מתי יש חופש בראש השנה? ומה לגבי סוכות? המדריך לחגי תשרי

מערכת חיילים מצייצים 04.09.2020

רגע לפני חגי תשרי, אספנו כל מה שאתם רוצים לדעת - מתי החופש על חשבוני ומתי על חשבון המערכת? איך שומרים כיפור בבסיס? ובאיזו שעה ישחררו אותי בערב החג?
מערכת חיילים מצייצים 04.09.2020

ראש השנה 2020
ערב ראש השנה - יום שישי, 18 בספטמבר - יום חופשה על חשבון המערכת

ראש השנה - יום שבת-ראשון, 19-20 בספטמבר - ימי חופשה על חשבון המערכת

יום הכיפורים 2020

ערב יום הכיפורים - יום ראשון, 27 בספטמבר - יום חופשה על חשבון המערכת

יום הכיפורים - יום שני, 28 בספטמבר - יום חופשה על חשבון המערכת

חג סוכות 2020

ערב חג סוכות - יום שישי, 2 באוקטובר- יום חופשה על חשבון המערכת

חג סוכות - יום שבת, 3 באוקטובר - יום חופשה על חשבון המערכת

חול המועד סוכות - ימים ראשון-חמישי,  4-8 באוקטובר - ימי חופשה על חשבון החופשה השנתית

הושענא רבה - יום שישי, 9 באוקטובר - יום חופשה על חשבון המערכת

שמיני עצרת ושמחת תורה - יום שבת, 10 באוקטובר - על חשבון המערכת

ראש השנה 

ראש השנה יחול ביום שישי, כ"ט באלול התש"ף (18 בספטמבר) בשעה 17:59, ויימשך עד יום ראשון (20 בספטמבר), בשעה 19:15.

תפילות מנחה וערבית יתקיימו בערב ראש השנה, במשך שעה וחצי מזמן כניסת החג.

תפילות שחרית ומוסף של ראש השנה יתקיימו ביום שבת וביום ראשון (תקיעת שופר תבוצע רק ביום ראשון, היום השני של החג), א' ו-ב' בתשרי התשפ"א (19 ו-20 בספטמבר), במשך ארבע שעות.

אמירת תהילים ותפילת מנחה בימי החג, וכן אמירת תשליך ביום ראשון, בתאריך ב' בתשרי התשפ"א (20 בספטמבר) יימשכו כשעה. 

יום הכיפורים 

יום הכיפורים יחול ביום ראשון, ט' בתשרי התשפ"א (27 בספטמבר) בשעה 17:47, ויימשך עד למחרת, יום שני, בשעה 19:05.

בערב יום הכיפורים, יש לשחרר את החיילים מכל פעילות, פרט לשמירה ולפעולות ביטחון שוטף, עד לשעה 10:00 בבוקר.

תפילת מנחה בערב יום הכיפורים תימשך כחצי שעה.

סעודת המפסקת לפני הצום תסתיים לכל המאוחר בשעה 16:45.

תפילת "כל נדרי" ותפילת ערבית יתקיימו ביום ראשון, ט' בתשרי התשפ"א (27 בספטמבר) במשך כשעתיים, החל מזמן כניסת הצום.

תפילות שחרית, מוסף, מנחה, נעילה וערבית יתקיימו ביום שני, מהשעה 7:00 בבוקר ועד 19:00 בערב (תפילת שחרית ומוסף לפחות ארבע שעות ותפילות מנחה ונעילה לפחות שעתיים).

עם סיום הצום יוגש לצמים כיבוד קל - באחריות מפקדי היחידות.

ארוחת ערב חמה תוגש במוצאי יום הכיפורים, יום שני, החל מהשעה 20:05.

מפקדי היחידות אחראים להסדיר את הארוחות לחיילים הצמים לפני הצום ואחריו.

על פי הוראות הקרפ"ר:

א. במהלך 6 השעות שלפני הצום יש להימנע מפעילות גופנית בדרגת מאמץ בינונית ומעלה.

ב. במהלך 12 השעות שלאחר הצום אין לבצע מאמץ גופני כלל.

ג. לאחר 12 שעות מסיום הצום תותר חזרה לפעילות גופנית בדרגת מאמץ קלה עד בינונית.

ד. חזרה לפעילות אימונים שגרתית מותרת רק לאחר 24 שעות מסיום הצום.

ימי הסליחות

ימי הסליחות יחלו השנה ביום ראשון, ג' באלול התש"ף (23 באוגוסט 2020), ויימשכו עד ערב יום הכיפורים, יום ראשון, ט' בתשרי התשפ"א (27 בספטמבר). יש הנוהגים להתחיל באמירת הסליחות במוצאי שבת, אור ליום ראשון, כ"ד באלול התש"ף (12 בספטמבר 2020).

בימי אמירת הסליחות יש להוסיף 30 דקות לזמן תפילת שחרית. בערב ראש השנה, יום שישי, כ"ט באלול התש"ף (18 בספטמבר 2020), יש להוסיף שעה לזמן תפילת שחרית. 

צום גדליה

צום גדליה יחול השנה ביום שני, ג' בתשרי התשפ"א (21 בספטמבר). הצום מתחיל עם עלות השחר, בשעה 04:55, ומסתיים בערב עם צאת הכוכבים, בשעה 18:58.

חייל שצם ביום זה ישוחרר מכל פעילות ביחידתו בשעת הצום.

חייל שצם ושוחרר מיחידתו לחגוג את ראש השנה בביתו זכאי לקבל חופשה מחוץ ליחידה ע"ח חופשה שנתית, למשך כל שעות הצום ולשלוש השעות שלאחר סיומו.

מפקד שביחידתו משרת חייל שצם יינהג על פי הנהלים כמפורט בפ"מ - 34.0201 - "שבתות, הימים הנוראים, מועדים, חגים וימי צום בצה"ל".

על פי הוראות הקרפ"ר:

א. במהלך 3 השעות שלפני הצום יש להימנע מפעילות גופנית בדרגת מאמץ בינונית ומעלה.

ב. במהלך 6 השעות שלאחר הצום מותר לבצע פעילות גופנית בדרגת מאמץ קלה בלבד.

ג. חזרה לפעילות אימונים שגרתית מותרת רק לאחר 6 שעות מסיום הצום.

מפקדי היחידות אחראים להסדיר את הארוחות לחיילים הצמים לפני הצום ואחריו.

אם יש ביחידה מפקדים וחיילים שומרי מצוות הצמים ביום זה, ראוי כי לא יוגש כיבוד בחדרי דיונים.

הנביא סבלאן (זבולון)

חג הנביא סבלאן לבני העדה הדרוזית יחול השנה ביום חמישי, כ"א באלול התש"ף (10 בספטמבר 2020), ויימשך יום אחד.

יום זה נקבע כיום מנוחה רשמי לבני העדה הדרוזית.

מפקדים שביחידותיהם משרתים חיילים בני העדה הדרוזית ישחררו אותם לחופשת החג ביום רביעי, כ' באלול התש"ף (9 בספטמבר), עד השעה 13:00.

מפקד שדרגתו אל"ם ומעלה רשאי להחליט שלא לשחרר חייל מפעילות.

ראש השנה לבני העדה הקראית 

"יום תרועה" יחול ביום שבת, א' בתשרי התשפ"א (19 בספטמבר). מפקדים שביחידתם משרתים חיילים בני העדה הקראית ישחררו את החיילים הנ"ל לחופשת ראש השנה ביום שישי, כ"ט באלול (18 בספטמבר) עד השעה 13:00 בצהריים.  

יום הכיפורים לבני העדה הקראית 

ערב יום הכיפורים יחול ביום ראשון, ט' בתשרי התשפ"א (27 בספטמבר).

יום הכיפורים יחול ביום שני, י' בתשרי התשפ"א (28 בספטמבר). מפקדים שביחידתם משרתים חיילים בני העדה הקראית ישחררו אותם לחופשת יום הכיפורים ביום ראשון, ט' בתשרי התשפ"א (27 בספטמבר) עד השעה 10:00 בבוקר.

באדיבות אתר צה"ל

 

אולי יעניין אותך גם

חם באתר

תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי שימוש

שלח

עוד במדור עולם החיילים

מצאנו אותו: תפקיד הלוחמה עם התנאים הטובים בצה"ל

אין ספק שבשנים האחרונות ישנה עלייה בולטת ומובילה ברצונם של מתגייסים רבים להגיע ולשרת כלוחמים במשמר הגבול. טרור היחידים שהתפשט למרחבים רבים ביהודה ושומרון ואף במקומות רגישים והומי אדם בישראל הביא את אותם מתגייסים למוטיבציית שיא להגיע דווקא למסגרת לוחמת זו.

האם חוזרים לעוצר יציאות?

נכון לרגע זה, ההחלטה אשר התקבלה בהערכת מצב שקיים הרמטכ"ל השבוע שסבב היציאות מהבסיסים ימשך כרגיל. הדבר עשוי להשתנות ממש בקרוב.

שנה טובה ומוצלחת לחיילי צה"ל ולכל עם ישראל

ברכת שנה טובה מצוות חיילים מצייצים לחיילי צה"ל ולכל אזרחי ישראל.

הטבות בתחום הדיור לחיילים משוחררים

הגיע הרגע בו אתם פושטים את המדים, גוזרים את החוגר ומתחילים את החיים שלכם באזרחי. זוהי נקודת ציון חשובה, מרגשת מאוד, אבל גם מאיימת במובן מסוים. בעוד שבצבא הבסיס היה לכם "בית", יכול מאוד להיות שתרצו בשלב הזה של חייכם לעבור למגורים באופן עצמאי. מדובר כאן במשימה לא פשוטה מבחינה כלכלית, אחרי שנים בהם ההכנסה החודשית שלכם הייתה די מינימלית ובהיעדר יכולת הכנסה גבוהה מדי בעת הנוכחית (אצל רוב המשוחררים, כן?).

עוד בחיילים מצייצים

חם באתר

תקנון

הסכמה לתנאי השימוש: בכך שהנך ניגש ומשתמש באתרי האינטרנט idftweets.co.il (פורטל תוכן לחיילי צה"ל) ו - isoldier.co.il (מועדון ההטבות israeli soldier)  (להלן יקראו למען הנוחות האתרים/אתרי האיטנרנט או אתרי חיילים מצייצים) המנוהלים ע"י 'חיילים מצייצים מדיה בע"מ' (להלן: 'החברה') הינך מסכים להיות מחויב לתנאי השימוש שלהלן ולכל התנאים והתניות הכלולים ו/או מוזכרים בזה ולכל התנאים והתניות הנוספים המפורטים באתר אינטרנט זה, וכל התנאים הללו ייחשבו כאילו נתת להם הסכמתך. אם אינך מסכים לתנאים אלה, הנך מתבקש שלא להשתמש באתרים אלה. אם אינך מסכים לתנאים נוספים ספציפיים כלשהם שחלים על תוכן מסוים (כפי שהוא מוגדר להלן) או על עסקאות מיוחדות שמתבצעות דרך אתרי אינטרנט אלה, הנך מתבקש שלא להשתמש בחלקו של אתר האינטרנט המכיל תוכן כזה או שבאמצעותו אפשר לבצע אותן עסקאות, והנך מתבקש שלא להשתמש בתוכן כזה או לבצע עסקאות כאלה.

האתרים יהיו רשאים לשנות תנאי שימוש אלו מעת לעת. תנאי השימוש המעודכנים יהיו בתוקף ממועד פרסומם באתרי חיילים מצייצים. הנך מתבקש לבדוק בקביעות את תנאי השימוש המתפרסמים באתרי אינטרנט אלה על מנת לוודא שהינך מודע לכל התנאים החלים על השימוש באתרים אלה. כמו כן, תנאים ותניות ספציפיים עשויים לחול על תכנים, מוצרים, חומרים, שירותים או מידע ספציפיים הכלולים באתרי חיילים מצייצים או זמינים באמצעותו (להלן "תוכן") או על עסקאות המבוצעות באמצעות אתרים אלה. תנאים ספציפיים כגון אלה עשויים לבוא בנוסף לתנאי שימוש אלה או, אם וככל שהתוכן או הכוונה של תנאים ספציפיים אלה אינם עולים בקנה אחד עם התנאים הכלולים בתנאי שימוש אלו, תנאים ספציפיים אלה יבואו במקומם של תנאי שימוש אלו.

אתרי חיילים מצייצים שומרים לעצמם את הזכות לבצע שינויים או עדכונים המתייחסים לתוכן או לגופו של התוכן של אתרי האינטרנט או לפורמט של התוכן בכל עת ללא הודעה מראש. האתרים שומרים לעצמם את הזכות לבטל או להגביל את הגישה לאתרי האינטרנט מכל סיבה שהיא על פי שיקול דעתו הבלעדי.

אין לקשר לאתר תכנים פורנוגראפיים, תכנים המעודדים לגזענות או להפליה פסולה, או המנוגדים לחוק, או שפרסומם מנוגד לחוק או המעודדים פעילות המנוגדת לחוק.

הגולש רשאי להשתמש באתרים למטרות פרטיות ואישיות בלבד. אין להעתיק ולהשתמש, או לאפשר לאחרים להשתמש, בכל דרך אחרת בתכנים מתוך האתרים, לרבות באתרי אינטרנט אחרים, בפרסומים אלקטרוניים, בפרסומי דפוס וכיו"ב, לכל מטרה, בין מסחרית ובין שאינה מסחרית, שאיננה לצורך שימוש אישי ופרטי.

אתרי חיילים מצייצים לא יישאו בכל אחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה מכל קישור לתכנים באתר ומכל הצגה או פרסום של תכנים כאמור בכל דרך אחרת. הגולש נושא באחריות המלאה והבלעדית לכל קישור, הצגה או פרסום של התכנים, שנעשו על ידו ומתחייב לשפות את האתר בגין כל נזק שייגרם כתוצאה מכך.

כל התוכן מסופק "כמו שהוא" (AS IS) ו"כמו שהוא זמין" (AS AVAILABLE). אתרי חיילים מצייצים מצהירים בזאת במפורש כי אינם אחראים לכל הצהרה או התחייבות מכל סוג שהוא, מפורשות או מרומזות, לרבות אך לא רק התחייבות להתאמה למטרה מסוימת כלשהי, לאי הפרה של זכויות צדדים שלישיים, או  בקשר לפעילותו של אתרים אלה זה או לתוכנם.

האתרים אינם מתחייבים ואינם מצהירים הצהרה כלשהי באשר לבטיחותו של אתרי אינטרנט אלה. הגולש מאשר כי כל מידע שנשלח באמצעות האתר עשוי להגיע לצדדים שלישיים.

חיילים מצייצים מדיה בע"מ אינה מתחייבת לכך שאתרי האינטרנט או השרתים התומכים באתרי אינטרנט אלה או כל תקשורת אלקטרונית שנשלחה על ידי האתרים הינם נקיים מוירוסים או מגורמים מזיקים אחרים כלשהם.

 

בשום מקרה לא יהיו האתרים או עמודים הקשורים אליהם, אחראים לנזקים ישירים, עקיפים, תוצאתיים, עונשיים (לרבות אך לא רק, נזקים בגין אובדן עסקים, חוזים, הכנסה, נתונים, מידע או הפסקהבניהול עסקים) אשר נובעים כתוצאה ו/או בקשר עם השימוש ו/או העדר היכולת להשתמש באתרי אינטרנט אלה או בתוכן, אף אם האתרים היו מודעים לאפשרות קיומם של נזקים מסוג זה. כל תביעה הנוגעת ו/או הקשורה לאתרי אינטרנט אלה תוגש ותינתן עליה הודעה בכתב למנהלי האתר לא יאוחר מתום שנה אחת (1) ממועד היווצרות עילת התביעה.

 

אתרי חיילים מצייצים עשויים לספק קישורים לאתרי אינטרנט אחרים אשר אינם בשליטתו של האתר. האתרים לא יהיו אחראים בשום מקרה לתוכנם של אותם אתרי אינטרנט. אתרי חיילים מצייצים מספקים קישורים אלה רק לנוחותם של משתמשי אתרי אינטרנט אלה, והכללתו של קישור כלשהו לאתרי אינטרנט כלשהם  לא מהווה הסכמה של האתר לתוכנם של אתרי אינטרנט אלו.

 

כל חומר או מידע שיישלחו באמצעות ו/או בקשר עם אתרי אינטרנט אלה לרבות דרך לשנונית צור קשר, מייל, הודעות פרטיות ברשתות החברתיות, פנייה ישירה למנהלי האתרים (להלן "חומרים של המשתמש")  ייחשבו כאילו אינם סודיים ואין עליהם קניין, ויהיו כפופים לעקרונות מדיניות השמירה על פרטיות. האתרים יהיו רשאים להשתמש, על פי שיקול דעתם בחומרים של המשתמש, בכל מקום בעולם, ללא שיהיו מחוייבים בפיצוי כלשהו, וכשהם חופשיים מכל זכויות מוסריות, זכויות קניין רוחני ו/או זכויות קניין אחרות באותם חומרים של המשתמש או בקשר עמם..

 

אתרי חיילים מצייצים מעודדים את חופש הדיבור ואת קיומו של דיון פורה באתרים, תוך השתתפות פעילה של הגולש ושל יתר משתמשי האתרים בהם. יחד עם זאת, על מנת לאפשר את קיומו של שיח תרבותי וענייני ולמנוע ניצול לרעה של האפשרויות הפתוחות בפני הגולש להתבטא באתר, רשאי האתר לבדוק את התכנים הללו לפני פרסומם. בדיקות כאלה תעשינה אך ורק כדי לנסות למנוע פרסום דברי-נאצה, איומים, ביטויים של גסות רוח וכן תכנים שהם בלתי חוקיים על פניהם בלא צורך בהפעלת שיקול דעת משפטי.

 

עם זאת, האתרים אינם נושאים בכל אחריות לתכנים האלה, והאחריות הבלעדית להם ולכל תוצאה הנובעת מהם חלה על המשתמש ו/או הגולש שמסרם לפרסום. תכנים אלה אינם מבטאים את דעת האתרים או עמדתו ואין בפרסומם כל ערובה לתקפותם, אמינותם, דיוקם או חוקיותם.

 

על הגולש ו/או המשתמש חלה האחריות המלאה והבלעדית לכל תוצאה שתנבע מהפרסום באתרי חיילים מצייצים (לרבות בחשבונות הפייסבוק והאינסטגרם של האתרים) בעת שיגור או מסירת תכנים לפרסום. על הגולש ו/או המשתמש נאסר לפרסם באתר את התכנים הבאים:

 

כל תוכן הידוע לגולש ו/או למשתמש שהוא שקרי, מטעה או מסולף;

כל תוכן הפוגע בזכויות קנייניות של אחרים או מפר אותן - לרבות זכויות יוצרים וסימני מסחר;

כל תוכן פורנוגראפי או בעל אופי מיני בוטה;

כל תוכן הנוגע לקטינים ומזהה אותם, את פרטיהם האישיים או את מענם ודרכי ההתקשרות עימם;

כל תוכנת מחשב, קוד מחשב או יישום הכוללים נגיף-מחשב ("וירוס"), לרבות תוכנות-עוינות הידועות כסוס-טרויאני, תולעים (Worms), ואנדלים (Vandals), יישומים מזיקים (Malicious Applications) וכיו"ב;

סיסמאות, שמות משתמש ופרטים אחרים, המאפשרים שימוש בתוכנות מחשב, קבצים דיגיטאליים, אתרי אינטרנט או שירותים, הטעונים הרשמה או תשלום, בלא תשלום או הרשמה כאמור;

כל תוכן המהווה לשון הרע על אדם, או הפוגע בפרטיותו, או בשמו הטוב;

כל תוכן המזהה אישית אנשים אחרים, מבלי שנתנו את הסכמתם לפרסום זהותם;

כל תוכן בעל אופי או תוכן טורדני, מעליב, עוין, מאיים או גס רוח;

כל תוכן שיש בו, או הוא מעודד לגזענות, או אפליה פסולה על בסיס גזע, מוצא, צבע עור, עדה, לאומיות, דת, מין, עיסוק, נטייה מינית, מחלה, נכות גופנית או נפשית, אמונה, השקפה פוליטית, או מעמד חברתי-כלכלי.

כל תוכן המעודד ביצוע עבירה פלילית או עלול להוות בסיס לתביעה או אחריות אזרחית;

כל תוכן העלול להטעות צרכן;

כל תוכן בעל אופי פרסומי או מסחרי;

כל תוכן המנוגד לכללי השימוש המקובלים באינטרנט או העלול לגרום נזק או לפגוע במשתמשי אינטרנט בכלל, ובמשתמשי האתרים בפרט;

כל תוכן שהגישה אליו חסומה באמצעות סיסמה וכיו"ב, ואינה מתאפשרת באופן חופשי לכל משתמשי האינטרנט;

 

אתרי חיילים מצייצים רשאים לסרב לפרסם, או למחוק לאלתר כל תוכן שמסרת לפרסום בכל עת שתמצא כי הפרת תנאי שימוש אלה או שעשית מעשה או מחדל הפוגע או עלול לפגוע בשירותים הניתנים באתרים, במשתמשיהם, או מי מטעמם. בנוסף, האתרים יהיו רשאים במקרה זה למנוע מהגולש ו/או מהמשתמש פרסום תכנים נוספים באתר ו/או בעמודים הקשורים אליו. הוראות סעיף זה מוסיפות על זכויות האתרים לפי כל דין.

 

החליטו אתרי חיילים מצייצים לפרסם תוכן שמסרת - יהיו רשאים לערוך כל תוכן כזה, לפי שיקול דעתם המוחלט ובכלל זה לקצרו.

 

התכנים שהגולש ימסור לפרסום באתר יהיו חשופים לכל משתמשי האתרים בפרט והאינטרנט בכלל. על הגולש ו/או המשתמש לנהוג בתבונה ובזהירות במסירת פרטים אישיים (כדוגמת כתובת או מספר טלפון) וכן בתגובות ובפניות שיתקבלו באתרים בעקבות השימוש באתרים או פרסום איזה מפרטיו. 

 

האתרים מעודדים את הגולש ו/או המשתמש להתייחס בזהירות ובביקורתיות לתכנים שמתפרסמים באתרי חיילים מצייצים, ובכלל זה לתכנים שמפרסמים משתמשים באתרים. על הגולש ו/או המשתמש להתייחס לתכנים אלה בזהירות ובקפידה. התכנים אינם מתפרסמים מטעמו של האתר, ולפיכך האתרים אינם אחראים למהימנותם, אמינותם, דיוקם או שלמותם ואינם אחראים לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם. זכור תמיד כי תכנים כאלה אינם תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע מתאימים, כדוגמת עורכי דין, רופאים, בעלי מקצוע מוסמכים וכיו"ב, במקום שהתייעצות כזאת נדרשת.

OK

התחברות

התחברות רגילה

שכחת סיסמה?לחץ כאן עדיין לא רשום?הירשם כאן

הרשמה לאתר

הרשמה רגילה

כבר רשום? התחבר כאן

הרשמה לאתר

הרשמה לאתר