיילים מצייצים עשויים לספק קישורים לאתרי אינטרנט אחרים אשר אינם בשליטתו של האתר. האתרים לא יהיו אחראים בשום מקרה לתוכנם של אותם אתרי אינטרנט. אתרי חיילים מצייצים מספקים קישורים אלה רק לנוחותם של משתמשי אתרי אינטרנט אלה, והכללתו של קישור כלשהו לאתרי אינטרנט כלשהם  לא מהווה הסכמה של האתר לתוכנם של אתרי אינטרנט אלו.

 

כל חומר או מידע שיישלחו באמצעות ו/או בקשר עם אתרי אינטרנט אלה לרבות דרך לשנונית צור קשר, מייל, הודעות פרטיות ברשתות החברתיות, פנייה ישירה למנהלי האתרים (להלן "חומרים של המשתמש")  ייחשבו כאילו אינם סודיים ואין עליהם קניין, ויהיו כפופים לעקרונות מדיניות השמירה על פרטיות. האתרים יהיו רשאים להשתמש, על פי שיקול דעתם בחומרים של המשתמש, בכל מקום בעולם, ללא שיהיו מחוייבים בפיצוי כלשהו, וכשהם חופשיים מכל זכויות מוסריות, זכויות קניין רוחני ו/או זכויות קניין אחרות באותם חומרים של המשתמש או בקשר עמם..

 

אתרי חיילים מצייצים מעודדים את חופש הדיבור ואת קיומו של דיון פורה באתרים, תוך השתתפות פעילה של הגולש ושל יתר משתמשי האתרים בהם. יחד עם זאת, על מנת לאפשר את קיומו של שיח תרבותי וענייני ולמנוע ניצול לרעה של האפשרויות הפתוחות בפני הגולש להתבטא באתר, רשאי האתר לבדוק את התכנים הללו לפני פרסומם. בדיקות כאלה תעשינה אך ורק כדי לנסות למנוע פרסום דברי-נאצה, איומים, ביטויים של גסות רוח וכן תכנים שהם בלתי חוקיים על פניהם בלא צורך בהפעלת שיקול דעת משפטי.

 

עם זאת, האתרים אינם נושאים בכל אחריות לתכנים האלה, והאחריות הבלעדית להם ולכל תוצאה הנובעת מהם חלה על המשתמש ו/או הגולש שמסרם לפרסום. תכנים אלה אינם מבטאים את דעת האתרים או עמדתו ואין בפרסומם כל ערובה לתקפותם, אמינותם, דיוקם או חוקיותם.

 

על הגולש ו/או המשתמש חלה האחריות המלאה והבלעדית לכל תוצאה שתנבע מהפרסום באתרי חיילים מצייצים (לרבות בחשבונות הפייסבוק והאינסטגרם של האתרים) בעת שיגור או מסירת תכנים לפרסום. על הגולש ו/או המשתמש נאסר לפרסם באתר את התכנים הבאים:

 

כל תוכן הידוע לגולש ו/או למשתמש שהוא שקרי, מטעה או מסולף;

כל תוכן הפוגע בזכויות קנייניות של אחרים או מפר אותן - לרבות זכויות יוצרים וסימני מסחר;

כל תוכן פורנוגראפי או בעל אופי מיני בוטה;

כל תוכן הנוגע לקטינים ומזהה אותם, את פרטיהם האישיים או את מענם ודרכי ההתקשרות עימם;

כל תוכנת מחשב, קוד מחשב או יישום הכוללים נגיף-מחשב ("וירוס"), לרבות תוכנות-עוינות הידועות כסוס-טרויאני, תולעים (Worms), ואנדלים (Vandals), יישומים מזיקים (Malicious Applications) וכיו"ב;

סיסמאות, שמות משתמש ופרטים אחרים, המאפשרים שימוש בתוכנות מחשב, קבצים דיגיטאליים, אתרי אינטרנט או שירותים, הטעונים הרשמה או תשלום, בלא תשלום או הרשמה כאמור;

כל תוכן המהווה לשון הרע על אדם, או הפוגע בפרטיותו, או בשמו הטוב;

כל תוכן המזהה אישית אנשים אחרים, מבלי שנתנו את הסכמתם לפרסום זהותם;

כל תוכן בעל אופי או תוכן טורדני, מעליב, עוין, מאיים או גס רוח;

כל תוכן שיש בו, או הוא מעודד לגזענות, או אפליה פסולה על בסיס גזע, מוצא, צבע עור, עדה, לאומיות, דת, מין, עיסוק, נטייה מינית, מחלה, נכות גופנית או נפשית, אמונה, השקפה פוליטית, או מעמד חברתי-כלכלי.

כל תוכן המעודד ביצוע עבירה פלילית או עלול להוות בסיס לתביעה או אחריות אזרחית;

כל תוכן העלול להטעות צרכן;

כל תוכן בעל אופי פרסומי או מסחרי;

כל תוכן המנוגד לכללי השימוש המקובלים באינטרנט או העלול לגרום נזק או לפגוע במשתמשי אינטרנט בכלל, ובמשתמשי האתרים בפרט;

כל תוכן שהגישה אליו חסומה באמצעות סיסמה וכיו"ב, ואינה מתאפשרת באופן חופשי לכל משתמשי האינטרנט;

 

אתרי חיילים מצייצים רשאים לסרב לפרסם, או למחוק לאלתר כל תוכן שמסרת לפרסום בכל עת שתמצא כי הפרת תנאי שימוש אלה או שעשית מעשה או מחדל הפוגע או עלול לפגוע בשירותים הניתנים באתרים, במשתמשיהם, או מי מטעמם. בנוסף, האתרים יהיו רשאים במקרה זה למנוע מהגולש ו/או מהמשתמש פרסום תכנים נוספים באתר ו/או בעמודים הקשורים אליו. הוראות סעיף זה מוסיפות על זכויות האתרים לפי כל דין.

 

החליטו אתרי חיילים מצייצים לפרסם תוכן שמסרת - יהיו רשאים לערוך כל תוכן כזה, לפי שיקול דעתם המוחלט ובכלל זה לקצרו.

 

התכנים שהגולש ימסור לפרסום באתר יהיו חשופים לכל משתמשי האתרים בפרט והאינטרנט בכלל. על הגולש ו/או המשתמש לנהוג בתבונה ובזהירות במסירת פרטים אישיים (כדוגמת כתובת או מספר טלפון) וכן בתגובות ובפניות שיתקבלו באתרים בעקבות השימוש באתרים או פרסום איזה מפרטיו. 

 

האתרים מעודדים את הגולש ו/או המשתמש להתייחס בזהירות ובביקורתיות לתכנים שמתפרסמים באתרי חיילים מצייצים, ובכלל זה לתכנים שמפרסמים משתמשים באתרים. על הגולש ו/או המשתמש להתייחס לתכנים אלה בזהירות ובקפידה. התכנים אינם מתפרסמים מטעמו של האתר, ולפיכך האתרים אינם אחראים למהימנותם, אמינותם, דיוקם או שלמותם ואינם אחראים לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם. זכור תמיד כי תכנים כאלה אינם תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע מתאימים, כדוגמת עורכי דין, רופאים, בעלי מקצוע מוסמכים וכיו"ב, במקום שהתייעצות כזאת נדרשת.

OK

התחברות

התחברות רגילה

שכחת סיסמה?לחץ כאן עדיין לא רשום?הירשם כאן

הרשמה לאתר

הרשמה רגילה

כבר רשום? התחבר כאן

הרשמה לאתר

הרשמה לאתר